1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzebie.

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez koriolan » czwartek, 21 lutego 2013, 20:02

W imieniu mojej koleżanki z pracy, forumowiczki, po zmianach serwera nie korzystającej z forum, przekazuje serdeczną prośbe o pomoc dla dziecka, małej Amelii Woźnica, przekazywanie 1% podatku na rzecz:
Fundacja Iskierka
KRS 0000248546
Cel szczegółowy: Amelia Woźnica

http://www.fundacjaiskierka.pl

Pozdawiam i dziękuje
Ceterum censeo Carthaginem (MS) esse delendam...
Avatar użytkownika
koriolan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 672
Dołączył(a): piątek, 4 stycznia 2008, 19:06
Lokalizacja: śląsk

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez lukaszja » wtorek, 26 lutego 2013, 16:58

Witajcie!

Piszę w sprawie pewnego bardzo sympatycznego Jerzyka. Jerzyk ma 3,5 roku, jest moim chrześniakiem i synkiem sędzi Katarzyny Araszkiewicz - mojej siostry. Dziękuję za każde wsparcie, pozdrawiam, Łukasz Jabłoński
[offtopic]Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie w gromadzeniu funduszy na leczenie i rehabilitację naszego synka Jerzego Araszkiewicza, u którego zdiagnozowano autyzm dziecięcy.
Długotrwała i intensywna rehabilitacja wymaga dużych nakładów finansowych, dzięki niej nasz syn ma szanse na samodzielne życie, bez niej powoli będzie zamykał się w swoim świecie.
Pomóc Jerzykowi można na dwa sposoby:
1.
Przekazując 1% swojego podatku dochodowego. Wystarczy, że w formularzu podatkowym wpisany zostanie numer KRS fundacji:
numer KRS 0000326128 oraz Cel szczegółowy : 128 Araszkiewicz Jerzy
2.
Wpłacając w dowolnym momencie roku podatkowego dobrowolną wpłatę - darowiznę - na subkonto Jerzyka założone w Fundacji SILENTIO

Fundacja "SILENTIO"
Bank PKO SA
78 1240 1125 1111 0010 2835 9305
Tytułem:
128 - Araszkiewicz Jerzy (darowizna na pomoc i ochronę zdrowia)
Wpłaty z zagranicy: Kod SWIFT: PKOPPLPW
IBAN: PL 78 1240 1125 1111 0010 2835 9305
Tytułem:
128 - Araszkiewicz Jerzy (darowizna na pomoc i ochronę zdrowia)
Będziemy wdzięczni za każdą pomoc,
Katarzyna i Michał Araszkiewicz

http://www.silentio.pl/podopieczni/aras ... jerzy-128/
http://www.dlajerzyka.wroclaw.pl[/offtopic]
Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor. - J. Beck, 5.05.1939r.
lukaszja
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 80
Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2008, 18:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez katelra » środa, 29 maja 2013, 10:19

Jeśli nie jest Wam obojętny los niepełnosprawnych to proszę przeczytajcie; warto chociaż wiedzieć, że rodzice starają się jak mogą by zainteresować polityków swoją trudną sytuacją...


Bydgoszcz, 26 maj 2013r.
LIST OTWARTY

Pan Jarosław Duda
Pełnomocnik Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Szanowny Panie Ministrze,
W imieniu i z umocowania rzeszy Rodziców dzieci niepełnosprawnych, zwracam się do Pana o podjęcie działań wobec złagodzenia niepokojów społecznych, które dotykają osoby chore, słabe, ich opiekunów. W treści przytoczę zagadnienia uznając, iż stanowią priorytet, wymagają natychmiastowej interwencji, regulacji prawnej pozwalającej na stabilizację, ochronę interesów podmiotów najsłabszych.

Pierwsza sprawa, która zaniepokoiła tysiące osób z tego środowiska, to podjęcie tematu przez decydentów o zamiarze likwidacji tzw. subkont. Wdrożenie możliwości uruchamiania subkont przez organizacje pożytku publicznego – Fundacji, było poprzedzone długim procedowaniem formy zbierania darowizn w ten sposób.

