Newsy ze strony Ministerstwa..

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Newsy ze strony Ministerstwa..

Postprzez Joasia » niedziela, 16 września 2018, 15:30

bruno napisał(a):
regis napisał(a):Burza nawet nie w szklance a kieliszku wody :D
Czy naprawdę uważacie że minister sam podejmuje decyzję w sprawie dyscyplinarek ot tak z pod dużego palca?
I dotąd to był szereg urzędników MS od specjalisty do dyr.dep kończąc którzy badali przypadek i składali swoją rekomendacje dla ministra..on podejmował końcowa decyzję
Co się teraz zmieni? Praktycznie nic .choć może bedzie szerszy front oceny bo i zespół większy i chyba jak już --coś pisemnie uzasadnią tj. swą rekomendacje..nie widzę tu ani zagrożenia ani wielkiej różnicy na minus

Jak słyszałem w 2016 r odsetek spraw dyscyplinarnych zainicjowanych przez Ms wynosił ok 10%..więc nie róbmy armageddonu..

no zdecydowanie !!!!!
o wiele większe "zasługi" w dziedzinie wszczynania postępowań dyscyplinarnych mają Prezesi - zwłaszcza SO (odnośnie SSR i SSO) - badż osobiście , bądz ustami/rękoma Kolegiów (czyt. organ pomocniczy prezesa) - mając w swojej dyspozycji Zców Rzeczników Dyscyplinarnych - swoją drogą nie wiem czemu żaden projekt usp nie wprowadza do prowadzenia postępowań dyscyplinarnych rzeczników z innych okręgów - na wzór sądów dyscyplinarnych po reformie z końca 2017 dot. wszystkich (nawet SSR) sedziów ; przecież Zca rzecznika jest podległy Prezesowi służbowo :roll:

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów jest całkowicie niezależny od prezesa w swojej działalności.
Jeśli chodzi o SSR, to zajmuje się nimi SSO - podległy służbowo prezesowi SSO, ale nie w działalności dyscyplinarnej, tam prezes może jedynie wystąpić do ZRD o wszczęcie dyscyplinarki; pozactym jest listonoszem korespondencji na linii sędzia - ZRD.
Co do SSO, to ZRD jest w SA - i nawet podległości służbowej pod prezesa SO tu nie ma.
(Inaczej jest w przypadku zastępcy rzecznika dyscyplinarnego referendarzy - tam ustawa daje prezesowi możliwość nieakceptacji decyzji zastępcy rzecznika.)
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez selena » środa, 19 września 2018, 22:08

Wiecie dlaczego Premier Morawiecki był z wizytą dzisiaj w Sądzie Najwyższym ?
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » środa, 19 września 2018, 22:31

Ja nie wiem. A Ty wiesz?
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Modern_judge » czwartek, 20 września 2018, 12:20

selena napisał(a):Wiecie dlaczego Premier Morawiecki był z wizytą dzisiaj w Sądzie Najwyższym ?

Jak podają media spotkał się z prof. dr hab. Małgorzatą Gersdorf - sędzią SN w stanie spoczynku.
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez Volver » czwartek, 20 września 2018, 13:14

Modern_judge napisał(a):
selena napisał(a):Wiecie dlaczego Premier Morawiecki był z wizytą dzisiaj w Sądzie Najwyższym ?

Jak podają media spotkał się z prof. dr hab. Małgorzatą Gersdorf - sędzią SN w stanie spoczynku.

Sposób i tryb postępowania w kwestii stanu spoczynku w sposób bardzo cenny i wyważony przedstawił SSN St.Zabłocki wstanie spoczynku) na swoim facebook'u. Zresztą o jego propaństwowej postawie poinformowano członków LIBE, wizytujących do chwili ich "ucieczki" z KRSu członków tej delegacji.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Geralt » czwartek, 20 września 2018, 13:47

Modern_judge napisał(a):

Inne podają, że spotkał się z prof. dr hab. Małgorzatą Gersdorf - Pierwszą Prezes SN. <luzik>
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kam » czwartek, 20 września 2018, 14:08

kam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez cezary » czwartek, 20 września 2018, 19:10

na szczęście jest nowy art.25b ustawy o kosztach sądowych :)
Iniuriam ipse facias, ubi non vindices- Jeżeli nie zwalczasz niesprawiedliwości, sam ją popełniasz
cezary
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Beatka » czwartek, 20 września 2018, 19:54

"Zmiany mają prowadzić do wyeliminowania patologicznych praktyk polegających na niekończącym się składaniu – zwłaszcza przez pozwanych – zażaleń w tych samych sprawach, mimo że są one przez sąd odrzucane.

