Piszą o nas we wrześniu 2018

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas we wrześniu 2018

Postprzez jaro123 » niedziela, 16 września 2018, 09:40

Zauważcie, że już zdjęcie wiceministra jest zmanipulowane, a to z takim celem, aby pokazać go jako osobę złowrogą, co tylko ma uwiarygadniać "prawdy objawione" z tekstu. Zwykła manipulacja, a nie rzetelny artykuł prasowy.

Ciekawe stwierdzenie wynikające ze zwykłej nierzetelności dziennikarskiej:

"Na czele zespołu stoi wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, który jest kadrowym w sądach i pomaga Ziobrze przejmować nad nim kontrolę."
Czyli kto , komu i nad kim pomaga przejąć kontrolę? Zamiarem autora zapewne była teza, że to nimi wiceminister ma pomóc ministrowi przejąć kontrolę nad sądami. Ale tego trzeba się domyślać, bo wczytawszy się w tekst można dojść do wniosku, że to wiceminister Piebiak pomaga ministrowi Ziobro przejąć nad nim kontrolę (!). Ziobro więc przejmuje kontrolę nad samym sobą, a pomaga mu w tym wiceminister? <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl>

Proszę zweryfikować w oparciu o oryginał:
https://oko.press/ziobro-powolal-specgrupe-do-scigania-sedziow-i-robienia-im-dyscyplinarek-wiceminister-piebiak-na-czele/
Ostatnio edytowano niedziela, 16 września 2018, 09:47 przez jaro123, łącznie edytowano 1 raz
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez Hinoki » niedziela, 16 września 2018, 09:46

suzana22 napisał(a):
Włóczykij napisał(a):.................

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ze/pr198ly ... ze/pr198ly ... ze/pr198ly

Jak mogą dorabiać sędziowie od "dobrej zmiany". "Kasta Ziobry dostaje kolejne »fuchy«"

Robota w takich komisjach jest ciężka, żmudna i nieciekawa, te bodajże 32 zł brutto od sprawdzenia i oceny pracy jednego zdającego to licha kwota jest. A wiedzy i doświadczenia sędziemu sądu rejonowego z kilkunastoletnim stażem orzeczniczym w zupełności wystarcza. Byłam raz, wiem. To żaden splendor, władza, synekura. Dużo lepiej zarabia się na delegacji w KSSIP, jeśli już o płatnym nauczaniu i egzaminowaniu mowa.

Spotyka się wśród członków komisji egzaminacyjnych opinie, że te wynagrodzenia, to najcìężej w życiu zarobione pieniądze. Udział w egzaminie końcowym np adwokackim, to 4 dni wyjęte z normalności sądowej, a później sprawdzanie prac i ich indywidualne, a następnie grupowe ocenianie, a przede wszystkim sporządzenie obszernej prawniczej oceny w ilosci dajmy na to 60 - 100 sztuk.
Jest jeszcze jeden aspekt tj .wizerunkowy, prestiżowy. W komisji rutynowo znajduje się lider samorządu np adwokackiego, czyli dziekan. Brak lidera lokalnego sądu np PSO, to mógłby być uznany za przejaw lekceważącego stosunku sędziów do danej grupy prawników. Obecnie w komisjach egzaminacyjnych oprócz prezesów sądów są też liniowi sędziowie, w tym z sądów rejonowych. Czy dawniej też MS miał te praktykę, to nic mi nie wiadomo.
Hinoki
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: znam FS nie tylko z widzenia

Postprzez Geralt » niedziela, 16 września 2018, 10:29

Dreed napisał(a):
Geralt napisał(a):
Michał 007 napisał(a):...

Pogardy dla rejonowych sędziów ciąg dalszy! Gdzie wam miernoty do generalow z apelacji :/: <uoee>
I jeszcze porównanie chyba do sędziów po duraczowce...
Feudalna drabina bardzo mocno wniknęła w wyobraźnię zbiorową. Do tego stopnia, że wielu rejonowych uważa ją za naturalny porządek rzeczy. Nie mówiąc już o klasach wyższych.

Dlatego wciąż czekam na likwidację drabiny....

