Piszą o nas w kwietniu

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Piszą o nas w kwietniu

Postprzez Joasia » niedziela, 3 kwietnia 2016, 17:18

To jest tekst dla nas po prostu obraźliwy.
Dwie kolumny. I nie w jakiejś Gazecie Warszawskiej czy innych Faktach i mitach, ale w Gazecie Prawnej.
Widzieliście kiedykolwiek, żeby sędzia wklejał kawałki pozwu czy odpowiedzi na pozew do uzasadnienia?! A widzieliście takie pozwy, żeby coś z nich się nadawało do wklejenia? "Za dobre" dla sądu?!
Bardzo przykre.
Oczywiście głupie kuratorowania dla nieboszczyków, podobnie jak kiedyś głupie ogłoszenia wzywające nieboszczyków do zgłoszenia się i wykazania swych praw - są złe, i nie śmieszne, ale uwłaczające powadze sądu. Oczywiście, że takie działania sądu - o ile się rzeczywiście zdarzają - należy tępić. Oczywiście, że należy we wszystkich podejrzanych przypadkach zawiadamiać o sprawie prokuraturę by umożliwić jej wstąpienie do sprawy. No ale cały ten artykuł nie o tym mówi, i nie zostaje po jego przeczytaniu wrażenie potrzeby uchwalenia prawa reprywatyzacyjnego - tylko jedzie na całego po sędziach. Którym przywala a to Łętowską, a to adwokatem, a to zdrowym redaktorskim rozumem. :(
Założenia ma rząd ogłaszać, czy jak?

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/9 ... zlego.html
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Piszą o nas w kwietniu

Postprzez Graffi » niedziela, 3 kwietnia 2016, 18:31

Tak, widziałem ten artykuł. I zero wyjaśnień o procedurze, ciężarze dowodów itp :-(

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Graffi
Moderator
Moderator

Postprzez inger » niedziela, 3 kwietnia 2016, 19:04

A co to są za kuratorzy - dla nieznanego z miejsca pobytu w trybie kro czy procesowi z kpc?
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez marciano » niedziela, 3 kwietnia 2016, 19:46

Jednego nie rozumiem, przychodzi pełnomocnik z podpisanym pełnomocnictwem i twierdzi że miejsce pobytu jego klienta nie jest znane?
Może mi to jakiś cywilista krótko i przystępnie wyjaśnić, bo jak prosty karnista jestem i nie rozumiem.
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Lukrecja25 » niedziela, 3 kwietnia 2016, 19:49

Lukrecja25
aplikant
aplikant

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Pudlonka » niedziela, 3 kwietnia 2016, 20:11

znikną sądy rejonowe cyt z w/w " Wiceminister Piebiak zapewnia jednak, że decyzje jeszcze nie zapadły".
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez gonzo » niedziela, 3 kwietnia 2016, 21:09

marciano napisał(a):Jednego nie rozumiem, przychodzi pełnomocnik z podpisanym pełnomocnictwem i twierdzi że miejsce pobytu jego klienta nie jest znane?
Może mi to jakiś cywilista krótko i przystępnie wyjaśnić, bo jak prosty karnista jestem i nie rozumiem.

Wiesz co, ja się już parę lat w to bawię i też nie rozumiem. Poza tym podpisuję się pod postem Joasi. Artykuł jest skandaliczny. A Pani prof. Łętowska chyba by spokojnie nie zasnęła, gdyby nie przywaliła sędziom powszechnym, zwłaszcza tym z I instancji.
Zwięzłość jest siostrą talentu - Anton Pawłowicz Czechow
gonzo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: cywilistą

Postprzez meluzyna » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 05:09

meluzyna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez blossom » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 07:09

"W sądach pierwszej instancji zniknąć ma podział na wydziały, a wzmocniona zostanie specjalizacja sędziów."

o matko, to mi każą sprawy cywilne sądzić???? <szok>
Rzekł człek do Wszechświata "Widzisz? Istnieję!"
"Owszem", odparł Wszechświat, "jednakże fakt ten nie nakłada na mnie żadnych zobowiązań."
Stephen Crane
blossom
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez andrzej74 » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 07:32

o widzę, że ktoś od soboty pamieć odzyskał...
Inteligentny mężczyzna musi czasami pić, by móc wytrzymać w towarzystwie głupców.
andrzej74
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TEZ » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 07:33

