piszą o nas w czerwcu 2018r

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

piszą o nas w czerwcu 2018r

Postprzez Tomasz Zawiślak » piątek, 1 czerwca 2018, 07:07

iga napisał(a):już teraz wielu sędziów z powodzeniem łączy orzekanie w I i II instancji w ramach delegacji. Przy okazji - zasiadanie w składach odwoławczych pomaga wyeliminować błędy lepiej, niż te całe szkolenia, i w zasadzie powinno być obowiązkowe dla wszystkich sędziów.


Odpowiadam na cytowany wpis dopiero teraz, bo szukałem artykułu, który jak ulał pasuje w tym kontekście: Aleksandra Machowska, O jedności środowiska sędziowskiego i szacunku do samych siebie, Kwartalnik IUSTITIA nr 1/2017, s. 53-54.
Jest to jeden z ważniejszych (moim zdaniem) tekstów, jakie opublikowaliśmy w Kwartalniku.

Jest tam taki fragment dotyczący orzekania w II instancji:

"Przyjrzyjmy się jak w praktyce wygląda orzekanie w postępowaniach odwoławczych. Otóż w znakomitej większości sądów (będę szczęśliwa, jeśli ktoś z koleżanek i kolegów sędziów powie, że „u nas jest całkiem inaczej”) ze sprawą zapoznaje się sprawozdawca, który (ewentualnie) składa sprawozdanie pozostałym członkom składu odwoławczego, a ci najczęściej jego stanowisko akceptują lub, wyjątkowo, dyskutują nad nim. Nie zapoznają się natomiast z aktami sprawy (co jest poniekąd zrozumiałe, akta nieraz są bardzo obszerne i jest rolą sprawozdawcy, by te akta szczegółowo znać). Gorzej, że najczęściej nie zapoznają się w ogóle z treścią środka odwoławczego ani nawet z uzasadnieniem zaskarżonego orzeczenia. Co więcej, ten nieprawidłowy sposób procedowania przy rozpoznawaniu środków odwoławczych jest tak głęboko zakorzeniony, że nawet niezwykle oddani swojej misji i rzetelni sędziowie odpowiadają, że nie czytali uzasadnienia, bo „nie ma takiego zwyczaju”, jakby przepisy proceduralne były prawem zwyczajowym. Tymczasem przecież sprawę powinien rozpoznać sąd we właściwym składzie (trzyosobowym). Niech zatem każdy z członków składu odwoławczego sam przed sobą odpowie, czy rzeczywiście „rozpoznał sprawę”, czy też tylko zatwierdził pogląd kolegi – sprawozdawcy, bo przecież „mamy do siebie zaufanie”. Problem staje się palący, gdy w takiej „procedurze odwoławczej” dochodzi do zmiany zaskarżonego orzeczenia (zdarza się, że zmieniając zaskarżone orzeczenie sąd odwoławczy pomyli się i częściowo zmieni rozstrzygnięcie, zasądzając na rzecz skarżącego ponad jego żądanie) lub co gorsza – do jego uchylenia. Uchylenie orzeczenia jest de facto przekreśleniem całej pracy, wykonanej przez sąd I instancji. Nie potrafię zrozumieć, jak uczciwość zawodowa może pozwolić sędziemu na takie zakwestionowanie działań – i pracy – kolegi, nie zapoznając się z jego stanowiskiem. Należy pamiętać, że orzekanie w sądzie odwoławczym nie jest rozstrzyganiem sprawy między stronami sensu stricto – ta jest już rozstrzygnięta; jest to swoisty sąd nad sądem. [pogrubienie moje - TZ] Również i w tym postępowaniu obowiązuje zasada bezpośredniości i wszyscy członkowie składu orzekającego powinni się zapoznać bezpośrednio przynajmniej z uzasadnieniem zaskarżonego orzeczenia i z treścią środka odwoławczego. Przeczytanie tych dwóch pism, oraz przeczytanie uzasadnienia orzeczenia, sporządzonego przez sprawozdawcę (pod którym przecież podpisują się wszyscy członkowie składu odwoławczego) jest po prostu standardem rzetelnej, uczciwie wykonanej pracy orzeczniczej. To nie jest kwestia żadnego zwyczaju, czy też jego braku",

Teraz mam pytanie, do tych którzy z "powodzeniem łączą orzekanie w I i II instancji" (np. w rejonie i apelacji, choć nie tylko): Czy czytacie akta spraw II instanyjnych, w których nie jesteście sprawozdawcami, czy zapoznajecie się chociaż z uzasadnieniem orzeczenia sądu I instancji, apelacją, odpowiedzią na apelacje? A może u was też nie ma takiego zwyczaju?

