Piszą o nas w październiku 2018

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w październiku 2018

Postprzez Włóczykij » środa, 10 października 2018, 23:29

regis napisał(a):ja jednak usłyszałem je/przeczytałem po raz 1 w artykule geralta

a z innej beczki dziś Prezes I. Markiewicz(TVN24) powiedział " 15 % sędziów czyli ok 1500 doświadczyło nacisków politycznych"
jakieś przykłady poza już kilkoma nagłaśnianymi przez I :?: bo skala robi jednak wrażenie.no chyba <luzik> że to na podstawie jakieś ankiety w której wypowiedziało się niewiele i na tej podstawie robi się odniesienie do ogółu <mysli>

ze strony I. wynika że skierowano ją(ankieta) do 2200 sędziów-ale ile przyszło ankiet ..no ile ?? 330 a zatem 10 % członków Iustiti i ok 3% ogółu sędziów
a podano 19 przypadków naruszania zasad niezależności i apolityczności(nawet jeśli wszystkie uznać) ..to jednak nie 1500..czyli w innych co ? sędziowie siedzą jak mysz pod miotłą ?

wiec chyba słowa prezesa są mocno na wyrost..+ nieco nierzetelny w niektórych miejscach przekaz np. w pkt 8 opisano sprawę D.Czeszkiewicza z Suwałk ale już nie podano że rzecznik ostatecznie odmówił wszczęcia postępowania...

i powtórzył tu u Moniki Olejniki, a rzecznik zasunął mu sierpowy i powiedział, że skoro ktos twierdzi, że były na niego naciski, to natychmiast należy to zgłosić do prokuratury i on będąc w takiej, sytaucji tak by zrobił

w spraach w trybie wyborczym musieliby płacić za ogłoszenia o sprostowaniu nieprawdziwych informacji
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Włóczykij » środa, 10 października 2018, 23:38

Yamato napisał(a):

i są kolejne sytuacje:
https://fakty.interia.pl/wielkopolskie/ ... Id,2642742 ... Id,2642742

Więc jeszcze wiele przed nami :/:
Naturalnie dzięki pewnym kolegom z MS i KRS <zalamka>

no bądź uczciwy, przegiął mocno rozszerzoną częścią uzasadnienia
sąd to nie miejsce na wygłaszanie całych manifestów politycznych
chce, to może napisać do gazety, na blog itd
i osoba, która mocno podziela nawet to, co on powiedział, była zniesmaczona (że tak to ujmę), że powiedział to w uzasadenieniu orzeczenia
oczywiście w uzasadnieniu powinno być o nasyceniu emocjonalnym, ale nie wiwisekcja sytuacji
w innej sytuacji, ale z podobną nieadekwatnością uzasadnienia do przedmiotu sprawy - ETPCz mogłoby nawet stwierdzić naruszenie
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Yamato » czwartek, 11 października 2018, 07:39

Włóczykij napisał(a):
no bądź uczciwy, przegiął mocno rozszerzoną częścią uzasadnienia
sąd to nie miejsce na wygłaszanie całych manifestów politycznych
chce, to może napisać do gazety, na blog itd
i osoba, która mocno podziela nawet to, co on powiedział, była zniesmaczona (że tak to ujmę), że powiedział to w uzasadenieniu orzeczenia
oczywiście w uzasadnieniu powinno być o nasyceniu emocjonalnym, ale nie wiwisekcja sytuacji
w innej sytuacji, ale z podobną nieadekwatnością uzasadnienia do przedmiotu sprawy - ETPCz mogłoby nawet stwierdzić naruszenie

Tylko gdzie w sprawie politycznej i ewidentnie wszczętej z powodów politycznych oraz na tle politycznym kończy się już uzasadnienie sądowe a zaczyna manifest polityczny sędziego? I czy sąd może się odnieść w ustnych motywach rozstrzygnięcia też do tego, że w jego ocenie sprawę wszczęto z powodów politycznych? <mysli> Osobiście bym tego nie wykluczał ... . Nie w obecnej sytuacji ...
I myślę, że niestety w najbliższej przyszłości jeszcze nieraz będziemy przerabiać tą kwestię ...
Yamato

Postprzez Volver » czwartek, 11 października 2018, 08:26

Chodziło o wulgaryzmy wygłaszane publicznie przy dzieciach.A co z tym faktem zrobiła II instancja to zrobiła, a jak uzasadniła orzeczenie -tak uzasadniła.
Jak może czuć się Sąd I instancji? <mysli>
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Yamato » czwartek, 11 października 2018, 09:47

Volver napisał(a):Chodziło o wulgaryzmy wygłaszane publicznie przy dzieciach.A co z tym faktem zrobiła II instancja to zrobiła, a jak uzasadniła orzeczenie -tak uzasadniła.