To częsta i nieetyczna metoda stosowana np. przez pozwane firmy, które dysponując sztabami profesjonalnych prawników, chcą zniechęcić do kontynuowania procesu oszukane przez siebie osoby. Świadomie wydłużają w ten sposób postępowania, podczas gdy osoby, które przychodzą do sądu po sprawiedliwość, są zmuszone płacić swoim pełnomocnikom za udział w każdej rozprawie. Obarczani rosnącymi kosztami powodowie, łatwiej godzą się na zawieranie niekorzystnych dla siebie ugód."

Nigdy takiej praktyki nie zastosowała, w sprawach z mojego referatu, jakakolwiek firma. Tzw. "zwykli ludzie" całkiem często. Proponuję więc uzasadnić planowane zmiany, racjonalne zresztą, zgodnie z rzeczywistością. Mniemam, że praktyki obserwowane w sądzie, w którym orzekam, nie odbiegają od stosowanych w sądach pozostałych.
Beatka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bruno » czwartek, 20 września 2018, 19:59

Joasia napisał(a):
bruno napisał(a):
Czy naprawdę uważacie że minister sam podejmuje decyzję w sprawie dyscyplinarek ot tak z pod dużego palca?
I dotąd to był szereg urzędników MS od specjalisty do dyr.dep kończąc którzy badali przypadek i składali swoją rekomendacje dla ministra..on podejmował końcowa decyzję
Co się teraz zmieni? Praktycznie nic .choć może bedzie szerszy front oceny bo i zespół większy i chyba jak już --coś pisemnie uzasadnią tj. swą rekomendacje..nie widzę tu ani zagrożenia ani wielkiej różnicy na minus

Jak słyszałem w 2016 r odsetek spraw dyscyplinarnych zainicjowanych przez Ms wynosił ok 10%..więc nie róbmy armageddonu..

no zdecydowanie !!!!!
o wiele większe "zasługi" w dziedzinie wszczynania postępowań dyscyplinarnych mają Prezesi - zwłaszcza SO (odnośnie SSR i SSO) - badż osobiście , bądz ustami/rękoma Kolegiów (czyt. organ pomocniczy prezesa) - mając w swojej dyspozycji Zców Rzeczników Dyscyplinarnych - swoją drogą nie wiem czemu żaden projekt usp nie wprowadza do prowadzenia postępowań dyscyplinarnych rzeczników z innych okręgów - na wzór sądów dyscyplinarnych po reformie z końca 2017 dot. wszystkich (nawet SSR) sedziów ; przecież Zca rzecznika jest podległy Prezesowi służbowo :roll:

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów jest całkowicie niezależny od prezesa w swojej działalności.
Jeśli chodzi o SSR, to zajmuje się nimi SSO - podległy służbowo prezesowi SSO, ale nie w działalności dyscyplinarnej, tam prezes może jedynie wystąpić do ZRD o wszczęcie dyscyplinarki; pozactym jest listonoszem korespondencji na linii sędzia - ZRD.
Co do SSO, to ZRD jest w SA - i nawet podległości służbowej pod prezesa SO tu nie ma.
(Inaczej jest w przypadku zastępcy rzecznika dyscyplinarnego referendarzy - tam ustawa daje prezesowi możliwość nieakceptacji decyzji zastępcy rzecznika.)

:))) oczywiście - i z reguły Zca Rz D przy SO odmawia wszczęcia postępowań dysc. w przypadku zawiadomień Prezesa SO - życie pokazuje , ze są to bardzo silne jednostki i niezależne od wszystkich :))) <rotfl>
"Polska to dziki kraj" Mirosław Drzewiecki - były Minister Sportu
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ChatNoir » czwartek, 20 września 2018, 20:02

Beatka napisał(a):"Zmiany mają prowadzić do wyeliminowania patologicznych praktyk polegających na niekończącym się składaniu – zwłaszcza przez pozwanych – zażaleń w tych samych sprawach, mimo że są one przez sąd odrzucane.

To częsta i nieetyczna metoda stosowana np. przez pozwane firmy, które dysponując sztabami profesjonalnych prawników, chcą zniechęcić do kontynuowania procesu oszukane przez siebie osoby. Świadomie wydłużają w ten sposób postępowania, podczas gdy osoby, które przychodzą do sądu po sprawiedliwość, są zmuszone płacić swoim pełnomocnikom za udział w każdej rozprawie. Obarczani rosnącymi kosztami powodowie, łatwiej godzą się na zawieranie niekorzystnych dla siebie ugód."

