Piszą o nas w styczniu 2019r.

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w styczniu 2019r.

Postprzez Geralt » sobota, 12 stycznia 2019, 12:36

Włóczykij napisał(a):https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/czy-ponad-dwustu-poslow-pis-klamalo-ws-posiedzenia-sejmu-w-sali-kolumnowej/0t54zn0 ... ej/0t54zn0
Niesamaczny sędzia, bo akurat prawnik powinien wiedzieć, że zeznania świadków mieściły się w granicach oceny wiarygodności, a twierdzenie zaistnienia przesłanek przestępstwa mogło być tylko uzasadnieniem, by nienegować praworządności decyzji o tym, by sprawę badać?
Kto zatem rozwala państwo?' Zaczyna się podważanie decyzji, przy którym jakieś cudaczne bilbordy, to pikuś.
A swoją drogą sędzia chce być męczennikiem dyscyplinarek, bo to jak wypowiada się o innym sądzie niestety budzi niesamak. Przy tym bym jednak tylko została. Niestety prędzej można liczyć na wypowiedzi wspierające niż któryś z naszych tuzów, by faktycznie wytłumaczył młodszemu koledze, na czym polega niestosowność jego wypowiedzi.
No cóż... Również czuję niesmak i dyskomfort... Na skutek słów kolegi Tulei, który kreuje się na ostatniego sprawiedliwego (i pierwszego męczennika) a w rzeczywistości godzi w autorytet wymiaru sprawiedliwości bardziej niż atakujący nas politycy.

Wysłane z mojego LM-X410.FN przy użyciu Tapatalka
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez agnieszka10 » sobota, 12 stycznia 2019, 13:35

Pan sędzia robi kabaret z wymiaru sprawiedliwości od kilku lat i nic nowego się nie dzieje .Pamiętacie jak groził paluszkiem na kongresie prawników ? Radosna retoryka porównywania wolnego kraju do reżimu stalinowskiego i metod przesłuchania tamtej epoki? Ludzie nie związani z wymiarem patrzą i oczy im wychodzą. Gwiazdor.
agnieszka10
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Yamato » sobota, 12 stycznia 2019, 14:57

Ja myślę, że za moment będziemy powszechnie wzajemnie podważać swoje orzeczenia z uwagi na potencjalny ich polityczny charakter. Taka jest cena upolitycznienia sądownictwa. I głosy powyżej to już szczyty hipokryzji.
Na tę chwilę takim "politycznym" orzeczeniem jest dla mnie postanowienie s. Niedzielaka, które z literą prawa nie ma kompletnie nic wspólnego.
http://judge2017.blox.pl/2019/01/Na-klo ... ialak.html
I właśnie dlatego PiS osadził takich nominatów w SN. A teraz osadza dalej - via "KRS" - w sądach powszechnych.
A krytyka takich orzeczeń będzie zawsze, także z ust sędziów. Po prostu niektórzy do końca życia będą już kojarzeni z PiS. I ich wyroki także. Do końca ich kariery sędziowskiej <tak> O, tego jestem pewien <luzik

PS. Zaznaczam, że akt nie znam więc , w przeciwieństwie do Włóczki, która feruje uwagi o zeznaniach świadków, nie znając ich treści bo akt nie widziała, na temat zasadności owego postanowienia SO w Warszawie się nie wypowiadam. Zwłaszcza, że nie znam ani akt ani sędziego referenta. Przy czym s. Tuleya akta zna i kolegę/koleżankę też. Więc może i ma wiedzę o motywach kolegi/koleżanki. Aż nadto jest już np. prokuratorów, którzy ewidentnie realizują polecenia Z. Ziobry by nie wierzyć, że będą też i tacy sędziowie. I że umarzają bezpodstawnie sprawy dla PiS niewygodne a prowadzą te, które PiS-owi pasują. Więc jestem w stanie sobie wyobrazić i to, że dokładnie to samo będzie robił w sądzie sędzia.
Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Zwolennikiem teorii Darwina. To ewolucja daje doskonałość.

Postprzez agnieszka10 » sobota, 12 stycznia 2019, 15:16

Yamato , Ty czytasz przed wysłaniem co napisałeś ? Dopuszczasz ,że są sędziowie ,którzy realizują orzeczniczo polecenia ministra? znasz rozumiem takich sędziów ? Nie masz wyjścia i pisz z p. sedzią T do Brukseli z podaniem sygnatur spraw ,w ktorych tak postąpili . Z mojego podwórka Ci napisze, ze pan się poskarżył ministrowi, ze cudzych dzieci mu nie dałam a bardzo chciał być wujkiem dziewczynek. Przyjechała delegacja z vice na czele , człowiek bardzo płakał jaki zły ze mnie człowiek a on kocha wszystkie młode dziewczynki. I co ? I nic sprawa dalej toczyła się swoim rytmem. Nie chrzań mi głupot jak wyżej, bo nas zwyczajnie obrażasz.
agnieszka10
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez cezary » sobota, 12 stycznia 2019, 15:35

muszę niestety stwierdzić z całym szacunkiem do autora tych słów cyt "To prawda, decyzja radomskiego sądu jest ostateczna. [b][u]Przynajmniej w obecnej rzeczywistości politycznej".[/u][/b]
że z ust sędziego padł jasny przekaz do społeczeństwa - sądy działają na zamówienie polityczne, zmieni się władza to będzie inne orzeczenie. Po to mamy na forum odpowiednie wątki, żeby się na nich wyżalić. Jeżeli sami siebie nie szanujemy to inni też nas nie będą szanować.
Iniuriam ipse facias, ubi non vindices- Jeżeli nie zwalczasz niesprawiedliwości, sam ją popełniasz
cezary
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Niepoprawnym optymistą

Postprzez agnieszka10 » sobota, 12 stycznia 2019, 16:38

Niedawno pan sędzia Tomasz Zawiślak odsyłał mnie do publikacji kwarty o ochronie dóbr osobistych osobistych sędziego. Może sędzia z Radomia ma dostęp do publikacji ?
agnieszka10
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mysik » sobota, 12 stycznia 2019, 19:42

cezary napisał(a):muszę niestety stwierdzić z całym szacunkiem do autora tych słów cyt "To prawda, decyzja radomskiego sądu jest ostateczna. Przynajmniej w obecnej rzeczywistości politycznej".
że z ust sędziego padł jasny przekaz do społeczeństwa - sądy działają na zamówienie polityczne, zmieni się władza to będzie inne orzeczenie. Po to mamy na forum odpowiednie wątki, żeby się na nich wyżalić. Jeżeli sami siebie nie szanujemy to inni też nas nie będą szanować.

Bez żartów...
A pan sędzia mógł mieć na myśli, że gdy zmieni się władza, śledztwo zostanie wznowione, prawda?
mysik
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez cezary » sobota, 12 stycznia 2019, 19:53

prawda, tylko, że mamy taki, a nie inny szyk zdania, słowa o rzeczywistości politycznej padają bezpośrednio po zdaniu o decyzji sadu, a poza tym nie chodzi tu co pan sędzia miał na myśli, ale jak ten fragment akurat zrozumie normalny czytelnik, który zazwyczaj nie jest prawnikiem.
Iniuriam ipse facias, ubi non vindices- Jeżeli nie zwalczasz niesprawiedliwości, sam ją popełniasz
cezary
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Niepoprawnym optymistą

Postprzez Yamato » sobota, 12 stycznia 2019, 20:18

agnieszka10 napisał(a):Yamato , Ty czytasz przed wysłaniem co napisałeś ? Dopuszczasz ,że są sędziowie ,którzy realizują orzeczniczo polecenia ministra? znasz rozumiem takich sędziów ? Nie masz wyjścia i pisz z p. sedzią T do Brukseli z podaniem sygnatur spraw ,w ktorych tak postąpili . Z mojego podwórka Ci napisze, ze pan się poskarżył ministrowi, ze cudzych dzieci mu nie dałam a bardzo chciał być wujkiem dziewczynek. Przyjechała delegacja z vice na czele , człowiek bardzo płakał jaki zły ze mnie człowiek a on kocha wszystkie młode dziewczynki. I co ? I nic sprawa dalej toczyła się swoim rytmem. Nie chrzań mi głupot jak wyżej, bo nas zwyczajnie obrażasz.

Skoro są dyspozycyjni prokuratorzy Z Ziobry (a są) a zmierzamy do tego samego modelu nadzoru i awansów to zaraz będą dyspozycyjni sędziowie. I moim zdaniem już są. Aż nadto mamy ich np. obecnie w TK. Z pewną Prezes TK na czele.
Orzeczenie s. Niedzielaka to klasyczny przykład przedłożenia polityki nad prawo. Do tego o tyle skandaliczny że też we własnym interesie samego sędziego. Który powinien się był wyłączyć od orzekania.
Zresztą, już agnieszko10 nie pamiętasz, że to zdaniem prawej strony sceny politycznej byli wcześniej dyspozycyjni sędziowie? Określani jako tzw. "sędziowie na telefon" ? I to w modelu gwarantującym niezależność sędziego i brak związku jego awansu z decyzją polityków?
Bo ja pamiętam doskonale. I myślę że Ty też. I tylko udajesz, że teraz już tego nie pamiętasz.
To teraz w modelu zakładającym, że o awansie decyduje polityk, mieli nagle zniknąć jak kamfora ? <szok>
A niby czemu ? Jeśli jest jakiś logiczny powód to z dziką rozkoszą go usłyszę ...
Bo moim zdaniem dopiero ten nowy system to daje im wielkie możliwości ...
Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rbk » sobota, 12 stycznia 2019, 22:13

kaos napisał(a):Też uważasz że to wina stowarzyszeń ? Wice, Modern judge, rbk tak uważają. Ja nie.

Można wierzyć w co się chce. Ja tak nie uważam, ja to po prostu wiem, przecież jestem w MS... :(
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rbk » sobota, 12 stycznia 2019, 22:15

Yamato napisał(a):https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/marek-suski-i-zloto-zakopane-w-ogrodku-cimoszewicz-cwiakalski-budka-komentuja/0x1n6vr

Nasuwa się pytanie, u którego z członków starej KRS ukryto w ogródku "złoty pociąg" ? <mysli>

Pewnie coś się komuś pomyliło, z I PSN, która jest członkiem KRS...
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rbk » sobota, 12 stycznia 2019, 22:19

Yamato napisał(a):
agnieszka10 napisał(a):Yamato , Ty czytasz przed wysłaniem co napisałeś ? Dopuszczasz ,że są sędziowie ,którzy realizują orzeczniczo polecenia ministra? znasz rozumiem takich sędziów ? Nie masz wyjścia i pisz z p. sedzią T do Brukseli z podaniem sygnatur spraw ,w ktorych tak postąpili . Z mojego podwórka Ci napisze, ze pan się poskarżył ministrowi, ze cudzych dzieci mu nie dałam a bardzo chciał być wujkiem dziewczynek. Przyjechała delegacja z vice na czele , człowiek bardzo płakał jaki zły ze mnie człowiek a on kocha wszystkie młode dziewczynki. I co ? I nic sprawa dalej toczyła się swoim rytmem. Nie chrzań mi głupot jak wyżej, bo nas zwyczajnie obrażasz.

Skoro są dyspozycyjni prokuratorzy Z Ziobry (a są) a zmierzamy do tego samego modelu nadzoru i awansów to zaraz będą dyspozycyjni sędziowie. I moim zdaniem już są. Aż nadto mamy ich np. obecnie w TK. Z pewną Prezes TK na czele.
Orzeczenie s. Niedzielaka to klasyczny przykład przedłożenia polityki nad prawo. Do tego o tyle skandaliczny że też we własnym interesie samego sędziego. Który powinien się był wyłączyć od orzekania.
Zresztą, już agnieszko10 nie pamiętasz, że to zdaniem prawej strony sceny politycznej byli wcześniej dyspozycyjni sędziowie? Określani jako tzw. "sędziowie na telefon" ? I to w modelu gwarantującym niezależność sędziego i brak związku jego awansu z decyzją polityków?
Bo ja pamiętam doskonale. I myślę że Ty też. I tylko udajesz, że teraz już tego nie pamiętasz.
To teraz w modelu zakładającym, że o awansie decyduje polityk, mieli nagle zniknąć jak kamfora ? <szok>
A niby czemu ? Jeśli jest jakiś logiczny powód to z dziką rozkoszą go usłyszę ...
Bo moim zdaniem dopiero ten nowy system to daje im wielkie możliwości ...

Falandyzacja orzecznictwa zaczęła się od SN ? Zawieszenie przepisów ustawy ??? A który przepis Konstytucji RP na to zezwala ???

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 13 stycznia 2019, 00:26

i przez tak nieodpowiedzialne wypowiedzi jak wyżej omawiana mamy napędzającą się machinę, gdzie słynne bilbordy to śmiech

najgorsze, że czytamy wyżej, że sami sędziowie są pierwsi, by zarzucać polityczne wyroki, za nic mając merytoryczne argumenty, którymi zawsze można weryfikować

i to jest SKANDAL prawdziwy, a nie jakiś opowieści o SN by Yamato

https://wpolityce.pl/polityka/429261-w- ... a-polecamy
W najnowszym wydaniu „Sieci” o skandalicznym buncie kasty sędziowskiej. Publicyści tygodnika wykazują, że opór wobec prób wprowadzenia reform wymiaru sprawiedliwości ma wymiar czysto polityczny i ma niewiele wspólnego z obroną konstytucji. Przedstawiają także wciąż wydłużającą się listę budzących wątpliwości wyroków.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Yamato » niedziela, 13 stycznia 2019, 02:32

Wprowadzenie polityki do sądów to zawsze w konsekwencji spojrzenie na treść danego wyroku przez pryzmat polityki.
Jeśli sędzia awansuje dzięki PiS lub PO, Nowoczesnej, Kukiz 15, PSL, wyrok korzystny dla odpowiednio: PiS, PO, Nowoczesnej, Kukiz 15, PSL wydany przez takiego sędziego zawsze będzie rodził określone konotacje.
Co więcej, czasem niekoniecznie zupełnie bezpodstawne. Przykład prokuratury pokazuje to aż nadto ...
I dlatego niektórzy nie zgadzają się na taki obrót sprawy.
A inni wprost przeciwnie.
Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 13 stycznia 2019, 10:04

A myślałam, że do dna już doszliśmy.
Tymczasem Twoje wypowiedzi wskazują, że prący do odzyskania pełni dawnego władztwa, gotowi są nawet zaorać sądownictwo. To było wiadome od początku, z relacji wiem, że mocno widoczne przy ostatnich zebraniach delegatów " do krs".
Na szczęście społeczeństwo jest rozsądniejsze - Polacy i Polki. No i ludzie w instynkcie umieją wyczuć wiarygodność. Twój styl jest pozbawiony tej cechy, czuć sztuczność, nieszczerość, co wskazuje na manipulanctwo.
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Yamato » niedziela, 13 stycznia 2019, 10:08

Problem z tą Twoją oceną polega na tym, że tak na oko to z 90 % obecnie protestujących przeciwko obecnym zmianom to ludzie, którzy wtedy żadnej władzy nie mieli. A bywało, że z poprzednimi władzami też byli w konfliktach.
Zaś 100 % wspierających obecne zmiany to ci co już uzyskali z nich jakieś osobiste korzyści albo na takowe liczą w najbliższej przyszłości.
I sama sobie oceń szczerość obu stanowisk <luzik>
Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 13 stycznia 2019, 10:10

Przeczytaj mój wpis w wątku o SN. Nie będę powtarzać.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Yamato » niedziela, 13 stycznia 2019, 10:18

Przeczytałem i odpowiedziałem <luzik>
Też się powtarzać nie będę.
Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Karol75 » niedziela, 13 stycznia 2019, 10:59

Yamato napisał(a):Problem z tą Twoją oceną polega na tym, że tak na oko to z 90 % obecnie protestujących przeciwko obecnym zmianom to ludzie, którzy wtedy żadnej władzy nie mieli. A bywało, że z poprzednimi władzami też byli w konfliktach.
Zaś 100 % wspierających obecne zmiany to ci co już uzyskali z nich jakieś osobiste korzyści albo na takowe liczą w najbliższej przyszłości.
I sama sobie oceń szczerość obu stanowisk <luzik>

Zwykle tylko czytam przedstawione tu opinie, nie komentując ich. Ale przeczytawszy to, co napisał Yamato, nie wystrzymałem. No sorry, ale takiej bzdury dawno nie czytałem, a śledzę wątek na bieżąco i byławo już blisko dolnej granicy dna. Yamato, czy Ty naprawde w to wierzysz? Czy tylko wszystkich osądzasz według własnej miary?
Karol75
asesor
asesor

Postprzez mysik » niedziela, 13 stycznia 2019, 11:01

A może zamiast napadać na sędziego Tuleyę warto się zastanowić, czym jest przestępstwo fałszywych zeznań? Jak wygląda jego "obsługa". Ilu z państwa składało zawiadomienia do prokuratury w tej mierze. Tajemnicą poliszynela jest, że sądy nie zgłaszają takich przypadków a dla prokuratury to jedynie kłopot, więc umarzają. Może warto zrobić coś z plagą?
Pomijam, że sprawa jest polityczna a postanowienie, którego istotą było składanie fałszywych zeznań, kontrowersyjne.
mysik
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez Yamato » niedziela, 13 stycznia 2019, 11:20

Karol75 napisał(a):
Zwykle tylko czytam przedstawione tu opinie, nie komentując ich. Ale przeczytawszy to, co napisał Yamato, nie wystrzymałem. No sorry, ale takiej bzdury dawno nie czytałem, a śledzę wątek na bieżąco i byławo już blisko dolnej granicy dna. Yamato, czy Ty naprawde w to wierzysz? Czy tylko wszystkich osądzasz według własnej miary?

Nie, nie wierzę.
Obserwuję.
Np. u siebie.
Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Karol75 » niedziela, 13 stycznia 2019, 11:56

Yamato napisał(a):Nie, nie wierzę.
Obserwuję.
Np. u siebie.

Uff, to dobrze, bo juz myślałem, żeTy tak na serio wierzysz w to, co piszesz.
Co do obserwacji - dużo daje obserwowanie również innych, nie tylko siebie. Wtedy ma się pełniejszy obraz sytuacji. Może wówczas zmienisz swoją ocenę.
Karol75
asesor
asesor

Postprzez Yamato » niedziela, 13 stycznia 2019, 12:26

Wydaje się oczywistym co miałem na myśli <bezradny>
Łopatologicznie: miałem na myśli własną apelację i okręg sądowy.
I obserwację też innych okręgów sądowych - kto najbardziej krzykliwie popiera te zmiany.
I ile na nich dotąd samemu skorzystał personalnie ...
Skądinąd to forum też jest tego doskonałym przykładem <luzik>
Choćby parę osób z postów powyżej ...
Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 13 stycznia 2019, 13:02

mysik napisał(a):A może zamiast napadać na sędziego Tuleyę warto się zastanowić, czym jest przestępstwo fałszywych zeznań? Jak wygląda jego "obsługa". Ilu z państwa składało zawiadomienia do prokuratury w tej mierze. Tajemnicą poliszynela jest, że sądy nie zgłaszają takich przypadków a dla prokuratury to jedynie kłopot, więc umarzają. Może warto zrobić coś z plagą?
Pomijam, że sprawa jest polityczna a postanowienie, którego istotą było składanie fałszywych zeznań, kontrowersyjne.

Ale od tego właśnie zaczęło się komentowanie jego wywiadu i tak było kontynuowane.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Yamato » niedziela, 13 stycznia 2019, 18:18

Yamato
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..