Forum Sędziów Rzeczypospolitej Polskiej • Zobacz wątek - Piszą o nas w styczniu 2018

Piszą o nas w styczniu 2018

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w styczniu 2018

Postprzez wb02 » niedziela, 7 stycznia 2018, 19:30

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... wosci.html

Nie dość, że nie ufamy sobie nawzajem, to jeszcze mniej ufamy sądom. I konia z rzędem temu, który będzie potrafił to zmienić
'Bez urazy, kapitanie, ale nikt w całym tym j...m wszechświecie, dziele Pana Naszego, nie może wykluczyć wypadków losowych i nieprzewidzianych okoliczności."
wb02
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 7 stycznia 2018, 23:54

Brat Furtian napisał(a):Artykuły w e-Rzepie:

Awans sędziego nie zależy od wyników jego pracy

Sędziowie pod presją rubryk

I mocny cytat z tego ostatniego:
Fetysz, który stworzyli sami sędziowie-urzędnicy, to tzw. stabilność orzecznictwa. Każda zmiana wyroku czy jego uchylenie traktowana jest jako błąd sędziego. Takie kryterium wywołuje postawy konformistyczne. Zastosowanie wykładni literalnej, hołdowanie zasadzie, że sędzia jest tylko ustami ustawy, daje większe szanse na sukces. W takich warunkach zarządzania sądami obywatele nie doczekają się sprawiedliwych sądów.

ale to też zalezy od metodyki
na moim terenie, gdy była potrzebna ocena, to orzeczenia zmienione były omówione i z krótkiego przybliżenia wynikała przyczyna (i można było się do tego odnieść)
oczywiście jednak cyfry zostawały kluczowe, jeśli tak się czytało ...
dodam, że od koleżanki z Warszawy słyszałam, że tam w opiniach można było wyczytać nawet takie, że II jak I instancja, a wizytator pisał swój pogląd na rozstrzygnięcie sprawy
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Gorlomi » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 00:53

Włóczykij napisał(a):
Brat Furtian napisał(a):Artykuły w e-Rzepie:

Awans sędziego nie zależy od wyników jego pracy

Sędziowie pod presją rubryk

I mocny cytat z tego ostatniego:
Fetysz, który stworzyli sami sędziowie-urzędnicy, to tzw. stabilność orzecznictwa. Każda zmiana wyroku czy jego uchylenie traktowana jest jako błąd sędziego. Takie kryterium wywołuje postawy konformistyczne. Zastosowanie wykładni literalnej, hołdowanie zasadzie, że sędzia jest tylko ustami ustawy, daje większe szanse na sukces. W takich warunkach zarządzania sądami obywatele nie doczekają się sprawiedliwych sądów.

ale to też zalezy od metodyki
na moim terenie, gdy była potrzebna ocena, to orzeczenia zmienione były omówione i z krótkiego przybliżenia wynikała przyczyna (i można było się do tego odnieść)
oczywiście jednak cyfry zostawały kluczowe, jeśli tak się czytało ...
dodam, że od koleżanki z Warszawy słyszałam, że tam w opiniach można było wyczytać nawet takie, że II jak I instancja, a wizytator pisał swój pogląd na rozstrzygnięcie sprawy

U nas niektórzy wizytatorzy omawiają zmienione i uchylone orzeczenia, a inni nie. Zależy jak się trafi. Problem, czy wizytator może oceniać prawidłowość orzeczenia sądu drugiej instancji był natomiast przedmiotem analizy i stwierdzono, że taka ocena wkraczałaby w kwestię niezawisłości sądu i jej zaniechano. Na marginesie zdarzyło się, że wizytator kończąc referowanie opinii poprosił o głosowanie przez zgromadzenie na ocenianego przez siebie kandydata.
Gorlomi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez magdam » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 16:12

magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Magda Modrzyńska

Postprzez Modern_judge » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 17:57

Czy to prawda, że Iustitia na Śląsku chce przed Zebraniem Delegatów usunąć dyscyplinarnie kilkunastu swoich członków?
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez Michał 007 » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 18:21

Modern_judge napisał(a):Czy to prawda, że Iustitia na Śląsku chce przed Zebraniem Delegatów usunąć dyscyplinarnie kilkunastu swoich członków?

