Nasz czas pracy

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez Sprawiedliwy 1 » czwartek, 1 listopada 2012, 23:04

suzana22 napisał(a):
Sprawiedliwy 1 napisał(a):suzana22 napisał/a:

He, he, he klucz od gabinetu to ja sobie noszę w torebce, a nie pobieram z portierni. I póki co nie pracuję tylko na komputerze (sądowym).

U nas w Katowicach (oczywiście na Wschodzie) jak ustalą, że dorobiłeś klucz, natychmiast wymienią Ci zamek. Musisz pobierać klucz przy wejściu.

Ja klucza nie dorobiłam sobie; ten klucz pobrałam w administracyjnym jako klucz dla mnie do mojego gabinetu. U nas jest normalnie; nikt sędziego nie podejrzewa, że przyjdzie sobie cichaczem, otworzy swój gabinet i np. coś stamtąd wyniesie :mrgreen: :twisted:

Nam to tłumaczą zasadami bezpieczeństwa. Zastanawiam się na czym to bezpieczeństwo polega.
Wymiana zamka polega na tym, że z jednych drzwi zamek do drugich się przekłada, więc ten zamek, który jest w moich drzwiach biorąc pod uwagę częstotliwość wymiany nie jedne drzwi już zamykał.
Sprawiedliwy 1

Postprzez Geralt » piątek, 2 listopada 2012, 11:26

Graffi napisał(a):u nas nawet było wskazane dorobić sobie klucz

Mi tam zupełnie legalnie dorobili klucz i nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby nie nosić kluvcza od wlasnego pokoju przy sobie. Mogę wchodzić do pokoju o dowolnej porze, byleby strażnik otworzył drzwi zewnętrzne (na szczęście jest dzwonek, na który zazwyczaj reagują).
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Graffi » piątek, 2 listopada 2012, 11:33

u mnie dzwonka nie ma, ale też idzie się "dostukać" żeby otworzyli, czasem trzeba poczekać jeśli akurat jest obchód :)
Graffi
Moderator
Moderator

Postprzez markosciel » poniedziałek, 5 listopada 2012, 01:01

Sprawiedliwy 1 napisał(a):
suzana22 napisał(a):

He, he, he klucz od gabinetu to ja sobie noszę w torebce, a nie pobieram z portierni. I póki co nie pracuję tylko na komputerze (sądowym).

U nas w Katowicach (oczywiście na Wschodzie) jak ustalą, że dorobiłeś klucz, natychmiast wymienią Ci zamek. Musisz pobierać klucz przy wejściu.

Ja klucza nie dorobiłam sobie; ten klucz pobrałam w administracyjnym jako klucz dla mnie do mojego gabinetu. U nas jest normalnie; nikt sędziego nie podejrzewa, że przyjdzie sobie cichaczem, otworzy swój gabinet i np. coś stamtąd wyniesie :mrgreen: :twisted:

Nam to tłumaczą zasadami bezpieczeństwa. Zastanawiam się na czym to bezpieczeństwo polega.
Wymiana zamka polega na tym, że z jednych drzwi zamek do drugich się przekłada, więc ten zamek, który jest w moich drzwiach biorąc pod uwagę częstotliwość wymiany nie jedne drzwi już zamykał.

Sąd o którym pisze Sprawiedliwy 1 jest bardzo specyficzny. Prezes najchętniej niczego nie podpisuje, a już wskazanie podstawy prawnej nie jest możliwe ;p Kadrowa uważa, że nie jest normalnym fakt, że sędziowie nie rejestrują swojej obecności w pracy - stąd konieczność pobierania kucza czy też przedkładanie prezesowi przez informatyków zestawienia logowań komputera sędziego. A jak sędziemu połamało się krzesło i napisał o nowe - to poinformowano go, że może udać się do magazynu ( z uszkodzonymi sprzętami) i wybrać sonie lepsze. <luzik> <luzik> <luzik> <radocha> <radocha> <radocha> ;p ;p ;p

I taką niestety władzą jesteśmy w rękach miernot :evil:
Do tego, żeby żyć normalnie, trzeba mieć wiele odwagi - Søren Kierkegaard
markosciel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mikael nordall » poniedziałek, 5 listopada 2012, 16:03

