PROTEST PRACOWNIKÓW 6 WRZEŚNIA 2013 R.

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: PROTEST PRACOWNIKÓW 6 WRZEŚNIA 2013 R.

Postprzez ropuch » piątek, 11 stycznia 2019, 08:45

Modern_judge napisał(a):Prawda jest taka, że realizując postulaty, musimy ciąć we własnym gronie, bowiem każdy chyba zna zasady budżetowe.

No popatrz ... a ja słyszałem, że "dla wszystkich starczy ... wystarczy nie kraść ... "

No to albo ktoś mnie wtedy okłamywał ... <mysli> ... albo ... zaczął kraść ... trzeciej możliwości nie widzę <bezradny>
ropuch
VIP
VIP

Postprzez Yamato » piątek, 11 stycznia 2019, 10:03

ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):Tylko że tak się składa Y. że ty na przykład nie dojeżdżasz a ja sporo. I nie widzę powodu aby ponosić finansowe skutki działalności twojej i tobie podobnych...

Może weź się oflaguj jakoś ... <mysli>

Protest sędziego przeciwko poparciu sędziów dla protestu pracowników sądów w obronie własnej kilometrówki byłby zaiste spektakularny <okok>
Geralt szybko doczekałby się całkiem pokaźnego grona "fanów" w sekretariatach własnego sądu :mrgreen:
Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Zwolennikiem teorii Darwina. To ewolucja daje doskonałość.

Postprzez Włóczykij » piątek, 11 stycznia 2019, 10:38

jesteś obrzydliwy, bo akurat Geralt nie jest z kręgu znanych Tobie charakterów parszywych
i nawet żart jak wyżej są więcej niż niesamaczne
to nie ten gatunek człowieka
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Włóczykij » piątek, 11 stycznia 2019, 10:39

ropuch napisał(a):
Modern_judge napisał(a):Prawda jest taka, że realizując postulaty, musimy ciąć we własnym gronie, bowiem każdy chyba zna zasady budżetowe.

No popatrz ... a ja słyszałem, że "dla wszystkich starczy ... wystarczy nie kraść ... "

No to albo ktoś mnie wtedy okłamywał ... <mysli> ... albo ... zaczął kraść ... trzeciej możliwości nie widzę <bezradny>

a nie problem, jak wyrównać te niedobory, które powstały ... ?
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Yamato » piątek, 11 stycznia 2019, 10:52

Włóczykij napisał(a):jesteś obrzydliwy, bo akurat Geralt nie jest z kręgu znanych Tobie charakterów parszywych

Z całym szacunkiem, Włóczko. Ale to nie ja bronię jak Rejtan własnej kilometrówki twierdząc, że to wszystko przez sędziów, którzy poparli pracowników sekretariatów w ich słusznych protestach. I oczywiście ignorując przy tym, że to decyzja MS. W myśl filozofii Geralta, że może i obecne MS jest złe ale protestujący sędziowie jeszcze gorsi. Bo protestują a władzy trzeba wierzyć i iść na rękę. Przynajmniej tej władzy :mrgreen:

PS.
Że te protesty są słuszne to chyba nie zaprzeczysz ?
Oraz temu że jako sędziowie powinniśmy je popierać ?
Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Kynas » piątek, 11 stycznia 2019, 11:07

Krótko. Zostawmy wszystkie dodatki i kilometrówki. Każdy sędzia oddaje proporcjonalnie do instancji określony % wynagrodzenia zasadniczego przez częściowe zamrożenie waloryzacji( zgodnie z zasadą im wyżej jesteś, więcej dostajesz to więcej oddajesz ) i trochę się uzbiera. Dlaczego dzielić się mają tylko wybrani? Przypomnę , kilometrówka to jest oczywiście rekompensata poniesionych kosztów ale kto odda czas rodzinie sędziego, który musi dodatkowo poświęcić czas na dojazd? Inny w tym czasie pisze uzasadnienie np. Dlatego oponuję przeciwko takim pomysłom. O pozostałych dodatkach nie piszę, napisano już dużo. Miłego dnia.

P.s. Przecież TK swego czasu wyraźnie wskazał, że zamrożenie wynagrodzeń krótkoterminowo może nastąpić. Więc o co chodzi?
Kynas
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Yamato » piątek, 11 stycznia 2019, 11:14

Geralt napisał(a):
efa napisał(a):
Modern_judge napisał(a):Yamato, wszystkie dodatki dla sędziów w MS, gdyby zabrać, to jakieś 2-5 zł dla jednego pracownika w sądach. Chłopaku, zastanów się co piszesz. Złamałbyś tedy u.s.p. Ale dla Ciebie to nie problem. Chodzi o to, aby dowalić MS, prawda?