Nie zmieniajmy tematu. Chodzi o dyscyplinarkę dla sędziego a nie trafność orzeczenia sądu II instancji.
Zresztą w tej sprawie za moment zapewne Wasi kandydaci do SN będą mogli się wykazać w ramach skargi nadzwyczajnej.
Przecież po to powołano stosowną Izbę a Wy ich wybraliście.
By mogli korygować niesprawiedliwe orzeczenia.
Oczywiście tylko te, które będzie chciało się korygować <lol> <lol> <lol>
Yamato

Postprzez iska1985 » czwartek, 11 października 2018, 10:20

Yamato napisał(a):
Volver napisał(a):Chodziło o wulgaryzmy wygłaszane publicznie przy dzieciach.A co z tym faktem zrobiła II instancja to zrobiła, a jak uzasadniła orzeczenie -tak uzasadniła.

Nie zmieniajmy tematu. Chodzi o dyscyplinarkę dla sędziego a nie trafność orzeczenia sądu II instancji.
Zresztą w tej sprawie za moment zapewne Wasi kandydaci do SN będą mogli się wykazać w ramach skargi nadzwyczajnej.

Nie uważasz, że przeginasz z tym WY, WASI i temu podobnymi wpisami?
iska1985
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Yamato » czwartek, 11 października 2018, 10:48

iska1985 napisał(a):
Yamato napisał(a):

Na pewno ja ich nie wybierałem do SN. Wybrali ich sędziowie z tej całej "KRS" (w trybie, który był żenujący, pomijając, że bezprawny) i to oni będą teraz odpowiadać za te wszystkie orzeczenia jakie ich nominaci za moment zaczną tam popełniać. Oraz za wszelkie inne rzeczy, które w SN zaczną się zdarzać. Więc nie uważam, że przeginam. W żadnym razie tak nie uważam ...

PS. Obecnej "KRS" też nie wybierałem i nie udzielałem poparcia jej członkom. Więc mój wkład w tworzenie obecnego SN jest żaden. Podobnie jak w tworzenie obecnej "KRS". Stąd uważam, że "Wy" i "Wasi" jest jak najbardziej na miejscu. I nadal zamierzam się tymi sformułowaniami posługiwać. Nieustająco... Zwłaszcza zaś "KRS" bo nie jest już reprezentacją sędziów a tylko ukrytej na utajnionych listach poparcia jakiejś sfrustrowanej i/lub żądnej awansu cząstki naszego środowiska.
Yamato

Postprzez iska1985 » czwartek, 11 października 2018, 11:01

Yamato napisał(a):
iska1985 napisał(a):
Yamato napisał(a):

Na pewno ja ich nie wybierałem do SN. Wybrali ich sędziowie z tej całej "KRS" (w trybie, który był żenujący, pomijając, że bezprawny) i to oni będą teraz odpowiadać za te wszystkie orzeczenia jakie ich nominaci za moment zaczną tam popełniać. Oraz za wszelkie inne rzeczy, które w SN zaczną się zdarzać. Więc nie uważam, że przeginam. W żadnym razie tak nie uważam ...

PS. Obecnej "KRS" też nie wybierałem i nie udzielałem poparcia jej członkom. Więc mój wkład w tworzenie obecnego SN jest żaden. Podobnie jak w tworzenie obecnej "KRS". Stąd uważam, że "Wy" i "Wasi" jest jak najbardziej na miejscu. I nadal zamierzam się tymi sformułowaniami posługiwać. Nieustająco... Zwłaszcza zaś "KRS" bo nie jest już reprezentacją sędziów a tylko ukrytej na utajnionych listach poparcia jakiejś sfrustrowanej i/lub żądnej awansu cząstki naszego środowiska.

Jak Tobie jest tak źle w obecnej rzeczywistości, to może zmień zawód a co za tym idzie miejsce pracy? Może to rozwiąże Twoje frustracje. Przepraszam że napisałam Tobie ale nie znalazłam innego ładnego sformulowania
iska1985
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez regis » czwartek, 11 października 2018, 11:17

pokłosiem obecnych czasów..sformułowań wy,my ,oni będzie nie do zasypania podział środowiska sędziowskiego jakiego dotąd nie było (na taką skalę) <zalamka>
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Yamato » czwartek, 11 października 2018, 11:29

regis napisał(a):pokłosiem obecnych czasów..sformułowań wy,my ,oni będzie nie do zasypania podział środowiska sędziowskiego jakiego dotąd nie było (na taką skalę) <zalamka>

