Piszą o nas we wrześniu 2018

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas we wrześniu 2018

Postprzez Hammurabi » środa, 26 września 2018, 22:08

wanam napisał(a):Problem polega na tym, że nie jesteście strażnikami praworządności, a jedynie strażnikami zastanego porządku, który mało miał wspólnego z praworządnością, a jeszcze mniej ze sprawiedliwością, a nic nie miał wspólnego z równością wobec prawa. Tak to już w historii bywało, że nie jeden kamerdyner umierał za swojego pana. Lojalność, przywiązanie do hierarchii, drabiny awansu, małej stabilizacji, posłuszeństwo wobec "autorytetów", tradycja. To ma w sobie pewną wartość i ja to szanuję.

Zastanawiam się, w którym miejscu żądanie egzekucji praw (że się tak odwołam do polskiej tradycji), czyli publikacja orzeczeń TK i przyjęcia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przyrzeczenia od prawidłowo wybranych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej sędziów Trybunały Konstytucyjnego, zachowania wpływu sędziów na skład Krajowej Rady Sądownictwa i chociażby minimum wpływu sędziów na skład organów sądów ma cokolwiek wspólnego z brakiem sprawiedliwości, brakiem praworządności i brakiem równości wobec prawa. <mysli>
Widzisz, Wanamie, przechodząc na Twój tok rozumowania i posługując się Twoja retoryką i logiką - nie dziwię się Twojej postawie. Są też bowiem żony i partnerki, które bronią swych bijących ich mężów i partnerów. Wartości rodzinne, ognisko domowe, my home is my castle. To ma w sobie pewną wartość i ja to szanuję.
Zatem "żółwik".

PS: Zastanawiam się, czy przeszłoby na forum tej starej, "spółdzielczej", "hierarchicznej" i jak ją tam jeszcze nazwiemy Krajowej Rady Sądownictwa dystrybuowanie wśród jej członków listy proskrypcyjnej przyniesionej przez jednego z posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. <mysli>
Ostatnio edytowano środa, 26 września 2018, 22:20 przez Hammurabi, łącznie edytowano 1 raz
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Born to be online

Postprzez Włóczykij » środa, 26 września 2018, 22:13

i ten ciągły brak uporządkowania

owszem nadbudowa (Tk itd) to fundament i dla organizacji sądownictwa,
ale sama organizacja sądownictwa to zarazem i temat odrębny
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez PiterL » środa, 26 września 2018, 23:01

Hammurabi napisał(a):Zastanawiam się, w którym miejscu żądanie egzekucji praw (że się tak odwołam do polskiej tradycji), czyli publikacja orzeczeń TK i przyjęcia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przyrzeczenia od prawidłowo wybranych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej sędziów Trybunały Konstytucyjnego, zachowania wpływu sędziów na skład Krajowej Rady Sądownictwa i chociażby minimum wpływu sędziów na skład organów sądów ma cokolwiek wspólnego z brakiem sprawiedliwości, brakiem praworządności i brakiem równości wobec prawa. <mysli>

Hm... Chyba przegapiłem jakieś istotne zmiany, które zaszły w ostatnim czasie bo do Twojej wypowiedzi byłem przekonany, że przeważająca większość członków KRS to sędziowie... A, że powoływani przez Sejm a nie wybierani przez sędziów - to insza inszość. Owszem, taka formuła nie jest zgodna z zaleceniami by do takiego organu większość sędziów wybierana była przez sędziów. Tyle, że zalecenia to nie prawo a przyjęte rozwiązanie wcale aż tak daleko nie odbiega od niektórych wzorców europejskich.
PiterL
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaaga » środa, 26 września 2018, 23:27

magdam napisał(a):https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokurator-bedzie-zwalnial-z-tajemnicy-dziennikarskiej/dx536ec

Przerażające.
jaaga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: always look on the bright side of life

Postprzez M-B-C » czwartek, 27 września 2018, 05:39

PiterL napisał(a):
Hammurabi napisał(a):Zastanawiam się, w którym miejscu żądanie egzekucji praw (że się tak odwołam do polskiej tradycji), czyli publikacja orzeczeń TK i przyjęcia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przyrzeczenia od prawidłowo wybranych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej sędziów Trybunały Konstytucyjnego, zachowania wpływu sędziów na skład Krajowej Rady Sądownictwa i chociażby minimum wpływu sędziów na skład organów sądów ma cokolwiek wspólnego z brakiem sprawiedliwości, brakiem praworządności i brakiem równości wobec prawa. <mysli>

Hm... Chyba przegapiłem jakieś istotne zmiany, które zaszły w ostatnim czasie bo do Twojej wypowiedzi byłem przekonany, że przeważająca większość członków KRS to sędziowie... A, że powoływani przez Sejm a nie wybierani przez sędziów - to insza inszość. Owszem, taka formuła nie jest zgodna z zaleceniami by do takiego organu większość sędziów wybierana była przez sędziów. Tyle, że zalecenia to nie prawo a przyjęte rozwiązanie wcale aż tak daleko nie odbiega od niektórych wzorców europejskich.