Modern - Dreed pisał, że na podwyżki o 1000 pln dla naszych sekretarzy potrzeba 350 mln pln. Zgodnie z zapowiedziami Łukasza Piebiaka udało się obciąć kilometrówki o połowę i zyskać 10 mln pln. Więc ziarnko do ziarnka - - obetnijmy sędziom delegowanym do MSu i zyskajmy (tu przyznaję, nie wiem, ile? 20mln rocznie? 30 mln rocznie?). Zabierzmy te 40 % dodatków dla Sędziów ID - kolejne ile? Kolejne 10 mln?
Ziarnko do ziarnka.
Za dodatki w MS to tak na oko góra 2 miliony. Za IDSN w pełnym składzie też coś koło tego. Wszystko kropla w morzu...

Ziarnko do ziarnka, zbierze się nam miarka.
W tym wypadku MS to nie tylko dodatki ale też np. niebagatelny zwrot kosztów za mieszkanie. Którego by nie było gdyby sędzia siedział nad aktami we własnym sądzie. Z pożytkiem dla ogółu zresztą. Wystarczy ze 160 sędziów pozostawić z 70. Już pomijam kombinacje MS z tym aby sędzia Daniluk nie stracił finansowo na tym że został prezesem :mrgreen:
Do tego dochodzą jeszcze dodatki dla SD, dla Prezesa SD. Dla Rzecznika SD i Zastępców Rzecznika SD.
Dochodzą delegacje i koszty KSSiP. A jakby poszukać dobrze w samym budżecie MS też pewnie by było parę pozycji, które by można ruszyć.
O tym, że ktoś przecież jeszcze zdecydował o powiększeniu personalnym SN i wysyłaniu ładnych paru sędziów SN i NSA w przyspieszony stan spoczynku to też trzeba pamiętać.
A z drugiej - ile pieniędzy MS zaoszczędziło na delegowanych do SO i SA blokując przez ponad 2 lata obwieszczenia o wolnych stanowiskach sędziowskich?
Przecież wtedy płacono pensję SR czy SO, pozbawiano dodatku funkcyjnego (bo trzeba było się go zrzec). Czyli był sędzia w sądzie wyższym za obiektywnie mniejsze pieniądze. Któremu, tak na marginesie, obecna "KRS" nazbyt często tak niedawno podziękowała za pracę, że przepchnęła innych "właściwych" kandydatów zamiast rzeczonego delegowanego.
Ogólnie, to przez ostatnie 3 lata, a zwłaszcza w ciągu ostatniego roku, wydawano na potęgę duże kwoty na różne dziwne "reformy" w wymiarze sprawiedliwości. A jak zdesperowani pracownicy sądów widząc że wszyscy wokół zarabiają lepiej a koszty życia wzrosły upomnieli się o podwyżki to zamiast wycofywać się z tych nowych "reform" (bo obiektywnie nas na nie najwyraźniej finansowo nie stać), daje się jeszcze sędziom po łapach, obcinając im kilometrówki i zabierając pożyczki, bo jeszcze śmieli poprzeć ten słuszny protest.
Ostatnio edytowano piątek, 11 stycznia 2019, 11:19 przez Yamato, łącznie edytowano 1 raz
Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kaos » piątek, 11 stycznia 2019, 11:15

Kynas, można zamrozić okresowo ale tylko w określonym przypadku. A podobno sytuacja budżetowa jest świetna.
kaos
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » piątek, 11 stycznia 2019, 11:23

Modern_judge napisał(a):https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1391530,kilometrowki-dla-sedziow-zmniejszone.html

W tym roku planowałem wziąć pierwszy kredyt mieszkaniowy w apelacji. Dzięki akcji Iustitii, która torpeduje wszystko, okazuje się, że w tym roku środki z budżetu na ten cel, będą przeznaczone na podwyżki dla pracowników. Doskonale... Przeżyję. Gorzej z kilometrówkami...

Rozumiem, że gdyby nie Iustitia i jej działalność, środki na podwyżki znalazłyby się z innego źródła?
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Kynas » piątek, 11 stycznia 2019, 11:24

kaos napisał(a):Kynas, można zamrozić okresowo ale tylko w określonym przypadku. A podobno sytuacja budżetowa jest świetna.

