Piszą o nas w grudniu 2018

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Piszą o nas w grudniu 2018

Postprzez Włóczykij » sobota, 1 grudnia 2018, 04:11

Geralt napisał(a):
suzana22 napisał(a):Jak czytam o nagrodach dla sędziego za WYROK wydany, to bardzo mi się to nie podoba. To jest naprawdę groźne. Z wyrok nie powinno być ani kar ani nagród! :evil:

Właśnie.

wydaje mi się, że etyka wymaga, by odmówił przyjęcia i wyjaśnił, na czym polega błąd z pomysłem na taką nagrodę

mamy nagrody "Sędzia europejski", ale chodzi tam o co innego (jak i konstrukcja nagrody nie jest taka kontrowersyjna)

ps. ten dąb dla Jarka to był light przy powyższym. I cóż nawet tak zacny ksiądz jak T. Pieronek nie jest gwarancją. A czyż to nie powinna być najwyższa etyka ? Coś zgrzyta z tym wykształceniem kościelnym.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Re: Piszą o nas w grudniu 2018

Postprzez regis » niedziela, 2 grudnia 2018, 12:12

Włóczykij napisał(a):
Geralt napisał(a):
suzana22 napisał(a):Jak czytam o nagrodach dla sędziego za WYROK wydany, to bardzo mi się to nie podoba. To jest naprawdę groźne. Z wyrok nie powinno być ani kar ani nagród! :evil:

Wlaśnie.

wydaje mi się, że etyka wymaga, by odmówił przyjęcia i wyjaśnił, na czym polega błąd z pomysłem na taką nagrodęm..

Sędzia niestety,nie stanął na wysokości..stwierdził "wyróżnienie dla mnie jest zaszczytem"(radio 5)
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » niedziela, 2 grudnia 2018, 16:09

regis napisał(a):
Włóczykij napisał(a):
Geralt napisał(a):

Wlaśnie.

wydaje mi się, że etyka wymaga, by odmówił przyjęcia i wyjaśnił, na czym polega błąd z pomysłem na taką nagrodęm..

Sędzia niestety,nie stanął na wysokości..stwierdził "wyróżnienie dla mnie jest zaszczytem"(radio 5)

taaak ..."i obiecuję wydawać takie wyroki, które się będą podobać, bo bardzo lubię nadal mieć takie zaszczyty" :evil:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez regis » niedziela, 2 grudnia 2018, 18:36

a jeszcze dodam ( jak to ma związek ?) ww sędzia jest członkiem zarządu Themis.. :/:
Iustitia chyba musi sie bardziej starać ;)
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iska1985 » niedziela, 2 grudnia 2018, 19:27

Geralt napisał(a):
regis napisał(a):https://radio5.com.pl/laureat-zacnego-uczynku/

sędzia Dominik Czeszkiewicz otrzymał nagrodę za …."orzekanie zgodnie z kanonem Wielkich Ojców prawa.."etc itd.
bo uniewinnił działaczy KOD ,a inny sędzia który zrobił potem samo już nic :/: :?: :> nawet nagrody pocieszenia ?
oj..skoro za wydanie wyroku jaki należało wydać zgodnie z własnym sumieniem, wiedzą i dowodami w sprawie dostaje się tą czy inną nagrodę to już się robi nieciekawie

a już ani słowa że SO w kolejnym procesie utrzymał wyrok SR( uznający winę KOD-owców ale odstępujący od kary )
czyli temu sędziemu rózgę ??
czy z racji tego że sędzia DC wydał wyrok taki a nie inny teraz już dożywotnio :?: jest uznany za super sędziego i nie podlegającego żadnej ocenie ? bo każda uwaga na niego kończy się stwierdzeniem-napaść na "niezłomnego" :/: :/:
A w moim okręgu za palenie świeczek i związane z tym śmiecenie wszyscy zostali prawomocnie uniewinni...
I co? Żadnej nagrody? Nawet miejsca na liście Siedleckiej? ;)

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

za mało się starałes :mrgreen:
iska1985
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Włóczykij » niedziela, 2 grudnia 2018, 20:01

a może jakaś nowa lista ?
propozycje tytułu ?
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Joasia » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 01:21

§19. Sędziemu nie wolno przyjmować jakichkolwiek korzyści mogących wywołać odczucie, że stanowią próbę wpływu na jego osobę.

* ze zbioru zasad etyki sędziów
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez zenon » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 03:03

Joasia napisał(a):§19. Sędziemu nie wolno przyjmować jakichkolwiek korzyści mogących wywołać odczucie, że stanowią próbę wpływu na jego osobę.

