Piszą o nas w kwietniu 2018

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez iga » niedziela, 1 kwietnia 2018, 20:52

Sędziowie zbojkotowali zebranie. Na znak protestu?
http://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723, ... testu.html
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez wb02 » niedziela, 1 kwietnia 2018, 23:08

Już kwiecień, a zatem może lepiej nie pisać już w marcu.
A żeby od czegoś zacząć to coś co jest i o nas
Michał Szułdrzyński: Nie ma powrotu do III RP. Kto zbuduje nowy ład społeczny i polityczny w Polsce?
http://www.rp.pl/Polityka/303299954-Mic ... olsce.html

Wniosek dość istotny i pobudzający do myślenia, a przy tym jak dla mnie przynajmniej jak najbardziej prawidłowy. Nie będzie już jak było i to niezależnie od tego jak oceniać czy ostatnie czy poprzednie lata. To chyba dla wszystkich jasne, ale warto przeczytać. Dla mnie w każdym bądź razie na tekst prima aprilisowy nie wygląda.

PS. Choć w Polsce cytowana przez Szułdrzyńskiego książka Fareeda Zakaria (nazwanego swego czasu przez "wpolityce" ideologiem liberalnego zamordyzmu co pewnie zaraz ktoś wyłapie) wyszła nie jako "Demokracja nieliberalna", a jako "Przyszłość wolności. Nieliberalna demokracja w Stanach Zjednoczonych i na świecie". Chodzi o to samo.
'Bez urazy, kapitanie, ale nikt w całym tym j...m wszechświecie, dziele Pana Naszego, nie może wykluczyć wypadków losowych i nieprzewidzianych okoliczności."
wb02
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Piszą o nas w kwietniu 2018

Postprzez Dreed » niedziela, 1 kwietnia 2018, 23:58

iga napisał(a):Sędziowie zbojkotowali zebranie. Na znak protestu?
Tak naprawdę na poważnie - są dwie możliwości.. albo jak widzę po prostu nie dorosło środowisko do samorządności albo opcja druga - w ten właśnie sposób ją realizują...
Jak dla mnie, to można również w ten sposób, czyli ustawodawca ma prawo i nawet powinien to uregulować.
Skoro realizujemy swoje prawo do samorządu w ten sposób, że z niego rezygnujemy, to oznacza, że tak właśnie chcemy... niech np. MS wybierze lub zdecyduje za nas.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Geralt » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 09:59

Na złość mamie odmrożę sobie uszy. :(

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaro123 » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 11:19

Jeżeli tak ma działać samorządność sędziowska, to lepiej, aby jej wcale nie było.
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez regis » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 11:27

No tak..tzw"opór"czy "protest" jakby go nie nazwać potem uderzy w nas rykoszetem..bo suweren pomyśli nie chcą,ok to,zlikwidujemy te resztki samorządu i tyle..
Trochę działanie bez większej wyobraźni :oops:
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez efa » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 14:03

regis napisał(a):No tak..tzw"opór"czy "protest" jakby go nie nazwać potem uderzy w nas rykoszetem..bo suweren pomyśli nie chcą,ok to,zlikwidujemy te resztki samorządu i tyle..

Suweren też słabo bierze udział we wszelkich wyborach - świadczą o tym dane dotyczące frekwencji wyborczej na przestrzeni ostatnich lat. Czyżby suweren chciał likwidacji wolnych i powszechnych wyborów? :/:
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 15:49

efa napisał(a):
regis napisał(a):No tak..tzw"opór"czy "protest" jakby go nie nazwać potem uderzy w nas rykoszetem..bo suweren pomyśli nie chcą,ok to,zlikwidujemy te resztki samorządu i tyle..

Suweren też słabo bierze udział we wszelkich wyborach - świadczą o tym dane dotyczące frekwencji wyborczej na przestrzeni ostatnich lat. Czyżby suweren chciał likwidacji wolnych i powszechnych wyborów? :/:
No tak. Ale po pierwsze suweren nie ma oznaczonego kworum (oprócz kilku kwestii w samorządzie). Po drugie niska frekwencja jest wynikiem zapewne różnych motywacji, a nie konkretnego protestu.