Ależ o to właśnie chodziło obecnej partii rządzącej. Mamy tu klasyczną zasadę: "Dziel i rządź".
Bo chodziło o przejęcie władzy w sądownictwie, przede wszystkim w TK i SN.
Temu służyło:
- odwoływanie prezesów nie w cywilizowany sposób ale faxem i na podstawie czasem mocno wydumanych przesłanek, które miały tylko przykryć wyraźnie niemerytoryczną wymianę
- odebranie sędziom prawa do wyboru członków KRS.
- nowy model postępowania dyscyplinarnego.
- ograniczanie roli samorządu.
Trudno by np. nie tworzył się podział jak się w chamskim stylu i bezzasadnie odwołuje popularnego (przynajmniej co do zasady) prezesa i powołuje kogoś kontrowersyjnego, o koleżance Mnistra nie wspominając ...
Ale za te podziały (nowe, bo stare oczywiście też były) odpowiadają nie politycy ale sami sędziowie.
Bo daliśmy się do reszty podzielić - w momencie gdy doszło do tych zmian ...
A teraz ten podział będzie już trwał.
A pogłębiać się naprawdę zacznie jak ta cała "KRS" zacznie opiniować kandydatów na sędziów SO i SA. Bo tych, którzy zostaną odrzuceniu, będzie naprawdę bardzo, bardzo wielu ...

P.S. By była jasność - poprzedniego systemu nie uważam, eufemistycznie to ujmując, za idealny ...
Yamato

Postprzez Volver » czwartek, 11 października 2018, 13:02

Yamato napisał(a):/.../
P.S. By była jasność - poprzedniego systemu nie uważam, eufemistycznie to ujmując, za idealny ...

Wreszcie zgodność pomiędzy sędziami <rotfl> <rotfl> <rotfl>
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez iska1985 » czwartek, 11 października 2018, 13:35

Yamato napisał(a):- odebranie sędziom prawa do wyboru członków KRS.
Trudno by np. nie tworzył się podział jak się w chamskim stylu i bezzasadnie odwołuje popularnego (przynajmniej co do zasady) prezesa i powołuje kogoś kontrowersyjnego, o koleżance Mnistra nie wspominając ...
A pogłębiać się naprawdę zacznie jak ta cała "KRS" zacznie opiniować kandydatów na sędziów SO i SA. Bo tych, którzy zostaną odrzuceniu, będzie naprawdę bardzo, bardzo wielu ...

to zamiast pisać negatywnie zacznij działać pozytywnie, hm?
iska1985
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M-B-C » czwartek, 11 października 2018, 13:38

iska1985 napisał(a):
Yamato napisał(a):- odebranie sędziom prawa do wyboru członków KRS.

to zamiast pisać negatywnie zacznij działać pozytywnie, hm?

A co byś proponowała jako działanie pozytywne ?
M-B-C

Postprzez iska1985 » czwartek, 11 października 2018, 13:46

M-B-C napisał(a): A co byś proponowała jako działanie pozytywne ?

Może na początek wrócić do należytego odnoszenia się do siebie na wzajem. Każdy z Was jest sędzią i taki sam zawód wykonujecie, pokażcie że potraficie i umiecie ze sobą rozmawiać.
Może warto określić te przeciwstawne obozy czy grupy
Następnie nazwijmy to przeciwstawne obozy niech napiszą wszystkie punkty które kwestionują w obecnej sytuacji, albo to co uważają za dobre, każde ze stron niech uzasadni swoje stanowisko ale uzasadnić tzn. podać nie widzimisię tyko podstawy.
NA tym etapie na razie nie proponuję spotkań bo obawiam się że mogłoby pewnie dojść do nieszczęścia (co wyrywniejsi)
Potem może warto aby się strony wymieniły swoimi pismami tak aby każda mogła się z nimi zapoznać i ustosunkować.
itp. itd., Jezu orzekacie w różnych sprawach nieraz strasznie ciężkich i tam sobie radzicie a tutaj w jednym i tym samym środowisku nie potraficie?
iska1985
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Yamato » czwartek, 11 października 2018, 13:57

iska1985 napisał(a):[quote="M-B-C]
A co byś proponowała jako działanie pozytywne ?[/quote]