Chyba mnie trochę rozbawiłaś... Może nawet bardziej niż trochę.
Kiedy Achilles ma dogonić żółwia, sprawa jest prosta, ale zdarza się, że to żółw musi dogonić Achillesa...
----------------------------------
pełnomocnik... z konieczności
zenon
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: 87 kpc

Postprzez suzana22 » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 09:46

zenon napisał(a):
Joasia napisał(a):§19. Sędziemu nie wolno przyjmować jakichkolwiek korzyści mogących wywołać odczucie, że stanowią próbę wpływu na jego osobę.

Co Cię bawi? Ta zasada? Nie jest słuszna? :|
suzana22
VIP
VIP

Postprzez zenon » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 11:09

suzana22 napisał(a):
zenon napisał(a):

Co Cię bawi? Ta zasada? Nie jest słuszna? :|

Rzeczywistość bawi, czy może raczej "bawi". M.in. w kontekście tej zasady. I niektórych innych zasad też.
Kiedy Achilles ma dogonić żółwia, sprawa jest prosta, ale zdarza się, że to żółw musi dogonić Achillesa...
----------------------------------
pełnomocnik... z konieczności
zenon
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: 87 kpc

Postprzez Rafał R » wtorek, 4 grudnia 2018, 08:20

No i znowu o nas. Mimo, że dobra zmiana, to jednak inne kraje tak optymistycznie nie patrzą.

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... atela.html

Norweski Sąd Najwyższy wstrzymał ekstradycję polskiego obywatela. To kolejne państwo, które przed wydaniem skazanego sprawdzi, czy wyrok w naszym kraju zapadł prawidłowo.
Rafał R
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Piszą o nas w listopadzie 2018

Postprzez romanoza » wtorek, 4 grudnia 2018, 10:48

Grudzień nastał dobrzy ludzie, Barbórka dzisiaj, 100 lat Basie, jeżeli jeszcze jakaś tutaj zagląda <bukiet> Zamykam wątek, można założyć piszą o nas w grudniu.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iga » wtorek, 4 grudnia 2018, 11:26

Rafał R napisał(a):No i znowu o nas. Mimo, że dobra zmiana, to jednak inne kraje tak optymistycznie nie patrzą.

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... atela.html

Norweski Sąd Najwyższy wstrzymał ekstradycję polskiego obywatela. To kolejne państwo, które przed wydaniem skazanego sprawdzi, czy wyrok w naszym kraju zapadł prawidłowo.

przeczytałeś do końca czy tylko sam tytuł? Również pozdrawiam wszystkie Basie :)
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Rafał R » środa, 5 grudnia 2018, 08:44

Przeczytałem od początku do końca i podałem cytat z artykułu całkowicie neutralny - czystą informację o tym, jak zachował się Norweski Sąd Najwyższy i co zamierza uczynić, czyli sprawdzić, czy wyrok w naszym kraju zapadł prawidłowo. To wszystko. Czyżby dla Ciebie prawdą objawioną tego artykułu powoływanie się przez wiceministra Warchoła na spiskową teorię, kiedy mówi: „pojawiające się problemy z ekstradycją to efekt donoszenia na Polskę opozycji i części sędziów oraz zniekształconego obrazu polskiej reformy sądownictwa, jaki funkcjonuje na Zachodzie”.
Rafał R
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » środa, 5 grudnia 2018, 09:53

Rafał R napisał(a):Przeczytałem od początku do końca i podałem cytat z artykułu całkowicie neutralny - czystą informację o tym, jak zachował się Norweski Sąd Najwyższy i co zamierza uczynić, czyli sprawdzić, czy wyrok w naszym kraju zapadł prawidłowo. To wszystko. Czyżby dla Ciebie prawdą objawioną tego artykułu powoływanie się przez wiceministra Warchoła na spiskową teorię, kiedy mówi: „pojawiające się problemy z ekstradycją to efekt donoszenia na Polskę opozycji i części sędziów oraz zniekształconego obrazu polskiej reformy sądownictwa, jaki funkcjonuje na Zachodzie”.
Nie wiem skąd i jakie informacje mają Norwegowie, ale jak dla mnie tego rodzaju wątpliwości są jednak obraźliwe wobec polskich sędziów.

IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Yamato » środa, 5 grudnia 2018, 10:26

Geralt napisał(a):
Rafał R napisał(a):Przeczytałem od początku do końca i podałem cytat z artykułu całkowicie neutralny - czystą informację o tym, jak zachował się Norweski Sąd Najwyższy i co zamierza uczynić, czyli sprawdzić, czy wyrok w naszym kraju zapadł prawidłowo. To wszystko. Czyżby dla Ciebie prawdą objawioną tego artykułu powoływanie się przez wiceministra Warchoła na spiskową teorię, kiedy mówi: „pojawiające się problemy z ekstradycją to efekt donoszenia na Polskę opozycji i części sędziów oraz zniekształconego obrazu polskiej reformy sądownictwa, jaki funkcjonuje na Zachodzie”.
Nie wiem skąd i jakie informacje mają Norwegowie, ale jak dla mnie tego rodzaju wątpliwości są jednak obraźliwe wobec polskich sędziów.

A dla mnie to wyraz skandynawskiego pragmatyzmu i przeświadczenia (całkiem racjonalnego), że jak się nie stworzy odpowiednich faktycznych gwarancji niezawisłości to wśród 10.000 sędziów będą i tacy, którzy dla kariery lub z obawy mogą się ugiąć. A nie postawy, że ... jakoś to będzie bo trzeba naiwnie liczyć, że wszyscy sędziowie w Polsce będą faktycznie "niezłomni". Co byłoby faktycznie naiwne.
Yamato

Postprzez Włóczykij » środa, 5 grudnia 2018, 13:02

pragmatyzm kosztem konkretnej sprawy ?
faktycznie, to takie norweskie

ps. w artykule było o tym, że wyrok nie został doręczony, zapadł bez wiedzy strony, a do tego dodano obawy o praworządność. Przy tym, jak wygląda regulacja doręczeń , środków zaskarżenia w różnych państwach, niestety decyzja tego sądu wypada słabo. U nas mocno się proceduralnie "bawimy" (kosztem sprawności/racjonalności postępowania), by stronom nie stała się krzywda, więc stąd porównanie z innymi jest tak słabe.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez hardy50 » środa, 5 grudnia 2018, 13:04

A dla mnie to wyraz skandynawskiego pragmatyzmu i przeświadczenia (całkiem racjonalnego), że jak się nie stworzy odpowiednich faktycznych gwarancji niezawisłości to wśród 10.000 sędziów będą i tacy, którzy dla kariery lub z obawy mogą się ugiąć. A nie postawy, że ... jakoś to będzie bo trzeba naiwnie liczyć, że wszyscy sędziowie w Polsce będą faktycznie "niezłomni". Co byłoby faktycznie naiwne.

A ilu spośród 10000 sędziów jest z tzw. "nowego nadania", żeby takie pytania (w razie wątpliwości) stawiać ? :roll:
hardy50
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » środa, 5 grudnia 2018, 13:31

hardy50 napisał(a):
Yamato napisał(a):A dla mnie to wyraz skandynawskiego pragmatyzmu i przeświadczenia (całkiem racjonalnego), że jak się nie stworzy odpowiednich faktycznych gwarancji niezawisłości to wśród 10.000 sędziów będą i tacy, którzy dla kariery lub z obawy mogą się ugiąć. A nie postawy, że ... jakoś to będzie bo trzeba naiwnie liczyć, że wszyscy sędziowie w Polsce będą faktycznie "niezłomni". Co byłoby faktycznie naiwne.

A ilu spośród 10000 sędziów jest z tzw. "nowego nadania", żeby takie pytania (w razie wątpliwości) stawiać ? :roll:

A kto to jest "sędzia z nowego nadania" :?: :shock:

Jakaś nowa kategoria sędziów :?: :shock:

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » środa, 5 grudnia 2018, 14:26

Tuleya: noc świętego Bartłomieja jeszcze przed sędziami

Niestety, jestem przekonany, że osoby, które wymyśliły tak zwane reformy nie zrezygnują z tego i wszystko przed nami - stwierdził w środę w TVN24 sędzia Igor Tuleya.

https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3120 ... ziami.html

Osobiście tego przekonania nie podzielam (chyba, że chodzi o zapowiadaną rzeź po zmianie władzy)...

Choć oczywiście żyjemy w ciekawych czasach i niczego pewnym na 100% być nie można...

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Yamato » środa, 5 grudnia 2018, 15:14

Geralt napisał(a):
hardy50 napisał(a):
Yamato napisał(a):A dla mnie to wyraz skandynawskiego pragmatyzmu i przeświadczenia (całkiem racjonalnego), że jak się nie stworzy odpowiednich faktycznych gwarancji niezawisłości to wśród 10.000 sędziów będą i tacy, którzy dla kariery lub z obawy mogą się ugiąć. A nie postawy, że ... jakoś to będzie bo trzeba naiwnie liczyć, że wszyscy sędziowie w Polsce będą faktycznie "niezłomni". Co byłoby faktycznie naiwne.