O ile rozumiem wzburzenie sędziów, którym zmieniono prezesa w takiej formie to obawiam się, że protest w postaci bojkotu samorządu jest jednak strzałem w stopę. :(

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez regis » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 19:13

o ile przyjecie np stanowiska prezesa stawia ciebie w określonej sytuacji o tyle udział w np Z0,kolegium itp nie oznacza niczego konkretnego tzn do niczego cie nie zmusza a może stanowić iż ja,ty,inni wyrażą swoje "sędziowskie" stanowisko

specjalne bojkotowanie takiego gremium skończy się szybko zmianą ustawy i zanikiem jakichkolwiek form samorządności..o to chodziło ???
jeśli tak to gratuluje wyobraźni a raczej jej braku :/:
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 23:33

A po co quorum? Ważne by każdy uprawniony był prawidłowo zawiadomiony. Akcja rodzi reakcję.
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez Joasia » wtorek, 3 kwietnia 2018, 08:53

Wiecie co, przedostatnie zebranie SO w Warszawie wiosną 2017 też się nie odbyło z braku quorum. To się po prostu czasem zdarza. Sędziowie są zarobieni. Nie był to wtedy żaden protest. Tak po prostu wyszło.
Czy wiadomo, że teraz to właśnie bojkot? Bo może niekoniecznie?
W końcu na zebraniu można powiedzieć i uchwalić co się chce - taka forma protestu jak bojkot byłaby dziwna...
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez regis » wtorek, 3 kwietnia 2018, 12:31

co prawda nie napisali ale w TVN 24 aktualnie był wywiad z B.Przymusińskim odnośnie zmian w SN i w/w odnośnie dodatku 40% dla SSN-ID powiedział coś takiego w luźnym cytowaniu " kaci też dostawali dodatek katowski" :!:

można różnie sobie na to patrzeć i nawet pominąć (o czym ww i opozycja nie wspominają ) że jedyni ci SSN mają zakaz dodatkowego zatrudnienia ale już de facto porównywać przyszłych SSN zasiadających w tej izbie pośrednio do katów(skoro maja dostać dodatek katowski) to chyba lekkie przegięcie :/: :?:
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rbk » wtorek, 3 kwietnia 2018, 12:34

Na razie katami są inni i realizują to zadanie wspólnie z niektórymi dziennikarzami. W nawiązaniu do dzisiejszych występów iusticjańskiego celebryty w TVN, gdzie już ma "wykupioną miejscówkę", dopóki będzie im potrzebny, chciałbym dodać, że w programach TVN z 31.03.2018 roku wykorzystano dane personalne m.in. prezesów, którzy zostali komisarzami wyborczymi do ataku na Ministra Sprawiedliwości. Tak się składa, że niezależnie od tego, kto pełnił funkcję MS często komisarzami wyborczymi byli prezesi sądów. Tym razem wykorzystano dane personalne sędziów-prezesów/ wiceprezesów do rzeczy haniebnej, gdyż sugerowano w materiale telewizyjnym, że związani z Ziobrą mogą fałszować wybory. Szczytem jednak było wykorzystanie danych personalnych Pani sędzi delegowanej do MS-u, której przypisano w materiale funkcję komisarza wyborczego do ataku na Ministra Sprawiedliwości. Zaznaczam, że Pani sędzia nie była, nie jest i nigdy nie ubiegała się o funkcję komisarza wyborczego. Uważam za niedopuszczalne łączenie delegowania do MS z funkcją komisarza wyborczego z uwagi na zależność służbową od przedstawiciela władzy wykonawczej w okresie delegowania. Podając te kłamliwe informacje TVN, chciał dobitnie pokazać, że MS będzie "wpływał na wybory", gdyż samo pokazanie prezesów-komisarzy to nihil novi. Kłamstwo rozpowszechniono potem w RMF, Interii i oczywiście Newsweek-u. To podłe działanie nie tylko nie spotkało się z żadną krytyką przez funkcjonariuszy IS, lecz wzięli w komentowaniu sytuacji wybranych komisarzy wyborczych aktywny udział. Dzisiaj jeden z funkcjonariuszy IS miał okazję przeprosić Panią sędzię za kłamstwa na forum TVN-u, czego nie uczynił. Co na to etyka sędziowska ? Może zastąpiła ją etyka "etapu", wszak czasy są rewolucyjne, a niektórzy przejawiali zamiłowanie do obrazków z towarzyszami z przeszłości.
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » wtorek, 3 kwietnia 2018, 12:50