Nigdy takiej praktyki nie zastosowała, w sprawach z mojego referatu, jakakolwiek firma. Tzw. "zwykli ludzie" całkiem często. Proponuję więc uzasadnić planowane zmiany, racjonalne zresztą, zgodnie z rzeczywistością. Mniemam, że praktyki obserwowane w sądzie, w którym orzekam, nie odbiegają od stosowanych w sądach pozostałych.

Zupełnie nie odbiegają. Mam te same refleksje.
ChatNoir
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Piszą o nas we wrześniu 2018

Postprzez Yamato » piątek, 21 września 2018, 12:28

Dzień dobry. Jestem nowy na tym forum :D
Co do przedmiotu dyskusji to pozwalam się włączyć Zwracam uwagę na to, że:
1. sędzia orzekający w sprawie tego wniosku to była akurat SSO z Warszawy więc nie wiem skąd ten przekaz o ściągnięciu sędziego z rejonu ani tym bardziej oburzenie jak SR są traktowani;
2. jak się stworzyło system awansowy w sądach oparty o decyzje polityków to tylko naiwny uzna, że nic się nie zmieniło też w postrzeganiu sędziów i wszystko zostaje po staremu. Od teraz politycy zaczną obrzucać nas błotem, mówiąc o wpływie upolitycznienia sądownictwa na podjętą przez sędziego decyzję. Na razie mówią to ci od opozycji, potem inni . Co więcej, niekiedy mogą mieć rację . Przecież dokładnie tak działało to w komunie.
Taka nieuchronna konsekwencja tego nowego systemu. Przy czym już przy poprzednim systemie politycy opozycji mówili i politycznych decyzjach sędziów. Tyle, że byli toinni politycy i były wtedy inne przesłanki owego braku zaufania do sędziów. A teraz doszły awanse i odpowiedzialność dyscyplinarna ...
I trudno wtedy bronić się przed takim zarzutem. Albo sędziego przed nim bronić <nerwus>

P.S. Z IS nie jestem
Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Zwolennikiem teorii Darwina. To ewolucja daje doskonałość

Postprzez Włóczykij » sobota, 22 września 2018, 08:25

A sędzią w ogóle jesteś? Bo piszesz poza faktami.
Obrzucanie sądów błotem trwa od dawien dawna, teraz tylko jedni do interesu zaczęli się posługiwać sędziami i nawet wówczas niekoniecznie są tacy Ok.
A kto mianował prezesów poprzednio? ... jakie to skutki niosło wobec możliwości działań prezesów...
A problem powoływania sędziów to jeden z problemów, który doprowadził nas do obecnej sytuacji. I niestety mam kolejne dokumenty na potwierdzenie, że słynna rzekomo broniona niezależność jest pustym hasłem machających konstytucją, a jej stosowanie niezależnie od mód- nie jest w cenie.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Re: Piszą o nas we wrześniu 2018

Postprzez Modern_judge » sobota, 22 września 2018, 12:58

Yamato napisał(a):Dzień dobry. Jestem nowy na tym forum :D
Co do przedmiotu dyskusji to pozwalam się włączyć Zwracam uwagę na to, że:
1. sędzia orzekający w sprawie tego wniosku to była akurat SSO z Warszawy więc nie wiem skąd ten przekaz o ściągnięciu sędziego z rejonu ani tym bardziej oburzenie jak SR są traktowani;
2. jak się stworzyło system awansowy w sądach oparty o decyzje polityków to tylko naiwny uzna, że nic się nie zmieniło też w postrzeganiu sędziów i wszystko zostaje po staremu. Od teraz politycy zaczną obrzucać nas błotem, mówiąc o wpływie upolitycznienia sądownictwa na podjętą przez sędziego decyzję. Na razie mówią to ci od opozycji, potem inni . Co więcej, niekiedy mogą mieć rację . Przecież dokładnie tak działało to w komunie.
Taka nieuchronna konsekwencja tego nowego systemu. Przy czym już przy poprzednim systemie politycy opozycji mówili i politycznych decyzjach sędziów. Tyle, że byli toinni politycy i były wtedy inne przesłanki owego braku zaufania do sędziów. A teraz doszły awanse i odpowiedzialność dyscyplinarna ...
I trudno wtedy bronić się przed takim zarzutem. Albo sędziego przed nim bronić <nerwus>

P.S. Z IS nie jestem

Sędzia oddalający wniosek w sprawie wypowiedzi PMM, to od kilku lat delegowany sędzia z SR do SO. Delegowany na wniosek PSO M. Kluziak. Mijasz się z prawdą.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » sobota, 22 września 2018, 13:24

o sprawie wypowiadała sie do tv SSO Sylwia Urbańska ( nie jestem pewna nazwiska ) , myślę, że stąd ten błąd
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Joasia » sobota, 22 września 2018, 23:01

bruno napisał(a):
Joasia napisał(a):
bruno napisał(a):

no zdecydowanie !!!!!