Fundacje, jako instytucje pożytku publicznego, są podmiotami, które w myśl przepisów prawa mogą prowadzić zbiórki publiczne od darczyńców. Przekazane środki stanowią kapitał Fundacji, zasilają konto wprost organizacji pożytku publicznego. Organizacje przyjmują podopiecznych na zasadzie umowy, po uprzednim spełnieniu warunków wynikających z określonych Regulaminów wewnętrznych tych instytucji. Subkonto, to udostępnienie konta ogólnego Fundacji podopiecznemu. Pozyskiwanie środków finansowych, to ciężka praca, trud, pokonanie wielu barier, aby dotrzeć do darczyńców, poprosić o darowanie kwoty z przeznaczeniem na leczenie osoby w potrzebie.

Rodzice, bliscy, znajomi chorego docierają do rzeszy osób prosząc o wsparcie. Korzyść jest oczywiście wobec dwóch stron – zabezpieczenie podopiecznego w finanse, które otrzyma po udokumentowaniu poniesionych kosztów, jak i Fundacji, która może chociażby odsetki od zgromadzonego kapitału przeznaczyć na cele statutowe. Wiedza, iż zdobywane środki przez Rodzinę, bliskich podopiecznego trafią do wspólnego koszyka, nie wyzwoli tak ogromnego zaangażowania ludzi, którzy kwoty pozyskują. Wiele Fundacji posiadających osobowość prawną w taki sposób swobodnie funkcjonuje. Funkcjonują również Fundacje, które samodzielnie docierają do sponsorów, zasilają konto wspólne podmiotu, dalej środki przeznaczają na określone cele. Wypracowany, sprawdzony system wspierania niepełnosprawnych przez organizacje pożytku publicznego z udostępnianiem subkont jest transparenty, czytelny dla osób potrzebujących, jak i darczyńców.

Szanowny Panie Ministrze,
W pełni podzielam Pana pogląd, iż troska o osoby z dziećmi z niepełnosprawnością w małych, nikomu nieznanych miejscowościach jest bardzo ważna. Zaprzeczam jednak z pełną stanowczością Pana interpretację: cyt. „rola pożytku publicznego jest szczególnie tam, gdzie nie docierają środki z dużych środowisk miejskich”(..) oraz, że opiekunowie osób z małych miejscowości nigdy nie otrzymają takiej ilości środków, jakie pozyskać można w większych aglomeracjach.

Uważam, że dana jednostka chorobowa przebiega tożsamo u dziecka mieszkającego w Warszawie, czy w miejscowości X z ilością mieszkańców 100 osób. Dzieci z porażeniem mózgowym np. wymagają identycznej opieki specjalistycznej, bez względu na to, gdzie mieszkają.

Dostęp do pomocy medycznej, placówek publicznych, prywatnych z oczywistych względów mają ułatwiony osoby z większych aglomeracji. Stan ten, to nie brak możliwości w pozyskaniu środków na leczenie z udziałem organizacji pożytku publicznego, a wina systemu, który dysproporcje stworzył. W tym miejscu zasadnym byłoby nałożenie obowiązków na organy administracji państwowej, które to służyłyby pomocą w zabezpieczeniu poprawnej opieki osobom zamieszkującym w miejscach odległych.

Nie zgadzam się również ze stwierdzeniem, iż osoby z mniejszych, biedniejszych części kraju mają ograniczone możliwości w dostępie do Fundacji.Przykładem może być mój autystyczny wnuk, który jest podopiecznym Fundacji z siedzibą we Wrocławiu, mieszka na obrzeżach Bydgoszczy.

Jestem świadoma, iż tysiące osób w kraju może nie mieć dostępu do komunikacji elektronicznej. W tym przypadku również wystarczy niewielka pomoc ze strony np. Wójta, pracowników gminy, którzy pomogą opiekunowi złożyć dokumenty w wybranej przez niego Fundacji, dziecko w terminie kilku dni stanie się podopiecznym. Dalej pozyskiwanie darczyńców będzie identyczne, jak w sytuacji Rodzin mieszkających w większych miastach; słanie apeli, próśb, pozyskiwanie darczyńców.