Teraz ci celebryci z Iustitii powinni to odszczekać wespół z ich redaktorami prowadzącymi.
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez violan » wtorek, 3 kwietnia 2018, 13:06

Fakt, wymienienie nazwiska pani sędzi z Lublina było fatalne. Może to przez zbieżność nazwiska z innym sędzią - komisarzem. W każdym razie wtopa.
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez Geralt » wtorek, 3 kwietnia 2018, 15:47

regis napisał(a):co prawda nie napisali ale w TVN 24 aktualnie był wywiad z B.Przymusińskim odnośnie zmian w SN i w/w odnośnie dodatku 40% dla SSN-ID powiedział coś takiego w luźnym cytowaniu " kaci też dostawali dodatek katowski" :!:

można różnie sobie na to patrzeć i nawet pominąć (o czym ww i opozycja nie wspominają ) że jedyni ci SSN mają zakaz dodatkowego zatrudnienia ale już de facto porównywać przyszłych SSN zasiadających w tej izbie pośrednio do katów(skoro maja dostać dodatek katowski) to chyba lekkie przegięcie :/: :?:
Kolega Przymusiński odjechał już dosyć dawno.

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez magdam » wtorek, 3 kwietnia 2018, 17:31

Nie wiem po co była ta cała histeria, pomyłki się zdarzają.
Komunikat MS-u w sprawie sędzi Elżbiety Daniluk:
https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/new ... macji.html

Oburzenie powinien wzbudzać ten komunikat, gdzie ministerstwo znów manipuluje informacją stwarzając negatywne wyobrażenie o sędzi:
https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/new ... ego-w.html
Dla przypomnienia:
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 81429.html
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Magda Modrzyńska

Postprzez regis » wtorek, 3 kwietnia 2018, 18:10

filozofia Kalego. :/: .w sprawie s.Daniluk"pomyłki się zdarzają" ... w przypadku s.Kostki oburzenie...a każdy ma swoje racje..jeśli minister tak uważa to je przedstawia i pewnie(?) wyrok zaskarży..dopiero po prawomocności (czy kogoś to przekona czy nie ) należy go wykonać i nie dyskutować ..ale póki co..chyba można ?
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez magdam » wtorek, 3 kwietnia 2018, 19:34

regis napisał(a):filozofia Kalego. :/: .w sprawie s.Daniluk"pomyłki się zdarzają" ... w przypadku s.Kostki oburzenie...a każdy ma swoje racje..jeśli minister tak uważa to je przedstawia i pewnie(?) wyrok zaskarży..dopiero po prawomocności (czy kogoś to przekona czy nie ) należy go wykonać i nie dyskutować ..ale póki co..chyba można ?

O jaką konkretnie pomyłkę chodzi Ci w drugim przypadku?
Wskazuję przecież na coś innego. Nie kwestionuję też oczywiście prawa strony do odwołania się od wyroku.
W ogóle nie miałam na myśli żadnej pomyłki odnośnie tego procesu.

Napisałam o manipulacji przez MS informacją w celu wywołania negatywnej opinii o sędzi J. Koska (nie Kostka)-Janusz i w celu wytworzenia przekonania, że minister to obrońcy praworządności.
A oto cytat, który ma wywoływać w czytelniku takie przekonanie: "W opinii Ministra sędzia zastosowała niewłaściwy tryb postępowania i poprzez taki błąd przyczyniła się do jego przedłużenia. Kobieta, która spowodowała wypadek, skutecznie potem unikała stawienia się przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości."

To czysta manipulacja, ponieważ sędzia zasadnie powzięła wątpliwości co do poczytalności podsądnej i zastosowała właściwą procedurę.
Nie miała żadnego wpływu na to co działo się dalej, a gdyby postąpiła jak uważa minister, to zasadnie naraziłaby się na dyscyplinarkę.
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » wtorek, 3 kwietnia 2018, 19:57

magdam napisał(a):
regis napisał(a):filozofia Kalego. :/: .w sprawie s.Daniluk"pomyłki się zdarzają" ... w przypadku s.Kostki oburzenie...a każdy ma swoje racje..jeśli minister tak uważa to je przedstawia i pewnie(?) wyrok zaskarży..dopiero po prawomocności (czy kogoś to przekona czy nie ) należy go wykonać i nie dyskutować ..ale póki co..chyba można ?