Jaka ładna manipulacja wypowiedzią przeciwnika w dyskusji <okok> Wzorce europejskie i zalecenia swoją drogą, punktem odniesienia powinna być wykładnia naszej Konstytucji. Ustrojodawca sprecyzował wprost, których członków KRS wybiera Sejm, a organy Państwa działają na podstawie i w granicach prawa (to też zasada konstytucyjna), nie mogą przypisywać sobie kompetencji ponad te, które im przysługują (zatem sejm nie może uchwalić ustawy, w której przyzna sobie kompetencje do wyboru członków KRS ponad te które konstytucyjnie posiada), dodatkowo zauważyć należy że skoro w skład KRS wchodzą przedstawiciele wszystkich trzech władz, dlatego że "już nimi są" (MS, PPSN i PNSA) albo zostają doń wskazani właśnie przez organy tych władz (osoba powołana przez Prezydenta, posłowie wybrani przez sejm i senatorowie wybrani przez senat), do tego dochodzi podkreślona przez ustrojodawcę zasada odrębności i niezależności władzy sądowniczej. Tak kompleksowo zastosowana wykładnia językowa, systemowa i teleologiczna nie pozwala moim zdaniem na przyjęcie, by to sejm wybierał członków KRS - sędziów, do tego dochodzi wykładnia historyczna - bo od początku sędziów-członków KRS wybierali sędziowie i pomimo, że pojawiały się już wcześniej pomysły czy nawet projekty ustaw przewidujące wybór przez sejm, to pozostały właśnie w sferze pomysłów i projektów, nie wyszły poza ten zakres, a jak wynikało ze słyszanej przeze mnie rozmowy z jednym z członków komisji konstytucyjnej, na etapie prac nad projektem konstytucji nie budziło jego wątpliwości, że kompetencje do wyboru członków-sędziów mają właśnie sędziowie.

Zanim zaczną się drwiny, wyciąganie niezręczności językowych, odsyłanie do Trybunału Konstytucyjnego i podkreślanie przez Włóczykija mojego wieku, braku wiedzy, doświadczenia i zasług w IS, dodam jeszcze, że jakkolwiek cenię lojalność to nigdy nie była dla mnie wartością absolutną ponad wszystko, nie byłam, nie jestem i nie będę niczyją kamerdynerką ;p , nie czuję specjalnego przywiązania do tradycji, hierarchie mnie irytują, awanse nie interesują, stabilizacja sama w sobie nie jest zła ;) , a na samo słowo "autorytet" dostaję piany na ustach. Poza tym podpisuję się pod tym co napisał Hammurabi <okok> <brawo>
M-B-C

Postprzez magdam » czwartek, 27 września 2018, 07:02

A ja podpisuję się pod tym co napisaliście oboje <brawo>
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Magda Modrzyńska

Postprzez Włóczykij » czwartek, 27 września 2018, 07:12

no, ale powiedz, jaki jest cel powyższej rozprawki pt "moje tłumaczenie o krs"
mamy całe wątki dyskusji na forum, gdzie krok po kroku ścierały się argumenty i to dużo dokładniej i szerzej niż w powyższej prezentacji, w tym poprzez faktyczne argumenty z wykladni konstytucji od userów z różnych stron argumentacji (nawet Piter używa skrótów ze świadomością argumentów sporu, by uzasadnić fragment danej wypowiedzi, biorąc udział w cząstkowej dyskusji)

przedstawiłaś swoje credo, wiemy, jak uzasadniasz swoje poglądy, gdy spotkasz się z kimś na kawie, ale co to zmienia w kwestii samej dyskusji, która się toczy, a swoje poglądy i bez tego manifestowałaś i tak jasno, tu przyklaskując choćby yamamato

ps. a co do wieku, to akurat przy moim pesel tych młodszych, od których się uczę, jest niemało i to nie tylko, gdy są autorami np. kluczowych wykładów z prawa cywilnego.

zatem, proszę bardzo dyskutuj na argumenty, bo jest do tego pole
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M-B-C » czwartek, 27 września 2018, 09:02

"I to by było na tyle".

