Piszą o nas w październiku 2018

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w październiku 2018

Postprzez chomik » piątek, 12 października 2018, 09:00

nie wiem czy było, ale to raczej istotne, gdyż dotyczy odwołań od zakresu czynności...postępowanie wyjaściająca ws sędziego Ż.
chomik
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Rafał R » piątek, 12 października 2018, 13:21

Szef KRS w RMF: Będziemy konsultować się z rządem po decyzji TSUE

https://fakty.interia.pl/polska/news-sz ... Id,2643572
Rafał R
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Rafał R » piątek, 12 października 2018, 13:25

RMF: Atak siekierą w szczecińskim sądzie

https://fakty.interia.pl/zachodniopomor ... Id,2643578
Rafał R
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaaga » sobota, 13 października 2018, 12:04

jaaga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: always look on the bright side of life

Postprzez iga » sobota, 13 października 2018, 19:52

ostatnie zgromadzenia w sądach przebiegają wedug pewnego schematu
i tak przypadkiem natknęłam się w necie na dyskusję o odwadze grupowej,
no po prostu mnie rozwaliła jak adekwatna <rotfl>
http://www.sfd.pl/odwaga_grupowa_-t113937.html
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Dreed » niedziela, 14 października 2018, 12:34

Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Dreed » niedziela, 14 października 2018, 20:29

Dreed
Site Admin
Site Admin

Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez iga » niedziela, 14 października 2018, 23:15

jakoś umknęło, a to ta osoba będzie podejmować decyzję o zastosowaniu środka zabezpieczającego:

Wybrano nowego wiceprezesa TSUE. Kim jest "supersędzia" z Hiszpanii?
https://wpolityce.pl/polityka/415841-wy ... e-sylwetka

przy okazji :
Gazeta twierdzi, że dotarła do dokumentów potwierdzających, iż w latach 2008-2011 sędzia Lapuerta wpłacała darowizny na rzecz Partii Ludowej. Dziennik przypomniał, że w Hiszpanii prawo nie zabrania sędziom przynależności do organizacji i partii politycznych.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Volver » poniedziałek, 15 października 2018, 08:50

no i Court Watch też podpadło <mysli>
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez jaaga » poniedziałek, 15 października 2018, 11:32

Volver napisał(a):

badania statystyczne, to nie zabawa - prowadzenie ich nie jest tak proste jak się może wydawać na pierwszy rzut oka...
w ogóle rachunek prawdopodobieństwa i powiązana z nim statystyka pięknie pokazują jak nasze (czyli ludzkie) "oczywiste oczywistości" opierają się na złudzeniach i błędach poznawczych
jaaga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez loleus182 » poniedziałek, 15 października 2018, 14:08

On jest dla prawicy jak Bóg - usłyszałem, gdy tu i tam się o niego rozpytywałem. Napisałem więc maila do Boga z prośbą o rozmowę. Nie robił trudności

––––––––––

Rozmowa z Andrzejem Nowakiem ( historykiem, kierownikiem pracowni Historii Europy Wschodniej PAN oraz Zakładu Historii Europy Wschodniej na UJ. Autorem ponad 30 książek, w tym: „Dzieje Polski” (t. 1-3), „Metamorfozy Imperium Rosyjskiego”, „History and Geopolitics”, „Uległość czy niepodległość”, „Polskość to przywilej”. Wykładał m.in. na uniwersytetach Harvarda, Cambridge, Rice. Przez 18 lat redaktor naczelny dwumiesięcznika „Arcana”. Trzykrotny laureat Nagrody Klio, a także m.in. nagród im. Kazimierza Moczarskiego oraz Jerzego Giedroycia. Ma 58 lat, żonę, dwójkę dzieci oraz czarnego psa, sznaucera, o imieniu Kali -bo jest czarny, a jego mama pochodzi z Kaliningradu. Bezpartyjny. Urodził się i mieszka w Krakowie)

http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290, ... oxWyboImg3

SN wolno się zwrócić z zapytaniem do TSUE.