Owszem, mam tę świadomość. Moja propozycja dotyczy dobrowolnego poddania się ograniczeniu. Wtedy korzyść będzie potrójna. Pracownicy odczują realnie, że my bez nich niewiele możemy. Po drugie może i wydźwięk społeczny będzie a wtedy odczujemy to także my. I po trzecie, wreszcie będzie w miarę równo dla wszystkich.
Kynas
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kaos » piątek, 11 stycznia 2019, 11:29

Ok. Teraz rozumiem. Mógłbym się z Tobą zgodzić ale dobrowolne oznacza, że ktoś może nie chcieć i co wtedy ? Sorry, ale nie wierzę w 100% jedność.
kaos
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hammurabi » piątek, 11 stycznia 2019, 11:33

@Modern, @Geralt

Wy naprawdę żyjecie w jakiejś informacyjnej bańce. Filtrujecie rzeczywistość, dopuszczając tylko wiadomości płynące z Ujazdowskich i prasy sprzyjającej obozowi rządzącemu.

1. Postulaty płacowe pracowników popierała nie tylko IS, Themis czy FWS, ale przede wszystkim szeregowi sędziowie. Były wywieszane kartki na drzwiach pokojów sędziowskich, czy ciepłe słowa przekazywane pracownikom sekretariatu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że kazus Policjantów pokazał, że można, że są pieniądze i że inaczej się nie da, więc skoro pracownicy postanowili to zrobić w takiej formie, musimy to uszanować.

2. Traktowaliśmy ten protest jako apolityczny - wymierzony przeciwko decydentom finansowym, czyli I. i II. władzy jako takiej. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to nie PiS doprowadził do ich pauperyzacji, tylko - co najmniej, dalej nie sięgam już dzisiaj pamięcią - POPiS. Od wstrzymania podwyżek przez Tuska spadła ich realna płaca.

3. Poparcie tego protestu, czy raczej postulatów płacowych, było w jak najlepszym naszym interesie. Nie dlatego, że chcieliśmy uderzyć "w ten przebrzydły PiS i zagrać Ziobrze na nosie", tylko dlatego, że my rozmawiamy sekretarzami, asystentami oraz z prezesami i dyrektorami, a także widzimy to na co dzień w sądach - że pracownicy są sfrustrowani, że nie można obsadzić etatów, że jest duża rotacja, a sądy przegrywają jako pracodawca z tak prestiżowymi posadami jak operator wózka widłowego w sieci handlowej. To uderza bezpośrednio w nas, bo nie ma asystentów (nie mówiąc już o: dobrych asystentach), bo nie ma kto wykonywać zarządzeń, podkładać pism, nowych ludzi trzeba wciąż przyuczać, co trwa, etc. To wpływa bezpośrednio na naszą pracę, opóźnia rozpoznawanie spraw, skutkuje brakiem możliwości delegowania części pracy na asystentów, jak to powinno mieć miejsce, i jak to ma miejsce w każdym szanującym się państwie, gdzie "nie ma tylu sędziów XY liczbę obywateli".

4. Pretensji do IS, Themis czy FWS nie będziemy mieć nie tylko z tego względu, że organizacje te wyraziły w sposób sformalizowany nasze poglądy i poparcie dla słusznych postulatów płacowych (organizacje te w pewnym zakresie są również naszymi reprezentantami), ale dlatego, że decyzję o obniżeniu kilometrówki i środków na pożyczki traktujemy jako odwet polityczny ministerstwa za brak poparcia dla demolowania państwa prawa i czystek w strukturach sądownictwa. Dla nas nie ma to nic wspólnego z poparciem postulatów pracowników. Była to wręcz przysłowiowa sytuacja, że gdy się psa chce uderzyć, to kij zawsze się znajdzie. Tu - w ocenie speców od politycznego marketingu - przydarzyła się okazja, aby uderzyć finansowo w sędziów, usprawiedliwić to, i jeszcze spróbować im zohydzić IS, Themis i FWS. Pomijam prymitywizm takiego myślenia, ale również wykonanie tego pomysłu kulało - trudno się nie zorientować, co właśnie się czyni, skoro posty dotyczące zabrania kilometrówek i pożyczek mieszkaniowych oraz "winy" w tym IS, Themis i FWS, nagle pojawiły się prawie w każdym wątku na tym forum, niezależnie czego ten wątek dotyczył (pisał je chyba rbk).