Zapewniam Pana, że osoby niepełnosprawne, biedne, żyjące na skraju ubóstwa są w całym kraju. Tym samym wskazywanie, że organizacje pożytku publicznego powinny koncentrować się na osobach mieszkających w odległych miejscach mija się zupełnie z rolą tych podmiotów. Wsparcie, pomoc kierowana musi być do wszystkich w potrzebie,bez względu na to, czy zamieszkuje w dużej aglomeracji, czy bardzo małej.

Wobec tych argumentów proszę w imieniu rzeszy osób, aby forma pozyskiwania środków, utrzymanie subkont została zaakceptowana stosownym aktem prawnym, dającym poczucie stabilizacji, bezpieczeństwa tym, którzy już są podopiecznymi Fundacji, bądź nimi będą.

Panie Ministrze,
W marcu 2013 r. Rząd zdecydował, że osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne, czyli takie które zrezygnowały z zatrudnienia lub jego nie podjęły w celu opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym – otrzymają dodatkowe 200 zł miesięcznie (niezależnie od dochodu i innych świadczeń). Kwota została przyznana za okres od kwietnia do końca grudnia 2013 r. Przyznawanie, płatność świadczeń odbywa się z udziałem Miejskich lub Gminnych Ośrodków Opieki Społecznej. Podmioty podlegają bezpośrednio strukturalnie pod Prezydentów Miast, Wójtów Gmin.

W tym miejscu chciałabym zainteresować Pana, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych o wysoce nagannych praktykach stosowanych przez pracowników MOPS w niektórych regionach kraju. Wobec jakich podstaw prawnych rozpoczęli lustrację Rodziców dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności ? Pracownicy odwiedzają miejsca zamieszkania osób, zadają pytania, które są - wobec oceny Rodziców, wręcz upokarzające. Trudno zrozumieć sens pytań czy w Rodzinie bliższej, dalszej ktoś był karany, czy była, jest założona niebieska karta, opis czynności wykonywanych przez Rodzica w czasie, kiedy dziecko przebywa w przedszkolu, szkole itd., wskazanie przyczyn o konieczności odstąpienia od świadczenia pracy, wskazywanie na inne rozwiązania np. podjęcie pracy, prośba o pomoc członków Rodziny o opiekę nad dzieckiem w tym czasie itd.

Uważam, że osoby zatrudnione w Ośrodkach powinny nade wszystko posiadać predyspozycje do pracy na rzecz osób słabych, chorych, biednych. Empatia, zrozumienie, życzliwość, chęć niesienia szczerej pomocy – te cechy powinny podlegać starannej ocenie przy doborze pracowników na tak delikatnym odcinku pracy.

Rodzice, opiekunowie dzieci niepełnosprawnych powinny być wyjątkowo szanowani, za to, co czynią. Za swój trud, Miłość ogromną zbyt często przychodzi im pokonywać bariery, które ze złej woli urzędnika, personelu medycznego są stawiane.

Zapobiegając przykrościom, które nie powinny mieć miejsca, proponowałabym uruchomienie infolinii właśnie przy biurze Pana Ministra, gdzie osoba kompetentna pozyskiwałaby wiedzę od opiekunów niepełnosprawnych, dalej ze swojego parametru podejmowałaby kroki zmierzające do wyjaśnienia, ewentualnego ukarania osób, które swoim zachowaniem upokorzyły Rodzica.

Jestem przekonana, iż stanowiłoby to ochronę tych najsłabszych, dalej mobilizowało pracowników w różnych obszarach do wdrażania obowiązujących procedur, które nie znajdują w rzeczywistości poszanowania.

Bardzo często skrzywdzony słowem, czynem Rodzic trawi swoją niemoc sam, bez wsparcia. Zmęczenie ogranicza kierowanie skarg w formie pisemnej. Milczenie daje przyzwolenie do stosowania niedozwolonych praktyk przez osoby władne w podejmowaniu różnych decyzji.

Ostatnia prośba, błaganie wręcz kierowane na Pana adres;
Panie Ministrze,
Niczyja to wina, że w Rodzinie pojawiło się wyczekiwane, niepełnosprawne dziecko. Niczyja to wina, że dziecko po kilku, kilkunastu latach beztroskiego życia nagle objawiło swoją chorobę. Szok, bunt, z czasem przeogromna walka o utrzymanie zdrowia, życia chorego.

