Piszą o nas w kwietniu 2018

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w kwietniu 2018

Postprzez ropuch » środa, 18 kwietnia 2018, 22:12

Geralt napisał(a):
ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):
arczi napisał(a):Prezes SA we Wrocławiu odważnie odpowiada kaście! "Pomimo nacisków części środowiska zawsze będę służył Polsce"

https://wpolityce.pl/polityka/390598-ty ... zyl-polsce ... zyl-polsce
Stopniowo ten feudalny system będzie słabł. Uwolnione awanse, egalitarne kolegia. Potrzebne są jeszcze demokratyczne wybory do zgromadzeń.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

A teraz jakie są wybory do zgromadzeń przepraszam ?

I o tych "uwolnionych awansach" jak byś mógł mi poopowiadać ... to bardzo ciekawe <mysli>
Teraz wybory są nierówne. Głos SSA to 14 głosów SSR. Trudno uznać to za demokratyczne.

A co do uwolnienia awansów to Ropuchu przecież wiesz :)

Geralcie ja naprawdę nie wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz ... <bezradny>

Każdy Sąd wybiera swoich delegatów na Zebraniu. W tym zebraniu uczestniczyć może każdy sędzia tego sądu i każdy ma jeden głos.
Tak wybrane Zgromadzenie może być nie do końca reprezentatywne jeżeli poszczególne sądy obsadzają różną ilość delegatów. Ale nie ma mowy o nierównych wyborach.
ropuch
VIP
VIP

Postprzez Modern_judge » środa, 18 kwietnia 2018, 22:26

ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):
ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):
arczi napisał(a):Prezes SA we Wrocławiu odważnie odpowiada kaście! "Pomimo nacisków części środowiska zawsze będę służył Polsce"

https://wpolityce.pl/polityka/390598-ty ... zyl-polsce ... zyl-polsce ... zyl-polsce
Stopniowo ten feudalny system będzie słabł. Uwolnione awanse, egalitarne kolegia. Potrzebne są jeszcze demokratyczne wybory do zgromadzeń.

I o tych "uwolnionych awansach" jak byś mógł mi poopowiadać ... to bardzo ciekawe <mysli>
Teraz wybory są nierówne. Głos SSA to 14 głosów SSR. Trudno uznać to za demokratyczne.

Każdy Sąd wybiera swoich delegatów na Zebraniu. W tym zebraniu uczestniczyć może każdy sędzia tego sądu i każdy ma jeden głos.
Tak wybrane Zgromadzenie może być nie do końca reprezentatywne jeżeli poszczególne sądy obsadzają różną ilość delegatów. Ale nie ma mowy o nierównych wyborach.

Twoją trafną argumentację, ropuchu, można porównać do wyborów do KRS. Oczywiście do pewnego stopnia. :mrgreen:
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez jaro123 » środa, 18 kwietnia 2018, 23:04

Modern_judge napisał(a):
Twoją trafną argumentację, ropuchu, można porównać do wyborów do KRS. Oczywiście do pewnego stopnia. :mrgreen:

co mają wspólnego te trafne argumenty z wyborem do KRS??? Bo jakoś nie za bardzo łapię.
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » środa, 18 kwietnia 2018, 23:22

https://rzeszow.onet.pl/akcja-cba-zatrz ... ln/w6g72lf
CBA zatrzymało byłego wiceprezesa Urzędu Dozoru Technicznego, byłego funkcjonariusza policji oraz specjalistkę w dziedzinie pozyskiwania dotacji. W sumie w śledztwie zarzuty usłyszało 12 podejrzanych.

https://newsbook.pl/2018/04/18/byly-min ... przez-cba/
b. viceMS zatrzymany
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Joasia » środa, 18 kwietnia 2018, 23:34

ropuch napisał(a):
Joasia napisał(a):Ropuch, proszę Cię... Zgromadzenia nie są reprezentatywne. Sędziowie rejonowi mają mniejszą wagę głosów niż okręgowi. Jest nadreprezentacja SSO. A ze względu na ilość pracy - od ładnych paru lat także nadreprezentacja jednych pionów kosztem innych.
Nie wierzę, że o tym nie pamiętasz... Jako IS od dawna upominamy się o demokratyzację. No, upominaliśmy się, bo teraz to może rzeczywiście zarząd ma inne sprawy na głowie.

