piszą o nas w maju 2018r

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: piszą o nas w maju 2018r

Postprzez suzana22 » środa, 16 maja 2018, 16:29

iga napisał(a):
Modern_judge napisał(a):
romanoza napisał(a):Jaro już wie, że to Ty byłeś w Brukseli <figielek>

A proppo-po-po's, czy wiadomo już kto został Szpiegiem z Krainy Deszczowców na dywanach u Monsieur Timmiego?

uświadomiłam sobie dzisiaj, że skoro Romka Polańskiego nie chce wydać Stanom żaden sąd na świecie, to chyba oznacza, że w USA maja poważny problem z praworządnością i w zw. z tym wyroki ich sądów nie powinny być uznawane :shock: <mysli>

Uzasadnienie (prawomocnego) postanowienia naszego SO o odmowie jest jednoznaczne :lol:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » środa, 16 maja 2018, 16:33

magdam napisał(a):
Włóczykij napisał(a): (...) nagonka idzie na sędziów w Radzie, a wystąpienie nie jest ich.
(...)

Uchwały są KRS.
Nie ma uchwał sędziów w KRS. Nie ma uchwał polityków w KRS.
Są tylko uchwały KRS i wszyscy członkowie Rady ponoszą za nie odpowiedzialność z samej racji bycia członkiem Rady.
Nie można się wyłączyć.

Poza wszystkim przypominam, że uchwałę dot. publicznych wypowiedzi sędziów przyjęto jednogłośnie.
Chciałabym dokładnie poznać jej treść, jednak na stronie KRS aktualności skończyły się w kwietniu.

znowu manipulujesz mimo, że sprawa była tu wczoraj omówiona

członkowie KRS głosowali nad podjęciem prac, a nie wyrażali bezwarunkowe 100 % poparcie temu, co wypowiedział s. Johan
tu jednak do ciemnego ludu nie piszesz, więc więcej szacunku dla odbiorców

a treści uchwał będziemy omawiać, gdy będą (tzn. uchwał, co do których prace mają być podjęte)
sianie chaosu nie jest realizacją racji stanu, interesu Państwa i warto o tym pamiętać, bo urząd zobowiązuje
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez magdam » środa, 16 maja 2018, 17:11

„...propozycję wiceprzewodniczącego Wiesława Johanna, aby komisja etyki zajęła się publicznymi wystąpieniami niektórych sędziów, obecni na posiedzeniu członkowie nowej KRS, przyjęli jednogłośnie.”

Czyli błędnie zrozumiałam ten zapis i KRS nie podjęło uchwały w tym zakresie, a sformułowanie "przyjęli jednogłośnie" nie odnosiło się do głosowania nad uchwałą?
Niezależnie od tego czy była uchwała, czy nie, nie zmienia to faktu aprobaty tej propozycji oraz jej uzasadnienia.
Ostatnio edytowano środa, 16 maja 2018, 17:19 przez magdam, łącznie edytowano 1 raz
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Magda Modrzyńska

Postprzez Włóczykij » środa, 16 maja 2018, 17:16

tak
i nie będę powtarzać tego, co już napisałam

dopisujesz znaczenie faktom
to jest manipulacja

praca nad dopuszczalnym zakresem wypowiedzi jest naturalną pracą, jaką może podjąć KRS
i zoabcz jakie inne podobne gremia międzynarodowe dokładnie na ten temat wypowiedziały się
były to omawiane i cytowane na Konferencji, o której mówiłam, był tekst w Kwartalniku IS po Konferencji
skoro jednak nawet nie znasz zagadnień z ich omówienia w IS, to mogę tylko powtarzać, że ręce opadają
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » środa, 16 maja 2018, 17:49

w Krakowie znowu wrze:
"Sędziowie spotkali sie na korytarzu, bo prezes sądu dzień wcześniej odwołała zgromadzenie"
http://www.dziennikpolski24.pl/region/w ... ,13181284/

