Piszą o nas w styczniu 2018

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w styczniu 2018

Postprzez arczi » wtorek, 16 stycznia 2018, 19:22

ropuch napisał(a):
arczi napisał(a):Karne jak karne ale dyscyplinarne za naruszenie etyki sędziego jak w banku.

o proszę ... jak Żurek grozi to źle ... ale jak arczi to dobrze <brawo> <brawo> <okok>

Co takiego? <szok>
arczi
VIP
VIP

Postprzez ropuch » wtorek, 16 stycznia 2018, 19:26

Ano tak Arczi ... widzisz jak to prosto wskoczyć w buty poprzedników ?

I właśnie dlatego sama zmiana personalna bez zmiany systemu nie ma sensu.
A robiona w taki sposób skutki przyniesie opłakane ...
ropuch
VIP
VIP

Postprzez arczi » wtorek, 16 stycznia 2018, 19:40

Ropuchu słowo daję przestaje Cię rozumieć.
Nie widzisz naprawdę różnicy pomiędzy apelem skierowanym do sędziów w którym zawarte są groźby wyrzucenia ich z zawodu i odebrania stanu spoczynku z oceną prawną czyjegoś zachowania wyrażoną na forum dyskusyjnym ? ?
arczi
VIP
VIP

Postprzez dread » wtorek, 16 stycznia 2018, 19:46

ropuch napisał(a):
arczi napisał(a):Karne jak karne ale dyscyplinarne za naruszenie etyki sędziego jak w banku.

o proszę ... jak Żurek grozi to źle ... ale jak arczi to dobrze <brawo> <brawo> <okok>

Czy to oznacza, że nie widzisz niczego niestosownego w zachowaniu s. Żurka?
dread
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: doświadczony sędzia liniowy

Postprzez jaro123 » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:10

magdam napisał(a):Mylisz się jaro123, to jest dyskryminacja z uwagi na to, że kobiety nie będące sędziami mają swobodny wybór, czy chcą pracować do 65 roku życia, czy nie.

Kobieta sędzia nie ma takiego prawa.

Dyskryminacja byłaby wówczas, gdyby wszystkie kobiety były sędziami, a wiek 60 lat dotyczył tylko niektórych z nich. Równe ma być równie traktowane a nierówne nierównie ot cała tajemnica zasady równości.
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez jaro123 » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:12

arczi napisał(a):
ropuch napisał(a):

Co takiego? <szok>

Tak to jest jak się traktuje słowa pana Żurka (celowo nie używam słowa sędzia) jak prawdę objawioną.
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez ropuch » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:19

arczi napisał(a):Ropuchu słowo daję przestaje Cię rozumieć.
Nie widzisz naprawdę różnicy pomiędzy apelem skierowanym do sędziów w którym zawarte są groźby wyrzucenia ich z zawodu i odebrania stanu spoczynku z oceną prawną czyjegoś zachowania wyrażoną na forum dyskusyjnym ? ?

Nie, nie rozumiem dlaczego jak Żurek mówi, że jakieś zachowanie jest niegodne sędziego i łamie ślubowanie i może rodzić konsekwencje to to jest groźba, a jak Ty piszesz, że coś zasługuje na dyscyplinarkę to to jest "tylko opinia" ?
ropuch
VIP
VIP

Postprzez ropuch » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:21

dread napisał(a):
ropuch napisał(a):

Co ma piernik do wiatraka ?
Nie jestem i nie byłem nigdy entuzjastą wystąpień sędziego Żurka i można to sobie łatwo sprawdzić i trochę mi się nie chce z tego tłumaczyć.
Ale o nie ma nic do rzeczy i nie o tym przecież pisałem.
ropuch
VIP
VIP

Postprzez suzana22 » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:25

ropuch napisał(a):

Nie, nie rozumiem dlaczego jak Żurek mówi, że jakieś zachowanie jest niegodne sędziego i łamie ślubowanie i może rodzić konsekwencje to to jest groźba, a jak Ty piszesz, że coś zasługuje na dyscyplinarkę to to jest "tylko opinia" ?

Arczi nie jest sędzią i to od dawna, a Żurek sędzią jest i póki co rzecznikiem KRS. Arczi taki sobie obywatel z prawniczym wykształceniem podzielił się z nami swoją oceną działania rzecznika KRS.
Rzecznik KRS natomiast obiecał sędziom nie podzielającym jego ocen prawnych wyrzucenie z urzędu sędziego i zabranie stanu spoczynku. Mnie osobiście brak słów na coś takiego <zalamka>
suzana22
VIP
VIP

Postprzez ropuch » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:27

jaro123 napisał(a):
arczi napisał(a):
ropuch napisał(a):

Co takiego? <szok>

Tak to jest jak się traktuje słowa pana Żurka (celowo nie używam słowa sędzia) jak prawdę objawioną.