5. Uderzenie finansowe w sędziów za protesty płacowe pracowników jest o tyle podłe, że to sędziów dotknęły głównie skutki tych protestów i sędziowie mieli przez to więcej pracy, szczególnie funkcyjni (za co w "nagrodę" im obniżono dodatki). PW i prezesi praktycznie pierwsi w sądzie włączali światło i je wyłączali, przyjmowali osobiście najpilniejsze pisma, przyjmowali iluś więcej interesantów, czasami sami wywieszali informacje, że sesje są zdjęte z wokandy, odbierali od groma telefonów od stron. Teraz mają dziesiątki, jeśli nie setki w większych wydziałach, do odrzucenia wniosków o uzasadnienie orzeczenia, bo strony, nie wiedząc, co się w sprawie działo, dla bezpieczeństwa składały wnioski o uzasadnienie praktycznie w każdej sprawie, która była wyterminowana w okresie protestu. Jako sędzia liniowy to widziałem i doceniam. Ale zwykli sędziowie też potrafili wyjść z kolegą w funkcji protokolanta! - gdy sprawa była jakaś pilna, np. publikacje w sprawach rodzinnych, przesłuchanie świadka z zagranicy który przyjechał, posiedzenie w psychiatryku (o takich wypadkach słyszałem).

6. Przynajmniej ja nie jestem za likwidacją dodatków jako takich. Jestem za zniesieniem delegacji stałych, zarówno do sądów wyższego rzędu, jak i do MS. Gdyby to uczynić, to problem dodatków dla delegowanych do MS sam by się rozwiązał. Dodatki funkcyjne, przynajmniej dla PW, muszą być i muszą być w stosownej wysokości, bo już zaczyna się problem z tym, że sędziowie nie chcą pełnić tych funkcji.

7. O problemie wynagradzania pracowników sądów mówiłem wszem wobec i każdemu z osobna oraz pisałem tu na forum od lat, wskazując na absurd różnicowania pensji sekretarzy i asystentów w zależności od szczebla sądownictwa, jeśli nie jest to powiązane z jakimkolwiek awansem. Nie ma żadnych podstaw, by inne były zasady wynagradzania w SR, SO i SA (a sekretarzy również w WSA/NSA i SN), z takimi samymi kompetencjami, kwalifikacjami i stażem. Postulowałem o zrównanie tych wynagrodzeń do odpowiednio wysokiej średniej (z zachowaniem praw nabytych).
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Born to be online

Postprzez Hammurabi » piątek, 11 stycznia 2019, 11:36

Kynas napisał(a):P.s. Przecież TK swego czasu wyraźnie wskazał, że zamrożenie wynagrodzeń krótkoterminowo może nastąpić. Więc o co chodzi?

Czy aby wtedy wzrostu wynagrodzeń nie miała wstrzymanego cała budżetówka, a nie tylko jedna grupa zawodowa wybrana przez władzę ustawodawczą i wykonawczą :?:
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Born to be online

Postprzez kaos » piątek, 11 stycznia 2019, 11:44

Hammurabi <brawo>
kaos
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Yamato » piątek, 11 stycznia 2019, 12:30

https://www.tvn24.pl/mniejsze-kilometro ... 346,s.html

Przypominam Panu Wiceministrowi, że w zeszłym roku:
- wprowadzono dodatki funkcyjne dla nowo utworzonych i powołanych 134 sędziów sądów dyscyplinarnych i prezesów sądów dyscyplinarnych
- wprowadzono dodatki funkcyjne dla nowo utworzonych i powołanych Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów powszechnych i jego dwóch Zastępców,
- powiększono personalnie Sąd Najwyższy o dwie dodatkowe izby i o 44 dodatkowe etaty sędziowskie w SN, nie licząc etatów asystenckich, referendarskich i urzędniczych,
- przedterminowo odesłano sporą grupę sędziów SN i NSA w stan spoczynku,
- przyznano wszystkim (12) sędziom Izby Dyscyplinarnej SN dodatek do wynagrodzenia w wysokości 40 % uposażenia.
- sporą grupę kobiet sędziów odesłano przymusowo we wcześniejszy stan spoczynku po ukończeniu 60-ego roku życia.