Joasiu to ja Cię proszę ...

Gralt pisał o wyborach do Zgromadzeń. One, o ile się nie mylę, odbywają się na Zebraniach sędziów danego sądu.
Można dyskutować czy uzależnienie ilości delegatów od wielkości sądu czy też same proporcje delegatów są ok.
Ale same wybory odbywają się przecież tak, że zebranie sędziów ma wybrać x delegatów i każdy sędzia tego sądu ma jeden głos.

Żartujesz sobie ze mnie, prawda?
Cecha konieczne wyborów demokratycznych to równość. Wybory kurialne nie są demokratyczne.
Wiesz to tak samo jak my wszyscy. IS o tę demokratyzację apeluje i walczy (apelowała i walczyła) od lat.
Co się z Tobą dzieje, Roluchu? Co Ty piszesz? Zawsze dotąd trzymałeś poziom merytoryczny. <mysli>
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez wanam » czwartek, 19 kwietnia 2018, 00:21

jaro123 napisał(a):
Modern_judge napisał(a):

co mają wspólnego te trafne argumenty z wyborem do KRS??? Bo jakoś nie za bardzo łapię.

Chodzi o akcentowanie słowa "każdy". Każdy mógł się zgłosić do krs... itd.
wanam
VIP
VIP

Postprzez Modern_judge » czwartek, 19 kwietnia 2018, 00:30

wanam napisał(a):
jaro123 napisał(a):
Modern_judge napisał(a):

Chodzi o akcentowanie słowa "każdy". Każdy mógł się zgłosić do krs... itd.

... i każdy mógł poprzeć kandydata.

BTW, co o tym sądzicie, gdy pisze to sędzia przed prawomocnym rozstrzygnięciem?: "Śledzę jak wiele osób losy sprawy pewnego posła opozycji. Decyzja zapadła. Ciekawe co zrobi sąd odwoławczy. Ale jeśli sąd - jak twierdzi obrońca - powołał się w uzasadnieniu postanowienia o zastosowaniu aresztu na aktywność medialną posła, to coś tu jest nie tak. (...). Po czwarte, tak jak nie widzę przesłanek szczególnych (czyli obawy ucieczki, matactwa, obawy działań utrudniających proces z racji zagrożenia surową karą) w przywołanym na wstępie przypadku, tak samo nie widziałem ich w przypadku pewnego senatora z partii rządzącej, co do którego Senat nie wyraził zgody na aresztowanie. I tu i tam materiał dowodowy zebrany, podejrzany publicznie zaprzecza zarzutom. Sąd rozstrzygnie o winie. Po co aresztować ? Powodów procesowych nie ma. Ale naiwnie byłoby wierzyć, że u podstaw decyzji prokuratury zawsze są jedynie przesłanki procesowe".
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » czwartek, 19 kwietnia 2018, 01:05

Modern_judge napisał(a):co o tym sądzicie, gdy pisze to sędzia przed prawomocnym rozstrzygnięciem?
Skąd to cytat i który sędzia to pisał?
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez jaro123 » czwartek, 19 kwietnia 2018, 07:23

A tak, to prawda każdy mógł się zgłosić.
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez ropuch » czwartek, 19 kwietnia 2018, 07:58

Joasia napisał(a):
ropuch napisał(a):
Joasia napisał(a):Ropuch, proszę Cię... Zgromadzenia nie są reprezentatywne. Sędziowie rejonowi mają mniejszą wagę głosów niż okręgowi. Jest nadreprezentacja SSO. A ze względu na ilość pracy - od ładnych paru lat także nadreprezentacja jednych pionów kosztem innych.
Nie wierzę, że o tym nie pamiętasz... Jako IS od dawna upominamy się o demokratyzację. No, upominaliśmy się, bo teraz to może rzeczywiście zarząd ma inne sprawy na głowie.

Gralt pisał o wyborach do Zgromadzeń. One, o ile się nie mylę, odbywają się na Zebraniach sędziów danego sądu.
Można dyskutować czy uzależnienie ilości delegatów od wielkości sądu czy też same proporcje delegatów są ok.
Ale same wybory odbywają się przecież tak, że zebranie sędziów ma wybrać x delegatów i każdy sędzia tego sądu ma jeden głos.

