1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzebie.

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez robak » poniedziałek, 9 czerwca 2008, 21:44

Dzisiaj ode mnie mały przelew. Dokładnie dwa lata temu los okazał się dla mnie łaskawy. Pamiętam o tym i chcę się odwdzięczyć chociaż w drobnej cząstce. Życzę Antosiowi tak wiele uśmiechu jak tylko jest to możliwe.
robak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Tomasz Zawiślak » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 18:50

W ubiegłym roku na forum był apel o pomoc dla Antosia Kasperka. Jego rodzice sa chyba sędziami. Konto i więcej informacji znajdziecie tutaj:

http://www.antoni.boleslawiec.pl/antek.html

Jest jeszcze Fundacja "Pomocna Dłoń" przy SO we Wrocławiu.

http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=111444
Tomasz Zawiślak
VIP
VIP

Postprzez katelra » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 20:28

dziękuję za otwarcie tego tematu:)) moja córcia jest podopieczną Fundacji posiadającej status organizacji pożytku publicznego.. skoro powstał ten wątek pozwolę sobie zamieścić link

http://www.dzieciom.pl/4148

z prośbą o przekazanie swojego procenta:) Za pomoc serdecznie dziękujemy.
Ostatnio edytowano środa, 3 lutego 2010, 18:18 przez katelra, łącznie edytowano 1 raz
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Sandman » wtorek, 3 marca 2009, 13:55

Przypominam o możliowści przekazania 1% podatku.
Pamiętajmy o tym!
Sandman
Moderator
Moderator

Postprzez katelra » wtorek, 3 marca 2009, 14:43

tiaaaa.......
Sandman napisał(a): (może cytat z Forresta Gumpa jest trochę niestosowany) życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz co Ci się przytrafi..... :neutral:
Pozdrawiam.

cytat jak najbardziej na miejscu...
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Mario 71 » piątek, 20 marca 2009, 21:06

Przypominam, że trwa okres rozliczeń podatkowych. Nie zmarnujmy 1% podatku na fanaberie polityków. Wesprzyjmy naprawdę potrzebujących. Ja przekażę na fundację Krzysia.
Mario 71
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ossa » poniedziałek, 23 marca 2009, 14:42

Watki sie troche rozproszyły więc wklejam lynk, zeby pamietac tez o córce katelry

http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/viewtopi ... 9790#99790
ossa
VIP
VIP

Przyjaźnię się z rodzicami małej Mai, jeżeli ktoś mógłby...

Postprzez romanoza » wtorek, 12 stycznia 2010, 09:22

Szanowni Państwo !

Nazywam się Marek Matejuk i chciałbym zwrócić się do każdego z Was z prośbą o przeznaczenie w Waszym zeznaniu podatkowym 1% podatku na rzecz rehabilitacji mojej córki Mai, która 23 marca br. skończy dwa latka.

Maja ma zdiagnozowany obustronny głęboki niedosłuch zmysłowo – nerwowy, podejrzewano też neuropatię słuchową, uszkodzenia słuchu wynoszą ok. 100 dB na każdym uchu, czyli w praktyce – Maja nie słyszy …

kliknij: http://www.dzieciom.pl/9345

Niestety, aparaty słuchowe Mai nie pomagały, więc w grudniu 2009r. nasza córka przeszła operację wszczepienia implantu ślimakowego w Międzynarodowym Centrum Słuchy i Mowy w Kajetanach pod okiem samego prof. Skarżyńskiego. Jeżeli implant „zadziała” będziemy rozważali zaimplantowanie drugiego ucha Mai. Niestety NFZ refunduje koszt wszczepienia tylko jednego implantu ślimakowego. Prywatnie koszt takiego zabiegu przekracza kwotę 30 tys. euro.

Maja wymaga teraz intensywnej, długotrwałej i kosztownej rehabilitacji, konsultacji szeregu specjalistów, co m.in. wiąże się z częstymi dojazdami do Kajetan (ok. 180km w jedną stronę), niezbędny jest także zakup pomocy edukacyjnych oraz aparatu słuchowego na drugie ucho.
Maja nie może czekać, a długi czas oczekiwania na wizyty u specjalistów refundowane przez NFZ powoduje, że większość z nich musi mieć charakter prywatny (płatny).
Ze względu na swoją chorobę Maja ma orzeczoną niepełnosprawność, a w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji, wymaga ciągłej opieki i pomocy innej osoby oraz stałego współudziału na co dzień w procesie jej leczenia, rehabilitacji i edukacji.

Jeżeli zdecydujecie na przeznaczenie 1% podatku dla Mai podaję niezbędne dane do wypełnienia w zeznaniu podatkowym (PIT-37, rubryki H - I, poz. 124-126 i 128):

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
nr KRS 0000037904
na leczenie: Maja Matejuk (9345)

Jeżeli możesz (i chcesz) pomóc inaczej, podaję dane do wpłat darowizn:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa
nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitację Mai Matejuk

Wszystkim dobrym ludziom dziękuję w imieniu swoim, mojej żony, no i oczywiście samej Mai :-)

Marek Matejuk

Jeżeli możesz, proszę prześlij ten list dalej – to nie spam, moja córka naprawdę potrzebuje pomocy.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Dreed » wtorek, 12 stycznia 2010, 22:10

Proszę o dalsze wpisy !!!! Na nasze forum zawsze możecie liczyć.
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez robinek » czwartek, 14 stycznia 2010, 01:59

Czy wiecie co z dzieckiem kolegi Remigiusza Kasperek?

Może to ogłoszenie jest jeszcze aktualne?
http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=791
robinek

Postprzez ujw » niedziela, 17 stycznia 2010, 18:14

Przekazuję prośbę mojej koleżanki z pracy, mamy Natalki...
Natalka urodziła się poważnie chora... Wygrała walkę o życie... teraz walczy o to żeby chodzić... ma 3 latka...

http://img31.imageshack.us/img31/118/natalkad.png
ujw
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » wtorek, 19 stycznia 2010, 07:36

Bardzo się ciesze, ze będę niedługo mógł wspomóc, gdyż w czwartek otrzymuję swjego PIT-a

Moi drodzy - ten temat powinien być dla nas najbardziej interesującym w ciągu najbliższych tygodni !!!!

Tylko my sami możemy pomóc sobie nawzajem. Proszę o dalsze wpisy osób potrzebujących oraz deklaracje (może być na PW) osób uczestniczących w przeznaczaniu swojego 1% podatku.
W ten sposób będziemy mogli monitorować, kto z naszej sędziowskiej rodziny w mniejszym stopniu uzyskał pomoc !!
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez katelra » wtorek, 19 stycznia 2010, 16:31

skoro Dreed tak mówi... :smile: nie udało mi się, niestety, uzyskać w ub.roku żadnych danych odnośnie osób przekazujacych swój procent na leczenie mojej córki, podziękuję więc tu i teraz Wszystkim którzy o nas pamietali. DZIĘKUJĘ w imieniu swoim i córci licząc także na Waszą pomoc w tym roku, chętnie udzielę szerszych informacji na priv.
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez procontra » sobota, 23 stycznia 2010, 17:40

Wklejam prośbę mojej koleżanki orzekającej w Warszawie

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc Piotrusiowi, u którego zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu. Przekazując 1% Waszego podatku dacie naszemu synkowi szansę na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Informacja o Piotrusiu

U Piotrusia ( ma 3 lata i 8 miesięcy) w lipcu 2009r. zdiagnozowano całościowe zaburzenia rozwojowe, są to zaburzenia ze spektrum autyzmu, które polegają na zaburzeniach w komunikacji werbalnej i niewerbalnej, zaburzeniach zachowania oraz zaburzeniach w zakresie zdolności poznawczych.Piotrek wymaga terapii psychologicznej, logopedycznej, pedagogicznej i integracji sensorycznej. W chwili obecnej Piotruś uczestniczy w prywatnej terapii psychologicznej i integracji sensorycznej (10 godzin tygodniowo), których koszt to ponad 2,5 tysiąca złotych miesięcznie. Potrzebuje jeszcze intensywnej terapii logopedycznej. Niezbędne będzie także zatrudnienie asystenta- nauczyciela „cień” do przedszkola dla Piotrka, aby pomógł mu komunikować się z innymi dziećmi oraz pomógł mu funkcjonować w środowisku przedszkolnym. Piotrek potrzebuje również terapii uwagi słuchowej, której koszt to około 4 tys. zł.

Na terapię prowadzoną przez publiczną służbę zdrowia czekamy już prawie rok i prawdopodobnie rozpoczniemy ją dopiero w 2011r., ale wtedy będzie już za późno... Dla tego typu zaburzeń efekty przynosi tylko intensywna terapia w ramach tzw. wczesnej interwencji, tj. pomiędzy 2. a 5-tym rokiem życia, kiedy mózg dziecka jest najbardziej elastyczny i można przełamać schematy w zachowaniu dziecka i nauczyć go nowych wzorów zachowań.

Piotruś rozpoczął terapię w lipcu 2009 r. i już widzimy bardzo duże postępy, szczególnie w indywidualnym kontakcie, jednak dopiero po latach intensywnej terapii będzie można ocenić stan Piotrka i wydać ostateczną diagnozę. Właśnie ze względu na konieczność prowadzenia intensywnej terapii przez wiele lat zdecydowaliśmy się na utworzenie subkonta w Fundacji zajmującej się pomocą dla dzieci autystycznych i ich rodzin, aby zbierać środki, które pozwolą na kontynuację rozpoczętej terapii i dadzą nadzieję na poprawę stanu Piotrusia.

