1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzebie.

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez marylu » piątek, 4 maja 2012, 10:11

popieram i przyłączam się
marylu
młody sędzia
młody sędzia

Re: 1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzeb

Postprzez katelra » czwartek, 22 listopada 2012, 16:30

Myślę kochani, że to ważna informacja. Oto interpretacja GIODO odnośnie udostępniania danych Fundacji i przez Fundację http://www.giodo.gov.pl/1520007/id_art/2898/j/pl/. Fundacje zbyt formalistycznie podeszły do ochrony danych i od dawna już nie przekazują adresatom 1% informacji kto ich wspomógł. Jest to o tyle istotne, że "obdarowany" nie może osobiście podziękowac za dokonaną wplatę bo nie wie komu. Brak mechanizmu kontrolnego powoduje także pole do nadużyć. Z uzyskanych informacji wiem, że sporo wpłat przeznaczonych dla konkretnych osob nie zostało zaksięgowanych na ich subkontach. Trafiły po prostu na konto ogólne Fundacji. OPP mają zatem interes w tym by tych danych nie przekazywać. W związku z powyższym dochodzi do niezręcznej sytuacji kiedy podatnik w zeznaniu wyraża zgodę na udostępnienie swoich danych w takim celu aby XY dowiedział się, że dokonał takiego wyboru. Później, co jest normalne, czeka na reakcję w postaci zwykłego choćby "dziękuję". Takiej reakcji nie ma z powodu wskazanego wyżej. Sytuacja jest krępujaca dla obu stron.

Piszę o tym bo znam temat z tej właśnie drugiej strony. Córka korzysta z takiego właśnie "wsparcia" Fundacji. Kilka dni temu zakończono księgowanie wplat na tzw. subkontach. Nie dysponuję żadnymi danymi, poza nazwą Urzędu Skarbowego, z którego wpłata dotarła. Podam, że jest jedna wpłata z Wrocławia i kilka z mojego miasta. Jeśli, zatem, ktoś z Was dokonał wpłaty 1% na rzecz mojej córki to tą drogą bardzo dziękuję.

Jednocześnie podaję, że tylko podatnik uprawniony jest do weryfikacji czy jego wola wyrażona w zeznaniu została spełniona. W tym celu najlepiej ustalić wprost w Fundacji (telefonicznie, mailowo) czy dana wpłata wpłynęła i została prawidłowo zaksięgowana. Ewentualnie, udostępnić te dane osobie, na której subkonto wpłata miała trafić a ona sama ustali to w Fundacji. Jak wynika z tego wątku wpłacaliście swój 1 % na różne cele. Może warto byłoby dowiedzieć się czy faktycznie istniejący mechanizm spowodował, że dana osoba otrzymała Wasze wsparcie. Inaczej możecie tkwić w błędnym przekonaniu a pieniądze trafią na inny cel. Zawsze szczytny ale nie o to tutaj chodzi.

Przepraszam za długi post i być może, ktoś uzna, że niestosowny ale uważam, że każdy ma prawo sam decydować o swoim procencie a obecnie brak jakichkolwiek gwarancji realizacji tego prawa.
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Sandman » środa, 9 stycznia 2013, 12:35

Prośba o pomoc z Wrocławia:
Obrazek

Obrazek
Sandman
Moderator
Moderator

Postprzez ujw » czwartek, 10 stycznia 2013, 14:06

Mała Natalka z ulotek zamieszczonych przez Sandiego jest córką mojej koleżanki z pracy. Prośba jest umieszczana przeze mnie od dwóch chyba lat. Mała ledwo stoi, ale nadal nie chodzi, choć bardzo chce...i jeszcze tańczyć... chce... i pójść do szkoły, też. Są też inne schorzenia, o których już w tej ulotce nie ma...a będące skutkiem przepukliny kręgosłupa....i związane z tym nawracające infekcje, i wieczna obecność lekarzy, szpitali, badań...i koszty.
ujw
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Łukasz » poniedziałek, 21 stycznia 2013, 19:06

Zwrócił się do mnie o pomoc w rozpowszechnieniu jego prośby kolega sędzia, członek warszawskiego oddziału Iustitii Artur Rycak (chyba nie jest forumowiczem stąd sam tej prośby nie zamieści).