– Droga powinna być taka, że najpierw pytamy odpowiednie instytucje w naszym państwie. Czyli Trybunał Konstytucyjny. Ale Sąd Najwyższy mówi, że on jest źle skonstruowany...
On tu akurat tego nie powiedział, co nie zmienia faktu, że TK rzeczywiście ma dziś wadę i aż mnie dziwi, że pan to ignoruje.

– To pan uważa, że ma wadę.
A pan, że wszystko z nim w porządku?

– A czy pan wychodził na ulice, kiedy PO z naruszeniem konstytucji mianowała trzech swoich członków do Trybunału Konstytucyjnego?
Z naruszeniem to jednego.

– A jeden to nie wystarczy?
Ewa Siedlecka, wtedy dziennikarka „Gazety Wyborczej”, pisała, że tak nie może być...

– Ale protestów na ulicach nie było. I PiS też nie odwołał się do żadnych instytucji europejskich.
PiS to wtedy zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego.

– Ale polskiego.
Tak, ale potem, gdy wygrał wybory, tę skargę wycofał. I wtedy PO ją tam zgłosiła. W rezultacie TK orzekł, że tylko jeden z czterech wybranych przez poprzedni Sejm sędziów był wybrany niezgodnie z konstytucją. Czyli błąd został usunięty. Pozostałych trzech zostało wybranych zgodnie z konstytucją. Co i prezydent Duda, i PiS całkowicie zignorowali.

– Ja to widzę jako spór o przyszłość państw i demokracji w Unii Europejskiej.
O rety!

– Czy o porządku prawnym ma decydować werdykt wyborczy w wolnych wyborach? Czy też można go kwestionować za pomocą ciała niedemokratycznego wykraczającego poza kompetencje, mam na myśli sądy? To jest zjawisko występujące dziś w dużej części zachodniego świata: sądy próbują przypisać sobie moc zastępowania parlamentów, nie tylko w interpretowaniu prawa, ale też w jego stanowieniu poprzez interpretację. To się dzieje w Stanach, w Europie, że nie demokracja decyduje, tylko sądy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Trybunał UE przyspiesza rozpatrzenie pytań Sądu Najwyższego
A pan by wolał, żeby to demokracja decydowała?

– Oczywiście.
O pana prawach?

– Tak.
Czyli jeżeli zbiorę kolegów, koleżanki, wygramy wybory pod hasłem, że chcemy, żeby pan i pana bliscy trafili do więzienia...

– Jak długo są wolne wybory i pan je wygra... To mogę pana wsadzić do więzienia?

– Będę narzekał na prześladowania, ale wolę to niż pięciu ludzi w togach, którzy uważają się za mądrzejszych i lepszych...
Ale przecież oni się nie muszą uważać za lepszych. Mogą nawet za gorszych, ale po prostu są prawnikami, sędziami, którym społeczeństwo powierzyło pewną funkcję.

– Nie widzę innego sposobu zagwarantowania mojej wolności jak prawo mojego wolnego, równego z innymi głosu, żeby on nie był kwestionowany przez jakąkolwiek merytokrację.
Ale przecież nikt nie kwestionuje wyboru, jaki został dokonany w ostatnich wyborach. PiS wygrało, ma większość, sprawuje władzę, trudno.

– Ale ciągle trwają protesty, co oczywiście jest prawem opozycji. Ale one przebiegają inaczej niż w innych krajach demokratycznych. Bo od samego początku kwestionują prawo przejęcia władzy przez partię, która – tak się złożyło – zdobyła większość w parlamencie.
Nie, one są przeciwko temu, jak ta partia sprawuje tę władzę. Czego właśnie dobrym przykładem jest to, co zrobiła z TK – dla mnie reguły gry są bardzo ważne. Gwarancje ich stałości. Dlatego to, co PiS zrobił z TK, KRS, sądami i Sądem Najwyższym, jest przerażające.

– A dla mnie ważniejsza jest zasada wolności i równości głosów, którymi wybieramy spośród siebie demokratyczną władzę.
Ja po prostu bardzo bym nie chciał, by mógł pan trafić do więzienia tylko dlatego, że zmieniła się władza.

