Piszą o nas w lipcu 2018

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w lipcu 2018

Postprzez Włóczykij » sobota, 14 lipca 2018, 16:31

ciekawa wypowiedź
https://www.teologiapolityczna.pl/miedz ... trybunalow
Międzynarodówka sędziów, prawników i trybunałów, czyli po staremu bez realizmu

i
Dziś więc wielu ekonomistów wzywa do rewizji, włącznie z reformą światowego ładu gospodarczego.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez regis » sobota, 14 lipca 2018, 16:43

Modern_judge napisał(a):Znów perfidna manipulacja Iustitii. Nie życzę sobie, żeby ta parasekciarska organizacja wypowiadała się w moim imieniu.

https://www.iustitia.pl/2435-komunikat- ... ia-14-07-2

Dla mnie lepszym jest ta część:
" Obrady organu podającego się za KRS.."+"ogłoszone konkursy do SN są nieważne"..
Czyli dosadnie, i jednoznaczne <zalamka>

prawie jak formalne wypowiedzenie wojny
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaaga » sobota, 14 lipca 2018, 16:54

Modern_judge napisał(a):Znów perfidna manipulacja Iustitii. Nie życzę sobie, żeby ta parasekciarska organizacja wypowiadała się w moim imieniu.

https://www.iustitia.pl/2435-komunikat- ... -07-2018-r

"Dziś wysłuchaliśmy głosu sędziów z całej Polski. Wszyscy zgadzają się z powyższymi stwierdzeniami. W najbliższych dniach poinformujemy o naszym stanowisku co do zasadności udziału w takim konkursie, kierując się dobrem Rzeczypospolitej Polskiej i ochroną praw obywateli".

Plus kreowanie męczennika MKW. Zadużeni są we własnej wielkości.

No faktycznie lepiej gdyby podali w procentach.
Z drugiej strony, może wszyscy których wysłuchali zgadzają się z tezą, co nie znaczy, że wszystkich wysluchano.
jaaga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: always look on the bright side of life

Postprzez adela » sobota, 14 lipca 2018, 19:03

suzana22 napisał(a):
kam napisał(a):A dla mnie najbardziej smutne, że nie odważono się poddać sprawy wysokości wynagrodzenia pod rozstrzygnięcie sądu. Rejonowego.

Co sędzia SN miałby się zdawać na wyrok jakiegoś nieudacznika podsędka z rejonu? :lol: :lol: :lol: Rejony są dobre dla maluczkich a nie dla gigantów intelektu <luzik>

Polecam lekturę ustawy o Sądzie Najwyższym:

Art. 27. § 1. Do właściwości Izby Dyscyplinarnej należą sprawy:
2) z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych dotyczące sędziów Sądu Najwyższego;
3) z zakresu przeniesienia sędziego Sądu Najwyższego w stan spoczynku"

Zatem to ustawodawca zdyskredytował sędziów powszechnych. A jednocześnie na chwilę obecną pozbawił sędziów SN prawa do sądu, bo izby dyscyplinarnej nie ma.
adela
Moderator
Moderator

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez regis » sobota, 14 lipca 2018, 19:20

Ale przecież niedługo będzie obsadzona bo na papierze jest od dawna
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » sobota, 14 lipca 2018, 19:32

Ogłoszone konkursy na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego, dokonane obwieszczeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 maja 2018 r., są nieważne. Wynika to nie tylko z faktu niekonstytucyjnej procedury, ale i z tego powodu, że postanowienie Prezydenta ją inicjujące wbrew art. 144 ust. 2 Konstytucji nie miało kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów. Tym samym również nieważny będzie wybór sędziów Sądu Najwyższego. Zasadność tej ostatniej tezy potwierdza wydany w pełnym składzie wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 23 marca 2006 r., sygn. K 4/06.

czyli jeśli brak będzie kontrasyganty Premiera na postanowieniach Prezydenta o przedłużeniu czynnej służby, to te decyzje będą zdaniem Iustitii także nieważne i w konsekwencji wszyscy SSN, którzy ukończyli 65 lat przejdą w stan spoczynku?
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Joasia » sobota, 14 lipca 2018, 23:05

jaaga napisał(a):

https://www.iustitia.pl/2435-komunikat- ... -07-2018-r
"Dziś wysłuchaliśmy głosu sędziów z całej Polski. Wszyscy zgadzają się z powyższymi stwierdzeniami. W najbliższych dniach poinformujemy o naszym stanowisku co do zasadności udziału w takim konkursie, kierując się dobrem Rzeczypospolitej Polskiej i ochroną praw obywateli".

Plus kreowanie męczennika MKW. Zadużeni są we własnej wielkości.