Cóż ja mogę napisać poza tym, że każda pomoc się przyda. Być może będzie to możliwe zwłaszcza teraz, gdy nadchodzi okres rocznych rozliczeń podatkowych. Wejdźcie na poniższy link do strony internetowej i wszystko będzie jasne.

Proszę zatem o rozważenie przekazania 1% podatku w ramach rozliczenia za 2012 r. na synka Artura - Dominika. W celu przekazania tej kwoty na konto w Fundacji trzeba w PIT 37 w poz. 123 wpisać nr KRS fundacji 0000037904, w poz. 124 kwotę 1%, zaś w poz. 125 (cel szczegółowy) „na rehabilitację Dominika Rycak, nr 4099”.

Dominik ma subkonto w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
Dominika strona: www.dominikrycak.pl
Łukasz
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez adela » poniedziałek, 21 stycznia 2013, 21:52

Sandi, Ula, niczego nie mogę odczytać z tej ulotki. Za małe literki a nie udało mi się powiększyć :(
adela
Moderator
Moderator

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez jarocin » poniedziałek, 21 stycznia 2013, 23:25

W imieniu naszej koleżanki - sędzi z Poznania prośba o pomoc dla Jej synka - Kacperka
Jego braciszek też choruje, więc rodzice są bardzo dzielni i odrobina naszej pomocy by się przydała

http://dzieciom.pl/podopieczni/11426
jarocin
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez markosciel » wtorek, 22 stycznia 2013, 01:40

UWAGA MODY I ADMINI :!: :!: :!:

Proponuję stworzenie jednego posta w którym będą wklejane wszystkie prośby o 1% z PIT. Myślę, że to znacznie ułatwi wszystkim podejmowanie decyzji. A najstarsze prośby nie zostaną zapomniane :]
Do tego, żeby żyć normalnie, trzeba mieć wiele odwagi - Søren Kierkegaard
markosciel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adams » wtorek, 22 stycznia 2013, 12:20

Mając trochę doświadczenia w tym temacie powiem, że ja jestem przeciwny przeznaczaniu 1% na rzecz konkretnej osoby. Takie osoby samodzielnie nie mogą zbierać 1% więc muszą korzystać z konta jakiegoś stowarzyszenia bądź fundacji, które w zasadzie nic z tego nie mają. Wprawdzie wiem, że niektóre organizacje potrącają sobie ze zgromadzonych funduszy 10 czy tez 20% ale reszta jest do dyspozycji danej osoby, która może wydatkować te pieniądze jak sama chce. Powoduje to, iż organizacje pożytku publicznego zwłaszcza te mniejsze, które nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej, tracą bardzo poważne pieniądze i muszą ograniczać swoją działalność, zwłaszacz teraz kiedy zlikwidowano możliwość zasądzania świadczeń pieniężnych poprzez utworzenie Funduszu Pomocy Pokrzydzonym. Tak więc jeżeli przekazujemy 1% podatku przekazujmy go na daną organizację a nie konkretną osobę. Z tych pieniędzy bowiem korzystają wówczas wszyscy członkowie stowarzyszenia, także ci którzy mają ograniczone możliwości zbierania na swoją rzecz 1%.
Adams
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez katelra » wtorek, 22 stycznia 2013, 13:16

Adams napisał(a): Mając trochę doświadczenia w tym temacie powiem, że ja jestem przeciwny przeznaczaniu 1% na rzecz konkretnej osoby.

a mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy odnośnie owego doświadczenia?
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adams » wtorek, 22 stycznia 2013, 14:20