Jest 30 dni na odwołanie od doręczenia więc na najbliższym Zjeździe nie mogłoby byc i tak rozpoznane a tym samym ewentualna uchwała nieprawomocna przez rok. Oczywiście w sprawie nic nie wiem
Michał 007
VIP
VIP

Postprzez ropuch » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 18:36

Michał 007 napisał(a):
Modern_judge napisał(a):Czy to prawda, że Iustitia na Śląsku chce przed Zebraniem Delegatów usunąć dyscyplinarnie kilkunastu swoich członków?

Jest 30 dni na odwołanie od doręczenia więc na najbliższym Zjeździe nie mogłoby byc i tak rozpoznane a tym samym ewentualna uchwała nieprawomocna przez rok. Oczywiście w sprawie nic nie wiem

Ale poplotkować w dziale otwartym nie zawadzi ... ;)
ropuch
VIP
VIP

Postprzez Modern_judge » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 18:48

ropuch napisał(a):
Michał 007 napisał(a):

Ale nie zawadzi. Słyszymy przecież, że Iustitia chce integrować środowisko...
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 18:48

ropuch napisał(a):
Michał 007 napisał(a):

to nie plotka.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
No pain no gain!

Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego.
Darkside
Junior admin
Junior admin

Kim jestem ?: Jestem sobie

Postprzez kam » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 19:07

kam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 19:07

Darkside napisał(a):
ropuch napisał(a):
Michał 007 napisał(a):

to nie plotka.

W porządku obrad jest.

https://wpolityce.pl/polityka/375480-na ... tra-ziobro
suzana22
VIP
VIP

Postprzez ropuch » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 19:59

suzana22 napisał(a):
Darkside napisał(a):
ropuch napisał(a):
Michał 007 napisał(a):

to nie plotka.

W porządku obrad jest.

https://wpolityce.pl/polityka/375480-na ... tra-ziobro

To chyba jednak w takim razie do działu o sędziowskich donosach trzeba by się przenieść ... :lol:
ropuch
VIP
VIP

Postprzez ropuch » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 20:00

Modern_judge napisał(a):
ropuch napisał(a):
Michał 007 napisał(a):

Ale nie zawadzi. Słyszymy przecież, że Iustitia chce integrować środowisko...

Jak widać Zarząd Oddziału Śląskiego uznał, że integracja ma swoje granice ...
ropuch
VIP
VIP

Postprzez iga » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 21:14

ropuch napisał(a): Jak widać Zarząd Oddziału Śląskiego uznał, że integracja ma swoje granice ...

zależy z kim ;)
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez jaaga » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 21:15

kam napisał(a):https://wpolityce.pl/polityka/375480-nasz-news-kasta-rozpoczyna-czystke-iustitia-chce-wykonac-egzekucje-na-wszystkich-swoich-slaskich-czlonkach-ktorzy-przyjeli-stanowiska-od-ministra-ziobro

Decyzja [..] jest de facto wypowiedzeniem wojny państwu i jego prawnym podstawom. <szok> Dla politycznej awantury, stowarzyszenie pozbywa się ze swoich szeregów tych, którzy chcą normalnie pracować dla dobra wymiaru sprawiedliwości, a szczególnie dla sprawnego sądownictwa. Ta korporacyjna vendetta <szok> obróci się jednak przeciwko stowarzyszeniu, które na każdym kroku broni politycznej kasty sędziowskiej. Czy Rzecznik Praw Obywatelskich zajmie stanowisko w sprawie tego szokującego przykładu zemsty zawodowej?
normalnie to już było ;P bosskie... sam smak, styl i wdzięk...
to RPO zajmuje się stowarzyszeniami?
jaaga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: always look on the bright side of life

Postprzez agnieszka10 » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 23:13

iga napisał(a):
ropuch napisał(a): Jak widać Zarząd Oddziału Śląskiego uznał, że integracja ma swoje granice ...

zależy z kim ;)