Doczekasz się <okok>

Oby. <luzik>

Projekt czy raczej grupa projektów leży już sobie chyba ponad dwa lata i czeka... :/:

Od tego należało zacząć, a nie od wymiany prezesów czy wojny o przenoszenie SSN na spoczynek... Nie mielibyśmy sytuacji, którą mamy teraz...
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » niedziela, 16 września 2018, 10:38

suzana22 napisał(a):
Tomasz Zawiślak napisał(a):
Geralt napisał(a):"Fuchy" były, są i będą. Muszą być, bo ktoś tę robotę musi zrobić.

:shock: :shock: :shock:

Przyjacielu, fuchy(czyli coś pożądanego w PRL-u, no bo stamtąd chyba to słowo się wzięło) to są tam, gdzie się człowiek nie narobi, a bardzo dobrze mu zapłacą. Praca w komisjach egzaminacyjnych nie spełnia tego warunku.

"Fuchy" ująłem w cudzysłów, bo taką formułę zawarto w artykule. W istocie chodzi o dodatkową robotę za dodatkowe pieniądze. Nie jest to money for nothing, o czym po objęciu "fuchy" komisarza wyborczego właśnie się przekonuję... <luzik>

Tego rodzaju dodatkowe zajęcia (w artykule zwane "fuchami") były, są i będą. I muszą być.

Cały problem w tym, że dotychczasowi decydenci stracili wpływ na obsadę tych funkcji, co niezmiernie ich złości (vide: były egzaminator s. Mazur z Krakowa czy byli komisarze wyborczy z Łodzi).

Ale sensacji w tym nie ma żadnej.

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » niedziela, 16 września 2018, 10:45

jaro123 napisał(a):
Tomasz Zawiślak napisał(a):Konferencja KOS w związku z postępowaniami wyjaśniajacymi w sprawie publicznych wypowiedzi sędziów

https://www.facebook.com/WolneSady/vide ... nf&__xts__ ... nf&__xts__[0]=68.ARBWkBE6NQAuxb9DP9NS2UwEz4oIvzsx_4Sny07N3Z-_vEI1SGrO_xAG2tXACKo2zZRKzd8tNZ8q35Va_gjU8qPzGjgCfLXdmqvwhsvx2znbVkmX_HbftPIc9kFH43s6uwgj4VLP1hFLGoy4neuo9vqNDhy-ETmc8wxHu0w1Y048l4BJb5fVSg&__tn__=kC-R

A to jest argument na co? Bo o żadnych represjach wobec sędziów czy prokuratorów nie słyszałem. No chyba, że nie chcą oni zawiadomić o tym organu podającego się za KRS, no ale wówczas, skoro to nie KRS tylko organ podający się za KRS, to nie może się zająć sprawą "uciśnionych" z urojenia.

"Polityka histeryczna"...

Ale z drugiej strony muszę przyznać, że wybory do ID tudzież ostatnie postępowania wyjaśniające bynajmniej tej polityki nie osłabiają... Wręcz przeciwnie niestety... :/:

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » niedziela, 16 września 2018, 10:58

Hinoki napisał(a):Obecnie w komisjach egzaminacyjnych oprócz prezesów sądów są też liniowi sędziowie, w tym z sądów rejonowych. Czy dawniej też MS miał te praktykę, to nic mi nie wiadomo.
Mnie z kolei wiadomo - choć, rzecz jasna, nie mam ogólnopolskiego przekroju sytuacji - że z tymi rejonowymi drzewiej to nie bardzo.
Ostatnio edytowano niedziela, 16 września 2018, 12:07 przez censor, łącznie edytowano 1 raz
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » niedziela, 16 września 2018, 11:46

nie dość, że program kawa na ławę jest żenująco prowadzony i trudno wysłuchać, czy jest tam w ogóle dyskusja, to pokazują zbitkę, gdzie jest o prokuraturze i oskarża się sądy

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 67600.html

może szacowane zgromadzenia na to zareagują
bo ta sprawa jest obrzydliwa, a dopisuje się ją sadom
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Hinoki » niedziela, 16 września 2018, 12:05

censor napisał(a):
Hinoki napisał(a):Obecnie w komisjach egzaminacyjnych oprócz prezesów sądów są też liniowi sędziowie, w tym z sądów rejonowych. Czy dawniej też MS miał te praktykę, to nic mi nie wiadomo.
Mnie z kolei wiadomo - choć, rzecz jasna, nie mam ogólnopolskiego przekroju sytuacji - że tymi rejonowymi drzewiej to nie bardzo.