:))) oczywiście - i z reguły Zca Rz D przy SO odmawia wszczęcia postępowań dysc. w przypadku zawiadomień Prezesa SO - życie pokazuje , ze są to bardzo silne jednostki i niezależne od wszystkich :))) <rotfl>

To, co sugerujesz tym wpisem, bardzo źle świadczyno sędziach, spośród których przecież powoływano - bez udziału MS - zastępców, jak i o byłych prezesach.
Odkąd jestem prezesem mamy trzeciego zastępcę RD: pierwszy, którego zastałam, zrezygnował by zostać PW; drugi, powołany przeze mnje, zakończył urzędowanie wobec zmiany przepisów, trzeciego powołano spośród trzech kandydatów wskazanych przez Zgromadzenie.
Na żadnego z nich nie wywierałam wpływu; staram się nawet nie kontaktować z ZRD bez konieczności związanej np. z tym, by zapewnić asystenta, pokój czy kolejną szafę na akta; a już o sprawach nie rozmawiamy NIGDY. Inna rzecz, że ja nie szafuję wnioskami dyscyplinarnymi - częściej to kolegium je składa; ale ZRD są absolutnie niezależni i robią to, co im sumienie dyktuje. Jeśli gdzieś jestbinaczej, to Zgromadzenie wybrało niewłaściwych kandydatów.
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Joasia » sobota, 22 września 2018, 23:07

anpod napisał(a):o sprawie wypowiadała sie do tv SSO Sylwia Urbańska ( nie jestem pewna nazwiska ) , myślę, że stąd ten błąd

Bo to nasza rzecznik prasowa do spraw cywilnych :)
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Yamato » niedziela, 23 września 2018, 02:27

<zalamka> Faktycznie się tu pomyliłem bo przekaz medialny jak zwykle był nie do końca trafny. I za to przepraszam. Rzeczywiście chodziło o SR delegowanego do SO. Co nie zmienia tego, że w zakresie punktu 2 podtrzymuję stanowisko. A co do punktu 1 to sędzia delegowany na "stałej delegacji" to niestety obecnie jest zależny od woli MS. A jak pokazuje przykład u nas, niezbadane są myśli wiceministra Ł. Piebiaka gdy chodzi o to czy ktoś dostanie przedłużenie delegacji czy nie. I nie chodzi tu wcale o jakieś harce medialne <wnerw>
Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Zwolennikiem teorii Darwina. To ewolucja daje doskonałość

Postprzez Modern_judge » niedziela, 23 września 2018, 06:09

Yamato napisał(a):<zalamka> Faktycznie się tu pomyliłem bo przekaz medialny jak zwykle był nie do końca trafny. I za to przepraszam. Rzeczywiście chodziło o SR delegowanego do SO. Co nie zmienia tego, że w zakresie punktu 2 podtrzymuję stanowisko. A co do punktu 1 to sędzia delegowany na "stałej delegacji" to niestety obecnie jest zależny od woli MS. A jak pokazuje przykład u nas, niezbadane są myśli wiceministra Ł. Piebiaka gdy chodzi o to czy ktoś dostanie przedłużenie delegacji czy nie. I nie chodzi tu wcale o jakieś harce medialne <wnerw>

Widzę, że nie jesteś sędzią, ponieważ gdybyś był, to takich banialuków o zależności sędziów delegowanych od MS, byś nie głosił. Gdybyś znał choć trochę środowisko sędziowskie, to byś wiedział, że o delegację
oraz jej przedłużenie zawsze występował prezes właściwego sądu. Sugestie o jakiejś zależności od MS sędziów delegowanych do sądów wyższego rzędu, są nie na miejscu, chyba że podważasz sam sens delegacji. Wtedy mógłbym to zrozumieć.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez magdam » niedziela, 23 września 2018, 07:29

Faktycznie, nie ma wpływu MS-u na delegowanie do sądu wyższego rzędu.
I np. u nas nagle w trakcie delegacji został odwołany sędzia, oczywiście bez żadnego uzasadnienia (wokandy były wyznaczone do grudnia).
W piątek o 15:00 przyszedł fax pisma podpisanego przez w-ce min. Ł. Piebiaka.
Ostatnio edytowano niedziela, 23 września 2018, 07:32 przez magdam, łącznie edytowano 1 raz
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Magda Modrzyńska