To miał być taki mało śmieszny żart ? Kilka z wymienionych do odwołania osób to świetni merytorycznie sędziowie . Rozumiem , że z powodu odmiennych od jedynie słusznych poglądów osób " o najwyższych standardach moralnych " nie ma dla nich miejsca w IS . Darki kiedyś wyrzucał mi , że nie przyjeżdżam na zebrania oddziału . Ostatnie w jakim brałam udział przypominało jakiś matrix , myślałam , że nie dzieje się na prawdę . Przebiegu kolejnych wolałam nie znać . Przypuszczam że najbliższe przejdzie do historii . Historii , którą nie można się szczycić i lepiej w niej nie uczestniczyć .
agnieszka10
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Joasia » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 23:56

Kochani, chciałabym Was poinformować o tym, że pytania o ploty bez pokrycia w rzeczywistości, a dotyczące wewnętrznych spraw mojego sądu; ploty, o których nie miałam już siły dyskutować na bratnim Forum Iustitii z powielającym je tam iustitianinem - pytania o nie otrzymałam właśnie od red. Ewy Ivanovej z Gazety Wybiorczej.
Na sądowego maila, na prywatną wiadomość na tweeterze oraz... na prywatną komórkę (której jako żywo nigdy Pani Redaktor nie podawałam).

Może ktoś z Iustitian wie, kto jest tym informatorem, o którym Pani redaktor tam wspomina?

Chcę Was także powiadomić, że "sprzedano" jej absolutne, wyssane z palca kłamstwo, jakobym brała udział w powstawaniu... ustawy dezubekizacyjnej. <szok> <szok> <szok>
Normalnie odlot.

Oczywiście, można napisać o każdym wszystko. Zawsze coś się do człowieka przyczepi i pozostanie obryzgany.

Przykre.

Uprzejmie zatem wyjaśniam, że w procesie legislacyjnym w najszerszym tego słowa znaczeniu uczestniczyłam - za każdym razem bezpłatnie (bez wynagrodzenia, bez diet czy jakichś zwrotów kosztów), i za każdym razem za powiadomieniem i przy pisemnym braku sprzeciwu mojego prezesa - w następujących razach:

1) z ramienia IS jeden raz na spotkaniu w MS gdy tworzono oceny okresowe - wyrażałam sprzeciw;

2) w zespole Sprawne Państwo przy Kancelarii Prezydenta Komorowskiego - w zakresie postępowania administracyjnego (gdzie optowałam za zmianami zmierzającymi do tego, by sąd administracyjny mógł wydawać orzeczenia merytoryczne zmieniające decyzje administracyjne);

3) z ramienia IS niedawno gdy pojechałam na posiedzenie komisji sejmowej w sprawie kredytów frankowwych - które się jednak merytorycznie nie odbyło, bo skierowano projekt do podkomisji;

4) w zespole ds nowelizacji kpc przy MS - gdzie sędziowie z całej Polski przedstawiali i dyskutowali pomysły zbierane w swoich sądach; to były spotkania na zasadzie burzy mózgów; projekt nowelizacji, który znamy, pisali potem ludzie w MS - po części korzystając, a po części nie z naszych dyskusji.

Ponadto jestem członkiem zespołów IS ds prawa cywilnego i ustrojowego - gdzie uczestniczę w tworzeniu dla zarządu IS projektów opinii o konsultowanych projektach aktów prawnych - z których to projektów opinii zarząd IS po części korzysta, a po części nie.

To wszystko.

NIGDY NIE UCZESTNICZYŁAM W ŻADNYM ZAKESIE W TWORZENIU, POWSTAWANIU, PISANIU CZY CZYMKOLWIEK TAKIM W ODNIESIENIU DO USTAWY DEZUBEKIZACYJNEJ.

Toczy się tu gdzieś dyskusja o anonimowych donosicielach. Ale to...
Nawet nie wiem, jak określić takie sprzedawanie fakenewsów.
Dopiero co o Darku Drajewiczu, że żądał od Igora pisemnych wyjaśnień - gdy ich nie żądał.
Teraz o mnie, że pisałam ustawę dezubekizacyjną, i to jeszcze za pieniądze - gdy to oczywiste podłe wyssane z palca kłamstwo.