Zazwyczaj Matka podejmuje trudną decyzję – pozostawia pracę zawodową, dyplom z marzeniami o karierze chowa do szuflady.
Budżet domowy zostaje uszczuplony o pobory uzyskiwane z tytułu świadczenia pracy, przy jednoczesnym wzroście wydatków potrzebnych na leczenie, wspieranie dziecka.

Sytuacja społeczna Rodzin osób niepełnosprawnych nie jest Panu obca. Posiada Pan doskonałą wiedzę, w jaki sposób Rządy różnych krajów otaczają opieką socjalną niepełnosprawnych, ich Rodziny. Odbywał Pan staż w obszarze systemów opieki społecznej w Danii, Francji, Belgii, Niemczech.

W dniu 1 maja 2004 r. Polska z pełnym optymizmem wstąpiła w szeregi Unii Europejskiej. Wiele nadziei na poprawę bytu szarych obywateli w naszym kraju, wiele obietnic.

Płyną środki z Unijnego budżetu na różne cele. Trudno je dostrzec niestety wobec wspierania osób najbardziej potrzebujących – niepełnosprawnych. Opieka socjalna w Polsce zajmuje „szczytne” 4 miejsce z końcowej listy wszystkich państw członkowskich. Listę „szczodrych „ państw za nami zamyka Rumunia, Bułgaria, Łotwa. Zasiłek wzrósł do kwoty łącznej 820 zł plus 150 zł świadczenia. Rodzic, którego dotknęło nieszczęście otrzymuje zabezpieczenie socjalne w wysokości 970 zł Kwota w tej wysokości nie wystarczy na zabezpieczenie procesu najskromniejszego leczenia dziecka. Skąd wobec tego środki na skromne życie, odzież, media, stałe płatności ? Rodzic przyjmuje na siebie cały ciężar opieki nad dzieckiem, 24 godziny na dobę.

Od lat opiekunowie proszą o regulację prawną, uznanie opieki jako pracę zawodową gwarantującą możliwość zaliczenia tego okresu do lat przepracowanych, gwarancją uzyskania w przyszłości prawa do swoich zasiłków emerytalnych. Kolejne Rządy oddalają problem – dlaczego ? Logika podpowiada, że opieka Rodzica nad swoim dzieckiem odciąża państwo. Utrzymanie podopiecznego w placówkach opieki, to koszt około 3000 zł. miesięcznie. Rodzice nie oddają swoich dzieci w 90% przypadków. Z tego tytułu ponoszą karę, popadają w ubóstwo bez swojej winy.
Czas przerwać ten stan jak najszybciej. Możemy złożyć Projekt Ustawy z inicjatywy społecznej. W tym przypadku potrzeba 100 000 podpisów obywateli.

Nie widzę takiej potrzeby. Wam, Parlamentarzystom dajemy swoje mandaty zaufania do reprezentowania naszych interesów w sposób równy, wobec wagi problemu.

Z Waszej strony wystarczy 15 osób, aby proces legislacyjny został rozpoczęty. Nie wierzę, że 15 osób z grupy Posłów nie poda pomocnej dłoni, kolejny raz odrzuci potrzeby najsłabszych. W ostatnim czasie setki godzin poświęcacie Państwo debatom nad Projektami, które przygotowane tak szybko trafiają pod obrady. Wiodący temat, to równouprawnienie dla WSZYSTKICH OBYWATELI TEGO KRAJU. Słusznie, popieram. Każdy ma prawo do obrony swoich racji. Debatujecie Państwo nad związkami partnerskimi, legalizacją posiadania narkotyków, innymi sprawami wynikającymi ze sporów wewnętrznych partii, które funkcjonują z naszych, publicznych środków. Gratuluję siły przebicia, nadanie biegu sprawom ww. tematach osobom, którym zależy na zaspakajaniu swoich potrzeb.

Środowisko niepełnosprawnych niestety takiego szczęścia nie ma. Nie pamiętam publicznej debaty zmierzającej do wzmocnienia pozycji społecznej osób niepełnosprawnych, ich Rodzin. Zdesperowani Rodzice demonstrują swoje oburzenie w różny sposób.