O żeby nie było, że Arczi to tylko Arczi, a Żurek to ho ho Żurek to mamy wypowiedź innego prominentnego przedstawiciela sądowych elit.
Jeden twierdzi, że kandydowanie do nowej KRS jest niegodne sędziego, a drugi, że wypowiedzenie takiego zdania pozbawia prawa do nazywania sędzią ... gdzie jest różnica ?

I żeby okazyjni czytelnicy nie mieli znowu wątpliwości. Nie popieram żadnej z tych postaw.
Pokazuje tylko, że kiedy cała "reforma" polega na wymianie personalnej następcy zwyczajnie wskakują w buty poprzedników i po reformie. <bezradny>
ropuch
VIP
VIP

Postprzez ropuch » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:32

suzana22 napisał(a):
ropuch napisał(a):

Arczi nie jest sędzią i to od dawna, a Żurek sędzią jest i póki co rzecznikiem KRS. Arczi taki sobie obywatel z prawniczym wykształceniem podzielił się z nami swoją oceną działania rzecznika KRS.
Rzecznik KRS natomiast obiecał sędziom nie podzielającym jego ocen prawnych wyrzucenie z urzędu sędziego i zabranie stanu spoczynku. Mnie osobiście brak słów na coś takiego <zalamka>

Ha wiedziałem że trafi się taki argument więc się zabezpieczyłem ;)

I też wielka mi różnica
Ani Arczi nie jest "takim sobie obywatelem" ani Żurek taką znowu ważną personą chyba, że ktoś był w śpiączce przez dwa lata. :lol:
ropuch
VIP
VIP

Postprzez Modern_judge » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:32

"Mamy świadomość, że udział w takim niekonstytucyjnym organie nie tylko w przyszłości będzie skutkować odpowiedzialnością prawną, ale jest - nie tylko według mnie - sprzeniewierzeniem się przysiędze sędziowskiej (http://www.tvn24.pl)" - słowa WŻ.
Niestety, to wg. mnie może być interpretowane jako groźba w rozumieniu prawa karnego i piszę to z pełną odpowiedzialnością jako karnik. Pamiętajmy, że groźbą bezprawną jest też groźba spowodowania postępowania karnego (art. 115 par. 12 kk). Z drugiej strony, z faktu, że ktoś grozi, nie wynika jeszcze, że stanowi to przestępstwo z art. 190 par. 1 kk. Do tego potrzeba realizacji innych znamion, opisanych w ww. przepisie.
Oznacza to, że chyba zagalopował się pan rzecznik w swojej wypowiedzi albo nie do końca ją przemyślał.
Powiem więcej, gdyby takie słowa padły z ust innego sędziego wobec postawy sędziów, z dużym prawdopodobieństwem można mówić, że miałby wszczęte postępowanie dyscyplinarne.
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez jaro123 » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:34

Całkiem na poważnie i szczerze Ropuchu! Przyjmij zaproponowane Ci stanowisko (mam nadzieję, że tak się w Twoim przypadku stanie), a sam się przekonasz, że reforma to nie tylko wymiana jednych na innych. Przekonasz się osobiście i bez obawy i podejrzeń, że np. ktoś Tobie kit wciska, ściemnia, czy oszukuje. Gwarantuję, że się przekonasz.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez ropuch » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:40

jaro123 napisał(a):Całkiem na poważnie i szczerze Ropuchu! Przyjmij zaproponowane Ci stanowisko (mam nadzieję, że tak się w Twoim przypadku stanie), a sam się przekonasz, że reforma to nie tylko wymiana jednych na innych. Przekonasz się osobiście i bez obawy i podejrzeń, że np. ktoś tobie kit wciska, ściemnia, czy oszukuje. Gwarantuję, że się przekonasz.

Bardzo dziękuję ale zapewniam, że mamy w Sądzie świetną Panią Prees i nie mniej świetnych Wiceprezesów więc postoję ... <luzik>

A poza tym nie w tym rzecz bym coś komuś wypominał albo zazdrościł.
Postaraj się Jaro wczytać w to co chciałem przekazać a mianowicie że należy unikać moralności Kalego.
I skończyć wreszcie z tym pisaniem o "walczących sędziowskich elitach". Tamtych elit nie ma. Koniec, finito, po herbacie.
Teraz to Wy jesteście elitą i pałacem. I zapisujecie własną kartę. Więc dość już o poprzednikach bo to żaden argument.
ropuch
VIP
VIP

Postprzez hardy50 » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:49

Czasami sama wymiana kadr, nawet jeżeli odybywa się w skandalicznych okolicznościach, daje nadzieję tym, ktorzy myśleli, że już nic się nie zmieni. A jak to dalej zadziała, to się okaże.
hardy50
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » wtorek, 16 stycznia 2018, 21:03