Mój przypadek tj sędziego rejonowego z 5 letnia praktyką w wydziale ksiąg wieczystych, starajacego się 3 razy o powołanie do komisji egzaminacyjnej notarialnej, pokazał, ze bylo to bezskuteczne i dość przykre. Jednak ta jednostkowa sytuacja nie pozwala mi na uogólnienia jak było w kraju.

Dodam jeszcze, że w moich okolicach prezesi powołani do obecnych komisji egzaminacyjnych na czas trwania egzaminów pisemnych tj 4 dni wzięli urlopy wypoczynkowe. Jako osoby funkcyjne mają notowany czas pracy funkcyjne i nieobecność w godzinach urzedowania usprawiedliwili urlopem. Przyzwpity standard moralny?
Jak dawniej bywało? Wydaje się niemal na 100%, że prezesi lub wizytatorzy lub przewodniczacy wydzialow pracowali w tych komisjach bez urlopów w sądzie.
Hinoki
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Tomasz Zawiślak » niedziela, 16 września 2018, 13:18

Hinoki napisał(a):Mój przypadek tj. sędziego rejonowego z 5 letnia praktyką w wydziale ksiąg wieczystych, starajacego się 3 razy o powołanie do komisji egzaminacyjnej notarialnej, pokazał, ze bylo to bezskuteczne i dość przykre.

Cóż za determinacja (!) Zaskakujące, że sędziemu może tak zależeć, żeby być w komisji egaminacyjnej na egzamienie notarialnym :shock: A to przecież harówa i najciężęj zarobione pieniądze w życiu. Żaden prestiż, no chyba że dla egzaminowanych (co tak zgrabnie zostało wyłuszczone we wczesniejszym poście).
Udało sie w końcu?
"Sądownictwo niezależne od pozostałych gałęzi władzy jest najlepszym gwarantem ochrony przeciwko łamaniu praw jednostek w każdej formie. Gdy politycy przyjmują demokratyczne zasady kierowania państwem, to z reguły potrafią zrozumieć, że niezależne sądownictwo im nie zagraża, ale czyni ich bardziej odpowiedzialnymi", Joseph P. Nadeau, Kwartalnik IUSTITIA nr 1/2017
Tomasz Zawiślak
VIP
VIP

Postprzez Hinoki » niedziela, 16 września 2018, 13:52

Hinoki napisał(a):Mój przypadek tj. sędziego rejonowego z 5 letnia praktyką w wydziale ksiąg wieczystych, starajacego się 3 razy o powołanie do komisji egzaminacyjnej notarialnej, pokazał, ze bylo to bezskuteczne i dość przykre.

Cóż za determinacja (!) Zaskakujące, że sędziemu może tak zależeć, żeby być w komisji egaminacyjnej na egzamienie notarialnym :shock: A to przecież harówa i najciężęj zarobione pieniądze w życiu. Żaden prestiż, no chyba że dla egzaminowanych (co tak zgrabnie zostało wyłuszczone we wczesniejszym poście).
Udało sie w końcu?

Odbieram Twój wpis jako złośliwy. Mój był szczery i dotyczył lat 90- tych. Determinowala mnie wiedza ekspercka w dziedzinie prawa rzeczowego i ksiąg wieczystych, znajomość prawa o notariacie i pracy notariuszy. A zatem przydatność w komisji.
Brak powołania oceniony został przeze mnie jako wystawienie świadectwa niekompetencji.O święta naiwności!
Ślepotą tłumaczę brak ówczesnej refleksji, że przecież Ci powołani funkcyjni z wyżej usytuowanych sądów od czasów aplikacji nawet księgi wieczystej nie mieli w rękach. Na dziś, po tylu latach, utracony został poziom wiedzy eksperckiej i stał brak jest z mojej strony zainteresowania pracą w komisji egzaminujacej kandydatów na notariuszy. Wyjaśnione?
Hinoki
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » niedziela, 16 września 2018, 14:09

Przyłączam się. Też odbieram cytowany wyżej post jako złośliwy.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Tomasz Zawiślak » niedziela, 16 września 2018, 14:19

Hinoki napisał(a):

Udało sie w końcu?