Może na początek wrócić do należytego odnoszenia się do siebie na wzajem. Każdy z Was jest sędzią i taki sam zawód wykonujecie, pokażcie że potraficie i umiecie ze sobą rozmawiać.
Może warto określić te przeciwstawne obozy czy grupy
Następnie nazwijmy to przeciwstawne obozy niech napiszą wszystkie punkty które kwestionują w obecnej sytuacji, albo to co uważają za dobre, każde ze stron niech uzasadni swoje stanowisko ale uzasadnić tzn. podać nie widzimisię tyko podstawy.
NA tym etapie na razie nie proponuję spotkań bo obawiam się że mogłoby pewnie dojść do nieszczęścia (co wyrywniejsi)
Potem może warto aby się strony wymieniły swoimi pismami tak aby każda mogła się z nimi zapoznać i ustosunkować.
itp. itd., Jezu orzekacie w różnych sprawach nieraz strasznie ciężkich i tam sobie radzicie a tutaj w jednym i tym samym środowisku nie potraficie?[/quote][/quote][/quote][/quote][/quote]

Chyba mamy tu mediatora :)
To znaczy prezes odwołany faxem ma napisać do prezesa, który dostał swój fax? Czy też odwrotnie?
A może ma napisać te punkty ten co nie przeszedł pozytywnie przez nową "KRS" bo musiał przez nią pozytywnie przejść sędzia "dobrozmianowy"?
Czy też sędzia, który dostał wytyk orzeczniczy od innego sędziego ma napisać do tego od wytyku? A może ... odwrotnie?
Problem jest taki, że w tym wypadku hierarchizacja środowiska związana ze szczeblami ale też funkcjami w sądzie i zaszłości na tym tle wyłączają racjonalną dyskusję.
Zwłaszcza w obecnych warunkach ustrojowych, gdy w środowisku sędziów są tacy, którym nie przeszkadza nielegalność pewnych poczynań (zwłaszcza jak to jest korzystne dla ich kariery i portfela) i ci co uważają, że sędziowie z założenia powinni tą nielegalność widzieć. I oczywiście stosownie reagować ...

P.S. Krytyka też jest formą pozytywnego działania. Bo to pierwszy krok do dokonania zmian. Zdefiniowanie tego co jest złe i przyczyn tego co jest złe. A potem przychodzi etap określenia metod. I wreszcie etap realizacji ...
Yamato

Postprzez iska1985 » czwartek, 11 października 2018, 14:06

no to do dzieła. po tym ile piszesz widać że masz bardzo dużo czasu
iska1985
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » czwartek, 11 października 2018, 14:06

Yamato napisał(a):Problem jest taki, że w tym wypadku hierarchizacja środowiska związana ze szczeblami ale też funkcjami w sądzie i zaszłości na tym tle wyłączają racjonalną dyskusję.

szkoda, ze trzeba było trzęsienia ziemi i przetasowania, by ten oczywisty problem został wreszcie dostrzeżony w środowisku a raczej głośno wypowiedziany.
Nie rozumiem dlaczego nauczyciele czy lekarze nie muszą ze sobą konkurować - a sędziowie tak. Kto ma z tego korzyść? Sędzia, który przez 5 lat nie bierze urlopu, by prześcigać kolegów wynikami? Strony, które mają sprawy robione na skróty i wychodzą niezadowolone?
Kto??
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iska1985 » czwartek, 11 października 2018, 14:09

iga napisał(a):
Yamato napisał(a):Problem jest taki, że w tym wypadku hierarchizacja środowiska związana ze szczeblami ale też funkcjami w sądzie i zaszłości na tym tle wyłączają racjonalną dyskusję.

szkoda, ze trzeba było trzęsienia ziemi i przetasowania, by ten oczywisty problem został wreszcie dostrzeżony w środowisku a raczej głośno wypowiedziany.
Nie rozumiem dlaczego nauczyciele czy lekarze nie muszą ze sobą konkurować - a sędziowie tak. Kto ma z tego korzyść? Sędzia, który przez 5 lat nie bierze urlopu, by prześcigać kolegów wynikami? Strony, które mają sprawy robione na skróty i wychodzą niezadowolone?
Kto??

sędzia :mrgreen:
iska1985
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M-B-C » czwartek, 11 października 2018, 14:11

Pierwsza rzecz - sędziowie-członkowie nowej KRS, ze względu na fundamentalne wątpliwości co do konstytucyjności przepisów ustawy w oparciu o które zostali wybrani oraz brak możliwości potwierdzenia/wyeliminowania tych wątpliwości przez należycie obsadzony i kierowany (wobec wątpliwości co do trybu powołania prezesa i przydzielania spraw) Trybunał Konstytucyjny - powinni zaprzestać wszelkich czynności podejmowanych w charakterze tego organu i zrezygnować z tej funkcji.
M-B-C