Przypominam także Panu Wiceministrowi, że aktualnie w Ministerstwie Sprawiedliwości pracuje ponad 160 sędziów, którzy w ogóle nie orzekają, delegowanych do wykonywania tam wyłącznie czynności administracyjnych i z tego tytułu otrzymujących zwrot kosztów wynajęcia mieszkania (do kwoty około 3000 zł), a także różnego rodzaju dodatki specjalne i funkcyjne.
Do tego dochodzi cały szereg sędziów delegowanych do wykonywania czynności administracyjnych w KSSiP i innych instytucjach, których krąg dodatkowo poszerzono w ostatnich nowelizacjach ustawy o ustroju sądów powszechnych.

Przypominam wreszcie Panu Wiceministrowi, że Ministerstwo Sprawiedliwości bezprawnie wstrzymując na 2 lata obwieszczenia o wolnych stanowiskach sędziowskim poczyniło w owym okresie znaczące oszczędności w związku z wynagradzaniem sędziów delegowanych do SO i SA wedle stawek wynikających z ich aktualnego stanowiska jako sędziów SR i SO.

Przypominam na koniec Panu Wiceministrowi, że wedle wiarygodnych komunikatów płynących ze źródeł rządowych sytuacja budżetu jest znakomita, a w budżecie występuje znacząca nadwyżka budżetowa. Z powodzeniem zatem absolutnie słuszne roszczenia pracownicze pracowników sądów mogą być zaspokojone zarówno z owej nadwyżki, w ostateczności z ograniczenia wyraźnie nadmiernych ostatnich wydatków na kolejne "reformy" wymiaru sprawiedliwości i bez konieczności szukania, symbolicznych zresztą, oszczędności akurat w kieszeniach sędziów ciężko pracujących na linii.

A już mówienie, że to przez wsparcie sędziów dla pracowników sądów ... brak słów.
Zwłaszcza, że pada to z ust sędziego <zalamka>
Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » piątek, 11 stycznia 2019, 12:42

Hammurabi napisał(a):
Kynas napisał(a):P.s. Przecież TK swego czasu wyraźnie wskazał, że zamrożenie wynagrodzeń krótkoterminowo może nastąpić. Więc o co chodzi?

Czy aby wtedy wzrostu wynagrodzeń nie miała wstrzymanego cała budżetówka, a nie tylko jedna grupa zawodowa wybrana przez władzę ustawodawczą i wykonawczą :?:

Nie miała. Policjanci, nauczyciele i bodajże celnicy (o ile mnie pamięć nie myli) coś tam dostali.

Hammurabi podpisuję się pod większością Twoich słów.
Myślę, że błędem jest (zarówno rządu, jak i niestety części sędziów) osadzenie walki pracowników o pieniądze i godne warunki pracy w schemacie walki politycznej z PIS. Pracownicy chcą po prostu więcej zarabiać za swoją ciężką pracę i jest im mocno obojętne w tym kontekście, jak nazywa i nazywać się będzie partia polityczna, która rządzi.
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Kynas » piątek, 11 stycznia 2019, 12:43

kaos napisał(a):Ok. Teraz rozumiem. Mógłbym się z Tobą zgodzić ale dobrowolne oznacza, że ktoś może nie chcieć i co wtedy ? Sorry, ale nie wierzę w 100% jedność.

Też nie wierzę. Ale moja intencja w tym poście jest nieco inna. Nieważne.

Hammurabi pełna zgoda we wszystkim. <brawo>
Kynas
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » piątek, 11 stycznia 2019, 12:54

ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):Tylko że tak się składa Y. że ty na przykład nie dojeżdżasz a ja sporo. I nie widzę powodu aby ponosić finansowe skutki działalności twojej i tobie podobnych...

Może weź się oflaguj jakoś ... <mysli>

Rozważam to... <luzik>
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » piątek, 11 stycznia 2019, 13:03

Yamato napisał(a):
Włóczykij napisał(a):jesteś obrzydliwy, bo akurat Geralt nie jest z kręgu znanych Tobie charakterów parszywych

Z całym szacunkiem, Włóczko. Ale to nie ja bronię jak Rejtan własnej kilometrówki twierdząc, że to wszystko przez sędziów, którzy poparli pracowników sekretariatów w ich słusznych protestach. I oczywiście ignorując przy tym, że to decyzja MS. W myśl filozofii Geralta, że może i obecne MS jest złe ale protestujący sędziowie jeszcze gorsi. Bo protestują a władzy trzeba wierzyć i iść na rękę. Przynajmniej tej władzy :mrgreen:

PS.
Że te protesty są słuszne to chyba nie zaprzeczysz ?
Oraz temu że jako sędziowie powinniśmy je popierać ?

nie ubliżaj ani Rejtanowi
ani Geraltowi
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » piątek, 11 stycznia 2019, 13:07

suzana22 napisał(a):
Hammurabi napisał(a):

Nie miała. Policjanci, nauczyciele i bodajże celnicy (o ile mnie pamięć nie myli) coś tam dostali.