Cecha konieczne wyborów demokratycznych to równość. Wybory kurialne nie są demokratyczne.
Wiesz to tak samo jak my wszyscy. IS o tę demokratyzację apeluje i walczy (apelowała i walczyła) od lat.
Co się z Tobą dzieje, Roluchu? Co Ty piszesz? Zawsze dotąd trzymałeś poziom merytoryczny. <mysli>

Chyba znowu niepotrzebnie dajesz się ponosić emocjom ...

W takim razie zdefiniuj proszę co według ciebie oznaczają "równe" wybory i o wyborach do jakiego organu mówimy.

Bo inaczej nie ma to większego sensu ... :roll:

Geralt pisał o Zgromadzeniach, Modern o KRS ... pomieszanie z poplątaniem.
ropuch
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » czwartek, 19 kwietnia 2018, 08:29

zgłaszam moderacji obrażenie userki

chodzi o powyższy post Ropucha

Joasia przedstawiła swoje argumenty, jak zawsze i tylko

jej styl nie ma cech emocjonalnego (osobliwie w znaczeniu, w jakim pojawił się zarzut)
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez wanam » czwartek, 19 kwietnia 2018, 10:02

Modern_judge napisał(a):
BTW, co o tym sądzicie, gdy pisze to sędzia przed prawomocnym rozstrzygnięciem?: "Śledzę jak wiele osób losy sprawy pewnego posła opozycji. Decyzja zapadła. Ciekawe co zrobi sąd odwoławczy. Ale jeśli sąd - jak twierdzi obrońca - powołał się w uzasadnieniu postanowienia o zastosowaniu aresztu na aktywność medialną posła, to coś tu jest nie tak. (...). Po czwarte, tak jak nie widzę przesłanek szczególnych (czyli obawy ucieczki, matactwa, obawy działań utrudniających proces z racji zagrożenia surową karą) w przywołanym na wstępie przypadku, tak samo nie widziałem ich w przypadku pewnego senatora z partii rządzącej, co do którego Senat nie wyraził zgody na aresztowanie. I tu i tam materiał dowodowy zebrany, podejrzany publicznie zaprzecza zarzutom. Sąd rozstrzygnie o winie. Po co aresztować ? Powodów procesowych nie ma. Ale naiwnie byłoby wierzyć, że u podstaw decyzji prokuratury zawsze są jedynie przesłanki procesowe".

A ma dostęp do akt? Jedyna sensowna wypowiedź sędziego to jest stwierdzenie, iż bez dostępu do akt nie może się wypowiadać co do trafności orzeczenia.
Oczywiście można skomentować fakty medialne (mediafakty - fajne słowo), że nie oddają rzeczywistości, stanowią krytykę wykraczającą poza rzeczywistość sądową, zaś sędziowie orzekający nie powinni ulegać naciskom zewnętrznym, więcej że tego rodzaju naciski to godzenie w niezawisłość sędziego, ale to .... inny temat.
wanam
VIP
VIP

Postprzez censor » czwartek, 19 kwietnia 2018, 10:17

jeszcze raz proszę o informację, który sędzia i gdzie się tak wypowiadał. W szczególności: czy chodzi o forum zamknięte czy przestrzeń medialną publiczną, bo to jednak różnie by trzeba oceniać.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez wanam » czwartek, 19 kwietnia 2018, 11:23

censor napisał(a):jeszcze raz proszę o informację, który sędzia i gdzie się tak wypowiadał. W szczególności: czy chodzi o forum zamknięte czy przestrzeń medialną publiczną, bo to jednak różnie by trzeba oceniać.

Słusznie prywatnie to można różne rzeczy mówić.
wanam
VIP
VIP

Postprzez censor » czwartek, 19 kwietnia 2018, 11:32

wanam napisał(a):
censor napisał(a):jeszcze raz proszę o informację, który sędzia i gdzie się tak wypowiadał. W szczególności: czy chodzi o forum zamknięte czy przestrzeń medialną publiczną, bo to jednak różnie by trzeba oceniać.
Słusznie prywatnie to można różne rzeczy mówić.
Nie o to chodzi. To nie jest zero-jeden.
Patrzę okiem karnisty. Gdyby np. rzecz dotyczyła zniesławienia i gdyby oceniać określone treści pod kątem stopnia społecznej szkodliwości czynu, to takie okoliczności jak gdzie, wobec jakiego audytorium itd. mają znaczenie dla oceny. Ustawodawca wprowadził zresztą nawet typ kwalifikowany.
censor
VIP
VIP