Ja od wielu lat, także z powodu praktyk opisanych w artykule, nie zgadzam się na delegacje 1-dniowe. Połówki zupełnie sobie nie wyobrażam. I to nie dlatego, że nie chcę zdobywać nowego doświadczenia. Nie byłem w stanie zapoznawać się z aktami wszystkich spraw z sesji II instancyjnych. Przypuszczam, że przy losowanych składach II instancyjnych (zdarza się, że jednego dnia sędzia sądzi w kilku różnych konfiguracjach) opisane zjawiska się jeszcze pogłębiły.
Jak ktoś jest na pełnej delegacji w II instancji, to jak się zaweźmie, może da radę czytać to wszystkko, ale na wspomóżkach i delegacjach połówkowych, przy własnym referacie liczących kilkaset spraw...?

I jeszcze jeden fragment tytułem puenty:

"Czy nie można tego zmienić? Pomijając przejawy całkowitej nierzetelności w pracy sędziego – czy nie można kolegów z niższych instancji potraktować z zaufaniem co najmniej równym temu, którym obdarza się sprawozdawcę? Sąd I instancji jednak ma zdecydowanie większe doświadczenie w danej dziedzinie. Często tak będzie w sprawach egzekucyjnych (ilu sędziów odwoławczych ma doświadczenie orzecznicze w postępowaniach egzekucyjnych) czy upadłościowych właśnie. Rozumiem, że niektórzy z sędziów, awansujących do sądów wyższego rzędu czy wyższej instancji, uważają się za mądrzejszych, ale chyba nikt nie jest aż tak przekonany o własnej wyższości, aby nie dostrzegać, że prawo stało się już dawno niezwykle wyspecjalizowane i nie ma już nikogo, kto znałby się „na wszystkim” w równie dobrym stopniu. Inną sprawą jest to, że niejednemu prezesowi tak się wydaje (głównie w sądach rejonowych) i przesuwają sędziów z wydziału do wydziału, nie patrząc, jakie to może mieć skutki dla obywateli, których sprawy zacznie nagle sądzić ktoś, kto nawet nie miał możliwości, by dokładnie zapoznać się z przepisami danej gałęzi prawa (nieustannie podlegającymi zmianom), nie wspominając już o orzecznictwie".

To a propos modelu "sędzia omnibus"... :/:
"Sądownictwo niezależne od pozostałych gałęzi władzy jest najlepszym gwarantem ochrony przeciwko łamaniu praw jednostek w każdej formie. Gdy politycy przyjmują demokratyczne zasady kierowania państwem, to z reguły potrafią zrozumieć, że niezależne sądownictwo im nie zagraża, ale czyni ich bardziej odpowiedzialnymi", Joseph P. Nadeau, Kwartalnik IUSTITIA nr 1/2017
Avatar użytkownika
Tomasz Zawiślak
VIP
VIP
 
Posty: 3381
Dołączył(a): piątek, 4 stycznia 2008, 13:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez Włóczykij » piątek, 1 czerwca 2018, 08:14

nie wiem, dlaczego polemizujesz z tekstem Igi i robisz zarzut wobec sędziów, którzy łączą orzekanie w dwóch instancjach /jak zwykle to brzydkie, bo nie piszesz tylko o problemie, ale odrazu tych konkretnych sędziów pochwalonych pietnujesz, czyli stała znana nam zagrywka pewnej ekipy .../
piszesz bowiem o zagadnieniu prawidłowości metodyki
wiem, że są przypadki, gdzie sędzia ze składu 3-osobowego "zna" sprawę z tego, że siedzi na sali, gdy jest wywołana,
ale znam i inne, gdzie sprawozdawca referuje sprawę i się ją omawia - i tu trudno mówić o złej metodyce, gdyż fachowcy mogą tak działać