Teoretycznie nic się nie zmieni. Nie będzie podziału na wydziały ale będzie podział na specjalizacje. Pytanie, kto o tych specjalizacjach będzie decydował i czy nie trzeba będzie specjalizować się we wszystkim.
Pytanie kto po likwidacji wydziałów i sekretariatów wydziałów zajmie się całą korespondencją administracyjną, statystyką, itp. (sami wiecie ile tego jest). Nowa kancelaria?
Wydaje mi się, iż ponownie zagrożone są małe i średnie sądy (poniżej 60 sędziów). Przynajmniej jest taka opcja. Obawiam się, że wraca koncepcja tworzenia jednostek z oddziałami (wydziałami zamiejscowymi - jak zwał tak zwał). Czy nie wyciągnęliśmy wniosków z "reformy Gowina", czy podsumowano ten okres?
Tutaj jest największe zagrożenie: obawa naruszania (obchodzenia) zasady nieprzenoszalności. Ciągle nie zdefiniowano miejsca służbowego sędziego. Dopóki tego nie będzie trudno się do tych propozycji odnieść konkretnie.
TEZ

Postprzez andrzej74 » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 07:33

blossom napisał(a):"W sądach pierwszej instancji zniknąć ma podział na wydziały, a wzmocniona zostanie specjalizacja sędziów."

o matko, to mi każą sprawy cywilne sądzić???? <szok>

najwyżej pouczymy się razem, bo mam podobne obawy ;)
Inteligentny mężczyzna musi czasami pić, by móc wytrzymać w towarzystwie głupców.
andrzej74
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez stanisław.k » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 08:47

Tomasz Zawiślak napisał(a):Teoretycznie nic się nie zmieni. Nie będzie podziału na wydziały ale będzie podział na specjalizacje. Pytanie, kto o tych specjalizacjach będzie decydował i czy nie trzeba będzie specjalizować się we wszystkim.
Pytanie kto po likwidacji wydziałów i sekretariatów wydziałów zajmie się całą korespondencją administracyjną, statystyką, itp. (sami wiecie ile tego jest). Nowa kancelaria?
Wydaje mi się, iż ponownie zagrożone są małe i średnie sądy (poniżej 60 sędziów). Przynajmniej jest taka opcja. Obawiam się, że wraca koncepcja tworzenia jednostek z oddziałami (wydziałami zamiejscowymi - jak zwał tak zwał). Czy nie wyciągnęliśmy wniosków z "reformy Gowina", czy podsumowano ten okres?
Tutaj jest największe zagrożenie: obawa naruszania (obchodzenia) zasady nieprzenoszalności. Ciągle nie zdefiniowano miejsca służbowego sędziego. Dopóki tego nie będzie trudno się do tych propozycji odnieść konkretnie.

Kto się zajmie korespondencją administracyjną, statystyką? Ja zakładam że sędzia dostanie nowe obowiązki.
stanisław.k
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez inger » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 08:51

I to bez dodatku funkcyjnego.
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Michał44 » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 09:07

Michał44
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez andrzej74 » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 09:13

Michał44 napisał(a):http://wyborcza.pl/1,75968,19861862,wladza-niszczy-wladze-sadownicza.html ... nicza.html

Michał po WZD wiem ,że łatwo im z nami nie pójdzie :mrgreen:
Jest siła jest i moc :!:
andrzej74
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Gotka » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 09:24

andrzej74 napisał(a):
Michał44 napisał(a):http://wyborcza.pl/1,75968,19861862,wladza-niszczy-wladze-sadownicza.html ... nicza.html

Michał po WZD wiem ,że łatwo im z nami nie pójdzie :mrgreen:
Jest siła jest i moc :!:

oraz jest uchwała WZD na ten temat
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez rbk » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 10:01

Tomasz Zawiślak napisał(a):Teoretycznie nic się nie zmieni. Nie będzie podziału na wydziały ale będzie podział na specjalizacje. Pytanie, kto o tych specjalizacjach będzie decydował i czy nie trzeba będzie specjalizować się we wszystkim.