Postprzez Modern_judge » czwartek, 19 kwietnia 2018, 14:25

http://judge2017.blox.pl/html

Niszowy blog. Są tam też inne kwiatki i osobiste wycieczki sędziego z Warszawy.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » czwartek, 19 kwietnia 2018, 14:32

ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):
ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):

https://wpolityce.pl/polityka/390598-ty ... zyl-polsce ... zyl-polsce ... zyl-polsce

"Nie do końca reprezentatywne" to spory eufemizm Ropuchu.

Jest zupełnie niereprezentatywne.

5% populacja SSA ma 1/3 głosów w samorządzie i 100% w kolegium SA.

Stosunek siły głosu wynosi 1:3:14 (SSR, SSO, SSA)

Przykro mi Ropuchu, ale nie czuję trzykrotnie mądrzejszy ani lepszy od Ciebie. <luzik>
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » czwartek, 19 kwietnia 2018, 14:34

jaro123 napisał(a):A tak, to prawda każdy mógł się zgłosić.

Nie da się ukryć, że mógł...

<rotfl>

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » czwartek, 19 kwietnia 2018, 14:38

ropuch napisał(a):
Joasia napisał(a):
ropuch napisał(a):

Chyba znowu niepotrzebnie dajesz się ponosić emocjom ...

W takim razie zdefiniuj proszę co według ciebie oznaczają "równe" wybory i o wyborach do jakiego organu mówimy.

Bo inaczej nie ma to większego sensu ... :roll:

Geralt pisał o Zgromadzeniach, Modern o KRS ... pomieszanie z poplątaniem.

No to jeszcze raz:

Równe wybory oznaczają, że sędzia ma równy głos niezależnie od szczebla. Dotyczy to zarówno wszystkich szczebli samorządu, jak i KRS (o ile zostałaby przywrócona zasada wyboru przez sędziów).

Przykładowo jeśli SO i SR mają tyle samo sędziów to wybierają tyle samo delegatów do ZO. To chyba proste.

I mam nadzieję, że jeszcze kilka płomiennych uchwał ze szczebla SA i pojawi się wreszcie polityczna wola spłaszczenia.

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » czwartek, 19 kwietnia 2018, 14:44

http://m.niezalezna.pl/222989-mocne-prz ... ienia-sadu

Może to skłoni pana sędziego do większej refleksji i powściągliwości tym bardziej, mec. Giertych często pojawia się na rozprawach w sądzie warszawskim.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » czwartek, 19 kwietnia 2018, 15:04

Modern_judge napisał(a):http://m.niezalezna.pl/222989-mocne-przeslanki-dotyczace-tymczasowego-aresztu-dla-gawlowskiego-znamy-szczegoly-uzasadnienia-sadu
Rzuciłem okiem.
Nie znając bliżej szczegółów sprawy mogę jednak ocenić, na podstawie zamieszczonych fragmentów uzasadnienia postanowienia o zastosowaniu tymczasowego aresztowania, że staranność uzasadnienia dalece wykracza in plus (gdy idzie o uzasadnianie przesłanek stosowania środka zapobiegawczego) poza standardy przyjęte w takich sytuacjach. Myślę, że jest ona adekwatna do ponadprzeciętnego stopnia złożoności sprawy pod względem faktycznym I prawnym. Skoro tak, to budzą zdecydowany sprzeciw pojawiające się w mediach sugestie o domniemanych pozamerytorycznych motywach orzeczenia.
censor
VIP
VIP

Postprzez arczi » czwartek, 19 kwietnia 2018, 15:04

Postulowane przez KE zmiany to:

- Usunięcie z ustawy instytucji skargi nadzwyczajnej
- Zachowanie na stanowisku Małgorzaty Gersdorf
- Rezygnacja z odsyłania w stan spoczynku sędziów SN, którzy ukończyli 65 lat, a nie uzyskali zgody na dalsze orzekanie od prezydenta

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/nieofi ... -o/9r6ns37

Czas na refleksje i wnioski??
arczi
VIP
VIP

Postprzez ropuch » czwartek, 19 kwietnia 2018, 15:06

Geralt napisał(a):
"Nie do końca reprezentatywne" to spory eufemizm Ropuchu.