Dziesięć lat temu byłem jedną z osób, które zakładały stowarzyszenie na rzecz dzieci niepełnosprawnych, i do tej pory jestem jego członkiem. Mam niepełnosprawnego syna, tak więc myślę że te problemy znam dość dobrze.
Adams
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez katelra » piątek, 25 stycznia 2013, 12:34

Każdy ma swój punkt widzenia. Znam argumenty te i przeciwne. Nie miejsce jednak tutaj by się nimi dzielić. Uważam jednak za konieczne sprostowanie kilku wygłoszonych tutaj twierdzeń. Otóż zupełnie nieuzasadniony i nieprawdziwy jest pogląd, że
Adams napisał(a): niektóre organizacje potrącają sobie ze zgromadzonych funduszy 10 czy tez 20% ale reszta jest do dyspozycji danej osoby, która może wydatkować te pieniądze jak sama chce.

jeśli bowiem ktoś korzysta z możliwości zbierania środków na pomoc własnemu dziecku w ramach fundacji to wydatkowanie tych środków podlega regulacji statutowej i musi być zgodne z celami fundacji. Nie ma tutaj żadnej dowolności.

Adams napisał(a): Powoduje to, iż organizacje pożytku publicznego zwłaszcza te mniejsze, które nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej, tracą bardzo poważne pieniądze i muszą ograniczać swoją działalność, zwłaszacz teraz kiedy zlikwidowano możliwość zasądzania świadczeń pieniężnych poprzez utworzenie Funduszu Pomocy Pokrzydzonym.

niczego nie tracą :roll: mogą jedynie nie zyskać tyle ile by chciały... Mają wszakże możliwości swojej autoreklamy i zachęcenie tych pozostałych kilkudziesięciu procent podatników (tak tak, tylko ok.40 % wspiera opp) by zechciały przeznaczyć część podatku na ten właśnie cel. Jeśli chodzi o pozyskiwanie środków na konkretne dziecko to żmudna i niewdzięczna rola rodzicow, nie fundacji...To niemalże żebranie o pomoc dla swojego dziecka w sytuacji kiedy państwo w żaden sposób nie realizuje konstytucyjnie zagwarantowanych praw do ochrony chorych i niepełnosprawnych..

I jeszcze jedno
Adams napisał(a): Tak więc jeżeli przekazujemy 1% podatku przekazujmy go na daną organizację a nie konkretną osobę. Z tych pieniędzy bowiem korzystają wówczas wszyscy członkowie stowarzyszenia, także ci którzy mają ograniczone możliwości zbierania na swoją rzecz 1%.

twierdzenie nieprawdziwe. Nieprawdą jest, że z środkow tych będą korzystali wszyscy. Po pierwsze zawsze istnieć będą kryteria dochodowe a więc ci lepiej sytuowani nigdy z niczego nie skorzystają. Po drugie żadna organizacja nie jest w stanie pomóc wszystkim w indywidualnym procesie leczenia. To mrzonki i uogólnienia. Każde dziecko jest inne, choruje na coś innego i potrzeba mu zindywidualizowanej rehabilitacji. Nierzadko w domu. Dojazd do jakiejś zinstytucjonalizowanej placowki jest często niemożliwy. Te dzieci pozostałyby w domu bez żadnej pomocy. Ponadto gloszenie takich zasad przypomina mi dawne dzieje kiedy jednostka stała na dalekim planie za formacją...
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adams » piątek, 25 stycznia 2013, 15:10

Możemy się nie zgadzać w pewnych kwestiach i inaczej na nie patrzeć ale nie pisz mi że moje niktóre twierdzenia nie są prawdziwe, bo przedstawiłem swoje stanowisko w opraciu o moję kilkudziesięcioletnie doświadczenie w tym zakresie a nie moje widzimisię.
Adams
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez andrzej74 » piątek, 25 stycznia 2013, 15:30