Rząd trwa w swojej ciszy… pokrzyczą, osłabną, pójdą.
Do Pana Ministra kieruję ten apel o pomoc i wsparcie Projektu chociaż w obszarze uznania prawnych opiekunów niepełnosprawnych, jako osoby świadczące pracę, płatność na ich rzecz wszelkich świadczeń jakie pracownik otrzymuje.

Nie tłumaczcie się proszę kryzysem, brakiem środków. To nie jest prawdą. Wystarczy chęć, inicjatywa, środki negocjujcie w Unii, szukajcie rezerw – znajdą się. Wierzę, że z chwilą podjęcia debaty- za przyjęciem Projektu będzie prawa, lewa strona wraz z centrum. Wierzę, że Projekt kierujący do konstrukcji Ustawy zostanie poparty jednogłośnie.

Trzeba tylko temat podjąć, nic więcej. Pan, Panie Ministrze jest adresatem Listu. Wierzę, że jeżeli obecna koalicja nie będzie dążyła do tak ważnych zmian, zrobią to Posłowie z innego ugrupowania, z opozycji. Będę tak długo prosiła w imieniu tych, którzy mnie proszą, póki mi sił starczy. Nadmienię tylko, że sama jestem chora i biedna. Inwestowałam ogromne środki finansowe w kształtowanie umysłu mojego zaburzonego na autyzm wnuka.

Pomagałam odciążając Państwo, pogrążając się w długach. Nie żałuję, bo dziecko wychodzi ze szponów autyzmu. Za kilkanaście lat będzie samodzielnym obywatelem, który być może podejmie pracę, nie będzie zdany na wsparcie Państwa.

Reasumując: Proszę o utrzymanie subkont tworzonych w Fundacjach na potrzeby danej osoby, zaostrzenie nadzoru nad podmiotami, które powinny nieść wsparcie, nie pogardę wobec słabszych, regulację prawną wobec opiekunów prawnych osób niepełnosprawnych uznając ich opiekę jako jeden z zawodów, świadczenie ciężkiej pracy.

Z wyrazami szacunku
Małgorzata KlemczaK
(Babcia Gosia – Babcia autystycznego chłopca)


„Choroby są po to, by nam przypominać, że nasz kontrakt z życiem
może być w każdej chwili unieważniony”
– Emil Cioran------------
Proszę udostępnij, skopiuj, podpisz się pod nim i wyślij ten list także do Ministra Jarosława Dudy! Razem możemy więcej!


Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
ul. Nowogrodzka 1/3/5
00‐513 Warszawa
e‐mail: info@mpips.gov.pl
------------

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/196246323859631/?ref=3
Avatar użytkownika
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 1419
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2008, 12:53

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez anpod » środa, 29 maja 2013, 11:41

ossa napisał(a):Jaś, Franio i Ewa rodzeństwo Oczkowskich

http://dlajasia.org/jak-przekazac-1-podatku/

Dopisałam jeszcze Ewę, która jest najstarsza z rodzeństwa i od urodzenia cierpi na genetyczną chorobę galaktozemię. Cała trójka w zasadzie cieżko i nieuleczanie chora. Bardzo potrzebują pomocy!!!!


dawno nie zaglądałam do tego wątku, po zmianach forum i bez możliwości ignorowania giną mi te, które śledziłam ...

i ten post jest dla mnie bardzo, bardzo, bardzo smutny, znam Agnieszkę i Tomka, rodziców maluchów, z okresu studiów - wtedy znaliśmy się bardzo dobrze, Ewa własciwie urodziła się tuż przy mnie i razem z Nimi przeżywałam kłopoty, jakie od urodzenia mieli z Małą, największe dopóki nie została zdiagnozowana. Od dobrych kilku lat straciliśmy kontakt i nie miałam pojęcia, że maluchy, które się później urodziły, też są chore. Tak mi przykro :((
Jedyny plus to taki, że właśnie muszę zrobić korektę zeznania, więc mogę w ten niewielki sposób pomóc.
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 4029
Dołączył(a): czwartek, 11 grudnia 2008, 14:46