jednocześnie też potwierdzasz, co pisze iga
gdyby osoba specjalizująca się w egzekucji była choćby tylko na 1 dniowej delegacji w sprawach z takim problemem, to mogłoby to być z pożytkiem
a co do sędziów upadłościowych, to chociaż po straciu wew. stowarzyszenia na stanowiska wiesz, jaki bój ta grupa stoczyła (vide sejm...), by przenieść upadłości na poziom okręgu, a to przecież po prostu egzekucyjne, w którym i Ty się specjalizujesz i wielu innych sędziów rejonowych (trzeba mieć więcej wiedzy ekonomicznej, ale to wciąż postępowanie ze stałych fragmentów gry)
no i dlaczego tak o to zabiegali ...?
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Avatar użytkownika
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 15173
Dołączył(a): środa, 6 maja 2009, 18:46
Kim jestem ?: sobą

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez Włóczykij » piątek, 1 czerwca 2018, 08:16

iga napisał(a):pewnie macie rację, nie znam się na tym

co do tego centrum, to znalazłam w necie, że już w 2014r NIK wykazał nieprawidłowości. Wcale nie było tak jak mówiono, że NIK nie miał zastrzeżeń
http://ps-solidarnosc.org.pl/wyniki-kon ... w-krakowieiga po co NIK
przecież od początku tak stworzona struktura wskazywała, po co ona jest ...
pozostało tylko czekać, kiedy się wysypie (albo kto będzie chciał ją wysypać)
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Avatar użytkownika
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 15173
Dołączył(a): środa, 6 maja 2009, 18:46
Kim jestem ?: sobą

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez Volver » piątek, 1 czerwca 2018, 08:34

Prosty komentarz ze strony Włóczykija o pytania Tomka Zawiślaka,piętnującego jedną kategorię sędziów(czyli tych, którzy łączą orzekanie w I i w II instancji) jest lekko złośliwy, ale całkiem trafny.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Avatar użytkownika
Volver
VIP
VIP
 
Posty: 12674
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lutego 2010, 22:23
Lokalizacja: Poznań

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez Geralt » piątek, 1 czerwca 2018, 08:56

Volver napisał(a):Prosty komentarz ze strony Włóczykija o pytania Tomka Zawiślaka,piętnującego jedną kategorię sędziów(czyli tych, którzy łączą orzekanie w I i w II instancji) jest lekko złośliwy, ale całkiem trafny.
Problem o którym mowa w cytowanym artykule nie ma związku z tym, czy się orzeka w jednej instancji czy naprzemiennie. U nas był kiedyś jeden wydział SO, który sądził wszystko. I tak jest nadal w wielu mniejszych okręgach.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Avatar użytkownika
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 4288
Dołączył(a): piątek, 24 lutego 2012, 19:38
Lokalizacja: z Mazovii

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez Włóczykij » piątek, 1 czerwca 2018, 13:13

no i kolejny krok układanki
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/polska ... na/h5lpt1k
Dziś w Trybunale Sprawiedliwości UE (TSUE) w Luksemburgu odbywa się rozprawa dotycząca zapytania irlandzkiego sądu dotyczącego tego, czy reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce nie stanowi zagrożenia dla uczciwego procesu Polaka podejrzanego o przemyt narkotyków.

przy zakresie badania sprawy
W marcu sąd w Irlandii - rozpatrujący sprawę polskiego obywatela Artura C., poszukiwanego przez polską prokuraturę w związku z zarzutami dotyczącymi przemytu narkotyków - wskazał na obawy co do praworządności w Polsce w związku z prowadzoną przez Komisję Europejską wobec Polski procedurą z art. 7 unijnego traktatu. Zwrócił się do TSUE o opinię w trybie pilnym o to, czy Polak będzie sądzony nad Wisłą w uczciwym procesie. Wstrzymał też ekstradycję po wydaniu przez Polskę Europejskiego Nakazu Aresztowania.


