PROTEST PRACOWNIKÓW 6 WRZEŚNIA 2013 R.

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: PROTEST PRACOWNIKÓW 6 WRZEŚNIA 2013 R.

Postprzez EW » sobota, 7 września 2013, 09:11

monikissima napisał(a):
ropuch napisał(a):Nie piewszy raz gdy czytam to co mówią ludzie z Ministerstwa mam ochotę używać wyrazów ... :evil: <nerwus> :[

No co Ty? Przecież mamy tam swoich ludzi, którzy zmieniają emesiarską mentalność od środka? :lol: :lol:

hmmm to ciekawe, bo ostatnio taki jeden na delegacji, co wcześniej był PSR, powiedział: "Musicie zostawić nam ministerstwu sferę imperium do decydowania o pewnych kwestiach" - rzeczywiście kawał dobrej roboty... ;p
EW

Postprzez inger » sobota, 7 września 2013, 09:48

ale z IS?
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » sobota, 7 września 2013, 10:14

inger jak Wasi zmieniają emesowską mentalność od środka to nie ma znaczenia czy ten ktoś jest z IS czy nie, bo ta mentalność jest coraz gorsza w emesie
EW

Postprzez Greebo » sobota, 7 września 2013, 10:23

Ale przynajmniej pierwszy raz przyznali, że zamrożenie do 2016 roku. A podobno kryzys się skończył?
Greebo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » sobota, 7 września 2013, 10:28

ale o zamrożeniu do 2016 to oni się przyznali już jakiś czas temu w planie 4 letnim do 2016 r. i zapomnieli dodać, ze zamrożenie jest... dla pracowników i niedługo będzie można obchodzić 10 lecie tego zamrożenia
EW

Postprzez Graffi » sobota, 7 września 2013, 16:26

EW napisał(a):ale o zamrożeniu do 2016 to oni się przyznali już jakiś czas temu w planie 4 letnim do 2016 r. i zapomnieli dodać, ze zamrożenie jest... dla pracowników i niedługo będzie można obchodzić 10 lecie tego zamrożenia

z okazji obchodów jednej pensji nie wypłacą wcale...
Graffi
Moderator
Moderator

Postprzez Greebo » sobota, 7 września 2013, 16:44

Graffi napisał(a):
EW napisał(a):ale o zamrożeniu do 2016 to oni się przyznali już jakiś czas temu w planie 4 letnim do 2016 r. i zapomnieli dodać, ze zamrożenie jest... dla pracowników i niedługo będzie można obchodzić 10 lecie tego zamrożenia

z okazji obchodów jednej pensji nie wypłacą wcale...

A ja liczyłem na jakąś nagrodę jubileuszową z tego tytułu...
Greebo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » sobota, 7 września 2013, 19:40

EW napisał(a):/.../

idziesz do eMeSu?? gadasz jak oni... oni tych młdych chcą właśnie ściągać... za dużo mniejsze pieniądze, bo chcą równac do dołu... czyli szukają oszczędności i nikt nie dostanie wiecej a nowi dostaną jeszcze mniej... niedługo wymienią całą kadrę i będziecie mieć mocno "młody narybek" z zerem doświadczenia

Włóczko wiesz co sobie zrób z tym zarządzaniem zasobem ludzkim?? zwłaszcza w wykonaniu eMeSu - jak widzę zarząd IS w zamian za siedzenie cicho w sprawie pracowników chce coś ugrać

"Gadałbym jak "oni" Ewu, gdybym uważał, że uposażenie młodej kadry sekretarskiej-są dostateczne.Nie są.Gdybym tak uważał nie angażowałbym się na terenie moim w poparcie ich żądań finansowych i innych.
Ponadto nikogo nie wymienią- podaj mi jakieś dane, że tak się dzieje, w skali powszechnej,jak sugerujesz. I o jakiej kadrxze mówisz? o sekretarzach, o asystentach czy o referendarzach?Kogo i gdzie "wymieniają"?