Sprawiedliwy 1 napisał(a):
suzana22 napisał(a):

nie wiem czy smiac sie czy plakac ...
mikael nordall
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 5 listopada 2012, 20:48

markosciel napisał(a):przedkładanie prezesowi przez informatyków zestawienia logowań komputera sędziego

tak znam to, ale się zastanwiam, jak to od strony prawa pracy się ma, bo było orzeczenie, że prywatnej poczty nie można śledzić
i dla mnie jest to bez sesnu, bo niebędąc w necie, bo 100 innych rzeczy nie związanych z praca robić, a zatem zaglądanie w takie wydruki jednak jakoś wchodzi i intymność, która jest chroniona Konstytucyjnie

reszta zachowań, to żenada totalna i jeszcze powiedzą, że dyrektor sądu to zmieni...
bardzo jednak szanują sędziów u Was ...
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez kubalit » wtorek, 6 listopada 2012, 10:32

Nam drzwi od gabinetów zaopatrzyli w zamki otwierane kodem. Nie trzeba nosić żadnych kluczy, wystarczy wstukać kod, który (z uwagi na numer danego gabinetu) jest dość oczywisty.
kubalit
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » wtorek, 6 listopada 2012, 11:24

kubalit napisał(a):Nam drzwi od gabinetów zaopatrzyli w zamki otwierane kodem. Nie trzeba nosić żadnych kluczy, wystarczy wstukać kod, który (z uwagi na numer danego gabinetu) jest dość oczywisty.

Permanentna inwigilacja ;)
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kubalit » wtorek, 6 listopada 2012, 11:44

Geralt napisał(a):
kubalit napisał(a):Nam drzwi od gabinetów zaopatrzyli w zamki otwierane kodem. Nie trzeba nosić żadnych kluczy, wystarczy wstukać kod, który (z uwagi na numer danego gabinetu) jest dość oczywisty.

Permanentna inwigilacja ;)

Lepsze od sprawdzania ilości logowań w komputerze w ciągu dnia. :mrgreen: Poza tym - kamery na korytarzu i jak się to wszystko zlepi w jedno wiadomo ile czasu dany sędzia spędził w sądzie. ;)
kubalit
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » wtorek, 6 listopada 2012, 19:15

kubalit napisał(a):spędził w sądzie.

i kto u kogo był...
to już nie jest zabwne ...
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Re: Nasz czas pracy

Postprzez marciano » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 13:54

W kontekście naszego obciążenia i czasu pracy: ostatnio wpadł mi w ręce opracowany na zlecenie MS - u dokument pt. „Analiza obciążenia pracą i opracowanie standardów pracy dla wszystkich grup zawodowych w sądownictwie”. Uprzedzając pytania, wyjaśniam, iż dokument został uzyskany w trybie dostępu do informacji publicznej. Jest to opracowanie bardzo obszerne, można je pobrać klikając link, bądź wklejając go w przeglądarkę:

http://srls.home.pl/audyt.zip

wtedy folder z dokumentami pdf zapisuje się automatycznie w folderze „pobrane” (pobiera się dość długo).

Ja ograniczyłem się do przeanalizowania opracowania dotyczącego sędziów wydziałów karnych I instancji, więc kilka słów wprowadzenia, gdzie co znaleźć.

W pliku pdf „1 S_dziowie” od strony 39 rozpoczyna się opis sposobu przeprowadzenia badania od strony 64 tzw. analiza efektywności.

W pliku pdf „tom IV pion karny I instancja” od strony 202 rozpoczyna się opracowanie dotyczące obciążenia pracą w poszczególnych sądach. Akurat te wyniki są dość ciekawe w kontekście tzw. sądów wielkomiejskich (np. p. 4, 7, 12, 15, 46, 51, 98)
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez inger » środa, 8 stycznia 2014, 00:57

dzięki marciano za linka. nie wierzyłam, że kiedyś będzie mi dane zobaczyć wyniki tego projektu :D
na razie jestem w pliku „1 S_dziowie” na stronach 64 - 65.
no i proszę - czarno na białym - w skali kraju cywiliści są bardziej obciążeni niż karniści :mrgreen:
dziwię sie, że obciążenie wszystkim wyszło poniżej 100 %.
(dziwię się też wynikowi ksiąg wieczystych).
obawiam się najprostszych wniosków, które można wyciągnąć z ostatniej kolumny po prawej.
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez inger » środa, 8 stycznia 2014, 01:21

jeszcze plik Raport podsumowujący - strona 47 - 49 <szok>
ja tam mam inne wrażenia. oczywiście efektywność nie 100 %, ale też na pewno nie 15 %.
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Muriwai » czwartek, 9 stycznia 2014, 23:24

bardzo ciekawe opracowanie...ja pracuję na 122% normy :shock:
Muriwai
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez taikoubou » sobota, 11 stycznia 2014, 21:15