mogą być w uzasadnieniu punkty pod "korygować czy nie"
trudno zbudować argumentację na coś innego na tę chwilę
bo argumentować tylko można, czy projektowane zmiany to zagrożenie, gdyż konkretów - poza nieustannie tymi samymi obrazkami w TV, nie ma

ps. no, a przy innym orzeczeniu, to od 4.06 sądy są na wakacjach. jak konsekwencja, to konsekwencja. I wówczas pogratulować praworządności.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Avatar użytkownika
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 15173
Dołączył(a): środa, 6 maja 2009, 18:46
Kim jestem ?: sobą

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez Włóczykij » piątek, 1 czerwca 2018, 13:33

w nawiązaniu do linku powyższego,
jeżeli pełnomocnik rządu zadaje kłam takim wypowiedziom

https://oko.press/ziobro-chce-podporzad ... pokornych/
„Dotychczas w Kolegiach zasiadali doświadczeni sędziowie z sądów okręgowych, teraz będzie ich mniej. Będzie za to więcej sędziów rejonowych, których można łatwiej nacisnąć, kupić stanowiskami i awansami. Próg presji na sędziów rejonowych jest większy” – mówi anonimowy sędzia. – „W małych sądach pozwoli to na dominację <dobrej zmiany>”.


to jesteśmy na dobrej drodze, bo gorzej być nie może
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Avatar użytkownika
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 15173
Dołączył(a): środa, 6 maja 2009, 18:46
Kim jestem ?: sobą

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez censor » piątek, 1 czerwca 2018, 14:18

Mógłby ten anonimowy sędzia się "zdeanimizować". :evil:
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP
 
Posty: 7636
Dołączył(a): wtorek, 1 kwietnia 2008, 13:48

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez Modern_judge » piątek, 1 czerwca 2018, 15:30

Wszyscy rozsądnie przeciwko stwierdzeniu przez TSUE braku praworządności i rozwaleniu systemu ENA: państwa członkowskie, nawet KE. Tylko nasza Iustitia i jej wysłannicy, ciężko zapracowani sędziowie Przymusiński i Markiewicz są innego zdania. Oby zaistnieć, oby się na salonach pokazać i spić sobie z dziubków. Żenada i wstyd.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/polska ... na/h5lpt1k
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3073
Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 22:40
Kim jestem ?: Modern_judge

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez arczi » piątek, 1 czerwca 2018, 15:44

Modern_judge napisał(a):Wszyscy rozsądnie przeciwko stwierdzeniu przez TSUE braku praworządności i rozwaleniu systemu ENA: państwa członkowskie, nawet KE. Tylko nasza Iustitia i jej wysłannicy, ciężko zapracowani sędziowie Przymusiński i Markiewicz są innego zdania. Oby zaistnieć, oby się na salonach pokazać i spić sobie z dziubków. Żenada i wstyd.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/polska ... na/h5lpt1k


Jeżeli to prawda co piszesz Modernie to skandal, żenada i wstyd. Wstyd nie tylko za tych jegomości w tym za ich wiedzę prawniczą ale za wszystkich sędziów którzy takie osoby popierają w ich obranej drodze. Buuuuuuuuu
arczi
VIP
VIP
 
Posty: 2300
Dołączył(a): środa, 2 stycznia 2008, 22:30
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez Modern_judge » piątek, 1 czerwca 2018, 16:00

Niedługo dostaną kartę stałego pasażera na loty do Beneluxu. Częściej w Brukseli niż na sesji we własnym sądzie. Zastanawiam się na czyj koszt tak latają moi ex koledzy...
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3073
Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 22:40
Kim jestem ?: Modern_judge

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez Włóczykij » piątek, 1 czerwca 2018, 16:19

Uzasadnienie potwierdza :
jak nakręcona była sprawa lub jak członkowie wspólnoty niewiele o sobie wiedzą.
Wystarczy porównać to ze sprawami wydawania od nas np. na teren Białorusi itp. /też były medialne sprawy/.

W uzasadnieniu podkreślono bowiem, jakie aspekty badamy w ENA.

ps. a jacy sędziowie byli obecni jeszcze. To, że były jakieś delegacje sędziów należy uznać za dobry przejaw. Niestety wiemy, że gdyby pojawił się tam ktoś w związku z delegacją z MS, to larum byłoby. Może przedstawiciele KRS zaproszeni przez sieć europejską mieli okazję.