Odbieram Twój wpis jako złośliwy. Mój był szczery i dotyczył lat 90- tych. Determinowala mnie wiedza ekspercka w dziedzinie prawa rzeczowego i ksiąg wieczystych, znajomość prawa o notariacie i pracy notariuszy. A zatem przydatność w komisji.
Brak powołania oceniony został przeze mnie jako wystawienie świadectwa niekompetencji.O święta naiwności!
Ślepotą tłumaczę brak ówczesnej refleksji, że przecież Ci powołani funkcyjni z wyżej usytuowanych sądów od czasów aplikacji nawet księgi wieczystej nie mieli w rękach. Na dziś, po tylu latach, utracony został poziom wiedzy eksperckiej i stał brak jest z mojej strony zainteresowania pracą w komisji egzaminujacej kandydatów na notariuszy. Wyjaśnione?

Jak słońce :cool: Dziękuję bardzo.
"Sądownictwo niezależne od pozostałych gałęzi władzy jest najlepszym gwarantem ochrony przeciwko łamaniu praw jednostek w każdej formie. Gdy politycy przyjmują demokratyczne zasady kierowania państwem, to z reguły potrafią zrozumieć, że niezależne sądownictwo im nie zagraża, ale czyni ich bardziej odpowiedzialnymi", Joseph P. Nadeau, Kwartalnik IUSTITIA nr 1/2017
Tomasz Zawiślak
VIP
VIP

Postprzez forget-me-not » niedziela, 16 września 2018, 14:32

jaro123 napisał(a):
Tomasz Zawiślak napisał(a):Konferencja KOS w związku z postępowaniami wyjaśniajacymi w sprawie publicznych wypowiedzi sędziów

https://www.facebook.com/WolneSady/vide ... nf&__xts__ ... nf&__xts__ ... nf&__xts__[0]=68.ARBWkBE6NQAuxb9DP9NS2UwEz4oIvzsx_4Sny07N3Z-_vEI1SGrO_xAG2tXACKo2zZRKzd8tNZ8q35Va_gjU8qPzGjgCfLXdmqvwhsvx2znbVkmX_HbftPIc9kFH43s6uwgj4VLP1hFLGoy4neuo9vqNDhy-ETmc8wxHu0w1Y048l4BJb5fVSg&__tn__=kC-R

A to jest argument na co? Bo o żadnych represjach wobec sędziów czy prokuratorów nie słyszałem. No chyba, że nie chcą oni zawiadomić o tym organu podającego się za KRS, no ale wówczas, skoro to nie KRS tylko organ podający się za KRS, to nie może się zająć sprawą "uciśnionych" z urojenia.

Pytanie: Czy wydźwięk tego wpisu może przekonać wątpiących do tego, że KRS stoi na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów i skłonić do zawiadamienia o ewentualnych represjach?
forget-me-not
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Tomasz Zawiślak » niedziela, 16 września 2018, 14:33

forget-me-not napisał(a):
jaro123 napisał(a):

https://www.facebook.com/WolneSady/vide ... nf&__xts__ ... nf&__xts__ ... nf&__xts__ ... nf&__xts__[0]=68.ARBWkBE6NQAuxb9DP9NS2UwEz4oIvzsx_4Sny07N3Z-_vEI1SGrO_xAG2tXACKo2zZRKzd8tNZ8q35Va_gjU8qPzGjgCfLXdmqvwhsvx2znbVkmX_HbftPIc9kFH43s6uwgj4VLP1hFLGoy4neuo9vqNDhy-ETmc8wxHu0w1Y048l4BJb5fVSg&__tn__=kC-R

Pytanie: Czy wydźwięk tego wpisu może przekonać wątpiących do tego, że KRS stoi na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów i skłonić do zawiadamienia o ewentualnych represjach?