Jest zupełnie niereprezentatywne.

5% populacja SSA ma 1/3 głosów w samorządzie i 100% w kolegium SA.

Stosunek siły głosu wynosi 1:3:14 (SSR, SSO, SSA)

Przykro mi Ropuchu, ale nie czuję trzykrotnie mądrzejszy ani lepszy od Ciebie. <luzik>

I niesłusznie Geralcie ... niesłusznie ;)

A poza tym ja się absolutnie z Tobą zgadzam Geralcie, że taki, a nie inny rozdział mandatów prowadzi do niereprezentatywności Zgromadzeń. Wprawdzie w różnym stopniu na różym szczeblu ale co do zasady oczywiście tak jest.
Ja tylko zwracam uwagę, że to coś innego niż równość wyborów.
ropuch
VIP
VIP

Postprzez censor » czwartek, 19 kwietnia 2018, 15:08

arczi napisał(a):Postulowane przez KE zmiany to:
- Rezygnacja z odsyłania w stan spoczynku sędziów SN, którzy ukończyli 65 lat, a nie uzyskali zgody na dalsze orzekanie od prezydenta
Ciekawe, jak ten drugi postulat miałby zostać sformułowany w ustawie.
censor
VIP
VIP

Postprzez Modern_judge » czwartek, 19 kwietnia 2018, 16:36

censor napisał(a):
arczi napisał(a):Postulowane przez KE zmiany to:
Ciekawe, jak ten drugi postulat miałby zostać sformułowany w ustawie.

teraz jest tak:
Art. 37 par. 1 SNUst.: Sędzia Sądu Najwyższego przechodzi w stan spoczynku z dniem ukończenia 65. roku życia, chyba że nie później niż na 6 miesięcy i nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed ukończeniem tego wieku złoży oświadczenie o woli dalszego zajmowania stanowiska i przedstawi zaświadczenie stwierdzające, że jest zdolny, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków sędziego, wydane na zasadach określonych dla kandydata na stanowisko sędziowskie a Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wyrazi zgodę na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego Sądu Najwyższego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, przed wyrażeniem zgody na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego Sądu Najwyższego, może zasięgnąć opinii Krajowej Rady Sądownictwa".

Przepis przejściowy ww. ustawy (art. 111 par. 1) stanowi: "Sędziowie Sądu Najwyższego, którzy do dnia wejścia w życie niniejszej ustawy ukończyli 65. rok życia albo ukończą 65. rok życia w okresie trzech miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, z dniem następującym po upływie trzech miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy przechodzą w stan spoczynku, chyba że w terminie miesiąca od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy złożą oświadczenie i zaświadczenie, o których mowa w art. 37 § 1, a Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wyrazi zgodę na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego Sądu Najwyższego. Przepisy art. 37 § 2-4 stosuje się odpowiednio".

Pani prezes Gersforf ukończyła już 65 lat - 22.11.2017.

Aby zrealizować wytyczne KE należałoby zatem zmienić USP i wprowadzić dla wszystkich sędziów jednakowe zasady przechodzenia w stan spoczynku niezależnie od płci, albowiem głównym postulatem KE i wszelkich przeciwników zmian (RPO, Iustitii, Helsińskiej Fundacji etc.), było właśnie zrównanie uprawnień wszystkich sędziów.

Oznacza to, że sędzia (kobieta, mężczyzna) przechodziłby w stan spoczynku w wieku 65 lat, po ewentualnym przedłużeniu do 70 roku życia przez prezydenta albo KRS.

Przy planowanej nowelizacji USP, zainicjowanej też przez KE, może być więc problem.

Nie da się spełnić postulatu pozostawienia prezes Gersdorf na stanowisku bez zmiany powyższych regulacji, chyba że skonstruuje się swoisty Lex Gersdorf (chociażby poprzez wydłużenie okresu na złożenie oświadczenia, tylko po co skoro jeszcze nie upłynął), przy czym regulacja ta będzie dyskryminowała sędziów sądów powszechnych, co stałoby w sprzeczności z ideami Unii Europejskiej.

Czas jest nieubłagany.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..