Tak wszystkim zajmie się nowa kancelaria.
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez andrzej74 » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 10:15

kto będzie decydował o jej składzie, czy powstanie równolegle z reformą, czy ja jako zwykly sędzia będę miał wpływ na to z kim współpracuję i czy to będzie kancelaria sądu czy sędziego...
Była szansa na wyjaśnienie nam tego wszystkiego w Ołtarzewie...Ci zaś co byli widzieli jak to wyglądało...
andrzej74
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 10:21

andrzej74 napisał(a):Była szansa na wyjaśnienie nam tego wszystkiego w Ołtarzewie...Ci zaś co byli widzieli jak to wyglądało...

dokładnie tak. Tradycyjnie najmniej czasu poświęcono na sprawy programowe, a najwięcej na personalne. Potrzebna nam chyba zmiana statutu.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez kzawislak » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 10:25

iga napisał(a):
andrzej74 napisał(a):Była szansa na wyjaśnienie nam tego wszystkiego w Ołtarzewie...Ci zaś co byli widzieli jak to wyglądało...

dokładnie tak. Tradycyjnie najmniej czasu poświęcono na sprawy programowe, a najwięcej na personalne. Potrzebna nam chyba zmiana statutu.

eeee, nie wydaje mi się, że w tym zakresie trzeba zmieniać statut
wystarczy większy udział w dyskusji <luzik>
kzawislak

Postprzez Gotka » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 10:31

jednak Min Piebiak zdążyl powiedzieć, ze ma być jakaś kancelaria ogólna sądu, w której będą referendarze, kierowana przez referendarza i ona będzie robiła wstępną obróbkę, wzywała o braki, zwalniała od kosztów, przekazywała sprawy, z niej sędzia dostanie sprawę gotową już do rozpoznania
co by odpowiadało warszawskim postulatom opisywanym przez Joasię chyba nawet w tym wątku
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez iga » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 10:35

kzawislak napisał(a):
iga napisał(a):

eeee, nie wydaje mi się, że w tym zakresie trzeba zmieniać statut
wystarczy większy udział w dyskusji <luzik>

miałam na myśli zmianę statutu w kierunku czy faktycznie potrzebne nam głosowanie nad absolutorium odnośnie każdego kandydata z osobna na każdym zjeździe. Czy nie wystarczy raz na trzy lata, a na pozostałych zjazdach tylko na czyjś wniosek dotyczący konkretnego kandydata, z podaniem przyczyn dlaczego dany delegat tego się domaga. Podobnie ze sprawozdaniami - czy nie wystarczą nam pisemne, a ustne tylko w formie odpowiedzi na ewentualne pytania. Uważam, że rozliczenia trzeba skrócić do minimum, bo co było to było, a więcej czasu poświęcić na omówienie planów i zamierzeń na przyszłość
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iga » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 10:37

Gotka napisał(a):jednak Min Piebiak zdążyl powiedzieć, ze ma być jakaś kancelaria ogólna sądu, w której będą referendarze, kierowana przez referendarza i ona będzie robiła wstępną obróbkę, wzywała o braki, zwalniała od kosztów, przekazywała sprawy, z niej sędzia dostanie sprawę gotową już do rozpoznania
co by odpowiadało warszawskim postulatom opisywanym przez Joasię chyba nawet w tym wątku

niech ktoś to obrabia. Tak samo po prawomocności. Joasia pisała w innym wątku, że pewne rzeczy nieorzecznicze to już jest od jakiegoś czasu obowiązek kierownika (np. udzielanie akt) - ale ja nie mam sumienia dokładać roboty naszej kierowniczce
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez kzawislak » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 10:38

iga napisał(a):miałam na myśli zmianę statutu w kierunku czy faktycznie potrzebne nam głosowanie nad absolutorium odnośnie każdego kandydata z osobna na każdym zjeździe. Czy nie wystarczy raz na trzy lata, a na pozostałych zjazdach tylko na czyjś wniosek dotyczący konkretnego kandydata, z podaniem przyczyn dlaczego dany delegat tego się domaga. Podobnie ze sprawozdaniami - czy nie wystarczą nam pisemne, a ustne tylko w formie odpowiedzi na ewentualne pytania. Uważam, że rozliczenia trzeba skrócić do minimum, bo co było to było, a więcej czasu poświęcić na omówienie planów i zamierzeń na przyszłość

bardzo rozsądne propozycje <tak>
kzawislak

Następna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..