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez mariusz78 » niedziela, 23 czerwca 2013, 21:52

Jeśli możecie pomóc pomóżcie. Wiem, że ta dziewczyna nie jest sędzia ani nie ma nikogo w rodzinie sędziowskiej. Nie znam Jej też osobiście, ale Jej historia bardzo mnie poruszyła. Każda złotówka się liczy


http://www.siepomaga.pl/f/swiatzusmiechem/c/907#
Avatar użytkownika
mariusz78
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 1316
Dołączył(a): czwartek, 18 grudnia 2008, 17:11
Lokalizacja: Poznań

znów PIT-y...

Postprzez agnieszka10 » piątek, 17 stycznia 2014, 23:16

Jakoś o tej porze roku sporo było w tym temacie a teraz cisza w eterze . Pierwszy raz na tym forum proszę osobiście o rozważenie wsparcia mojego Andrzejka jeśli nie macie kogoś bliższego w potrzebie - http://www.andrzejekszekiel.pl
Wpłaty z zeszłego roku przeznaczę na nowy model ukochanego gokarta bo ten ze zdjęcia ledwo dyszy i jest 3 rozmiary za mały :)
Wasza dotychczasowa pomoc bardzo pomogła <okok> .
agnieszka10
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 763
Dołączył(a): piątek, 29 listopada 2013, 17:40
Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: znów PIT-y...

Postprzez agnieszka10 » niedziela, 26 stycznia 2014, 00:07

Czy wątek 1% będzie wyodrębniony ? Czasem zwyczajnie się zapomina a szkoda....
agnieszka10
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 763
Dołączył(a): piątek, 29 listopada 2013, 17:40
Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: znów PIT-y...

Postprzez agnieszka10 » poniedziałek, 17 lutego 2014, 00:22

czy cos ruszyło z wyodrebnieniem 1% dla milusinskich ? Jest ich troche
agnieszka10
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 763
Dołączył(a): piątek, 29 listopada 2013, 17:40
Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: znów PIT-y...

Postprzez koriolan » niedziela, 23 lutego 2014, 17:26

Jest wyodrębniony już od dawna:
viewtopic.php?f=37&t=545&start=100

myślę że można połączyć te wątki
Ceterum censeo Carthaginem (MS) esse delendam...
Avatar użytkownika
koriolan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 672
Dołączył(a): piątek, 4 stycznia 2008, 19:06
Lokalizacja: śląsk

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez agnieszka10 » poniedziałek, 24 lutego 2014, 23:34

Nawet trzeba , pamietajcie prosze o dzieciakach
agnieszka10
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 763
Dołączył(a): piątek, 29 listopada 2013, 17:40
Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez ujw » wtorek, 25 lutego 2014, 21:40

Jak co roku kieruję prośbę o wsparcie leczenia...rehabilitacji...walki o pierwsze samodzielne kroki Natalki...córki mojej koleżanki z pracy. Szczegóły w poniższych linkach...za których "spreparowanie" bardzo dziękuję Sandmanowi :)

http://imageshack.com/a/img580/6893/0zd0.png
http://imageshack.com/a/img706/3763/kvsn.png
ujw
 

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez ujw » wtorek, 7 kwietnia 2015, 12:22

Dziś w pracy odwiedziła nas Natalka. Ma już osiem lat.
Uśmiechnięta...opowiadała o swoim kocie Mruczku, który łobuzi i ucieka z domu...Założyła mu "Akta recydywisty", gdzie wpisała imiona rodziców: Kotek i Kotka...nazwisko panieńskie matki: "nieznane" :mrgreen: ... Zasuwała też po pokoju sprawnie przy pomocy dwóch lasek o podstawie czwórnika.
Ma bardzo silne ramiona i ręce, ale ciało od bioder w dół nadal jest poza jej kontrolą. Kolejne operacje już w tym roku: kolan i bioder.

W związku z powyższym jej rodzice proszą o 1%

W załącznikach dwa zdjęcia ulotki.