Ale koszt jaki ...
Nie twierdzę, że nie będzie zmian na lepsze, owszem pewnie będą ale cena będzie stokroć wyższa.
A można by osiągnąć to samo nie pałcąc tej ceny.
ropuch
VIP
VIP

Postprzez arczi » wtorek, 16 stycznia 2018, 21:11

ropuch napisał(a):

To wyjaśnię.
Rację masz,gdy twierdzisz,ze zarówno moja wypowiedź jak i Zurka zawiera w sobie element oceny. On ocenia zachowanie sedziow, ja jego wypowiedź.
Podstawowa różnica jest w tym, że ja nie zwracam się na forum bezposrednio do osoby, której coś zarzucam, a wrecz wykluczam ze ten pan tu zaglada. Żurek natomiast swoją wypowiedź wiedząc, ze bedzie opublikowana w prasie kieruje do wszystkich sędziów.
arczi
VIP
VIP

Postprzez arczi » wtorek, 16 stycznia 2018, 21:20

I im grozi..
arczi
VIP
VIP

Postprzez Hammurabi » wtorek, 16 stycznia 2018, 21:42

Modern_judge napisał(a):"Mamy świadomość, że udział w takim niekonstytucyjnym organie nie tylko w przyszłości będzie skutkować odpowiedzialnością prawną, ale jest - nie tylko według mnie - sprzeniewierzeniem się przysiędze sędziowskiej (http://www.tvn24.pl)" - słowa WŻ.
Niestety, to wg. mnie może być interpretowane jako groźba w rozumieniu prawa karnego i piszę to z pełną odpowiedzialnością jako karnik. Pamiętajmy, że groźbą bezprawną jest też groźba spowodowania postępowania karnego (art. 115 par. 12 kk). Z drugiej strony, z faktu, że ktoś grozi, nie wynika jeszcze, że stanowi to przestępstwo z art. 190 par. 1 kk. Do tego potrzeba realizacji innych znamion, opisanych w ww. przepisie.
Oznacza to, że chyba zagalopował się pan rzecznik w swojej wypowiedzi albo nie do końca ją przemyślał.
Powiem więcej, gdyby takie słowa padły z ust innego sędziego wobec postawy sędziów, z dużym prawdopodobieństwem można mówić, że miałby wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Modernie, to ja też Ci pogrożę karalnie - jak pójdziesz do supermarketu i ukradniesz pendrivy to wszczną wobec Ciebie postępowanie karne i usuną Cię z zawodu... :-P
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Born to be online

Postprzez Modern_judge » wtorek, 16 stycznia 2018, 22:30

Hammurabi, logika Twojej wypowiedzi nakazuje twierdzić, że objęcie stanowiska członka KRS stanowić
będzie przestępstwo. Gratuluję logiki.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » wtorek, 16 stycznia 2018, 23:18

Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » wtorek, 16 stycznia 2018, 23:29

δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Hammurabi » wtorek, 16 stycznia 2018, 23:58

Modern_judge napisał(a):Hammurabi, logika Twojej wypowiedzi nakazuje twierdzić, że objęcie stanowiska członka KRS stanowić

A widzisz, a ja nie kandyduję do KRS kierując się poczuciem sprawiedliwości, że kradzione nie tuczy.
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Born to be online

Postprzez dread » środa, 17 stycznia 2018, 00:00

ropuch napisał(a):
dread napisał(a):
ropuch napisał(a):

Co ma piernik do wiatraka ?
Nie jestem i nie byłem nigdy entuzjastą wystąpień sędziego Żurka i można to sobie łatwo sprawdzić i trochę mi się nie chce z tego tłumaczyć.
Ale o nie ma nic do rzeczy i nie o tym przecież pisałem.

Piernik jest od wiatraka niedaleko - wszak łączy je mąka :)
Chciałem Cię namówić do merytorycznej oceny publicznego wystąpienia rzecznika KRS. Widzę, że poszło mi słabo...
dread
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: doświadczony sędzia liniowy

Postprzez jaro123 » środa, 17 stycznia 2018, 08:39

Hammurabi napisał(a):
Modern_judge napisał(a):Hammurabi, logika Twojej wypowiedzi nakazuje twierdzić, że objęcie stanowiska członka KRS stanowić

A widzisz, a ja nie kandyduję do KRS kierując się poczuciem sprawiedliwości, że kradzione nie tuczy.

Twierdzenie byłoby uzasadnione, gdyby stołek w KRS był dziedziczny, przyrodzony lub co najmniej stanowił własność dotychczasowych członków, a tak nie jest, więc skąd bierzesz tę kradzież???? <szok>
jaro123
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..