To,że sądownictwo "nie przyciąga" do siebie wykwalifikowanych kadr, i nie zatrzymuje tych którzy nabywają tu doświadczenie od zera ma dwa aspekty : pierwszy- słabe uposażenie dla początkujących, drugi- coś, co tkwi w samym wnętrzu sądownictwa.Widzę to,a le nie potrafię tego zdiagnozować.
Widzę jak dobrze i świetnie pracują pewne fragmenty i zespoły mojego sądu rejonowego, i z jakim trudem to dociera do sądu okręgowego.Tu i tam są seretarze.Na tej samej linii obsługi petenta.Tu i tam obowiązuje pewna kultura i profesjonalizm dla petenta.I jest róznica.Mimo że ktoś zarabia więcej.Kolosalna róznica.Wiem ,ż e w okręgu zarabia się więcej.A zatem co decyduje ? MS czy zwyczajna PRACA I KULTURA pracownicza.?Ha?

I jeszcze , powiem-rzecz wymaga dialogu.Jednak jeśli MS, rząd- nie chcą gadać- a postulaty są rozsądne, przemyślane, opracowane,odpoi\wiednio zdiagnozowane, to już od ludzi będzie zależało czy zdecydują się na spór z rządem czy nie.
Jeżeli nie chcą się spierać, lub się boją. to nie wygrają.
A tym bardziej nie wygrają bez kontrodpowiedzi, na gadanie które mi zarzucasz.Co im przedstawiono, tym z MSu, którzy gadają jak ja?Co?Daj przykłady.

PS. sama idź do MSu- nadasz się.Potrzebują.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez amelius » niedziela, 8 września 2013, 11:24

A dziewczęta z mojego wydziału (chyba także z całego sądu) w ogóle nie wiedziały o proteście. Kiedy im o tym powiedziałem nastąpiło coś w rodzaju wzruszenia ramion, lekkie skrępowanie i wypowiedziany argument: "to i tak nic nie da".
amelius
Moderator
Moderator

Postprzez Dred » niedziela, 8 września 2013, 11:41

u mnie identycznie!
Dred

Postprzez Włóczykij » niedziela, 8 września 2013, 19:48

http://ms.gov.pl/pl/informacje/news,528 ... yjnej.html

Nie wiem, jaki obraz z rozmów wskazuje, że zatrudnienie w sądach jest stabilne. Jedyny argument za stabilnością jest taki, że od lat stabilna jest liczba etatów (tzn. nie pojawiają się nowe), a tu jest właśnie bardzo poważny problem sprawności postępowania. Kuriozalne bywały sprawozdania z zebrań, gdy była mowa o nowym etacie orzeczniczym, a w zakresie wykonawstwa totalny zastój.
A akurat stabilność byłaby bardzo potrzebna, bo ta prawdziwa wygląda tak, że dużo bardzo cennych osób utraciliśmy wskutek emigracji zarobkowej (wobec braku perspektyw na lokum, środki utrzymania). Naprawdę szkoda tych kadr. W moim doświadczeniu były to takie osoby, z którymi żaden system nagrywania nie wygra, jeśli chodzi o sprawny, rzetelny proces. Przy tym czynności, które mogłam im zlecać poza przyjmowaną pulą (np. projekty powtarzalnych orzeczeń, by nie przepisywano moich i inne) oraz pełna obsługa urzędnicza na miarę prawdziwej asysty sędziemu w codziennej pracy, gdy tylko czas im na to pozwał, to była prawdziwa rękojmia codziennej pomocy, gdy wydział był niedokadrowany orzeczniczo (na granicy tonięcia). Wciąż częściowo mamy kadry tej klasy, ale perspektywa, którą widać obecnie prowadzi do bardzo sceptycznych wniosków na to, co dalej z tzw. wykonawstwem w sądach. I tak już kilkanaście lat niedoborów w tym zakresie i bez zmian (czyli w istocie stabilizacja).
Był status urzędnika, by od niego uciekać, zamiast na tym budować siłę wymiaru. etc., etc. etc. Faktycznie stabilizacja.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Volver » poniedziałek, 9 września 2013, 00:16