– Ale przecież zakładamy, że mamy do czynienia z ludźmi normalnymi, tak?
Normalność jest rzeczą względną. Dziś przecież PiS mówi: przywracamy normalność, a dla mnie to aberracja. Stąd właśnie prawo i niezależne sądy, które nas zabezpieczają przed ciągłą zmianą.

– Nie wiem, czy pan pamięta, ale po nominacjach dokonanych przez PO czternastu na piętnastu sędziów TK było wybranych przez polityczną koalicję PO-PSL...
Mogło tak wyjść...

– No, ja wiem: mogło, tak wyszło...
Ale to wynika z tego, że sędziowie TK są wybierani na dziewięcioletnie kadencje. A w związku z tym, że koalicja PO-PSL dwukrotnie wygrywała wybory...

– Ano właśnie...
Ale to jest rzecz normalna!

– Oczywiście, bo tak właśnie działała demokracja. A teraz ktoś inny wygrał wybory i ma prawo do zmieniania ustaw i nominowania nowych sędziów.
Tak, ale to powinno być zgodne z prawem. A tutaj się tak nie dzieje. Przypomnę: TK orzekł, że tylko jeden...

– Ale jaki Trybunał Konstytucyjny tak orzekł?
Ten, który był.

– Ten wybrany przez PO-PSL.
Ale nie było żadnego innego.

– No właśnie, i ja uważam, że on był skrajnie tendencyjny politycznie.
Czyli to pan jako pierwszy zakwestionował Trybunał Konstytucyjny, potem go zmienił, niezgodnie z prawem, i teraz się jeszcze dziwi, że ktoś nie chce z niego korzystać.

– A teraz pan kwestionuje obecny Trybunał. Dlatego jedynym sposobem rozstrzygnięcia tego problemu jest...
Ale ja go kwestionuję nie dlatego, że coraz więcej jest w nim sędziów wybranych przez PiS. Tylko dlatego, że trzech z nich zasiada w nim niezgodnie z konstytucją. Proszę to zrozumieć!

– Rozumiem, że pan mnie chce przekonać do czegoś, co jest dla pana niemal egzystencjalnie ważne...
Bo to jest bardzo ważne. Także dla państwa.

– A dla mnie poważniejszym problemem jest kwestia przyszłości naszej kultury. Pan, będąc dziennikarzem, uznanym, bardzo ważnej gazety, potwierdza mój lęk, również egzystencjalny, że ta kultura jest zagrożona – dziennikarz opiniotwórczej gazety nie kojarzy pojęcia Oleandry?
Ojej, ale...

– Tak, proszę pana, dla mnie to znaczy, że mój lęk jest uzasadniony. Bo to jest kod kulturowy dla mnie bardzo istotny.
Sąd Najwyższy
wywiad
Czytaj także:
Polska musi wykonać wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE

Jestem anarchicznym konserwatystą. Co oznacza, że nie lubię, jak rzeczywistość jest nadmiernie uporządkowana, wsadzona do szufladek, na przykład przez prawników. Bliższy jest mi duch Rzeczypospolitej, którego najważniejszym składnikiem jest wolność granicząca z anarchią. Lepiej być blisko tej granicy.
A konserwatyzm w tym ujęciu?

– W największym skrócie: wdzięczność. Tym, którzy byli przede mną, dali mi prawie wszystko: język, kulturę, obyczaje, symboliczny pejzaż. To łączy się także z poczuciem sprawiedliwości. Dlatego jeśli chodzi o sądy, w całości kupuję narrację, którą pan może nazwać PiS-owską.
Czyli co pan kupuje?

– Że nie zostały zreformowane po roku 1989.
Chodzi o to, że nie było czystki?

– Nie zwolniono ludzi skompromitowanych służbą złu i kłamstwu na odpowiedzialnym moralnie stanowisku. W związku z tym ta skażona struktura odtwarzała się dalej. Sądownictwo na całym świecie ma charakter rodzinny, korporacyjny. Syn zastępuje ojca, uczeń patrona. Skoro ojciec, patron, wydawał wyroki w stanie wojennym, a jego ojciec, patron, wyroki śmierci w Polsce Bieruta, to ma swoje konsekwencje i dziś.
Rozumiem, że tego, co mówi profesor Strzembosz o weryfikacji, pan nie kupuje?