No i masz, ważna sprawa, a tu tego typu dyskusja. Od początku istnienia tej możliwości oddaje 1%, jak do tej pory na dwoje kotnkretnycvh dzeciaków, ale na konta chyba organizacji, nr wskazane przez rodziców.
Niezależnie od tego, nie pamiętam jak to sie nazywa, co miesiąc z mojego wynagrodzenia idzie jakaś kwota dla nazwijmy to "sędziów w potrzebie".
Pomagajmy jesli możemy, bo nigdy nic nie wiadomo....
Inteligentny mężczyzna musi czasami pić, by móc wytrzymać w towarzystwie głupców.
andrzej74
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez katelra » piątek, 25 stycznia 2013, 16:26

Adams napisał(a):Możemy się nie zgadzać w pewnych kwestiach i inaczej na nie patrzeć ale nie pisz mi że moje niktóre twierdzenia nie są prawdziwe, bo przedstawiłem swoje stanowisko w opraciu o moję kilkudziesięcioletnie doświadczenie w tym zakresie a nie moje widzimisię.

możliwość odliczania 1% podatku pojawiła się kilka lat temu co czyni niezwykle niewiarygodnym "kilkudziesięcioletnie doświadczenie w tym zakresie"...

a propos "nie pisz mi" to publiczne forum a moje posty przedstawiają moje stanowisko..

andrzej74 napisał(a): Pomagajmy jesli możemy, bo nigdy nic nie wiadomo....

otóż to :>
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adams » piątek, 25 stycznia 2013, 18:07

katelra napisał(a):
Adams napisał(a):Możemy się nie zgadzać w pewnych kwestiach i inaczej na nie patrzeć ale nie pisz mi że moje niktóre twierdzenia nie są prawdziwe, bo przedstawiłem swoje stanowisko w opraciu o moję kilkudziesięcioletnie doświadczenie w tym zakresie a nie moje widzimisię.

możliwość odliczania 1% podatku pojawiła się kilka lat temu co czyni niezwykle niewiarygodnym "kilkudziesięcioletnie doświadczenie w tym zakresie"...

a propos "nie pisz mi" to publiczne forum a moje posty przedstawiają moje stanowisko..

andrzej74 napisał(a): Pomagajmy jesli możemy, bo nigdy nic nie wiadomo....

otóż to :>

Wygrałaś!! Zgadzam się z Tobą w zupełności i w ten sposób kończę tą bezsensowną wymianę zdań.
Adams
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kazanna » sobota, 16 lutego 2013, 18:31

czy istnieje stowarzyszenie wspierające sędziów , pracowników sądów i ich rodziny w potrzebie - podobnie jak to jest w prokuraturze ?
http://www.fundacja-prokuratura.pl/
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
Moderator
Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez promo » sobota, 16 lutego 2013, 18:33

Nie słyszałam o takim...
promo

Postprzez kazanna » sobota, 16 lutego 2013, 18:36

szkoda. powinniśmy o tym pomysleć, zwłaszcza że potrzeby są wielkie. W takim razie muszę się zdecydować na kogoś konkretnie...
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
Moderator
Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Darkside » sobota, 16 lutego 2013, 18:57

Bardzo dziękuję za dużą sympatię okazaną dotychczas Andrzejkowi.

Sytuacja jest o tyle trudna , ze zespołów genetycznych się nie
leczy , można zapobiegać niektórym komplikacjom

Proszę o dalsze dopingowanie małego człowieka w nierównej walce z
losem.

Informacje o małym człowieku i sposobie pomocy znajdują się na
jego stronie http://www.andrzejek szekiel.pl

Agnieszka Pieńkowska-Szekiel

Na prośbę naszej koleżanki zamieszczam otrzymanego od niej maila z podziękowaniem za dotychczasową pomoc i prośbą o dalsze wsparcie Andrzejka.
Darkside