Mnie się bardzo podobają obrazki, czyli mapy procesów i podprocesów.
taikoubou
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: nie jestem sędzią

Postprzez balladyna » niedziela, 12 stycznia 2014, 00:08

Opracowanie uwzględnia etatyzację, nie uwzględnia jednak chyba długotrwałych nieobecności, delegacji do ministerstwa. Trudno jest badać obciążenie przypadające na realnie na jednego sędziego.
Przypomina mi to opracowanie ministerialne, gdzie statystycznie na sędziego w moim wydziale przypadało w danym roku prawie dwa razy mniej spraw niż w rzeczywistości. Tak to jest gdy 3 sędziów w wydziale tak naprawdę nie ma od ponad roku, ale są "na stanie" wydziału...
balladyna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » niedziela, 12 stycznia 2014, 00:50

W nagłówku symbole unijne. Czyli unia daje kasę i trzeba coś takiego robić czy to ma sens czy nie.:|
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez kwk » czwartek, 19 marca 2015, 21:01

mój czas pracy ? - trwa i trwa i trwa ....
Niestety końca nie widać, mija północ, a czas pracy trwa
kwk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez lobuzek » wtorek, 31 marca 2015, 19:28

Mamy robić aż się padnie. Najlepiej bez pomyłek i jakichkolwiek błędów. No ale biura się nie przepisze.
lobuzek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Fan pływania i motoryzacji:-)

Postprzez osi » poniedziałek, 22 czerwca 2015, 17:50

Teraz w projekcie zmiany regulaminu chcą wprowadzić dyżury sędziów w poniedziałki do godz. 18.00 Po co ? przecież i tak nie udzielamy stronom informacji
osi
praktykant
praktykant

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: Odp: Nasz czas pracy

Postprzez inger » poniedziałek, 22 czerwca 2015, 18:04

Jakby przyszedł ktoś po swieze pieczywo ;) (czyli coś pilnego, od ręki, z podpisem sędziego - jakiś odpis ze stw. prawomocności :) z doświadczenia wiem, że zdarza się raz na rok. więc na pewno taki dyżur jest potrzebny.
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kam » poniedziałek, 22 czerwca 2015, 19:28

U nas takie dyżury trafiają się jakieś 3-4 razy w roku, przez ostatnie dwa nikt nic ode mnie nie chciał... Szafa trochę zyskała.
kam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez beta » piątek, 26 czerwca 2015, 14:33

myślę, że konieczne jest wprowadzenie dyżurów nocnych, bo może jakiś petent postanowi właśnie wtedy przyjść do sądu... ;) wiadomo, że mamy służyć...
beta
Moderator
Moderator

Postprzez marciano » piątek, 29 stycznia 2016, 18:07

Wróciły dziewczyny z sekretariatu ze szkolenia prowadzonego przez sędziego z Warszawy i przywiozły newsa, że w jednym z warszawskich SO (nie wiem w którym) sędziowie mają obowiązek być w pracy od pn. do pt. od 8.00 do 16.00.

Prawda to? Ktoś coś na ten temat wie? A jaka jest podstawa takiego zarządzenie prezesa? tak wiem to ostatnie pytanie jest niemądre, zarządzenie PSO nie musi mieć podstawy ;)
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » piątek, 29 stycznia 2016, 18:33

marciano napisał(a):Wróciły dziewczyny z sekretariatu ze szkolenia prowadzonego przez sędziego z Warszawy i przywiozły newsa, że w jednym z warszawskich SO (nie wiem w którym) sędziowie mają obowiązek być w pracy od pn. do pt. od 8.00 do 16.00.

Prawda to? Ktoś coś na ten temat wie? A jaka jest podstawa takiego zarządzenie prezesa? tak wiem to ostatnie pytanie jest niemądre, zarządzenie PSO nie musi mieć podstawy ;)

Warszawa.. Okręg specjalnej troski ;)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..