Przy finansach zostańmy przy tym, że IS stać na utrzymywanie kontaktów międzynarodowych. inna rzecz, że z grupy klaszczącej zarządowi, w tym od samych jego niektórych członków, ile było zarzutów, że takie wydatki IS ponosi ....
Jeśli są informacje o innym źródle finansowanie, to wówczas pozostają do omówienia.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Avatar użytkownika
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 15173
Dołączył(a): środa, 6 maja 2009, 18:46
Kim jestem ?: sobą

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez Modern_judge » piątek, 1 czerwca 2018, 17:14

No i kolejna klapa Iustitii. KRS nie została jednak usunięta z ENCJ...

https://www.encj.eu/node/478
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3073
Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 22:40
Kim jestem ?: Modern_judge

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez suzana22 » piątek, 1 czerwca 2018, 17:30

Modern_judge napisał(a):No i kolejna klapa Iustitii. KRS nie została jednak usunięta z ENCJ...

https://www.encj.eu/node/478


Jeżeli jeszcze TSUE powie, że Polsce nadal można spokojnie wydawać prawomocnie skazanych celem wykonania kary, bo to kraj praworządny, a sędziowie niezawiśli, to największym dokonaniem Iustitii okaże się pozbycie się licznych swoich członków :/:
suzana22
VIP
VIP
 
Posty: 7777
Dołączył(a): wtorek, 18 marca 2008, 21:25
Lokalizacja: Małopolska

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez Geralt » piątek, 1 czerwca 2018, 17:43

suzana22 napisał(a):
Modern_judge napisał(a):No i kolejna klapa Iustitii. KRS nie została jednak usunięta z ENCJ...

https://www.encj.eu/node/478


Jeżeli jeszcze TSUE powie, że Polsce nadal można spokojnie wydawać prawomocnie skazanych celem wykonania kary, bo to kraj praworządny, a sędziowie niezawiśli, to największym dokonaniem Iustitii okaże się pozbycie się licznych swoich członków :/:
No cóż... :(

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Avatar użytkownika
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 4288
Dołączył(a): piątek, 24 lutego 2012, 19:38
Lokalizacja: z Mazovii

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez Modern_judge » piątek, 1 czerwca 2018, 18:05

Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3073
Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 22:40
Kim jestem ?: Modern_judge

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez Włóczykij » piątek, 1 czerwca 2018, 19:25

no w TVN dziś tylko info w faktach
ale wycisnęli, co mogli, by to jakoś przedstawić, że to zło (no bo jednak, że taka rozprawa co do Polski)
głupio w tym momencie wypadają prawnicy, którzy mówią o problemie praworządności w sytuacji zawężenia wypowiedzi Trybunału

niestety pogubili też Lecha Wałęsę, bo nie jego rękami należało realizować scenriusz, a jemu do końca zostawić legendę

wykorzystanie tego symbolu, by wskazać, że w dzisiejszych czasach to wspracie Europy to taki brak wyczucia, że aż słabo

http://wyborcza.pl/7,75398,23480277,uni ... eluja.html

Lech Wałęsa apeluje do Komisji Europejskiej, by złożyła skargę, do Trybunału Sprawiedliwości UE. Szykują się do tego także PO i Nowoczesna. W internecie trwa zbiórka podpisów


ps. swoją drogą to zbieranie podpisów to dla mnie żenada, bo i tak nie będzieto realna skala poparcia, a mniejsza, a są obiektwyne dane, wskazujące na czym polega problem. Rozprowadzenie więc akcji integracją w sprawie podpisów nie przekonuje mnie w swej strategii (chyba, że taka strategia jak w prezydenturze B. Komorowskiego - ile wtopy, ile zamiaru ...).
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Avatar użytkownika
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 15173
Dołączył(a): środa, 6 maja 2009, 18:46
Kim jestem ?: sobą

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez Modern_judge » piątek, 1 czerwca 2018, 20:42

Okazuje się, że cały sztab Iustitii był w Luxe. Nasz nieodżałowany Kero rownież. Fajna wycieczka. Ciekawe na czyj koszt?
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3073
Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 22:40
Kim jestem ?: Modern_judge