Postprzez Włóczykij » niedziela, 17 lutego 2013, 00:25

kazanna napisał(a):czy istnieje stowarzyszenie wspierające sędziów , pracowników sądów i ich rodziny w potrzebie - podobnie jak to jest w prokuraturze ?
http://www.fundacja-prokuratura.pl/

nie odpaliłam linku, ale my mamy taką fundację i generalnie systematycznie z naszego wynagrodzenia ida driben zadeklarowane kwoty (już nie pamiętam, bo to tak dlugo trwa, czy 10 zł miesięcznie, ale można było inaczej deklarować)
zostało zalożone w związku z poważna chorobą sędziego z naszego terenu i dzięki oepracji zagranicznej przeżył ładnych parę lat więcej, a że pomysł i środki zostały, więc była kontynuacja, ale w tej chwili szczegółów nie znam (rozumie, że jest zainteresowanie, żeby posustalać, więc po niedzieli)
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez promo » niedziela, 17 lutego 2013, 00:32

Masz rację
Fundacja na rzecz Niesienia Pomocy Pracownikom Wymiaru Sprawiedliwości
http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=97241
promo

Postprzez Włóczykij » niedziela, 17 lutego 2013, 00:35

ta o której piszę jest raczej z północy kraju, ale byłby podobna do tej (z tego, co kojarzę jej założenia)
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Dreed » wtorek, 19 lutego 2013, 10:39

Nasz 1% dla potrzebujących (kolejność wg daty dodania) Proszę o zgłaszanie nowych naszych małych przyjaciół !!!

Krzyś Bednarczyk
Krzyś Bednarczyk, ur. 6 kwietnia 2006 r. schorzenia: ciężka dysplazja oskrzelowo-płucna. przewlekła niewydolność oddechowa. rozedma. nadciśnienie płucne.

Krzyś urodził się jako wcześniak z masą 820 g, otrzymał tylko 1 punkt w skali APGAR Przez długie tygodnie był podłączony do respiratora. Przeszedł 3 poważne operacje i czekają go kolejne. Pierwszy raz zobaczył dom, kiedy miał osiem miesięcy. Ze względu na postępującą dysplazję oskrzelowo-płucną i rozedmę płuc wymaga tlenoterapii. W ocenie lekarzy ma bardzo niewielkie szanse, aby uniezależnić się od tlenu.
Aby Krzyś mógł być w domu, potrzebny jest odpowiedni sprzęt i lekarstwa. Chcąc uchronić syna przed infekcjami, a tym samym postępem choroby, musimy zaszczepić go przeciwko wirusowi RSV. Krzyś potrzebuje 5 dawek rocznie, każda kosztuje ok. 8000 zł. Potrzebny jest również przenośny koncentrator tlenu (16 000 zł), aby móc wozić Krzysia do lekarzy i zapewnić mu możliwość normalnego rozwoju.
Wszystkie oszczędności przeznaczyliśmy już na leczenie i rehabilitację, a koszt dalszej terapii przekracza nasze możliwości finansowe. Dlatego prosimy Was o pomoc.
Anna i Piotr Bednarczyk.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
nr konta:
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem:
darowizna na leczenie i rehabilitację Bednarczyk Krzysztof

Antoś Kasperek
Szanowni Państwo,
zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie na rzecz naszego chorego synka 1% podatku dochodowego, jaki może zostać dobrowolnie przekazany w zeznaniu podatkowym za rok 2007 na rzecz organizacji pożytku publicznego.
Antoś posiada subkonto, by zbierać środki na Jego leczenie i rehabilitację, założone w Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, która jest właśnie organizacją pożytku publicznego. Oto jej dane:
Fundacja: „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
ul. Świdnicka 53
50-030 Wrocław
Numer KRS: 0000086210

WAŻNE: Aby Państwa środki dotarły na właściwe subkonto prosimy o umieszczenie w składanym zeznaniu PIT, w rubryce zatytułowanej: „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” zwrotu: „Dla: Antoni Kasperek”.

