Pisał reo

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Pisał reo

Postprzez reo » niedziela, 5 lipca 2015, 20:20

Przykro mi to pisać, ale całkowicie wyzbyłem się zaufania do aparatu państwowego.

Wracając do tematu sędziów, konkretnie chodzi mi o to, że sędzia hipotetycznie może ukraść, dokonać rozboju, wyłudzić, zgwałcić, zabić, a następnie zasłonić się immunitetem. Wystarczy, że nie złapią go na "gorącym uczynku". A nawet jeśli, to ewentualnych świadków można oskarżyć o "składanie fałszywych zeznań" albo "fałszywe oskarżenie". W razie innych dowodów można postawić zarzut "tworzenia fałszywych dowodów".
reo
aplikant
aplikant

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: Pisał reo

Postprzez Volver » czwartek, 9 lipca 2015, 09:50

słusznie piszesz,że jest to rzecz hipotetyczna.
Jednak musisz , niestety, czy stety spróbować spojrzeć na problem szerzej.
Nie można wykluczyć , że pośród sędziów może zdarzyć się gwałciciel, zabójca,podpalacz,złodziej,przestępca mniejszego kalibru..Czy zadałeś sobie pytanie dlaczego?Odpowiem za Ciebie : albowiem sędzia jest człowiekiem, bo tylko człowiek może te rzeczy zrobić.
Czego oczekujemy od ludzi,od człowieka?Np. aby byli prawi ,szlachetni, mądrzy , dobrzy .A od sędziego?Jeszcze bardziej! Czy zatem taki sędzia nie powinien zrzec się tego przywileju, który daje mu-w tej sytuacji- jako człowiekowi-(bo dla mnie dla ciebie czyniąc te rzeczy przestał być sędzią- tu się zgodzimy?) immunitetu i nie zasłaniać się nim?Powinien.
Ale nie- on broni się.Jak każdy człowiek.Czy są granice obrony? Odpowiedz sobie sam.Sam wiesz, że zależy to od tego jakim kto jest człowiekiem.Nie sędzią, ale człowiekiem.

A teraz zadaj sobie pytanie : czy w związku z tym ,że zdarzy się pośród sędziów taka jednostka-przestępca należy ten przywilej urzędu sędziego zlikwidować wobec wszystkich sędziów?

Czy w tak płynnej sytuacji politycznej, kiedy można dziś oskarżyć każdego, zrobić karierę na "złapaniu sędziego", utaplać taką osobę w błocie , z rozmaitych powodów- (człowiek jest bardzo pomysłowy ,a ilość paranoików, zmanipulowanych, frustratów, w Polsce jest duża,a z powodu naszej natury i trudnej sytuacji społecznej,i braku szacunku do prawa(nic z nas z Niemców nie ma)powiększająca się),nie jest przydatne, aby ogół tych , czyli sędziów, którzy mają w takiej sytuacji wydawać wyroki i to różnego rodzaju, ma immunitet? Czy nie jest cenną gwarancją dla społeczeństwa,,że zanim się taką "jednostkę przestępczą sędziowską"(która nią może nie być-bo ktoś oskarżył go fałszywie, albo spreparował dowody) umieści w areszcie,że przedtem takiej sytuacji przyjrzą się inne osoby, także sędziowie?Osoby niezawisłe, które nie muszą się (i nie powinny się w pewnych sytuacjach bać,) tak jak inni obywatele, urzędnicy, podlegli służbowo,przesuwani od sprawy do sprawy, trochę zestresowani jak każdy człowiek,który staje przed Sądem.Bo przecież o Tobie ma orzekać inny.A czy on wie jaka jest Twoja prawda?A jak się pomyli, bo zagrało coś takiego jak jakaś obawa,lęk,uprzedzenie?

Rzeczą ważną jest i to trzeba pilnować, aby ten instrument działał dobrze.I ufać i nie tracić rezonu.Są i były sądy w Polsce.
A jeśli nawiązujesz do pewnego orzeczenia w sprawie uchylenia immunitetu-nie odpowiem Tobie nic.Bo czytając post znalazłeś moją odpowiedź.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

awanse poziome

Postprzez czarny » wtorek, 14 lipca 2015, 17:12

Czy ktoś może coś słyszał z ust przedstawicieli PIS o przywróceniu awansów poziomych, które PO zabrała. Teraz pada tyle obietnic wyborczych.
czarny
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rbk » wtorek, 14 lipca 2015, 20:20

Zamierzają przywrócić.
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » środa, 15 lipca 2015, 08:10

ale dopiero po zbadaniu próbek moczu czy niezależnie od tego ? ;)
ropuch
VIP
VIP

Postprzez Rafał R » środa, 15 lipca 2015, 10:18

http://www.fakt.pl/polityka/malgorzata- ... 59123.html

... "jej nazwisko jest jednoznacznie kojarzone z przeciwnikami Zbigniewa Ziobry. I choć lider Solidarnej Polski nie jest brany pod uwagę, jeżeli chodzi o fotel ministra sprawiedliwości, to jego wystąpienie podczas konwencji programowej PiS wywołało histerię. Dlaczego? Bo Ziobro chciał dla sędziów i prokuratorów okresowych badań moczu i wariografu. – Jeżeli Wasserman zostanie ministrem przekaz będzie jednoznaczny: Ziobro nie ma wstępu do resortu..."
Rafał
Rafał R
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » piątek, 27 października 2017, 07:08

No i po dwóch latach co z tego newsa zostało?
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez wanam » piątek, 27 października 2017, 14:40

A tak byłbym już poziomką :[
wanam
VIP
VIP

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!