No faktycznie lepiej gdyby podali w procentach.
Z drugiej strony, może wszyscy których wysłuchali zgadzają się z tezą, co nie znaczy, że wszystkich wysluchano.

W procentach? Chyba w promilach. 26 osób.
W dodatku nie pojechali na to zebranie ci, którzy dotychczas byli niemal zawsze, a nie zgadzają się z tą narracją.

Edit: właśnie otrzymałam informację, na innym forum, że na zebraniu była liczba osób inna niż 26. Niniejszym prostuję.
(Podałam tę liczbę za innym wpisem, którego nikt nie prostował.)
Podano mi, że ponad 40.
Co i tak jest promilem.

edit by admin:
Podałem liczbę 26, ponieważ tyle osób naliczyłem na publikowanym przez organizatorów zdjęciu. Wu
Widocznie część uznała, że nie zasługuje na uwiecznienie ku pamięci. Albo jest to kolejna nieprawdziwa informacja podawana przez IS. W każdym razie uważam, że jeśli było więcej osób to opinia publiczna powinna poznać zaszczytną ich listę. Unikniemy wówczas zbędnych dyskusji o tajnych obradach.
Ostatnio edytowano sobota, 14 lipca 2018, 23:26 przez Joasia, łącznie edytowano 2 razy
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » sobota, 14 lipca 2018, 23:09

W promilach to po zebraniu.
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez Włóczykij » sobota, 14 lipca 2018, 23:50

Joasiu, a policzyłaś ile z Warszawy ?
No i sam zarząd daje geograficznie dużą część IS.
No i wiesz, że nie ma opcji, by nie była podjęta uchwała inna niż założona.
ps. na zdjęciu nie ma 40, ale fakt, że członkowie zarządu niekoniecznie są w trakcie zebrania z oddziałami. z samego Wrocławia widziałam min. 2 osoby, a nie chodzi mi o członka zarządu. Itd.

Znajomy oglądacz telewizji właśnie z tego źródła dowiedział się dziś o zebraniu, więc zadanie wykonane.

Dodajmy, że podważanie SN jest niezgodne z uchwałą nr 3 zjazdu IS, by jednak sędziowie SN trwali. Oczywiście będą tłumaczyć zmianą okoliczności, ale okoliczności nie zmieniły się. A nawet jest lepiej, bo I PSN nie wchodziła siłą. S. Iwulski wg PAD jest I PSN. Unia patrzy jak się dogadać (zawsze to premier z bankowości swój chłopak). Cięcia w KRS sędziów SN były brzydkie, ale tym bardziej powinny utwierdzać, że należy chronić tych, co zostaną w SN i SN.
Tymczasem decyzja, którą ma obowieścić zarząd, zmierza na podważnie SN. Wówczas w świat pójdzie, że SN w kraju nie działa. I wówczas tzw. opozycja powie, że nie działa TK i nie działa SN. Bez SN trudno mówić, że działa sądownictwo poszechne.
No i po co był tępić jaro za hipotezę o polexicie ?
Ostatnio edytowano niedziela, 15 lipca 2018, 00:08 przez Włóczykij, łącznie edytowano 1 raz
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » niedziela, 15 lipca 2018, 00:03

wracając do stanowiska IS, to nie wiem po co im ta kontrasygnata na ogłoszeniu konkursu - skoro to się przecież wpisuje w proces nominacyjny, przewidziany w art. 144 ust. 3 pkt.17 Konstytucji
właśnie ta kontrasygnata byłaby tu nieporozumieniem
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Włóczykij » niedziela, 15 lipca 2018, 00:10

iga napisał(a):wracając do stanowiska IS, to nie wiem po co im ta kontrasygnata na ogłoszeniu konkursu - skoro to się przecież wpisuje w proces nominacyjny, przewidziany w art. 144 ust. 3 pkt.17 Konstytucji
właśnie ta kontrasygnata byłaby tu nieporozumieniem

dlatego nie piszę prawniczymi argumentami, bo to z prawem w rozumieniu praworządności nie ma nic wspólnego
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » niedziela, 15 lipca 2018, 00:42

Z Warszawy 8 sztuk niezłomnych. Wychodzi na to, że więcej niż 1/4. Wysłuchali zatem 18 minus zarząd. Czyli 15. Reprezentacja niczego sobie <okok>
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez arczi » niedziela, 15 lipca 2018, 09:16