Hammurabi podpisuję się pod większością Twoich słów.
Myślę, że błędem jest (zarówno rządu, jak i niestety części sędziów) osadzenie walki pracowników o pieniądze i godne warunki pracy w schemacie walki politycznej z PIS. Pracownicy chcą po prostu więcej zarabiać za swoją ciężką pracę i jest im mocno obojętne w tym kontekście, jak nazywa i nazywać się będzie partia polityczna, która rządzi.

ale niestety część z nich ewidentnie jest pod inspiracją gry politycznej i trudno tego nie widzieć

/co innego, gdy w tych niejasnych sytuacjach jest ta część, która widać, że jest odrębna, bo ma swoją historię swej odrębności i jest konsekwentna, ale jak się zna podwórka, to niestety
inna rzecz, że MS tych niuansów też nie jest w stanie przekazać PR
więc zostaje ogólny odbiór polityczny - wystrychnięcie politykierów/
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » piątek, 11 stycznia 2019, 13:08

Yamato napisał(a):https://www.tvn24.pl/mniejsze-kilometrowki-dla-sedziow-resort-sami-sa-sobie-winni,899346,s.html

Przypominam Panu Wiceministrowi, że w zeszłym roku:
- wprowadzono dodatki funkcyjne dla nowo utworzonych i powołanych 134 sędziów sądów dyscyplinarnych i prezesów sądów dyscyplinarnych
- wprowadzono dodatki funkcyjne dla nowo utworzonych i powołanych Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów powszechnych i jego dwóch Zastępców,
- powiększono personalnie Sąd Najwyższy o dwie dodatkowe izby i o 44 dodatkowe etaty sędziowskie w SN, nie licząc etatów asystenckich, referendarskich i urzędniczych,
- przedterminowo odesłano sporą grupę sędziów SN i NSA w stan spoczynku,
- przyznano wszystkim (12) sędziom Izby Dyscyplinarnej SN dodatek do wynagrodzenia w wysokości 40 % uposażenia.
- sporą grupę kobiet sędziów odesłano przymusowo we wcześniejszy stan spoczynku po ukończeniu 60-ego roku życia.

Przypominam także Panu Wiceministrowi, że aktualnie w Ministerstwie Sprawiedliwości pracuje ponad 160 sędziów, którzy w ogóle nie orzekają, delegowanych do wykonywania tam wyłącznie czynności administracyjnych i z tego tytułu otrzymujących zwrot kosztów wynajęcia mieszkania (do kwoty około 3000 zł), a także różnego rodzaju dodatki specjalne i funkcyjne.
Do tego dochodzi cały szereg sędziów delegowanych do wykonywania czynności administracyjnych w KSSiP i innych instytucjach, których krąg dodatkowo poszerzono w ostatnich nowelizacjach ustawy o ustroju sądów powszechnych.

Przypominam wreszcie Panu Wiceministrowi, że Ministerstwo Sprawiedliwości bezprawnie wstrzymując na 2 lata obwieszczenia o wolnych stanowiskach sędziowskim poczyniło w owym okresie znaczące oszczędności w związku z wynagradzaniem sędziów delegowanych do SO i SA wedle stawek wynikających z ich aktualnego stanowiska jako sędziów SR i SO.

Przypominam na koniec Panu Wiceministrowi, że wedle wiarygodnych komunikatów płynących ze źródeł rządowych sytuacja budżetu jest znakomita, a w budżecie występuje znacząca nadwyżka budżetowa. Z powodzeniem zatem absolutnie słuszne roszczenia pracownicze pracowników sądów mogą być zaspokojone zarówno z owej nadwyżki, w ostateczności z ograniczenia wyraźnie nadmiernych ostatnich wydatków na kolejne "reformy" wymiaru sprawiedliwości i bez konieczności szukania, symbolicznych zresztą, oszczędności akurat w kieszeniach sędziów ciężko pracujących na linii.