Gabrysia Konieczna

http://dzieciom.pl/podopieczni/4148

Maja Matejuk

http://dzieciom.pl/podopieczni/9345

Natalka Liżyńska

http://img31.imageshack.us/img31/118/natalkad.png

Piotruś Wester

U Piotrusia ( ma 3 lata i 8 miesięcy) w lipcu 2009r. zdiagnozowano całościowe zaburzenia rozwojowe, są to zaburzenia ze spektrum autyzmu, które polegają na zaburzeniach w komunikacji werbalnej i niewerbalnej, zaburzeniach zachowania oraz zaburzeniach w zakresie zdolności poznawczych.Piotrek wymaga terapii psychologicznej, logopedycznej, pedagogicznej i integracji sensorycznej. W chwili obecnej Piotruś uczestniczy w prywatnej terapii psychologicznej i integracji sensorycznej (10 godzin tygodniowo), których koszt to ponad 2,5 tysiąca złotych miesięcznie. Potrzebuje jeszcze intensywnej terapii logopedycznej. Niezbędne będzie także zatrudnienie asystenta- nauczyciela „cień” do przedszkola dla Piotrka, aby pomógł mu komunikować się z innymi dziećmi oraz pomógł mu funkcjonować w środowisku przedszkolnym. Piotrek potrzebuje również terapii uwagi słuchowej, której koszt to około 4 tys. zł.

Na terapię prowadzoną przez publiczną służbę zdrowia czekamy już prawie rok i prawdopodobnie rozpoczniemy ją dopiero w 2011r., ale wtedy będzie już za późno... Dla tego typu zaburzeń efekty przynosi tylko intensywna terapia w ramach tzw. wczesnej interwencji, tj. pomiędzy 2. a 5-tym rokiem życia, kiedy mózg dziecka jest najbardziej elastyczny i można przełamać schematy w zachowaniu dziecka i nauczyć go nowych wzorów zachowań.

Piotruś rozpoczął terapię w lipcu 2009 r. i już widzimy bardzo duże postępy, szczególnie w indywidualnym kontakcie, jednak dopiero po latach intensywnej terapii będzie można ocenić stan Piotrka i wydać ostateczną diagnozę. Właśnie ze względu na konieczność prowadzenia intensywnej terapii przez wiele lat zdecydowaliśmy się na utworzenie subkonta w Fundacji zajmującej się pomocą dla dzieci autystycznych i ich rodzin, aby zbierać środki, które pozwolą na kontynuację rozpoczętej terapii i dadzą nadzieję na poprawę stanu Piotrusia.

Nasza fundacja, która prowadzi subkonto dla Piotrusia to:

Fundacja pomocy osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinom SILENTIO

UL. JAGIELSKA 57 B
02-886 WARSZAWA
TEL: 609 777 969
e-mail: fundacja@silentio.pl
http://www.silentio.pl

Fundacja "SILENTIO"
KRS - 0000326128 , z dopiskiem wpłata na leczenie i rehabilitację Piotra Westra

Andrzejek Szekiel

Andrzejek urodził się z niezdiagnozowaną dotąd w Polsce postacią zespołu Klinefeltera.

Dziekuje za wiarę w Andrzeja , Wasza pomoc pomaga nam uporać się z dniem codziennym i pobytami w klinice.
Andrzej wyglada bardzo fajnie , ale nic nie funkcjonuje u niego prawidlowo , zespół genetyczny uposledza kazdą komorkę.

Prosze o dalsze wspieranie tego dzielnego człowieka - aktualne informacje znajdują się na jego stronie Andrzej jest najsympatyczniejszym czlowiekiem jakiego znam , sami zobaczcie ...
Agnieszka Pieńkowska-Szekiel
http://andrzejekszekiel.pl/