Postprzez anpod » niedziela, 23 września 2018, 07:31

Modern_judge napisał(a): o delegację
oraz jej przedłużenie zawsze występował prezes właściwego sądu. Sugestie o jakiejś zależności od MS sędziów delegowanych do sądów wyższego rzędu, są nie na miejscu.

o czym najlepiej może opowiedzieć Kasia Kruk.
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » niedziela, 23 września 2018, 07:46

Nie napisałem, że MS nie ma wpływu. Zawsze miał, ponieważ zawsze decydował. Odniosłem się jedynie do sugestii, że MS deleguje, żeby mieć wpływ na sędziego i wynik postępowania.
Zawsze też z różnych względów skracano delegacje. Były to sytuacje wyjątkowe.
No i zawsze byli lizusi, którzy wydreptali sobie u prezesa delegacje (lub inne funkcje w sądzie), choćby poprzez aktywność na niwie parastowarzyszeniowej. Warszawa to doskonały przykład tego rodzaju siatki wdzięczności i zależności.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » niedziela, 23 września 2018, 07:55

Odnosiłeś się do tej wypowiedzi
Yamato napisał(a):A co do punktu 1 to sędzia delegowany na "stałej delegacji" to niestety obecnie jest zależny od woli MS. A jak pokazuje przykład u nas, niezbadane są myśli wiceministra Ł. Piebiaka gdy chodzi o to czy ktoś dostanie przedłużenie delegacji czy nie. I nie chodzi tu wcale o jakieś harce medialne <wnerw>

stwierdzając, że autor zapewne nie jest sedzią, bo nie zna realiów.
Nie wiem, czy jest sędzią, ale realia z pewnością zna doskonale. A Ty manipulujesz pojęciem zależności, które tu zostało uzyte wyłącznie w znaczeniu wpływu na przebieg kariery zawodowej, a nie wpływ na decyzje konkretnego sędziego.

edit. chociaż- już nie pamiętam pierwszego z postów na ten temat i nie przypominam sobie, czy jakieś dalej idące sugestie tam były
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 23 września 2018, 08:00

Yamamoto może Ty znowu piszesz ze swojej autopsji, gdyż nie wiem, jak było za poprzednich Ms, ale teraz praca w Ms w dawnym czasie to dodatkowe uznanie i wysokie notowania środowiska, na co również są konkretne dowody-dokumenty ( w tym szanowny TVN i Twoje filmiki...).
A ja może po raz pierwszy nie będę wyrozumiała i wystąpię o ujawnienie Twoich danych, bo jakieś banialuki o złodziejach, to pikuś przy tym, co piszesz. I proszę bardzo niech idzie ta sprawa po Etpc, Tsue i zrobimy prawdziwy test, kto de facto jest niezależnym, niezawisłym sędzią.
O granicach smaku nawet szkoda pisać.
Sędzią się jest. Miejsce służbowe to kwestia jak widać mocno indywidualna...Mnie wystarcza, że są osoby, które chcą by był to sędzia, który nie na problemu, gdy pojawiają się kwestie wyczucia sprawiedliwości w codziennych Polaków rozmowach (a nie tylko w jednym stałym gronie), a nieraz ma problem gdy takie rozmowy prowadzi w środowisku sędziowskim.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Modern_judge » niedziela, 23 września 2018, 08:01

anpod napisał(a):Odnosiłeś się do tej wypowiedzi
Yamato napisał(a):A co do punktu 1 to sędzia delegowany na "stałej delegacji" to niestety obecnie jest zależny od woli MS. A jak pokazuje przykład u nas, niezbadane są myśli wiceministra Ł. Piebiaka gdy chodzi o to czy ktoś dostanie przedłużenie delegacji czy nie. I nie chodzi tu wcale o jakieś harce medialne <wnerw>

stwierdzając, że autor zapewne nie jest sedzią, bo nie zna realiów.
Nie wiem, czy jest sędzią, ale realia z pewnością zna doskonale. A Ty manipulujesz pojęciem zależności, które tu zostało uzyte wyłącznie w znaczeniu wpływu na przebieg kariery zawodowej, a nie wpływ na decyzje konkretnego sędziego.

edit. chociaż- już nie pamiętam pierwszego z postów na ten temat i nie przypominam sobie, czy jakieś dalej idące sugestie tam były

Powiązałem to z wypowiedzią Schetyny dotyczącą sędziego delegowanego z rejonu.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...