Krytycznie oceniam ten komunikat.
Akcja protestacyjna jest uzasadniona.Prace nad naprawą spraw poruszonych przez ZZ, idą zbyt powolnie i jest zbyt wiele rzeczy które są dopiero "opracowywane".
Brak informacji-kto ile zarabia i na jakim szczeblu.
Stamtąd niedaleko do analizy ile w danej jednostce i jak jest obciążany pracownik.
Przecież te dane są doskonale dostępne Ministerstwu.Każdy pracownik jest wyszczególniony.
Mam też wrażenie, że pracownicy wymiaru są "pozostawieni samym sobie". Nie czują wsparcia.
Jakby byli ostatni z ostatnich.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez EW » wtorek, 10 września 2013, 21:48

ludzka napisał(a):Pracownicy mojego sekretariatu są załamani. Tym bardziej, że przybywa im obowiązków. Zastanawiam się, jak moglibyśmy im pomóc, bo uchwała zarządu IS wspierająca żądania pracowników to za mało. Na razie nie mam jednak żadnego pomysłu :( .

uchwała <mysli> a nie stanowisko ??

ja wiem jak możecie im pomóc, ale do tego trzeba odwagi, poświęcenia czasu i działania... a na to jakoś nie widze możliwości
EW

Postprzez Włóczykij » środa, 11 września 2013, 18:54

no jak mawia się w takich momentach, bo widzę stopniowanie napięcia jak na rozwój wypadków akcji przystało : zamieniam się w słuch ....,
skoro nawet pracownicy SO zauważają, że jest ciężko, no to widać, że naprawdę się dzieje /co piszę w oparciu o doświadczenie znane mi od znających fach na temat porównania obciążeń w zależności od instancji/

a z szacunku do samych zainteresowanych - może faktycznie jakaś rzetelna dyskusja o konkretach, a nie ciągle rozmówki
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Geralt » piątek, 30 listopada 2018, 12:02

Pracownicy sądów skrzykują się na swoim forum i Facebooku. Planują masowe zwolnienia lekarskie.

https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3112 ... owych.html
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez sebus » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 10:05

Muszę zapamiętać datę 10.12.2018r.- żaden z urzędników nie pojawił się w sądzie, wydziały zamknięte, rozprawy nie odbędą się.
Może ktoś w końcu zauważy w jakiej sytuacji znajdują się urzędnicy...
sebus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez regis » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 12:08

sebus napisał(a):Muszę zapamiętać datę 10.12.2018r.- żaden z urzędników nie pojawił się w sądzie, wydziały zamknięte, rozprawy nie odbędą się.

a gdzie to taka sytuacja zaistniała ??
popieram by pracownicy zarabiali więcej jednak fikcyjne(no bo jak protest to chyba tak jest <mysli> ) chodzenie na l4 nie przystoi pracownikom sądów.. ale skoro policjanci mogli i nikt się o tym nie zająknął ..
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez sebus » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 12:44

regis napisał(a):
sebus napisał(a):Muszę zapamiętać datę 10.12.2018r.- żaden z urzędników nie pojawił się w sądzie, wydziały zamknięte, rozprawy nie odbędą się.

a gdzie to taka sytuacja zaistniała ??
popieram by pracownicy zarabiali więcej jednak fikcyjne(no bo jak protest to chyba tak jest <mysli> ) chodzenie na l4 nie przystoi pracownikom sądów.. ale skoro policjanci mogli i nikt się o tym nie zająknął ..

Brawo dla Ciebie <brawo> Oczywiście wszystko protest co nie po linii partii. Fikcyjne zwolnienia to nie będą , a tak w ogóle to już spływają informacje o udzielonych zwolnieniach dla poszczególnych pracowników.
Ps. to może znowu hasło lekarze w kamasze :evil:
Ps. 2 : nie przystoi to zarabiać sekretarzowi 2500 brutto, dla przypomnienia minimalna płaca 2250 na 2019. Kpina.
Ps. 3 : żeby nie było wątpliwości - owo gdzie to zagadka - taki malutki sąd w Lubuskiem, bardzo Ci znany <luzik>
sebus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez regis » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 13:02

"sebus" cyt: Oczywiście wszystko protest co nie po linii partii. Fikcyjne zwolnienia to nie będą , a tak w ogóle to już spływają informacje o udzielonych zwolnieniach dla poszczególnych pracowników.