Ninusia Meszko

Jestem tak ciekawą świata dziewczynką, że postanowiłam urodzić się już w 23 tygodniu ciąży, ważąc jedyne 550 g. (byłam tak mała, że mieściłam się w dłoni swojego taty) Wbrew statystykom, które dawały mi 1% szansy na życie, oraz opiniom wielu lekarzy, uparłam się żeby żyć.
Mając ponad jedenaście miesięcy, wreszcie opuściłam szpital i po raz pierwszy rodzice zabrali mnie do domu. Często słyszę, że to prawdziwy cud, że żyję.
Niestety, tak wczesne przyjście na świat spowodowało szereg powikłań. Potrzebuję ciągłego wsparcia oddechu, moje płuca nigdy nie będą tak wydajne jak u zdrowych dzieci (dysplazja oskrzelowo-płucna). Nie przełykam i nie mam odruchu ssania (jestem karmiona sondą). Cały czas trwa walka o mój wzrok (retinopatia 4 stopnia). Cierpię też na głęboki niedosłuch - 90 dB. (słyszę tylko to, co jest głośniejsze od przejeżdżającego pociągu).

1. KRS Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: 0000037904,
2. Imię i nazwisko podopiecznego wpisujemy w rubryce "Informacje uzupełniające- cel szczegółowy 1%: 9927 Meszko Nina
WAŻNE!!! W PIT nie wpisuje się nigdzie numeru konta

Jasiu Marcinkowski

Kochani, od 5 miesiąca życia choruję na padaczkę lekooporną. Choroba ta ma wpływ na mój ogólny rozwój psychoruchowy. Niestety moja mamusia nadal czeka na mój pierwszy uśmiech.

Aby przekazać 1% podatku na konto Jaśka, nie trzeba samemu wpłacać pieniążków. Urząd Skarbowy
przekaże je za WAS, wystarczy PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ zeznanie podatkowe, tj. podać
nr KRS: 0000037904 oraz koniecznie w rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
-cel szczegółowy % podać informacje:
1% dla Jasia Marcinkowskiego (9398 ) .
Darowizny można również wpłacać na konto:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
01-685 Warszawa, ul. Łomiańska 5;
KONTO: Bank Pekao S.A./Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
z dopiskiem: 9398 MarcinkowskiJaś- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Dziękujemy, Jaś z Rodzicami, metaxa@poczta.fm

Grześ Cichocki

"Mój synek Grześ ma 8 lat i nie do końca zdiagnozowane zaburzenia ze spektrum autyzmu, aby mógł chodzić do szkoły integracyjnej i obserwować zdrowe dzieci powinien mieć stałego asystenta, takiego asystenta nasz system nie refunduje.... a terapia Grzesia opiera się na obserwacji relacji społecznych, zbieram więc 1% dla niego i powinnam zebrać nie mniej niż 10 000zł, aby móc samej sfinansować mu asystenta na przyszły rok szkolny".

Jeżeli jeszcze nie wypełniliście PIT, proszę rozważcie pomoc w postaci 1 % podatku. .

Fundacja "Promyk Słońca" w Warszawie. Nr KRS to 0000090215. Koniecznie z dopiskiem: dla Grzesia Cichockiego

SSO Wrocław Magdalena Cichocka

Dominik Rycak

Proszę zatem o rozważenie przekazania 1% podatku w ramach rozliczenia za 2012 r. na synka Artura Rycaka - Dominika. W celu przekazania tej kwoty na konto w Fundacji trzeba w PIT 37 w poz. 123 wpisać nr KRS fundacji 0000037904, w poz. 124 kwotę 1%, zaś w poz. 125 (cel szczegółowy) „na rehabilitację Dominika Rycak, nr 4099”.

Dominik ma subkonto w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
Dominika strona: http://www.dominikrycak.pl

Kacperek Trzciński

Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez ossa » wtorek, 19 lutego 2013, 16:08

[hidden]Jaś, Franio i Ewa rodzeństwo Oczkowskich[/hidden]

http://dlajasia.org/jak-przekazac-1-podatku/

Dopisałam jeszcze Ewę, która jest najstarsza z rodzeństwa i od urodzenia cierpi na genetyczną chorobę galaktozemię. Cała trójka w zasadzie cieżko i nieuleczlnie chora. Bardzo potrzebują pomocy!!!!
ossa
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!