– Nie, i czuję żal w stosunku do niego, ponieważ swoim autorytetem osłonił hańbę domową sądów polskich.
A czyta pan teksty o tych dzisiejszych kandydatach do Sądu Najwyższego?

– Nie.
Ale może pan zauważył, jak kiepski dorobek ma wielu z nich? Albo jak wielu z nich jest powiązanych z ministrem Ziobrą?

– Czytam raczej książki historyczne.
No więc tak to jest. A co za tym idzie, to kumoterstwo z pewnością teraz się w pełni realizuje. I jeszcze w związku z tym, że to wszystko się dzieje szybko, nie ma miejsca na to, na czym panu zdaje się zależeć, a mianowicie na solidną weryfikację. Po prostu bierze się tych, którzy się zgłoszą.

– To wynika z trudności reformowania instytucji, której zasób kadrowy jest już uformowany w sposób dość jednolity – mistrzowie wychowali uczniów. Czyli m.in. ci, na których przymknął oko profesor Strzembosz, ludzie zaangażowani w zło PRL, wychowali swoich kontynuatorów. Oraz ci, którzy nawet przeciwstawiając się temu, co działo się w PRL, mam tu na myśli szanowanego przeze mnie profesora Zolla, w imię swoiście rozumianej ideologii prawa nade wszystko uznali, że środowiskowa solidarność jest ważniejsza niż rozliczenie się z patologicznym dziedzictwem sądów PRL. Tacy ludzie wpłynęli na dużą część polskich prawników.
Rozumiem, że Zbigniew Ziobro w jakiś przedziwny sposób uniknął tego wychowania i teraz skupia wokół siebie tych nielicznych niezaczadzonych?

– O ile mi wiadomo, magister Ziobro nie był ulubionym uczniem profesora Zolla. Serio mówiąc: nie wszyscy prawnicy są skażeni korporacyjnym kolesiostwem. Ilu z tych „nieskażonych” wesprze reformę, a ilu uzna ją za zło – nie wiem.
A jak pan rozumie niezawisłość sędziowską?

– Że jest to pewnego rodzaju słuszny postulat, który w realiach politycznych, niestety, rzadko bywa wypełniany.

Za rządów PO sędziowie byli na telefon.
Skąd pan to wie?

– Choćby z prowokacji, kiedy sędzia z Gdańska...
Jeden przypadek.

– Charakterystyczny.
Jeden!

– Raz sam się zetknąłem z systemem sędziowskim w III RP. Kiedy wytoczono sprawę nam, współwłaścicielom wydawnictwa Arcana, które wydało książkę Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsie. W kalendarium zamieszczona była notka, że Lech Wałęsa w roku 1970 został zarejestrowany jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa i wyrejestrowany w 1974. Sędzia stanęła na stanowisku, że prawo będzie decydować o prawdzie historycznej. I zdecydowała, wbrew faktom, że mamy tę notkę zmienić i zapłacić karę.
Jednym słowem: przegrał pan.

– Tak.
I o czym to świadczy poza tym, że pan przegrał?

– Tylko o tym, że zetknąłem się z sędzią, której postawa była zdeterminowana politycznie, tendencyjna.
Odwołał się pan?

– Tak.
I?

– Udało się ten wyrok obalić.
Czyli zadziałało?

– W tym przypadku – tak. Ale z życia codziennego setek tysięcy Polaków mógłby się pan dowiedzieć, że nie zawsze tak „zadziałało”. Stąd duże poparcie społeczne dla tej reformy.
I to jest groźne, ale formalizm jest jeszcze groźny dlatego, że jak nie ma tam treści, to po prostu można tam sobie podkładać różne treści i nawet takie, które by nam tu nie odpowiadały.
loleus182
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » poniedziałek, 15 października 2018, 14:13

Volver napisał(a):