nie wiem o jakiej "linii partii" mówisz

po prostu uważam że L4 jest po to by chory pracownik mógł odpocząć i wyzdrowieć bo nie może pracować z powodu choroby
Ale jeśli ktoś traktuje to jako formę protestu i "wyłudza" zwolnienie(no dolegliwości czy chorób można sobie znaleźć ,wymyśleć ) to dla mnie jest to i naganne i sprzeczne z prawem.. wiec jak nagle nie są to "fikcyjne" ?? jak nagle się stało ze "przypadkowo" zachorował cały sąd ?? epidemia?
no bądźmy dorośli <luzik> zwłaszcza jak sami pracownicy mówią że to protest

niezależnie od słuszności protestu i postulatu by zarabiali więcej
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 13:36

U mnie zdjęto wszystkie rozprawy z tego tygodnia.

Odbędą się posiedzenia aresztowe i w sprawie ENA.

Wysłane z mojego LM-X410.FN przy użyciu Tapatalka

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 14:07

Geralt, w wydziale, czy w sądzie?
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 14:30

anpod napisał(a):Geralt, w wydziale, czy w sądzie?
W wydziale na pewno. W sądzie chyba też.

Wysłane z mojego LM-X410.FN przy użyciu Tapatalka

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez regis » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 14:34

EW napisał(a):
ludzka napisał(a):Pracownicy mojego sekretariatu są załamani. Tym bardziej, że przybywa im obowiązków. Zastanawiam się, jak moglibyśmy im pomóc, bo uchwała zarządu IS wspierająca żądania pracowników to za mało. Na razie nie mam jednak żadnego pomysłu :( .

uchwała <mysli> a nie stanowisko ??

ja wiem jak możecie im pomóc, ale do tego trzeba odwagi, poświęcenia czasu i działania... a na to jakoś nie widze możliwości

a może by sędziowie zrezygnowali z części swego uposażenia by mogło to iść globalnie na podwyżki dla sekretariatu ? <mysli>
jednak to tylko część bo sędziów jest 10 tys a pracowników chyba z 5 razy tyle.. więc tu państwo musi znaleźć pieniądze
ale nie byłoby to gołosłowne ..i bez większego znaczenia jak uchwała o poparciu
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Yamato » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 14:37

regis napisał(a):a może by sędziowie zrezygnowali z części swego uposażenia by mogło to iść globalnie na podwyżki dla sekretariatu ? <mysli>
jednak to tylko część bo sędziów jest 10 tys a pracowników chyba z 5 razy tyle.. więc tu państwo musi znaleźć pieniądze

Proponuję, regisie, zacząć od dodatków funkcyjnych i innych dodatków związanych z delegacjami do MS i KSSiP.
To będzie wyraźny wkład MS w likwidację tej zapaści ...
Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Zwolennikiem teorii Darwina. To ewolucja daje doskonałość.

Postprzez regis » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 14:44

Yamato napisał(a):
regis napisał(a):a może by sędziowie zrezygnowali z części swego uposażenia by mogło to iść globalnie na podwyżki dla sekretariatu ? <mysli>

Proponuję, regisie, zacząć od dodatków funkcyjnych i innych dodatków związanych z delegacjami do MS i KSSiP.
To będzie wyraźny wkład MS w likwidację tej zapaści ...

Ty odbijasz piłeczkę nie w ta stronę ,nawet gdyby zlikwidować wszystkie dodatki dla delegowanych do MSa i KSiP(łącznie to może ok 200 osób) byłaby to kropelka do podwyżek dla 50 tys urzędników. .pomijam już że pewnie wówczas nie miałby tam kto pracować..bo za co ..(ale wiadomo w twojej narracji MS jest do zaorania, choć jak przyjdzie ew. inna władza zachowa MS jak jest..co najwyżej wymieni jednych na drugich..o tym jestem przekonany na 99,99% :/: )

ale :?: gdyby np. sędziom obniżyć o 1 tys pobory dałoby to już jakieś 200 zł na urzędnika więcej ..ja bym przeciw temu nie oponował...zarabiamy dobrze i chciałoby się jak najwięcej ale w myśl zasady solidarności może dałoby się ... <mysli> nie tylko po plecach poklepać i powiedzieć popieram wasz protest ? <mysli>
Ostatnio edytowano poniedziałek, 10 grudnia 2018, 14:53 przez regis, łącznie edytowano 1 raz
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!