Niechby się ten ktoś naprawdę zastanowił nad sobą. Czy to warto. Czy mu nie wstyd.
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaaga » wtorek, 9 stycznia 2018, 00:17

Joasiu, myślę, że nikt Cię nie podejrzewa...
Nikt z Twoich kolegów nie musiał żadnych paskudnych informacji wysyłać - plotki będą rozsyłane, żeby osłabić środowisko. W dobie sieci to się w sekundę rozchodzi i podawane jest jako prawdziwe.
jaaga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: always look on the bright side of life

Postprzez Joasia » wtorek, 9 stycznia 2018, 00:19

[autoedycja]
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » wtorek, 9 stycznia 2018, 00:58

Dziś Mścisława. Mścisława Donosiciela I. Może stąd ta śląsko-warszawska ruchawka? <mysli>
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » wtorek, 9 stycznia 2018, 01:06

Joasia napisał(a): Na sądowego maila, na prywatną wiadomość na tweeterze oraz... na prywatną komórkę (której jako żywo nigdy Pani Redaktor nie podawałam).

jesteś drugą sędzią, o której wiem, że udostępniono prywatny numer telefonu bez jej zgody i wiedzy .
Nie wiem czy sprawą nie powinna się zająć prokuratura, bo to jesteś sędzią, więc kontakt z Tobą powinien być szczególnie chroniony. Nie jesteś Kasią Cichopek - mimo, że w pewnym sensie też jesteś osobą publiczną.
Ale jak tak dalej pójdzie to pod domem będziesz miała wóz reporterski RMF albo TVN, a pojutrze - może jakiegoś skazanego.

Osobiście jestem w szoku, że ktoś udostępnia prywatne telefony sędziów osobom trzecim bez ich zgody.
To jest zapewne ta zachodnia cywilizacja, nowoczesność, demokracja, konstytucja, wyższe standardy i inne bzdety.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Modern_judge » wtorek, 9 stycznia 2018, 01:19

iga napisał(a):
Joasia napisał(a): Na sądowego maila, na prywatną wiadomość na tweeterze oraz... na prywatną komórkę (której jako żywo nigdy Pani Redaktor nie podawałam).

jesteś drugą sędzią, o której wiem, że udostępniono prywatny numer telefonu bez jej zgody i wiedzy .
Nie wiem czy sprawą nie powinna się zająć prokuratura, bo to jesteś sędzią, więc kontakt z Tobą powinien być szczególnie chroniony. Nie jesteś Kasią Cichopek - mimo, że w pewnym sensie też jesteś osobą publiczną.
Ale jak tak dalej pójdzie to pod domem będziesz miała wóz reporterski RMF albo TVN, a pojutrze - może jakiegoś skazanego.

Osobiście jestem w szoku, że ktoś udostępnia prywatne telefony sędziów osobom trzecim bez ich zgody.
To jest zapewne ta zachodnia cywilizacja, nowoczesność, demokracja, konstytucja, wyższe standardy i inne bzdety.

Iga, mało wiesz. Red. Pietraszewski, który jest moim Kadłubkiem, też dostał mój numer prywatny od przyjaciela...
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » wtorek, 9 stycznia 2018, 01:29

Modern_judge napisał(a):Iga, mało wiesz. Red. Pietraszewski, który jest moim Kadłubkiem, też dostał mój numer prywatny od przyjaciela...

więc może trzeba sprawdzić bilingi pana Pieraszewskiego
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Olena » wtorek, 9 stycznia 2018, 02:52

Niewiele jak widać potrzeba, by przekonać ludzi do kontroli prywatnej korespondencji i skłócić środowisko.
Joasiu, sytuacja bardzo przykra, ale czy jesteś pewna, że dobrze typujesz adresata apelu i że to nie była taka dziennikarska prowokacja?
Olena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Joasia » wtorek, 9 stycznia 2018, 08:34

Tam są pytania o rzeczy znane tylko sędziom - ale tak poprzekręcane, że widać, że info z drugiej a może i z trzeciej ręki... Dlatego uważam, że to nikt z mojego sądu. Raczej ktoś, kto z nimi rozmawiał i wie, że gdzieś dzwonią, ale nie wie, w którym kościele.
Nie wiem, kim jest ów ktoś, do kogo się zwracam. Ale to Forum ma bardzo wielu czytelników. Jeśli jest wśród nich, to może chwilę się zastanowi, zreflektuje na przyszłość.
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..