O jaką konkretnie pomyłkę chodzi Ci w drugim przypadku?
Wskazuję przecież na coś innego. Nie kwestionuję też oczywiście prawa strony do odwołania się od wyroku.
W ogóle nie miałam na myśli żadnej pomyłki odnośnie tego procesu.

Napisałam o manipulacji przez MS informacją w celu wywołania negatywnej opinii o sędzi J. Koska (nie Kostka)-Janusz i w celu wytworzenia przekonania, że minister to obrońcy praworządności.
A oto cytat, który ma wywoływać w czytelniku takie przekonanie: "W opinii Ministra sędzia zastosowała niewłaściwy tryb postępowania i poprzez taki błąd przyczyniła się do jego przedłużenia. Kobieta, która spowodowała wypadek, skutecznie potem unikała stawienia się przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości."

To czysta manipulacja, ponieważ sędzia zasadnie powzięła wątpliwości co do poczytalności podsądnej i zastosowała właściwą procedurę.
Nie miała żadnego wpływu na to co działo się dalej, a gdyby postąpiła jak uważa minister, to zasadnie naraziłaby się na dyscyplinarkę.
Tym niemniej rozpoczęcie dyskusji od nazwania innych zdań histerią jest dość interesującym chwytem retorycznym. Ciekawe Magdo jak byś zareagowała na taką ocenę Twoich wpisów. Sprawdzimy? ;P

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaaga » wtorek, 3 kwietnia 2018, 22:39

Mimo wszystko jest różnica ciężaru między komunikatami ministerstwa a wtopami stacji na dodatek prywatnych. O wtopach TVP można uznać że są programowe...
jaaga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: always look on the bright side of life

Postprzez Dreed » wtorek, 3 kwietnia 2018, 23:28

jaaga napisał(a):Mimo wszystko jest różnica ciężaru między komunikatami ministerstwa a wtopami stacji na dodatek prywatnych. O wtopach TVP można uznać że są programowe...
Owszem, na niekorzyść akurat stacji na dodatek prywatnych biorąc pod uwagę zasięg...
I bądźmy poważni, dziennikarze obecnie reprezentują tak "wysoki" poziom, że ograniczają się do ctrl+V tego co dostają. Sami by nie wpadli na to co zamieszczono.

"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Włóczykij » wtorek, 3 kwietnia 2018, 23:38

efa napisał(a):

udział w zebraniu kojarzę jako wskazywany jako obowiązek sędziego
i podzielam to przekonanie, gdyż to niewątpliwie przejaw istoty sprawowania zawodu - jestem sędzią i poprzez udział w zebraniu biorą współodpowiedzialność za sąd (i to akurat wynika z przysięgi sędziowskiej ...)

abstrahuję od tego, kto nie dorósł do samorządności (przekonanie, że przy rozliczeniach lokalnych, a te tu budzą wątpliwości, tylko tak można było skutecznie zadziałać nie przekonuje mnie w ogóle, ale też nie wydaje mi się, że to była tylko sytuacja, która faktycznie bywa, że się zdarza, iż sędziom tak "zależy" na tej samorządności, że nie znajdują czasu, żeby przyjść)

widzę tę opcję, że może ktoś chciał poszarżować
zapowiadacie likwidację kolegium, to może skosimy zebranie
uważam, że dla jednego przypadku nie należy zmieniać przepisów
a jak zainteresowani wybrną ze swojej odpowiedzialności - popatrzmy (ich popis)
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez ropuch » środa, 4 kwietnia 2018, 08:11

Dreed napisał(a):
jaaga napisał(a):Mimo wszystko jest różnica ciężaru między komunikatami ministerstwa a wtopami stacji na dodatek prywatnych. O wtopach TVP można uznać że są programowe...
Owszem, na niekorzyść akurat stacji na dodatek prywatnych biorąc pod uwagę zasięg...
I bądźmy poważni, dziennikarze obecnie reprezentują tak "wysoki" poziom, że ograniczają się do ctrl+V tego co dostają. Sami by nie wpadli na to co zamieszczono.

Dotyczy to także dziennikarzy "Wpolityce" ?
ropuch
VIP
VIP

Postprzez magdam » środa, 4 kwietnia 2018, 15:43

Towarzyskie spotkanie członków KRS:
http://wyborcza.pl/10,152484,23224567,j ... _BoxWyboMT
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Następna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..