P.s. Przepraszam, ale nie umiem inaczej :oops:
Załączniki
Natalia 1% 2014 II.pdf
Ulotka 1
(1.09 MiB) Pobrane 529 razy
Natalia 1 % 2014 I.pdf
Ulotka 2
(1.93 MiB) Pobrane 362 razy
ujw
 

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez KOP » środa, 8 kwietnia 2015, 20:03

Niezmiennie zachęcam do wsparcia:

http://fundacja-prokuratura.pl :cool:
Avatar użytkownika
KOP
VIP
VIP
 
Posty: 706
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 17:21
Lokalizacja: Kraków
Kim jestem ?: admin www.prokuratorzy.net

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez Foton » czwartek, 16 kwietnia 2015, 20:38

Zostały dwa tygodnie na rozliczenie z fiskusem. Jeśli ktoś jeszcze się nie rozliczył - proponuję jeszcze zastanowić się nad tym jednym procentem i wspomóc np. coś, co jest mi osobiście bardzo bliskie, ratuje i zmienia ludzkie życie.Obrazek
Obrazek

Warto w chwili przemyślenia, w tym "szybkim świecie", poczuć odrobinę satysfakcji z faktu, że przekazany 1% kogoś realnie uratował...
Foton
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 44
Dołączył(a): sobota, 4 sierpnia 2012, 06:56

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez agnieszka10 » czwartek, 14 stycznia 2016, 00:15

Znów ruszamy z odliczeniami 1% :)
agnieszka10
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 763
Dołączył(a): piątek, 29 listopada 2013, 17:40
Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez Foton » wtorek, 26 stycznia 2016, 21:18

A zatem podobnie, jak w zeszłym roku proponuję wsparcie transplantacji, jako realnego, niesamowitego, powodującego ciarki sposobu ratowania ludzkiego życia.
Obrazek
Foton
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 44
Dołączył(a): sobota, 4 sierpnia 2012, 06:56

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez agnieszka10 » czwartek, 28 stycznia 2016, 14:41

Kolegów , którzy mogą przekazać 1%
mojemu Andrzejowi bardzo proszę o wsparcie www.andrzejszekiel.pl ;) przed nami bieg z przeszkodami o zachowanie minimum sprawności
agnieszka10
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 763
Dołączył(a): piątek, 29 listopada 2013, 17:40
Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez anpod » piątek, 29 stycznia 2016, 16:39

już tu ten link Osska kiedyś zmieszczała, nasi wspólni znajomi, moi znajomi z okresu studiów http://trojedzieci.org/

i dla fejsowych https://www.facebook.com/TrojeDzieciOrg/

Agnieszka i Tomek mają troje nieuleczalnie chorych dzieci i każda pomoc jest dla nich ważna.
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 4029
Dołączył(a): czwartek, 11 grudnia 2008, 14:46

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez ossa » piątek, 29 stycznia 2016, 22:35

Fajnie, że An wkleiła! Proszę rozważcie przy składaniu pit-ów, bo mieć jedno dziecko chore to katastrofa, ale mieć ich troje to już hekatomba, finansowa również

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
ossa
VIP
VIP
 
Posty: 4219
Dołączył(a): poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 12:20
Lokalizacja: dokąd???!!!!!

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez Johnson » piątek, 29 stycznia 2016, 23:22

Wiem że będziecie na mnie krzywo patrzeć, ale i tak napiszę.

Gdzie ci ludzie mają rozum? Jedno dziecko chore z obciążeniem genetycznym rozumiem, drugie też urodzone z wadą genetyczną (czy rozwojową w fazie płodu), od biedy też rozumiem, ale już tego trzeciego nie jestem w stanie pojąć. Jak by mi się dwoje chorych dzieci urodziło z powodów genetyczno-rozwojowych, to chyba bym się wykastrował by nie mieć trzeciego.
Johnson
VIP
VIP
 
Posty: 9254
Dołączył(a): czwartek, 10 stycznia 2008, 16:44
Lokalizacja: dziki kraj
Kim jestem ?: nieważne

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez suzana22 » piątek, 29 stycznia 2016, 23:32