Ostatnio wszystkie stanowiska IS zmierzają do kwestionowania wszystkich i wsystkiego oraz do wykazania że wszystko jest niewazne. To celowy zabieg. Bo jak coś jest niewazne to latwiej to w przyszlosci odwrócić bez DEMOKRATYCZNYCH procedur, które teraz jak najbardziej są konieczne nawet jak nie wynikają z przepisu- vide kontrasygnata premiera, czy zakaz obniżenia stanu spoczynku.
Wystarczy ustawa: przepisy xyz są niewazne z mocy prawa zatem osoby xyz zostaja pozbawione stanowisk z mocy prawa. Nie zdziwilbym się gdyby sedziowie w tym trybie byli usuwani z zawodu.
Warto zapamietac to zdjecie z obrad wybrancow IS bo po wygranych wyborach znajdziecie na nim wielu prominentnych wówczas sędziów...
arczi
VIP
VIP

Postprzez Modern_judge » niedziela, 15 lipca 2018, 09:40

Zgadzam się. To się nazywać będzie przywracanie rządów prawa. Tylko, żeby to zrobić, trzeba będzie wygrać wybory. Ja stawiam, że Iustitia, a przynajmniej jej część, weźmie urlop na kampanię wyborczą i wejdzie w buty polityków. Na razie są jedynie ich ustami.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez PiterL » niedziela, 15 lipca 2018, 10:01

adela napisał(a):
suzana22 napisał(a):
kam napisał(a):A dla mnie najbardziej smutne, że nie odważono się poddać sprawy wysokości wynagrodzenia pod rozstrzygnięcie sądu. Rejonowego.

Co sędzia SN miałby się zdawać na wyrok jakiegoś nieudacznika podsędka z rejonu? :lol: :lol: :lol: Rejony są dobre dla maluczkich a nie dla gigantów intelektu <luzik>

Polecam lekturę ustawy o Sądzie Najwyższym:

Art. 27. § 1. Do właściwości Izby Dyscyplinarnej należą sprawy:
2) z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych dotyczące sędziów Sądu Najwyższego;
3) z zakresu przeniesienia sędziego Sądu Najwyższego w stan spoczynku"

Zatem to ustawodawca zdyskredytował sędziów powszechnych. A jednocześnie na chwilę obecną pozbawił sędziów SN prawa do sądu, bo izby dyscyplinarnej nie ma.

A tam zaraz pozbawieni prawa do sądu...

Art. 35.
§3. Sędzia może być wyznaczony przez Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego do udziału w rozpoznaniu określonej sprawy w innej izbie oraz, za zgodą sędziego, do orzekania na czas określony w innej izbie. Wyznaczenie sędziego do orzekania w innej izbie, bez jego zgody, może nastąpić na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy w roku. Po upływie okresu wyznaczenia sędziego do orzekania w innej izbie, sędzia podejmuje czynności w sprawach przydzielonych mu w tej izbie do ich zakończenia. Wyznaczenie sędziego Sądu Najwyższego orzekającego w Izbie Dyscyplinarnej do udziału w rozpoznaniu określonej sprawy lub do orzekania na czas określony w innej izbie wymaga także zgody Prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Dyscyplinarnej.
PiterL
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez magdam » niedziela, 15 lipca 2018, 11:34

Z jakich powodów dyskusja, którą zainicjował dzisiejszy post @arcziego z 9:16 i post @Modern_judge z 9:40 została przeniesiona do "wycieczek personalnych i postów niemerytorycznych"natomiast te posty nadal widnieją w wątku "piszą o nas" skoro z tematem tym nie ma nic wspólnego?
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Magda Modrzyńska

Postprzez Dreed » niedziela, 15 lipca 2018, 11:47

magdam napisał(a):Z jakich powodów dyskusja, którą zainicjował dzisiejszy post @arcziego z 9:16 i post @Modern_judge z 9:40 została przeniesiona do "wycieczek personalnych i postów niemerytorycznych"natomiast te posty nadal widnieją w wątku "piszą o nas" skoro z tematem tym nie ma nic wspólnego?

A z takich, że Twój wpis stanowił wycieczkę personalną i całość tej dyskusji, łącznie z odpowiedziami innych użytkowników został przeniesiony w miejsce niedostępne bez logowania.

Lepsze to niż czasowy ban <okok>
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Hinoki » niedziela, 15 lipca 2018, 13:51

Włóczykij napisał(a):ciekawa wypowiedź
https://www.teologiapolityczna.pl/miedz ... trybunalow

i
Dziś więc wielu ekonomistów wzywa do rewizji, włącznie z reformą światowego ładu gospodarczego.