A kto to jest "sędzia z nowego nadania" :?: :shock:

Jakaś nowa kategoria sędziów :?: :shock:

Na razie praktycznie tylko w SN. I lepiej by tak zostało :mrgreen:
Yamato

Postprzez Włóczykij » środa, 5 grudnia 2018, 16:31

zobacz Geralt do czego podjeżdża yamato
już wszystkiego starają się uczepić, byle nie popuścić

a co do problemu norweskiej praworządności - jaki jest znowu przedmiot sprawy, że jest aż taka obawa, że nie zostanie w zwykły sposób obsądzona
w tej sytuacji to twierdzą, że dotychczas nasz wymiar sprawiedliwości nie dawał gwarancji praworządności

i jeszcze jakieś pytanie w trybie informacji publicznej- ile odmów przekazania obywateli rosyjskich ma na koncie norweski
wymiar sprawiedliwości (pozaunijny)
i wszystko na ten temat

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stosunki_ ... ejsk%C4%85
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » środa, 5 grudnia 2018, 16:46

tak mam na myśli wypowiedź Warchoła, ale zupełnie inną, której najwyraźniej nie doczytałeś - dlatego pytałam czy przeczytałeś artykuł do końca.
A wypowiedź ta dotyczy kryteriów niezależności norweskiego sądownictwa:

– Taka decyzja świadczy o podwójnych standardach i hipokryzji. Przecież w Norwegii wyłączne prawo do powoływania sędziów do Sądu Najwyższego ma król tego kraju. Robi to za radą Krajowej Rady Nominacji, której siedmiu na dziewięciu członków mianuje on sam, a pozostałych parlament. Podobnie jak członków Rady Dyscyplinarnej. Do tego prezes sądu może przekazywać sprawę od jednego sędziego do innego, z czego my, w imię wzmacniania niezawisłości sędziów, właśnie zrezygnowaliśmy– komentuje Marcin Warchoł.

a przy okazji - z zacytowaną przez Ciebie wypowiedzią Warchoła też się zgadzam.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Yamato » środa, 5 grudnia 2018, 17:42

iga napisał(a):
– Taka decyzja świadczy o podwójnych standardach i hipokryzji. Przecież w Norwegii wyłączne prawo do powoływania sędziów do Sądu Najwyższego ma król tego kraju. Robi to za radą Krajowej Rady Nominacji, której siedmiu na dziewięciu członków mianuje on sam, a pozostałych parlament. Podobnie jak członków Rady Dyscyplinarnej. Do tego prezes sądu może przekazywać sprawę od jednego sędziego do innego, z czego my, w imię wzmacniania niezawisłości sędziów, właśnie zrezygnowaliśmy– komentuje Marcin Warchoł.

a przy okazji - z zacytowaną przez Ciebie wypowiedzią Warchoła też się zgadzam.

Hmmm, rozumiem, że ta "drobna" różnica między powoływaniem przez dziedzicznego króla ZA RADĄ owej Rady a upolitycznionego prezydenta wyraźnie solidaryzującego się z jedną częścią sceny politycznej i działającego na wniosek równie upolitycznionej "KRS" wybranej przez tożsamą opcję jakoś umyka zwolennikom tego porównania.
Podobnie jak sytuacja w obecnym TK, gdzie Prezes TK wybiera sobie sędziów pasujących do wyroku, a obecna "KRS" nawet nie reaguje bo też jest upoiltyczniona.
Naprawdę igo nie widzisz tu żadnej różnicy? <mysli>
Yamato

Postprzez Hinoki » środa, 5 grudnia 2018, 18:31

Geralt napisał(a):
Tuleya: noc świętego Bartłomieja jeszcze przed sędziami

Niestety, jestem przekonany, że osoby, które wymyśliły tak zwane reformy nie zrezygnują z tego i wszystko przed nami - stwierdził w środę w TVN24 sędzia Igor Tuleya.

https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3120 ... ziami.html

Osobiście tego przekonania nie podzielam (chyba, że chodzi o zapowiadaną rzeź po zmianie władzy)...

Choć oczywiście żyjemy w ciekawych czasach i niczego pewnym na 100% być nie można...

Noc św. Bartłomieja przed sędziami? Zdanie brzmi jak groźba.A groźba, jak wiadomo, u normalnego człowieka budzi lęk.
Kogo Pan sędzia Tuleja firmuje wieszcząc krwawą rzeź?
Tego jeszcze w Polsce nie było.Niespotykane "podgrzewanie"w celu skatalizowania negatywnych emocji.
Hinoki
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: znam FS nie tylko z widzenia

Następna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..