A już mówienie, że to przez wsparcie sędziów dla pracowników sądów ... brak słów.
Zwłaszcza, że pada to z ust sędziego <zalamka>

ciągle niestety widać tu Twój prywatny problem indywidualnej relacji z vcMS
i tyle
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez gonzo » piątek, 11 stycznia 2019, 15:28

Brawo Hammurabi, nie trzeba potarzać, podpisuję się w całości. A z ciekawości, to wiecie, że wydatki MS w 2017 roku wyniosły nieco ponad 12 mld złotych. w 2018 pewnie nie mniej. Czy Ty Modernie naprawdę wierzysz, że te 10 mln można było znaleźć wyłącznie w kilometrówkach, a dalsze 35 mln w pożyczkach mieszkaniowych? Szanujmy w dyskusji choć trochę swoją inteligencję... Planowane decyzje są niczym innym jak swoistą karą dla sędziów i nawet dzieci nie wierzą, że chodzi o poparcie słusznych protestów pracowników. Chodzi o skłócenie sędziów z pracownikami i sędziów nawzajem - twierdzeniem, że to wina IS czy Themis. Prokuratorzy też popierają protest swoich pracowników. Też dostaną po kieszeni? Ostatecznie przypominam, że budżet na 2019 rok jest dalej projektem...
Zwięzłość jest siostrą talentu - Anton Pawłowicz Czechow
gonzo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: cywilistą

Postprzez Włóczykij » piątek, 11 stycznia 2019, 22:28

gonzo napisał(a):Brawo Hammurabi, nie trzeba potarzać, podpisuję się w całości. A z ciekawości, to wiecie, że wydatki MS w 2017 roku wyniosły nieco ponad 12 mld złotych. w 2018 pewnie nie mniej. Czy Ty Modernie naprawdę wierzysz, że te 10 mln można było znaleźć wyłącznie w kilometrówkach, a dalsze 35 mln w pożyczkach mieszkaniowych? Szanujmy w dyskusji choć trochę swoją inteligencję... Planowane decyzje są niczym innym jak swoistą karą dla sędziów i nawet dzieci nie wierzą, że chodzi o poparcie słusznych protestów pracowników. Chodzi o skłócenie sędziów z pracownikami i sędziów nawzajem - twierdzeniem, że to wina IS czy Themis. Prokuratorzy też popierają protest swoich pracowników. Też dostaną po kieszeni? Ostatecznie przypominam, że budżet na 2019 rok jest dalej projektem...

doprawdy uważasz, że sięgnęliby to tego karkołomnego kroku, gdyby nie wiedzieli, że dopieką stowarzyszeniom ?
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » piątek, 11 stycznia 2019, 23:23

ropuch napisał(a):
efa napisał(a):
Modern_judge napisał(a):Yamato, wszystkie dodatki dla sędziów w MS, gdyby zabrać, to jakieś 2-5 zł dla jednego pracownika w sądach. Chłopaku, zastanów się co piszesz. Złamałbyś tedy u.s.p. Ale dla Ciebie to nie problem. Chodzi o to, aby dowalić MS, prawda?

Modern - Dreed pisał, że na podwyżki o 1000 pln dla naszych sekretarzy potrzeba 350 mln pln. Zgodnie z zapowiedziami Łukasza Piebiaka udało się obciąć kilometrówki o połowę i zyskać 10 mln pln. Więc ziarnko do ziarnka - - obetnijmy sędziom delegowanym do MSu i zyskajmy (tu przyznaję, nie wiem, ile? 20mln rocznie? 30 mln rocznie?). Zabierzmy te 40 % dodatków dla Sędziów ID - kolejne ile? Kolejne 10 mln?
Ziarnko do ziarnka.

Jeszcze Wyższej Szkle komunikacji z Torunia trzeba by co nieco obciąć ... ale to chyba jednak niewykonalne ... <luzik>

To nie ten blok budżetowy, Tomku.
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez Geralt » piątek, 11 stycznia 2019, 23:27

Modern_judge napisał(a):
ropuch napisał(a):
efa napisał(a):

Ziarnko do ziarnka.

Jeszcze Wyższej Szkle komunikacji z Torunia trzeba by co nieco obciąć ... ale to chyba jednak niewykonalne ... <luzik>

To nie ten blok budżetowy, Tomku.
Nie ma rzeczy niemożliwych jak się chce...

Wysłane z mojego LM-X410.FN przy użyciu Tapatalka
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!