Felieton nie wszedł mojej uwagi. Krótki i celny. Symptomatyczny. Został przeze mnie odczytany na głos koledze- sędziemu, który tuż po lekturze pojawił się w moim zasięgu.
To widać - prawnikom brakuje refleksu. Większość tkwi w systemie, który globalnie wyczerpał już swoje możliwości. Przykładem takich prawników są ci ze Stowarzyszenia Iustitia. Nie czują symptomów zmian przekraczających granice. Tkwią przy starych konceptach na ustrój państwowy.Sa konserwatywnie nieelastyczni.Polecam im lekturę " Kto ukradł mój ser?"
I nie tylko im, bo w Europie znajdują sobie podobnych.
Nie mówię, żeby prawnicy stali się rewolucjonistami.Mowię żeby uczestniczyli w transformacji , w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań.
Hinoki
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: znam FS nie tylko z widzenia

Postprzez jaaga » niedziela, 15 lipca 2018, 14:16

jaaga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: always look on the bright side of life

Postprzez jaro123 » niedziela, 15 lipca 2018, 14:49

jaaga napisał(a):http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,23671123,zakrety-sedziego-johanna-marcowy-prokurator-adwokat-opozycji.html

Klasyk, rzucanie błotem, bo zawsze się może coś przyczepić, prawda? Te metody u marksistów wiecznie żywe, tak samo jak Włodzimierz Ilicz Lenin.
Ostatnio edytowano niedziela, 15 lipca 2018, 14:53 przez jaro123, łącznie edytowano 1 raz
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez magdam » niedziela, 15 lipca 2018, 14:52

Hinoki napisał(a):
https://www.teologiapolityczna.pl/miedz ... trybunalow ... trybunalow ... trybunalow

i

Felieton nie wszedł mojej uwagi. Krótki i celny. Symptomatyczny. Został przeze mnie odczytany na głos koledze- sędziemu, który tuż po lekturze pojawił się w moim zasięgu.
To widać - prawnikom brakuje refleksu. Większość tkwi w systemie, który globalnie wyczerpał już swoje możliwości. Przykładem takich prawników są ci ze Stowarzyszenia Iustitia. Nie czują symptomów zmian przekraczających granice. Tkwią przy starych konceptach na ustrój państwowy.Sa konserwatywnie nieelastyczni.Polecam im lekturę " Kto ukradł mój ser?"
Nie mówię, żeby prawnicy stali się rewolucjonistami.Mowię żeby uczestniczyli w transformacji , w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań.

Nie rozumiem dlaczego to napisałaś, akurat Ty doskonale wiesz, że IS krytykowała wiele razy wiele rozwiązań starego systemu proponując konstruktywne zmiany.
Sami „dobrozmianowcy” wielokrotnie powoływali się na to, że niektórzy z Iustitan poszli tam gdzie poszli aby realizować postulaty IS.
IS chętnie będzie uczestniczyła w zmianach pod warunkiem, że będą zgodne z zasadami państwa prawnego respektując zasadę niezależności sądów i niezawisłości sędziów.
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hinoki » niedziela, 15 lipca 2018, 14:56

magdam napisał(a):
Hinoki napisał(a):
https://www.teologiapolityczna.pl/miedz ... trybunalow ... trybunalow ... trybunalow ... trybunalow

i

Nie rozumiem dlaczego to napisałaś, akurat Ty doskonale wiesz, że IS krytykowała wiele razy wiele rozwiązań starego systemu proponując konstruktywne zmiany.
Sami „dobrozmianowcy” wielokrotnie powoływali się na to, że niektórzy z Iustitan poszli tam gdzie poszli aby realizować postulaty IS.
IS chętnie będzie uczestniczyła w zmianach pod warunkiem, że będą zgodne z zasadami państwa prawnego respektując zasadę niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

Piszę o dzisiejszej Iustitii, która już nie jest moją Iustitią.
Hinoki
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: znam FS nie tylko z widzenia

Postprzez magdam » niedziela, 15 lipca 2018, 14:57

jaro123 napisał(a):
jaaga napisał(a):http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,23671123,zakrety-sedziego-johanna-marcowy-prokurator-adwokat-opozycji.html

Klasyk, rzucanie błotem, bo zawsze się może coś przyczepić, prawda? Te metody u marksistów wiecznie żywe, tak samo jak Włodzimierz Ilicz Lenin.

A konkretnie - które treści artykułu uważasz za błoto?
Z tego co kojarzę to nie masz dostępu do całości publikacji Gazety Wyborczej.
Ale może się mylę, może zostałeś stałym czytelnikiem GW.
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez wanam » niedziela, 15 lipca 2018, 16:46

magdam napisał(a):IS chętnie będzie uczestniczyła w zmianach pod warunkiem, że będą zgodne z zasadami państwa prawnego respektując zasadę niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

<rotfl> <rotfl>

Magdam, dobra dusza jesteś.
IS dało przykład "uczestnictwa" przy pierwszym projekcie ustawy o krs.
wanam
VIP
VIP

Postprzez Modern_judge » niedziela, 15 lipca 2018, 20:44

Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..