Johnsonie ja widzę to tak samo jak Ty.
suzana22
VIP
VIP
 
Posty: 8329
Dołączył(a): wtorek, 18 marca 2008, 21:25
Lokalizacja: Małopolska

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez karuzelka » sobota, 30 stycznia 2016, 02:22

http://dlaewy.org/
To nie jest chyba takie jednoznaczne, jak napisaliście. :cry:
Tym bardziej przykre, że akurat w tym wątku. :oops:
Avatar użytkownika
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3870
Dołączył(a): sobota, 14 stycznia 2012, 17:00

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez anpod » sobota, 30 stycznia 2016, 10:12

karuzelka napisał(a):http://dlaewy.org/
To nie jest chyba takie jednoznaczne, jak napisaliście. :cry:
Tym bardziej przykre, że akurat w tym wątku. :oops:


dziękuję, karuzelko :)

Z jednej strony nie czuję się uprawniona, by tłumaczyć wybory życiowe innych osób, z drugiej- nie mogę nie zareagować, gdy wiem nieco więcej o tych wyborach i znam ludzi, którzy zostali przez Was ocenieni.

Tak, jak nie wiem, czy miałabym odwagę zaryzykować urodzenie trzeciego dziecka, po tym, gdy dwoje urodziło się chorych, tak z drugiej strony rozumiem chęć posiadania zdrowego dziecka, o której pisała Agnieszka na stronie Jasia.

Galaktozemia, a nosicielami wadliwego genu są rodzice, jest dziedziczona autosomalnie recesywnie, co oznacza, że dziecko ma 75% szans, że urodzi się zdrowe. Franio, średni, urodził się bez tej choroby. Jestem przekonana, że Agnieszka i Tomek po prostu wierzyli, że wreszcie otrzymają od życia ten szczęśliwy los, bo ileż razy można wyciągać ten zły. A nawet jeśli nie, to mieli na dowód tego, że jest to choroba, z którą można skutecznie walczyć- Ewę. Ja osobiście pamiętam, jak Ewa się urodziła, jak kilka miesięcy nie wiadomo było, co z nią się dzieje, jak chorowała. Diagnoza została postanowiona dość późno- to był początek lat 90-tych! , a mimo to udało się skutki choroby w dużym stopniu przezwyciężyć. Teraz byliby czujni i gotowi.

Niestety, w przypadku ich dzieci wszelki rachunek prawdopodobieństwa zawodzi. Przeczytajcie te linki, które wkleiłam- bo mam wrażenie, że chyba - Johnsonie i suzano nie zrobiliście tego zbyt dokładnie, albo ze zrozumieniem.
To nie jest kwestia tylko, a nawet głownie chorób, z którymi dzieci się urodziły.

Ewa dodatkowo została zarażona w szpitali WZW.
Franio jako kilkuletni chłopiec zaczął chorować na cukrzycę typu I, obecnie ma pompę insulinową, konieczność ciągłego monitorowania poziomu cukru, a do tego 2 lata temu ujawnił się guz mózgu, z którym nadal walczą.
No, i Jasio, najmłodszy i najbardziej chory którego największym problemem nie jest choroba, z którą przyszedł na świat, a te, którymi został w szpitalach, w okresie leczenia zarażony - urosepsa i posocznica. To spowodowało, że Jego obecny stan jest, jaki jest i trwa nieustająca walka o Niego.

To się aż wierzyć nie chce, że można tyle złych kart wyciągnąć :(
I tyle, starałam się odcedzić emocje, chociaż trochę mną szarpie, jak łatwo tu przychodzi niektórym z nas ocenianie innych.
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 4029
Dołączył(a): czwartek, 11 grudnia 2008, 14:46

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez beta » sobota, 30 stycznia 2016, 11:58

ależ ciężkie doświadczenia spadły na tę rodzinę... współczuję i wyślę 1%...
Avatar użytkownika
beta
Moderator
Moderator
 
Posty: 4626
Dołączył(a): niedziela, 7 grudnia 2008, 23:13

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez ossa » sobota, 30 stycznia 2016, 20:22

Dziękuję An, że to napisałaś, lepiej sama bym tego nie wyjaśniła...

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
ossa
VIP
VIP
 
Posty: 4219
Dołączył(a): poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 12:20
Lokalizacja: dokąd???!!!!!

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron