www.tv.iustitia.pl

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

www.tv.iustitia.pl

Postprzez jarocin » środa, 6 lipca 2011, 22:42

TV Iustitia – testy rozpoczęte

W ramach testów uruchamiamy tymczasową stronę Zespołu Informacyjnego SSP Iustitia. Będziemy tu zamieszczać materiały opracowane przez Zespół. Chcemy prezentować materiały wideo z wydarzeń dotyczących sądownictwa, ale także wpływać na podniesienie poziomu świadomości publicznej sędziów i całego społeczeństwa. Dzięki tym materiałom widzowie zobaczą jak się stanowi prawo w Polsce, jaki jest poziom przygotowania polityków do pełnienia funkcji publicznych, jak w praktyce wygląda ustrojowa pozycja sądów. Mamy nadzieję stworzyć wkrótce portal, który pozwoli zaprezentować te materiały w odpowiedniej oprawie – obecna strona jest tylko stroną testową.
Zespół liczy na razie kilka osób, lecz ogrom zadań, które przed nami stoją powoduje, że znajdzie się w nim miejsce dla każdego sędziego gotowego działać na rzecz realizacji opisanych powyżej celów.
Prosimy o uwagi, wskazówki – pamiętajcie, że to dopiero nasze pierwsze kroki

Tymczasowy adres: http://tviustitia.wordpress.com/
Ostatnio edytowano piątek, 21 października 2011, 11:54 przez jarocin, łącznie edytowano 2 razy
jarocin

Postprzez adela » środa, 6 lipca 2011, 22:47

adela
Moderator
Moderator

Obrazy: 0

Postprzez jarocin » środa, 6 lipca 2011, 23:08

Dzięki adela - nie mam tu edycji
jarocin

Postprzez katelra » środa, 6 lipca 2011, 23:26

brawo, moje gratulacje :)) idea i cel bardzo szczytne, życzę powodzenia i satysfakcji z pracy i trudu ponoszonego dla nas wszystkich :))
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mariusz78 » czwartek, 7 lipca 2011, 08:42

Ja również gratuluję pomysłu
mariusz78
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » czwartek, 7 lipca 2011, 09:08

znakomite,co tu dużo mówić!choć nie wypada się nie odnieść do wysiłku,pracy i trudu włożonego w szerzenie oświaty! To kolejne znakomite działanie SSP Iustitia - członków stowarzyszenia-
na ebos z tym! ;) ;) ;)
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez adela » czwartek, 7 lipca 2011, 09:12

Najpierw musimy stworzyć porządną stronę. Jak widać, to dopiero początki ale nie od razu Kraków zbudowano. Reszta relacji na dniach będzie wisieć na stronie. Oddajemy ją w takim testowym kształcie, byście mogli jak najszybciej zapoznać się z tym, co działo się na komisjach i 4 lipca.

[ Dodano: Czw Lip 07, 2011 9:13 am ]
Piszcie, co byście chcieli zmienić, dodać lub ulepszyć aby było to jak najlepsze.
adela
Moderator
Moderator

Postprzez rudy kot » czwartek, 7 lipca 2011, 09:53

adela napisał(a):[ Dodano: Czw Lip 07, 2011 9:13 am ]
Piszcie, co byście chcieli zmienić, dodać lub ulepszyć aby było to jak najlepsze.

Chcemy żeby nowy portal dotarł do jak największej liczby sędziów. By trafił "pod strzechy" ;)

Dlatego przyłączam się do apelu Adeli. Zgłaszajcie swoje uwagi i spostrzeżenia. Nawet najdrobniejsze. Tu lub na pw.
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » czwartek, 7 lipca 2011, 20:33

rudy kot napisał(a):Chcemy żeby nowy portal dotarł do jak największej liczby sędziów. By trafił "pod strzechy"

niestety, polecam korepetycje ze strony mojej córki- niechęć do tego rodzaju nowostek wynika nadal u dużej części z sędziów z braku biegłości w poszukiwaniu dostępu;oraz z braku przyuczenia wędrowania jedna ścieżka do wodopoju--trzeba by folder każdemu do łapki i dodatkowe szkolenie-najlepiej-jak wspomniałem-osobiste- u kogos kogo nie trzeba się "wstydzić." :-D
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

techniczne

Postprzez EBOS.PL » piątek, 8 lipca 2011, 10:15

jeśli mogę coś doradzić zespołowi TV, to nie oszczędzać na technicznej stronie przedsięwzięcia; dobry serwer i dobry transfer (bez ograniczeń), jeśli mają pojawiać się pliki video; jeśli to wszystko wiadomym jest, to wybaczcie za wymądrzanie się ;-)

[ Dodano: Pią Lip 08, 2011 10:19 am ]
Volver napisał(a):znakomite,co tu dużo mówić!choć nie wypada się nie odnieść do wysiłku,pracy i trudu włożonego w szerzenie oświaty! To kolejne znakomite działanie SSP Iustitia - członków stowarzyszenia-
na ebos z tym! ;) ;) ;)

EBOS.PL oczywiście jest gotowy na publikację i propagowanie wszystkiego co dobre i użyteczne :-) Jesteśmy do dyspozycji zespołu informacyjnego :-D
EBOS.PL
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez adela » piątek, 8 lipca 2011, 10:19

Ogromnie dzięki :-D
adela
Moderator
Moderator

Postprzez monikissima » piątek, 8 lipca 2011, 14:28

Na początek proponuję zmienić zapisy dat wydarzeń na poprawne gramatycznie, czyli "6 lipca", "9 czerwca" itd. Wiem, że chodzi o podanie nazwy wydarzenia i pod spodem jego daty, ale takie zapisy dat są niepoprawne, a ta strona poniekąd o nas świadczy.
Poza tym pomysł super. Trzymam kciuki. :)
monikissima

Postprzez jarocin » piątek, 8 lipca 2011, 14:46

monikissima napisał(a):Na początek proponuję zmienić zapisy dat wydarzeń na poprawne gramatycznie, czyli "6 lipca", "9 czerwca" itd. Wiem, że chodzi o podanie nazwy wydarzenia i pod spodem jego daty, ale takie zapisy dat są niepoprawne, a ta strona poniekąd o nas świadczy.
Poza tym pomysł super. Trzymam kciuki. :)

Dzięki za uwagę, ale to nie jest nasz błąd: datę wstawia program automatycznie i nie odmienia miesięcy.
Po sprawdzeniu w opcjach zobaczymy czy da się zmienić na zapis np. 06/07/2011, ale to też nieładne.
jarocin

Postprzez adela » piątek, 8 lipca 2011, 14:51

A dzisiaj - mam nadzieję - uda się zawiesić zapis z pierwszego dnia. W weekend ma być opracowany 4 lipca i ostatni dzień komisji.
adela
Moderator
Moderator

Postprzez rudy kot » piątek, 8 lipca 2011, 14:54

Może dobry informatyk coś z tym zrobi. Zobaczymy ;)
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez monikissima » piątek, 8 lipca 2011, 15:00

jarocin napisał(a):Po sprawdzeniu w opcjach zobaczymy czy da się zmienić na zapis np. 06/07/2011, ale to też nieładne.

Ale moim zdaniem lepiej. Albo nawet niech będzie "lip, sie, cze", jak na naszym forum :) Niektórzy są uczuleni na takie rzeczy i pierwszą myślą nie będzie na pewno, że to program tak ustawia. Rozumiecie o co mi chodzi?

Musi się dać coś z tym zrobić. Niech zmienią program ;)
monikissima

Re: techniczne

Postprzez Volver » piątek, 8 lipca 2011, 20:47

EBOS.PL oczywiście jest gotowy na publikację i propagowanie wszystkiego co dobre i użyteczne :-) Jesteśmy do dyspozycji zespołu informacyjnego :-D[/quote]

a zatem dziękuję tobie EBOS!!!wprawdzie jest to po części w twym interesie-lecz sprawa jest ze wszech miar słuszna.

Nie wolno zabijać swobodnego przepływu informacji, w sytuacji kiedy demokracja jest zagrożona.

Podobne działania, jak dzisiaj, wobec strumienia realnej informacji stosowano za tzw. "komuny" 1981-1988.Nie chcę powtórki z tych czasów dla moich młodszych kolegów sędziów!Nie po to bowiem są sędziami .Są dla Polski.
Volver
VIP
VIP

Postprzez KOP » piątek, 8 lipca 2011, 22:03

Mnie by ostatnia Komisja interesowała bo tam troszkę poszedłem po bandzie :>

Posłowie mówili swojemu koledze z Krajowej Radzie Prokuratury, że chcieli na mnie naskarżyć do PG i dyscyplinarkę za to, że powiedziałem, iż czas wyłączyć maszynkę do głosowania <luzik>
Ostatnio edytowano piątek, 8 lipca 2011, 22:20 przez KOP, łącznie edytowano 1 raz
KOP
VIP
VIP

Kim jestem ?: admin www.prokuratorzy.net

Postprzez violan » piątek, 8 lipca 2011, 22:25

To już za mówienie prawdy ma być dyscyplinarka?! Świat się kończy!!!!
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Ama » sobota, 9 lipca 2011, 00:43

KOP napisał(a):Mnie by ostatnia Komisja interesowała bo tam troszkę poszedłem po bandzie :>

Posłowie mówili swojemu koledze z Krajowej Radzie Prokuratury, że chcieli na mnie naskarżyć do PG i dyscyplinarkę za to, że powiedziałem, iż czas wyłączyć maszynkę do głosowania <luzik>

KOP w porównaniu z tym co później usłyszałeś ... to Twoja wypowiedź była spokojna i wyważona .... a to co p. Kozdroń Ci odpowiedział a szczególnie w jakim tonie .... to <zalamka> ... szkoda, że tacy ludzie tworzą władzę ustawodawczą :(
Ama
Moderator
Moderator

Postprzez KOP » sobota, 9 lipca 2011, 13:54

Ama napisał(a):
KOP napisał(a):Mnie by ostatnia Komisja interesowała bo tam troszkę poszedłem po bandzie :>

KOP w porównaniu z tym co później usłyszałeś ... to Twoja wypowiedź była spokojna i wyważona .... a to co p. Kozdroń Ci odpowiedział a szczególnie w jakim tonie .... to <zalamka> ... szkoda, że tacy ludzie tworzą władzę ustawodawczą :(

No tak. Może dobrze, że przewodniczący Wilk nie pozwolił mi replikować.
KOP
VIP
VIP

Kim jestem ?: admin www.prokuratorzy.net

Postprzez rudy kot » niedziela, 10 lipca 2011, 00:25

Na stronie pojawiła się część relacji z Zebrania Przedstawicieli Zgromadzeń Ogólnych Sedziów Okregów z dnia 4 lipca 2011 r.
W chwili obecnej w części dotyczącej oceniania kandydatów na sędziów. Jutro pojawią sie kolejne filmy dotyczące dyskusji USP.
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » niedziela, 10 lipca 2011, 00:30

nie ma
Dred

Postprzez rudy kot » niedziela, 10 lipca 2011, 00:34

Dred napisał(a):nie ma

Jakn nie ma, jak są. Kóp se okórary ;)
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez adela » niedziela, 10 lipca 2011, 00:37

Ródy Kocie! błendy, uwarzaj na błendy!
adela
Moderator
Moderator

Następna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!