To jest pytanie retoryczne.
Tomasz Zawiślak
VIP
VIP

Postprzez chomik » niedziela, 16 września 2018, 22:49

kolejny sędzia na celowniku...a tu taka nowość ,,,
chomik
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 16 września 2018, 23:32

chomik napisał(a):kolejny sędzia na celowniku...a tu taka nowość ,,,

zwł że nie ma za co, bo nie było przegięć
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » poniedziałek, 17 września 2018, 17:30

Włóczykij napisał(a):

No to już gruba przesada... To już porysować sobie nie wolno :?: :evil:

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jp » poniedziałek, 17 września 2018, 20:31

jp
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez woytek011 » poniedziałek, 17 września 2018, 20:34

jp napisał(a):http://n-0-125.dcs.redcdn.pl/file/o2/tvn/web-content/m/p1/f/9a1de01f893e0d2551ecbb7ce4dc963e/f7a7a3dd-3bfe-4887-af6a-da85d3073284.pdf ... 073284.pdf

https://www.tvn24.pl/nowa-krs-zawieszon ... 079,s.html ... 079,s.html

co się stało że się zes.....?
woytek011
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » poniedziałek, 17 września 2018, 20:41

woytek011 napisał(a):
jp napisał(a):http://n-0-125.dcs.redcdn.pl/file/o2/tvn/web-content/m/p1/f/9a1de01f893e0d2551ecbb7ce4dc963e/f7a7a3dd-3bfe-4887-af6a-da85d3073284.pdf ... 073284.pdf

https://www.tvn24.pl/nowa-krs-zawieszon ... 079,s.html ... 079,s.html ... 079,s.html

Na własne życzenie niestety.... :(

W lipcu i sierpniu były 3 szanse, żeby odwrócić niekorzystny rozwój wypadków. Niestety nie zostały wykorzystane. :(

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » poniedziałek, 17 września 2018, 21:19

NASZ WYWIAD. KE nie odpuści ws. Polski? Prof. Legutko: "Obawiam się tego samego ze strony TSUE. Tam nie ma ludzi inaczej myślących"
https://wpolityce.pl/polityka/412612-na ... ie-odpusci
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 17 września 2018, 23:10

Geralt napisał(a):
Włóczykij napisał(a):

No to już gruba przesada... To już porysować sobie nie wolno :?: :evil:

no nie wiem
gdy powiesiłam w gablocie IS w okresie świątecznym kalendarz z jego rysunkami z akcji charytywnej w sprawie edukacji młodzieży, to zostałam wezwana w trybie :roll: do zdjęcia z opcją odebrania gabloty IS
a to było przed zmianami i już nie będę dopisywać szczegółów ubarwiających o tej naszej krajowej hipokryzji

Geralt napisał(a):
woytek011 napisał(a):

https://www.tvn24.pl/nowa-krs-zawieszon ... 079,s.html ... 079,s.html ... 079,s.html

Na własne życzenie niestety.... :(

W lipcu i sierpniu były 3 szanse, żeby odwrócić niekorzystny rozwój wypadków. Niestety nie zostały wykorzystane. :(

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

no jednak z pomocą
samo spełniający się scanariusz
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Joasia » poniedziałek, 17 września 2018, 23:35

Taaak?
A u nas wiszą. U mnie w gabinecie, w sekretariacie.
Bardzo mnie śmieszy i jest prawdziwy. Te kilka terminów, by ustalić, że pies, co pogryzł, nie miał kagańca. Bo oczywiście mógł pogryźć w kagańcu :) Samo życie sądowe. :)
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez wb02 » wtorek, 18 września 2018, 10:10

Baza orzeczeń SN bardziej zaśmiecona, mniej użyteczna

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... -o-sn.html

Ważna publikacja - pod rozwagę wszystkim zwolennikom publikowania wszystkich orzeczeń sądowych. Jak widać prowadzi to do absurdu. Zresztą nauka socjoologii zajmująca się internetem ukuła w osobie pewnego holenderskiego profesora już kiedyś pojęcie "smogu informacyjnego". To klasyczny przykład.
'Bez urazy, kapitanie, ale nikt w całym tym j...m wszechświecie, dziele Pana Naszego, nie może wykluczyć wypadków losowych i nieprzewidzianych okoliczności."
wb02
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez magdam » wtorek, 18 września 2018, 10:45

magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Magda Modrzyńska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..