(Mogłam przyjmować zakłady <lol>)
M-B-C

Postprzez wanam » czwartek, 27 września 2018, 10:27

Hammurabi napisał(a):
wanam napisał(a):Problem polega na tym, że nie jesteście strażnikami praworządności, a jedynie strażnikami zastanego porządku, który mało miał wspólnego z praworządnością, a jeszcze mniej ze sprawiedliwością, a nic nie miał wspólnego z równością wobec prawa. Tak to już w historii bywało, że nie jeden kamerdyner umierał za swojego pana. Lojalność, przywiązanie do hierarchii, drabiny awansu, małej stabilizacji, posłuszeństwo wobec "autorytetów", tradycja. To ma w sobie pewną wartość i ja to szanuję.

Zastanawiam się, w którym miejscu żądanie egzekucji praw (że się tak odwołam do polskiej tradycji), czyli publikacja orzeczeń TK i przyjęcia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przyrzeczenia od prawidłowo wybranych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej sędziów Trybunały Konstytucyjnego...

Nie chce mi się 50 000 razy wracać do tej samej dyskusji. Już nawet ten stary TK stwierdził, iż 2 to jednak nie było prawidłowo <luzik>

Hammurabi napisał(a): zachowania wpływu sędziów na skład Krajowej Rady Sądownictwa i chociażby minimum wpływu sędziów na skład organów sądów

A to dobre, okazuje się że miałem wpływ. Muszę się podzielić tą rewelacją z kolegami. A ja <glupek> sądziłem, że jest jakaś spółdzielnia, pałac, plaża, Bizancjum. Ale człowiek uczy się całe życie.

Hammurabi napisał(a): Widzisz, Wanamie, przechodząc na Twój tok rozumowania i posługując się Twoja retoryką i logiką - nie dziwię się Twojej postawie. Są też bowiem żony i partnerki, które bronią swych bijących ich mężów i partnerów. Wartości rodzinne, ognisko domowe, my home is my castle. To ma w sobie pewną wartość i ja to szanuję.

Oj, nie mam żadnych doświadczeń w tym względzie. Ale Hammurabi, musiało cię coś dotknąć osobiście. Coś, co pasuje bardziej do prawa talionu. <pocieszacz> <pocieszacz> Chcesz o tym porozmawiać?

Hammurabi napisał(a): PS: Zastanawiam się, czy przeszłoby na forum tej starej, "spółdzielczej", "hierarchicznej" i jak ją tam jeszcze nazwiemy Krajowej Rady Sądownictwa dystrybuowanie wśród jej członków listy proskrypcyjnej przyniesionej przez jednego z posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. <mysli>

Nie powtarzaj bzdur medialnych. Lista skarżypytów była jawna, dostępna, znana Forum, nikt się nie krył ze swoim zaangażowaniem.
wanam
VIP
VIP

Postprzez Hammurabi » czwartek, 27 września 2018, 10:44

wanam napisał(a):
Hammurabi napisał(a):Zastanawiam się, w którym miejscu żądanie egzekucji praw (że się tak odwołam do polskiej tradycji), czyli publikacja orzeczeń TK i przyjęcia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przyrzeczenia od prawidłowo wybranych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej sędziów Trybunały Konstytucyjnego...

Nie chce mi się 50 000 razy wracać do tej samej dyskusji. Już nawet ten stary TK stwierdził, iż 2 to jednak nie było prawidłowo <luzik>

Wydaje mi się, że celowo pomijasz, że "szklanka była w ponad połowie pełna", tj. że trzech sędziów zostało wybranych prawidłowo. Ja,jak i i - z tego co pamiętam - większość forumowiczów niebędących realizatorami programu politycznego pn. "Dobra Zmiana", nigdy nie twierdziliśmy, że przyrzeczenie powinno być odebrane przez Prezydenta RP od całej piątki sędziów wybranych na mocy tzw. noweli czerwcowej, tj. także od dwóch sędziów wybranych "na zapas".
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez wanam » czwartek, 27 września 2018, 11:03

Hammurabi napisał(a):
wanam napisał(a):
Hammurabi napisał(a):Zastanawiam się, w którym miejscu żądanie egzekucji praw (że się tak odwołam do polskiej tradycji), czyli publikacja orzeczeń TK i przyjęcia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przyrzeczenia od prawidłowo wybranych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej sędziów Trybunały Konstytucyjnego...