Nasza fundacja, która prowadzi subkonto dla Piotrusia to:

Fundacja pomocy osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinom SILENTIO

UL. JAGIELSKA 57 B
02-886 WARSZAWA
TEL: 609 777 969
e-mail: fundacja@silentio.pl
www.silentio.pl

Fundacja "SILENTIO"
KRS - 0000326128 , z dopiskiem wpłata na leczenie i rehabilitację Piotra Westra

( w PIT 37 w rubryce H, poz.124 należy wpisać nazwę fundacji, w poz. 125 nr KRS, a w rubryce I poz. 128 wpłata na leczenie i rehabilitację Piotra Westra), ważne, aby wpisać jako cel szczegółowy wpłaty 1% podatku leczenie i rehabilitacja Piotra Westra-, bo inaczej pieniądze pójdą na cele statutowe fundacji a nie na subkonto Piotrusia. Pieniądze będą gromadzone na subkoncie Piotrusia i na podstawie złożonych przez nas rachunków za leczenie i rehabilitację Piotrka fundacja będzie refundować poniesione przez nas wydatki.
procontra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Zomira » niedziela, 24 stycznia 2010, 21:33

W pełni popieram pomysł. Tego typu pomoc jest naturalna i stwarza poczucie więzi środowiskowej.
Zomira

Postprzez procontra » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 10:37

Ja dodam może jeszcze,że ten temat pokazuje, jak wiele dobra może przynieść Forum.
procontra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » środa, 27 stycznia 2010, 19:27

Temat został przeniesiony do działu dostępnego dla wszystkich, łącznie z osobami które nie mają ochoty się zarejestrować, a chcą wspomóc swoje koleżanki i kolegów !!!

Uprzejmie proszę o skorzystanie z podanych kont w swoich rozliczeniach za 2009 rok oraz o kierowanie dalszych próśb za pośrednictwem moim lub każdego z moderatorów !!!
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez Dreed » środa, 3 lutego 2010, 18:20

Gorąco przepraszam darczyńców za usunięcie ich zgłoszeń o przekazanym podatku... Musiałem tak zrobić z uwagi na czytelność tematu dla kolejnych osób pragnących przekazać swoje 1%
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez wa-wa » niedziela, 28 lutego 2010, 23:54

ossa napisał(a):Watki sie troche rozproszyły więc wklejam lynk, zeby pamietac tez o córce katelry

http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/viewtopi ... 9790#99790

ja chętnie pomogę :grin: bardzo dobrze że powstał taki wątek :grin: :grin: :grin:
wa-wa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: student

Postprzez kowboj » poniedziałek, 1 marca 2010, 01:12

To jeszcze jeden przypadek, wisi na stronie Iustitii:

http://www.iustitia.pl/content/view/581/183/

Kolegę Kasperka również zapraszam na stronę, jako Iustitianina - jeśli będzie chciał, zamieścimy podobną informację i link.
Gdy sędziowie będą walczyć ze sobą, zwycięstwo odniosą wyłącznie politycy.
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

Postprzez ruda » poniedziałek, 1 marca 2010, 20:09

Bardzo proszę w imieniu Andrzejka i jego mamy (naszej Koleżanki po fachu) o pomoc i dla niego..

http://andrzejek.orangespace.pl/

Zbliża się okres rozliczen z fiskusem... Ten 1% pozwoli niektórym na tak wiele...
ruda
VIP
VIP

Postprzez monikissima » wtorek, 2 marca 2010, 15:25

Linki dotyczą tego samego chłopca
monikissima

Postprzez chiyoda » piątek, 12 marca 2010, 11:52

ja tak sobie myślę - ale może to nie jest mądry pomysł wtedy niech mnie ktoś skontruje - a może by tak zarząd Iustitii w ramach swojego rachunku bankowego utworzył takie subkonto, albo w ogóle osobne konto w celu wpłat na pomoc dla chorych dzieci sędziów właśnie - ja bym z chęcią na takie konto nawet jakieś stałe zlecenie ustawił - niechby każdy tam wpłacał nawet po kilka złotych to by się całkiem fajne pieniądze na pomoc mogły uzbierać - a zarząd by je potem podzielił albo po równo dla podopiecznych, albo według własnego uznania, dodatkowa praca jak mi sie wydaje niewielka z można by coś dobrego zrobić.
chiyoda
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez walenty » piątek, 12 marca 2010, 19:58

chiyoda napisał(a):ja tak sobie myślę - ale może to nie jest mądry pomysł wtedy niech mnie ktoś skontruje - a może by tak zarząd Iustitii w ramach swojego rachunku bankowego utworzył takie subkonto, albo w ogóle osobne konto w celu wpłat na pomoc dla chorych dzieci sędziów właśnie - ja bym z chęcią na takie konto nawet jakieś stałe zlecenie ustawił - niechby każdy tam wpłacał nawet po kilka złotych to by się całkiem fajne pieniądze na pomoc mogły uzbierać - a zarząd by je potem podzielił albo po równo dla podopiecznych, albo według własnego uznania, dodatkowa praca jak mi sie wydaje niewielka z można by coś dobrego zrobić.

To jest akurat bardzo mądry pomysł.
walenty

Postprzez wa-wa » niedziela, 14 marca 2010, 22:17

Ja równiez uważam ze to bardzo ,bardzo,bardzo dobry pomysł :-D Zawsze z chęcią bym przekazała 1% podatku na chore dzieci :-D :-D :-D
wa-wa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: student

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!