Postprzez Volver » czwartek, 11 października 2018, 14:17

iska 1985 to szlachetne.Ale cechy chrześcijańskie są obce lub usuwane z debaty publicznej.
KRS został wybrany zgodnie z konstytucją. ;)
Volver
VIP
VIP

Postprzez jano1976 » czwartek, 11 października 2018, 14:20

M-B-C napisał(a):Pierwsza rzecz - sędziowie-członkowie nowej KRS, ze względu na fundamentalne wątpliwości co do konstytucyjności przepisów ustawy w oparciu o które zostali wybrani oraz brak możliwości potwierdzenia/wyeliminowania tych wątpliwości przez należycie obsadzony i kierowany (wobec wątpliwości co do trybu powołania prezesa i przydzielania spraw) Trybunał Konstytucyjny - powinni zaprzestać wszelkich czynności podejmowanych w charakterze tego organu i zrezygnować z tej funkcji.

A możesz mi odpowiedzieć dlaczego poprzedni członkowie nie wystąpili z wnioskiem do starego TK o ocenę zgodności z Konstytucją sposobu ich powoływania, tylko przyjęli uchwałę tę kwestię wątpliwą wyjaśniającą? Wobec nich też takie zarzuty można kierować. Trwali w niekonstytucyjności i nie zrobili nic żeby to zweryfikować. A chciałbym Ci przypomnieć, że jest wyrok TK stwierdzający, że wcześniejsze kadencje zgodne z Konstytucją nie były.
jano1976
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez cis » czwartek, 11 października 2018, 14:24

iska1985 napisał(a):
iga napisał(a):

Kto??

sędzia :mrgreen:

o mentalności psa ogrodnika :(
cis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M-B-C » czwartek, 11 października 2018, 14:37

jano1976 napisał(a):
M-B-C napisał(a):Pierwsza rzecz - sędziowie-członkowie nowej KRS, ze względu na fundamentalne wątpliwości co do konstytucyjności przepisów ustawy w oparciu o które zostali wybrani oraz brak możliwości potwierdzenia/wyeliminowania tych wątpliwości przez należycie obsadzony i kierowany (wobec wątpliwości co do trybu powołania prezesa i przydzielania spraw) Trybunał Konstytucyjny - powinni zaprzestać wszelkich czynności podejmowanych w charakterze tego organu i zrezygnować z tej funkcji.

A możesz mi odpowiedzieć dlaczego poprzedni członkowie nie wystąpili z wnioskiem do starego TK o ocenę zgodności z Konstytucją sposobu ich powoływania, tylko przyjęli uchwałę tę kwestię wątpliwą wyjaśniającą? Wobec nich też takie zarzuty można kierować. Trwali w niekonstytucyjności i nie zrobili nic żeby to zweryfikować. A chciałbym Ci przypomnieć, że jest wyrok TK stwierdzający, że wcześniejsze kadencje zgodne z Konstytucją nie były.

Nie mogę odpowiedzieć, dlaczego ktoś kiedyś czegoś nie zrobił, zwłaszcza jeśli tym kimś nie jestem ja :]

Odpowiadam Isce na pytanie, co kwestionuję i co uważam za dobre. Na ten moment, teraz.

Wątpliwości konstytucyjne opisywałam już w innym wątku, można się do nich odnieść merytorycznie, a można wzorem Włóczykija napisać, że są płytkie, już się dyskusja toczyła i wszystko jest jasne, a w ogóle to jestem za młoda i nic nie wiem :mrgreen:
Ostatnio edytowano czwartek, 11 października 2018, 14:42 przez M-B-C, łącznie edytowano 1 raz
M-B-C

Postprzez jano1976 » czwartek, 11 października 2018, 14:39

Ale dość łatwo przychodzi Ci oceniać co teraz ktoś robi lub nie robi, np. KRS. Nie odmawiam Ci tego prawa, ale jeśli ktoś nie robił nic i akceptował co było złe kiedyś a teraz mocno krzyczy to jest mało wiarygodny.
jano1976
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Tomekbry » czwartek, 11 października 2018, 14:41

Właściwie KRS jest zupełnie niepotrzebna, wystarczy odpowiednią listę podesłać do Pałacu Prezydenckiego i podpisy same się złożą.
Alba sprawa wyłącznego obywatelstwa sędziego w ogóle nie ma znaczenia i została wprowadzona ustawą dla hecy, albo członkowie KRS nawet nie czytają tych składanych szczątkowych dokumentów.
https://fakty.interia.pl/polska/news-rm ... Id,2643064 ... Id,2643064
Tomekbry
praktykant
praktykant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..