Wydaje mi się, że celowo pomijasz, że "szklanka była w ponad połowie pełna", tj. że trzech sędziów zostało wybranych prawidłowo. Ja,jak i i - z tego co pamiętam - większość forumowiczów niebędących realizatorami programu politycznego pn. "Dobra Zmiana", nigdy nie twierdziliśmy, że przyrzeczenie powinno być odebrane przez Prezydenta RP od całej piątki sędziów wybranych na mocy tzw. noweli czerwcowej, tj. także od dwóch sędziów wybranych "na zapas".

Niczego celowo nie pomijam. Nie chce mi się wracać do przebrzmiałej dyskusji, w której wszystkie argumenty, co do całej 5 zostały już powiedziane. TK jest częścią polskiego porządku, działa i nie ma co się obrażać na rzeczywistość.
wanam
VIP
VIP

Postprzez magdam » czwartek, 27 września 2018, 11:10

Tak, bądźmy dla świętego spokoju i własnej wygody Misiami-Potakiwaczkami.
Kogo obchodzi łamanie Konstytucji i nieprzestrzeganie zasad demokratycznego państwa prawa.
Ostatnio edytowano czwartek, 27 września 2018, 11:15 przez magdam, łącznie edytowano 1 raz
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Magda Modrzyńska

Postprzez Włóczykij » czwartek, 27 września 2018, 11:11

M-B-C napisał(a):"I to by było na tyle".

(Mogłam przyjmować zakłady <lol>)

ale ja poddałam to swojej analizie przed odpowiedzią, nie tylko przy tym wpisie, czy odpowiadać
uznałam, że jednak skoro kolejny raz pojawia się pomysł na przedstawienie wersji, co myśli tzw. szeregowy sędzia, to mimo wszystko należy odnieść się adekwatnie, bo zaciemnianie rzeczywistego płaszczyzny sporu - nie podoba mi się
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » czwartek, 27 września 2018, 11:12

magdam napisał(a):Tak, bądźmy dla świętego spokoju i własnej wygody Misiami-Potakiwaczkami.

uważasz, że konstruktywne jest pisanie wciąż tego samego, gdy sytuacja jest już daleko dalej wśród planistów ...

mimo tego, co pisze wanam, że jest jak jest i jest, fakty te na zawsze weszły do historii i wobec tego będą powracać
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hammurabi » czwartek, 27 września 2018, 11:42

wanam napisał(a):Niczego celowo nie pomijam. Nie chce mi się wracać do przebrzmiałej dyskusji, w której wszystkie argumenty, co do całej 5 zostały już powiedziane. TK jest częścią polskiego porządku, działa i nie ma co się obrażać na rzeczywistość.

Nie wracam do dyskusji, która jak dla mnie nie jest przebrzmiała, lecz ciągle żywa. Przypominam, że przywołałem ten problem jako wskazanie pryncypiów, których bronię, a to na odparcie Twojego twierdzenia, że mając naturę kamerdynera bronię swojego "dobrego pana" narzuconego przez Cesarstwo Rzymskie ze stolicą w Konstantynopolu.
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » czwartek, 27 września 2018, 12:30

Hammurabi napisał(a):
wanam napisał(a):Niczego celowo nie pomijam. Nie chce mi się wracać do przebrzmiałej dyskusji, w której wszystkie argumenty, co do całej 5 zostały już powiedziane. TK jest częścią polskiego porządku, działa i nie ma co się obrażać na rzeczywistość.

Nie wracam do dyskusji, która jak dla mnie nie jest przebrzmiała, lecz ciągle żywa. Przypominam, że przywołałem ten problem jako wskazanie pryncypiów, których bronię, a to na odparcie Twojego twierdzenia, że mając naturę kamerdynera bronię swojego "dobrego pana" narzuconego przez Cesarstwo Rzymskie ze stolicą w Konstantynopolu.

To proszę aby na przyszłość nie powtarzać nieprawd o 'dystrybucji listy".Bo to przebrzmiałe kłamstwo jest.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Modern_judge » czwartek, 27 września 2018, 12:45

Hammurabi napisał(a):Problem polega na tym, że Wy widzicie w nas orędowników opozycji, kiedy my jesteśmy jedynie strażnikami praworządności.

Mi jako sędziemu jest całkowicie obojętne kto rządzi, byle nie naruszał niezależności sądów i niezawisłości sędziów oraz innych podstawowych zasad państwa prawa. I ja nie blatuję się ani z politykami opozycji, ani z politykami koalicji rządzącej - ani teraz, ani gdy ich role były odwrócone.

Ja nie widzę w Tobie (podobnie np. w Magdam) orędownika opozycji. Są jednak sędziowie, którzy nadają ton takiemu postrzeganiu. Wspomnę tylko o występach na marszach KOD-u, wyjściu z Czytelnika, wyjazdach do Brukseli, czy ostatnim, dość jednoznacznym wydarzeniu - udziale sędziów w spotkaniu wyborczym Koalicji Obywatelskiej.
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez Hammurabi » czwartek, 27 września 2018, 13:57

Modern_judge napisał(a):Ja nie widzę w Tobie (podobnie np. w Magdam) orędownika opozycji. Są jednak sędziowie, którzy nadają ton takiemu postrzeganiu. Wspomnę tylko o występach na marszach KOD-u, wyjściu z Czytelnika, wyjazdach do Brukseli, czy ostatnim, dość jednoznacznym wydarzeniu - udziale sędziów w spotkaniu wyborczym Koalicji Obywatelskiej.

Cieszę się, że ktoś w końcu mnie nie ubiera na siłę w nie moje buty.
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » czwartek, 27 września 2018, 14:04

https://www.tvn24.pl/przesluchania-kand ... 542,s.html

Polecam w wolnym czasie - protokoły z przesłuchań kandydatów do SN przed zespołami KRS. Niektóre wypowiedzi kandydatów fajnie się czyta... Niektóre są nawet pikantne. Zastanawiam się tylko, czy CourtWatch i TVN nie popełnili tutaj poważnego uchybienia z danymi osobowymi.
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez M-B-C » czwartek, 27 września 2018, 14:34

Nie Court Watch, tylko Sieć Obywatelska Watchdog.

Nie czytałam/nie oglądałam, ale skoro protokoły nie zostały zanonimizowane pod względem danych osobowych, to chyba jako informacja publiczna w całości są jawne ? <mysli>
M-B-C

Postprzez Hammurabi » czwartek, 27 września 2018, 15:09

Modern_judge napisał(a):https://www.tvn24.pl/przesluchania-kandydatow-do-sadu-najwyzszego-szczegoly-z-protokolow,871542,s.html

Polecam w wolnym czasie - protokoły z przesłuchań kandydatów do SN przed zespołami KRS. Niektóre wypowiedzi kandydatów fajnie się czyta... Niektóre są nawet pikantne. Zastanawiam się tylko, czy CourtWatch i TVN nie popełnili tutaj poważnego uchybienia z danymi osobowymi.

Po publikacji dostałem wyimek z protokołu przesłuchania jednego z kandydatów do ID z 20 sierpnia, potwierdziłem w necie jego autentyczność i już się przekonałem, że dalej nie chcę tego czytać. Nie wiem, czy to wina obecnego przyzwolenia na ujawnienie niskich instynktów (co bardziej prawdopodobne), czy kandydat manipulował i mówił co mu się wydawało, że KRS chce usłyszeć (mało prawdopodobne), tym niemniej mi jest wstyd, że kandydat jest w ogóle sędzią. Ciekawe, czy jak pełnomocnicy się zapoznają z protokołem jego przesłuchania to będą wnosili o jego wyłączenie; ja bym tak czynił.
Cytując klasyka - dobrze, że pan sędzia nie okazał się "najlepszym", szkoda że jednak był "fantastycznym". <zalamka>
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez regis » czwartek, 27 września 2018, 15:25

kilka przeleciałem z ciekawości. .i niestety <zalamka> jest to w większości lektura "porażająca"..w sensie miałkich wypowiedzi.podlizywania się komisji,czy dywagacji na tematy osobiste itp..
chyba kandydaci nie mieli świadomości ,że te protokoły z ich wypowiedziami zostaną kiedyś upublicznione..bo chyba byli by bardziej powściągliwi <mysli>
praca domowa obowiązkowa do odrobienia .. dla tych co będą jeszcze startować <luzik>
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » czwartek, 27 września 2018, 17:44

Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Darkside » czwartek, 27 września 2018, 18:00

to ja chyba też zadam se pytanie <mysli>

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
No pain no gain!

Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego.
Darkside
Junior admin
Junior admin

Kim jestem ?: Jestem sobie

Postprzez Dreed » czwartek, 27 września 2018, 18:04

Darkside napisał(a):
to ja chyba też zadam se pytanie <mysli>

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Wiesz...? Może to faktycznie dobry pomysł? <mysli>
Można by odłożyć te najstarsze lub najobszerniejsze sprawy na półkę... Coś w tym jest.
Chociaż z drugiej strony to po prostu (autocenzura) <zalamka> <zalamka>
Dreed
Site Admin
Site Admin

Kim jestem ?: Zły admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..