Dobry tekst. Trzeba pamiętać, że ocena zachowania sędziów na sali rozpraw opiera się na subiektywnym wrażeniu obserwującego. W Raporcie raczej nie znajdziemy, czy obserwator rozmawiał ze stronami, np. po rozprawie. Byłoby to bardziej miarodajne dla wniosków raportu, gdyby również strony miały te same odczucie, że np. sędzia był niemiły, czy nieuprzejmy. Wówczas można by zawrzeć tego rodzaju spostrzeżenie w raporcie.
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez Rafał R » wtorek, 16 października 2018, 07:23

"Czynności wyjaśniające w sprawach, w których przesłuchano sędziów m.in. z Iustitii, podjęto z urzędu i dotyczyły "możliwych zachowań innych sędziów" - odpowiedział Rzecznikowi Praw Obywatelskich zastępca sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego sędzia Michał Lasota.

https://fakty.interia.pl/polska/news-se ... Id,2644774
Rafał R
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez magdam » wtorek, 16 października 2018, 19:49

Rafał R napisał(a):"Czynności wyjaśniające w sprawach, w których przesłuchano sędziów m.in. z Iustitii, podjęto z urzędu i dotyczyły "możliwych zachowań innych sędziów" - odpowiedział Rzecznikowi Praw Obywatelskich zastępca sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego sędzia Michał Lasota.

https://fakty.interia.pl/polska/news-se ... Id,2644774 ... Id,2644774 ... Id,2644774 ... Id,2644774 ... Id,2644774

Wydaje się, że z-ca rzecznika dyscyplinarnego nie zna przepisów o post. dyscyplinarnym.

Komentarz Adama Rocha "Przeddyscyplinarne prokuratorskie postępowanie wyjaśniające" (problematyka odpowiedniego stosowania przepisów k.p.k. do post. dyscyplinarnego) - Marek Mozgawa Prokuratura Krajowa https://pk.gov.pl/6roch/:

"Porównując systematykę kodeksową z tą zawartą w Prawie o prokuraturze, w kontekście ustawowego obowiązku stosowania norm karnoprocesowych w poszczególnych fazach postępowania, należy uznać, że prokuratorskie postępowanie wyjaśniające w istocie odpowiada postępowaniu sprawdzającemu określonemu w art. 307 k.p.k. W jego toku można zatem zażądać uzupełnienia w wyznaczonym terminie danych zawartych w zawiadomieniu lub dokonać sprawdzenia faktów w tym zakresie. W takim wypadku pamiętać jednak należy, że w postępowaniu wyjaśniającym nie wolno przeprowadzać dowodu z opinii biegłego ani czynności wymagających spisania protokołu , z wyjątkiem przyjęcia ustnego zawiadomienia o popełnieniu przewinienia dyscyplinarnego oraz uzupełnienia danych zawartych w zawiadomieniu przez przesłuchanie w charakterze świadka osoby zawiadamiającej".

Nie wolno więc przesłuchiwać świadków (innych niż zawiadamiający), jak to uczyniono.
Ostatnio edytowano wtorek, 16 października 2018, 19:53 przez magdam, łącznie edytowano 1 raz
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Magda Modrzyńska

Postprzez Geralt » wtorek, 16 października 2018, 19:52

magdam napisał(a):
Rafał R napisał(a):"Czynności wyjaśniające w sprawach, w których przesłuchano sędziów m.in. z Iustitii, podjęto z urzędu i dotyczyły "możliwych zachowań innych sędziów" - odpowiedział Rzecznikowi Praw Obywatelskich zastępca sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego sędzia Michał Lasota.

https://fakty.interia.pl/polska/news-se ... Id,2644774 ... Id,2644774 ... Id,2644774 ... Id,2644774 ... Id,2644774

Wydaje się, że z-ca rzecznika dyscyplinarnego nie zna przepisów o post. dyscyplinarnym.

Komentarz Adama Rocha "Przeddyscyplinarne prokuratorskie postępowanie wyjaśniające" (problematyka odpowiedniego stosowania przepisów k.p.k. do post. dyscyplinarnego) - Marek Mozgawa Prokuratura Krajowa https://pk.gov.pl/6roch/:

"Porównując systematykę kodeksową z tą zawartą w Prawie o prokuraturze, w kontekście ustawowego obowiązku stosowania norm karnoprocesowych w poszczególnych fazach postępowania, należy uznać, że prokuratorskie postępowanie wyjaśniające w istocie odpowiada postępowaniu sprawdzającemu określonemu w art. 307 k.p.k. W jego toku można zatem zażądać uzupełnienia w wyznaczonym terminie danych zawartych w zawiadomieniu lub dokonać sprawdzenia faktów w tym zakresie. W takim wypadku pamiętać jednak należy, że w postępowaniu wyjaśniającym nie wolno przeprowadzać dowodu z opinii biegłego ani czynności wymagających spisania protokołu , z wyjątkiem przyjęcia ustnego zawiadomienia o popełnieniu przewinienia dyscyplinarnego oraz uzupełnienia danych zawartych w zawiadomieniu przez przesłuchanie w charakterze świadka osoby zawiadamiającej".

Co ciekawe - komentarz autorstwa nowego SSN w ID <luzik>

Aczkolwiek tu się nie do końca bym się zgodził z autorem w zakresie utożsamiania postępowania wyjaśniającego w dyscyplinarkach z postępowaniem sprawdzającym wg kpk.
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaaga » wtorek, 16 października 2018, 21:12

jaaga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » wtorek, 16 października 2018, 22:06

jaaga napisał(a):a co na to rzecznik?
https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3101 ... ej-SN.html
SN ma swojego.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mathra » środa, 17 października 2018, 11:56

"Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana" Hi 32,9
mathra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Rafał R » środa, 17 października 2018, 12:48

Sąd Najwyższy uznał za niedopuszczalne wycofanie przez oddział ZUS w Jaśle zażalenia, na kanwie którego SN wystosował w sierpniu pięć pytań prejudycjalnych do TSUE - poinformował w środę PAP zespół prasowy tego sądu. Według SN cofnięcie zażalenia m.in. narusza dobre obyczaje, o których mowa w przepisach cywilnych.

https://fakty.interia.pl/polska/news-de ... Id,2645541
Rafał R
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hammurabi » środa, 17 października 2018, 12:50

Rafał R napisał(a):Sąd Najwyższy uznał za niedopuszczalne wycofanie przez oddział ZUS w Jaśle zażalenia, na kanwie którego SN wystosował w sierpniu pięć pytań prejudycjalnych do TSUE - poinformował w środę PAP zespół prasowy tego sądu. Według SN cofnięcie zażalenia m.in. narusza dobre obyczaje, o których mowa w przepisach cywilnych.

https://fakty.interia.pl/polska/news-de ... Id,2645541

Będzie za moment nowe pytanie zakresowe do TK <rotfl>
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Born to be online

Postprzez iga » środa, 17 października 2018, 18:31

mathra napisał(a):http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1306010,ziobro-wniosl-o-uznanie-niekonstytucyjnosci-pytan-do-tsue.html

Ziobro: Nie możemy mieć mniej praw niż Niemcy czy inne kraje UE
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/130 ... je-ue.html
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez magdam » środa, 17 października 2018, 21:19

Rzecznik dyscyplinarny wzywa na przesłuchania gdańskich sędziów. Chodzi o udział w spotkaniu z sędzią Tuleyą
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... go/nfe8v8m
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Magda Modrzyńska

Postprzez iga » środa, 17 października 2018, 21:44

iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Włóczykij » czwartek, 18 października 2018, 10:26

abstrahując od
https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3101 ... fjana.html
list b. prezesów TK
:roll:
nawet w zw. z
https://fakty.interia.pl/polska/news-pr ... Id,2472137

to jednak informacja o działalności fundacji nie wskazuje, że jej działania miały charakter z ograniczeniem dla adresatów (zwł. warunkowany źródłem pochodzenia decydenta o dotacji)
vide informacje o działalności, w tym materiał pisemny
http://frdl.org.pl/strefa-wiedzy/publikacje/
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez hardy50 » czwartek, 18 października 2018, 10:33

https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3101 ... braza.html

tytuł nieadekwatny do tekstu, z którego treścią nie sposób się nie zgodzić. Zawsze powtarzam, dajcie mi 3 protokolantów i salę, a czterema sesjami w tygodniu, wyczyszczę referat do zera.
hardy50
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..