Re: piszą o nas w czerwcu 2018r

Postprzez Włóczykij » piątek, 1 czerwca 2018, 21:20

no to faktycznie nie ma uasadnienia
ale ktoś musiał pilnować ...

gdzie jest link do posiedzenia ?
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Avatar użytkownika
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 15173
Dołączył(a): środa, 6 maja 2009, 18:46
Kim jestem ?: sobą

Re: piszą o nas w czerwcu 2018r

Postprzez arczi » piątek, 1 czerwca 2018, 22:52

Pamiętam kiedyś nam w IS ledwo co od 1-go do 1-go starczalo a członków było kolo 3000. Dla opanowania budżetu trzeba było ograniczać liczbę Delegatów na Zjazdy. Dzisiaj loty do Brukseli hotele, wypasiona strona internetowa, tlumaczenia itd. Cuda Panie...
arczi
VIP
VIP
 
Posty: 2300
Dołączył(a): środa, 2 stycznia 2008, 22:30
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: piszą o nas w czerwcu 2018r

Postprzez Włóczykij » piątek, 1 czerwca 2018, 23:18

nie ma innej działalności, a składka została podniesiona o 100 %, to akurat na to jest
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Avatar użytkownika
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 15173
Dołączył(a): środa, 6 maja 2009, 18:46
Kim jestem ?: sobą

Re: piszą o nas w czerwcu 2018r

Postprzez Modern_judge » piątek, 1 czerwca 2018, 23:19

Włóczykij napisał(a):nie ma innej działalności, a składka została podniesiona o 100 %, to akurat na to jest


Nie. IMHO płacą im kamraci.
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3073
Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 22:40
Kim jestem ?: Modern_judge

Re: piszą o nas w czerwcu 2018r

Postprzez Włóczykij » piątek, 1 czerwca 2018, 23:28

ale że Themis ?

ps. ale po co im płacą, skoro jest budżet. Faktycznie jednak w IS były dość konkretne zasady rozliczeń(w limitach), a tu skoro delegacja ma skład poszerzony to jest mocno "po pańsku" ? Loty chyba nie są drogie, termin był znany. Zakwaterowanie w mieście urzędniczym pewnie ma swoje stawki. Ale to szczegóły. Jednak co do pryncypiów faktycznie, skoro inwestor budzi wątpliwości, to należy wyjaśnić. Kero jest przecież taki wyczulony na czystość rozwiązań finansowych i w swoim czasie cały wątek został tu zestrugany. Jednak mając na uwadze, kto kogo jak honorował na zjeździe, to cóż ...
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Avatar użytkownika
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 15173
Dołączył(a): środa, 6 maja 2009, 18:46
Kim jestem ?: sobą

Re: piszą o nas w czerwcu 2018r

Postprzez Hinoki » sobota, 2 czerwca 2018, 08:50

arczi napisał(a):Pamiętam kiedyś nam w IS ledwo co od 1-go do 1-go starczalo a członków było kolo 3000. Dla opanowania budżetu trzeba było ograniczać liczbę Delegatów na Zjazdy. Dzisiaj loty do Brukseli hotele, wypasiona strona internetowa, tlumaczenia itd. Cuda Panie...

Im chodzi jedynie o władzę. Są aparatczykami Iustitii. Wyeliminowali wolną myśl w Iustitii. Pozbywają się systematycznie i programowo "elementów " niepewnych. Idą prostą drogą na jałową ziemię.
Szkoda...
Hinoki
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 174
Dołączył(a): sobota, 10 grudnia 2016, 19:07
Kim jestem ?: znam FS nie tylko z widzenia

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez jaro123 » sobota, 2 czerwca 2018, 09:11

Modern_judge napisał(a):Okazuje się, że cały sztab Iustitii był w Luxe. Nasz nieodżałowany Kero rownież. Fajna wycieczka. Ciekawe na czyj koszt?


O właśnie też chciałbym wiedzieć, kto im finansuje te wycieczki krajoznawcze.
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP
 
Posty: 4892
Dołączył(a): niedziela, 21 października 2007, 16:02
Lokalizacja: lubuskie

Następna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości