Piszą o nas w sierpniu 2018

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w sierpniu 2018

Postprzez jaro123 » środa, 15 sierpnia 2018, 09:41

Tomasz Zawiślak napisał(a):https://wpolityce.pl/m/polityka/407892-ke-staje-po-stronie-kasty-wiceminister-piebiak-odpowiada

I prawdę powiedział...
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez magdam » środa, 15 sierpnia 2018, 11:30

Tomasz Zawiślak napisał(a):https://wpolityce.pl/m/polityka/407892-ke-staje-po-stronie-kasty-wiceminister-piebiak-odpowiada

W-ce min. powiedział:„Z całą pewnością nie widzimy podstaw, żeby wycofywać się z reformy, która jest wdrażana i jesteśmy przekonani, że będzie dalej wdrażana, bo tego oczekują Polacy.”

Z całą pewnością w-ce minister i jego poplecznicy nie spoczną dopóki za pomocą tzw. reformy nie podporządkują wymiaru sprawiedliwości władzy wykonawczej, nie nagrodzą stołkami sędziów lojalnych wobec nich i nie przeprowadzą prywatnej wojenki mszcząc się na sędziach - przeciwnikach niszczenia niezależności sądownictwa i sędziach - krytykach ich zachowań.

To jedyne czego możemy być pewni.
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Magda Modrzyńska

Postprzez jaro123 » środa, 15 sierpnia 2018, 11:42

A Magda M dalej swoje. <rotfl> I znowu nie mogą się z nią zgodzić. Ale może dlatego, ze nie lubię ani kasty, ani bizancjum, ani dworów prezesowskich.
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » środa, 15 sierpnia 2018, 12:14

magdam napisał(a):

W-ce min. powiedział:„Z całą pewnością nie widzimy podstaw, żeby wycofywać się z reformy, która jest wdrażana i jesteśmy przekonani, że będzie dalej wdrażana, bo tego oczekują Polacy.”

Z całą pewnością w-ce minister i jego poplecznicy nie spoczną dopóki za pomocą tzw. reformy nie podporządkują wymiaru sprawiedliwości władzy wykonawczej, nie nagrodzą stołkami sędziów lojalnych wobec nich i nie przeprowadzą prywatnej wojenki mszcząc się na sędziach - przeciwnikach niszczenia niezależności sądownictwa i sędziach - krytykach ich zachowań.

To jedyne czego możemy być pewni.

zapowiadasz, co zrobi grupa, której frontmanem jest s. Żurek, bo to akurat ich styl?
To co prezentujesz rzucając kalumnie owe ogół nie może być usprawiedliwione żadnymi ideałami, bo radykalizm zawsze wiąże się ze złem.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez TEZ » środa, 15 sierpnia 2018, 15:16

Oczywiście, że się utrwaliło:
kasta = wszyscy sędziowie, oprócz tych, którzy kastą nie są; a decyduje o tym kto? no kto? a np. jaro :cool: <okok>
TEZ

Postprzez jaro123 » środa, 15 sierpnia 2018, 23:36

Tomasz Zawiślak napisał(a):Oczywiście, że się utrwaliło:
kasta = wszyscy sędziowie, oprócz tych, którzy kastą nie są; a decyduje o tym kto? no kto? a np. jaro :cool: <okok>

Pani sędzia na tzw. kongresie sędziów określiła zjawisko i ludzie od razu zrozumieli o kogo chodzi. Przynależność do kasty to kwestia wyboru i zaliczają się do niej, którzy chcą tego, aby było tak jak było. Nie martw się Polacy wiedzą doskonale, o kogo chodzi, nikt nie musi o tym stanowić.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez anpod » czwartek, 16 sierpnia 2018, 07:53

jaro, wiesz, jaki z Tobą jest największy problem? Że w ogóle nie dociera do Ciebie, że sprzeciw, protesty wobec tego, co teraz jest robione i w czym ławą uczestniczycie nie jest w ogóle powiązany z akceptacją, czy tęsknotą za tym, co było. Myślenie analogiczne do całej obecnej władzy.
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » czwartek, 16 sierpnia 2018, 07:56

anpod napisał(a):jaro, wiesz, jaki z Tobą jest największy problem? Że w ogóle nie dociera do Ciebie, że sprzeciw, protesty wobec tego, co teraz jest robione i w czym ławą uczestniczycie nie jest w ogóle powiązany z akceptacją, czy tęsknotą za tym, co było. Myślenie analogiczne do całej obecnej władzy.
Myślę, że to nie jest największy problem.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez rbk » czwartek, 16 sierpnia 2018, 07:59

anpod napisał(a):jaro, wiesz, jaki z Tobą jest największy problem? Że w ogóle nie dociera do Ciebie, że sprzeciw, protesty wobec tego, co teraz jest robione i w czym ławą uczestniczycie nie jest w ogóle powiązany z akceptacją, czy tęsknotą za tym, co było. Myślenie analogiczne do całej obecnej władzy.

Chyba to jednak nie tak. Przynajmniej z wypowiedzi ważnych działaczy IS i innych grup wpływu, w szczególności powiązanych z zagranicznymi ośrodkami decyzyjnymi wyłania się inne stanowisko. :(
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » czwartek, 16 sierpnia 2018, 08:08

romanoza napisał(a):
Myślę, że to nie jest największy problem.

nie doprecyzowałam- problem w dyskusji forumowej, że tak zawężę.
@rbk- to także odpowiedź na Twój post.
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » czwartek, 16 sierpnia 2018, 11:13

rbk napisał(a):

Chyba to jednak nie tak. Przynajmniej z wypowiedzi ważnych działaczy IS i innych grup wpływu, w szczególności powiązanych z zagranicznymi ośrodkami decyzyjnymi wyłania się inne stanowisko. :(

Myślę jednak, że jest spora grupa sędziów, którzy nie tęsknią za "ancien regimem", a jednocześnie nie muszą popierać tych form działania, które są obecnie stosowane.

Dla Jara jest to proste - albo się popiera zmiany albo broni się starego systemu.

Analogiczny problem - tylko w druga stronę - jest zresztą z liderami GTW... :/:
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » czwartek, 16 sierpnia 2018, 17:03

A tam nie dociera ...
ropuch

Postprzez iga » czwartek, 16 sierpnia 2018, 19:19

Eurokraci mają nowy plan uderzenia w Polskę - UJAWNIA wiceszef Parlamentu Europejskiego
https://niezalezna.pl/233309-eurokraci- ... opejskiego
- Prawdopodobnie, niestety, Polska tę sprawę w Trybunale Sprawiedliwości UE przegra. W UE są siły polityczne, które chcą tę sprawę rozgrywać z różnych powodów. Przykładowo, jeśli z jednej strony naruszają zasady unii energetycznej, forsując Nord Stream 2, trudno się spodziewać, że nie miałyby podważać pozycji Polski. Możliwe, że pod wpływem tych sił KE się spieszy.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iska1985 » czwartek, 16 sierpnia 2018, 19:42

A czytaliscie o ENCJ i zawieszeniu lub wykluczeniu polskiej KRS.
No i Pan Sędzia Milewski złożył wniosek o przejście w stan spoczynku
iska1985
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez iga » czwartek, 16 sierpnia 2018, 20:24

czytaliśmy.
Natomiast do tej pory nie wiem, czy ENCJ czytała o "spółdzielni".
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez jaro123 » czwartek, 16 sierpnia 2018, 20:48

Doprawdy?
jaro123
VIP
VIP

Postprzez iska1985 » czwartek, 16 sierpnia 2018, 20:58

iga napisał(a):czytaliśmy.

a czy oni wiedzą co to w ogóle spółdzielnia?
iska1985
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaro123 » piątek, 17 sierpnia 2018, 09:22

iska1985 napisał(a):

Tak tłumaczyliśmy przedstawicielom ENCJ czym była tzw. spółdzielnia
jaro123
VIP
VIP

Postprzez iga » piątek, 17 sierpnia 2018, 09:30

jaro123 napisał(a):
iska1985 napisał(a):

Tak tłumaczyliśmy przedstawicielom ENCJ czym była tzw. spółdzielnia

skoro ustne tłumaczenie nie pomogło - to trzeba napisać i opublikować
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Włóczykij » piątek, 17 sierpnia 2018, 10:01

Też tak pomyślałam.
Ps. Ale to by mogło być tylko w stylu dziennikarstwa śledczego, więc niestety się nie bardzo da. Media rzekomo broniące praworządności nie opublikują, a inni zostaną potraktowani jako tuba rządowa.
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hinoki » piątek, 17 sierpnia 2018, 11:07

iska1985 napisał(a):A czytaliscie o ENCJ i zawieszeniu lub wykluczeniu polskiej KRS.

Jest to element szerszej strategii mającej na celu podporzadkowanie Polski głównej narracji w UE. Eksperci z prawa porównawczego unijni i polscy nie ukrywają, że Polska jest krajem emblematycznym i tu rozgrywa się obecnie spór pomiędzy demokracją liberalną a demokracją postliberalną.
Moim zdaniem okopywanie się na pozycji dotychczasowego porządku jest skazane na przegraną.
Jasne jest, że wraz z demokracją liberalną jednak "historia nie umarła".Wykluwa się nowy porządek globalny. Jaki będzie? Kto to wie?

Co do Sieci Rad, to był z niej mały pożytek w Polsce.Zaspakajała próżność wynikającą z przynależności do europejskiej rodziny. Opinie tej Sieci Rad leżały na półkach KRS i pokrywały się kurzem.
Członkowie KRS nie robili z nich użytku, nie rozpowszechniali wśród "ludu sądzącego" , tj ich tresci nie trafialy "pod strzechy sedziowskie", nie lobbowali tymi opiniami w celu doprowadzenia do zmian w polskim ustroju sądownictwa.
Kto czytał opinię Sieci Rad ws przydziałów spraw sędziom?
Hinoki
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: znam FS nie tylko z widzenia

Postprzez iga » piątek, 17 sierpnia 2018, 11:33

Włóczykij napisał(a):Też tak pomyślałam.
Ps. Ale to by mogło być tylko w stylu dziennikarstwa śledczego, więc niestety się nie bardzo da. Media rzekomo broniące praworządności nie opublikują, a inni zostaną potraktowani jako tuba rządowa.

z punktu widzenia społecznego utworzenie spółdzielni w KRS było bardzo szkodliwe. Nie przesądzałabym, że żaden dziennikarz się tego nie podejmie.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Włóczykij » piątek, 17 sierpnia 2018, 11:39

To o czym pisze Hinoki o czymś, co można nazwać tworzeniem etosu, to szerszy i rozległy problem. Dlatego też mamy, co mamy. I to jakby koronny dowód odnośnie zjawiska nazwanego "kasta".

A co do demokracji liberalnej, to nie ma innej opcji dla dobra ludzi. Dopiero będę sobie nadrabiać lekturę, ale tezy, że nie żyliśmy w takiej demokracji, to jeden z punktów do płaszczyzny rozważań.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez cis » piątek, 17 sierpnia 2018, 18:30

https://tiny.pl/gvwzb

Szef KRS: decyzja ENCJ nam nie zaszkodzi. Sędziowie (prezes Stowarzyszenia Sędziów "Themis", sędzia Beata Morawiec; sędzia Krystian Markiewicz; sędzia Waldemar Żurek): to jakaś aberracja, zaklinanie rzeczywistości.

„My, sędziowie sprzeciwiający się "dobrej zmianie" ostrzegaliśmy przed takim scenariuszem. Ostrzegaliśmy, że nikt w Europie nie zaakceptuje niszczenia trójpodziału władzy, co właśnie się u nas dzieje. Ostrzegaliśmy, że będą konsekwencje i właśnie odczuwamy je na własnej skórze - podkreśla sędzia Żurek.”
cis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..