zadyma jest prawdopodobnie z tego powodu, że z tego co wiem chyba dwie kolejne osoby straciły funkcje, z czego jedna m.in. za to, że przez ponad 10 lat regularnie podbierała sędziom (swoim kolegom z wydziału) proste sprawy, "rasując" ich kosztem swoją statystykę ponad wszelką przyzwoitość, i naruszając przy tym regulamin urzędowania sądów.
wg. starych reguł awans powinna dostać (nawiasem mówiąc o mało nie dostała) - a nie degradację <luzik>

dlatego zanim podejmie się jakąś uchwałę powinno się najpierw zapoznać z faktami - bo się można potem takiej uchwały wstydzić

z tego co piszą media miała też być podjęta uchwała, że ze strony prezesa rzekomo są naciski czy szantaże :shock: by funkcje przyjmować.
Ale uchwała potępiająca naciski i szantaże (ostracyzmem środowiska), by funkcji nie przyjmować, nie była chyba przewidziana ;)

co do byłego prezesa SA być może nadanie mu statusu niebiezpiecznego było konieczne, by przydzielić mu jednoosobową celę. W przeciwnym wypadku zostałby pewnie osadzony z innymi. Być może dla sędziów czy prokuratorów powinna obowiązywać odrębna regulacja w regulaminie funkcjonowania AŚ, gwarantująca bezpieczeństwo - ale chyba takiej nie ma (tu musiałby sie romi wypowiedzieć, bo nie wiem). Kontrole osobiste były być może z obawy, by sobie czegoś nie zrobił :( .
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez jaaga » środa, 16 maja 2018, 17:53

Najpierw Rada powinna zdefiniować co oznacza polityczne a także publiczne. Wypowiedzi jara na tym forum są przecież publiczne a niektóre - moim zdaniem - polityczne.
Porównania metod działania służb natomiast uważam za obrazowe a nie polityczne.
jaaga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: always look on the bright side of life

Postprzez iga » środa, 16 maja 2018, 17:59

jaaga napisał(a):Wypowiedzi jara na tym forum są przecież publiczne a niektóre - moim zdaniem - polityczne.

i co z tego? Nikt tu nie występuje pod nazwiskiem. Fakt, że siedząc tu godzinami masz niezły rekonesans, i wiesz kto jest kto, nie znaczy, że dany sędzia, narusza zasady apolityczności, skoro wypowiada się anonimowo. Naruszałby - gdyby pod nazwiskiem i wizerunkiem występował publicznie z politycznymi deklaracjami. Z tego forum wnioskować można jedynie, że wśród sędziów jest pluralizm w poglądach. I chyba dobrze?
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez magdam » środa, 16 maja 2018, 18:29

Dwie osoby występują pod własnym nazwiskiem (ja miałam wpisane swoje imię i nazwisko pod nickiem dopóki nieoczekiwanie dla mnie zostało usunięte).
Ponadto w obecnej chwili niektórzy forumowicze - a przynajmniej członkowie KRS, są identyfikowalni na tym forum nie tylko przez forumowiczów.
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Magda Modrzyńska

Postprzez iga » środa, 16 maja 2018, 18:40

magdam napisał(a):Dwie osoby występują pod własnym nazwiskiem

na ponad 4 tysiące zarejestrowanych userów
magdam napisał(a):(ja miałam wpisane swoje imię i nazwisko pod nickiem dopóki nieoczekiwanie dla mnie zostało usunięte).

ja też, bo nasze byłe pałace żądały od nas nas ujawnienia się i uwiarygodnienia
magdam napisał(a): Ponadto w obecnej chwili niektórzy forumowicze - a przynajmniej członkowie KRS są identyfikowalni na tym forum nie tylko przez forumowiczów.

jak ktoś się uprze to ustali poglądy każdego nie tylko korzystając z forum. Niemniej naruszenie apolityczności można zarzucić sędziemu tylko wówczas, gdy rozmyślnie występuje z otwartą przyłbicą - a nie wówczas, gdy ktoś go wyszpieguje na anonimowym forum.

btw. sama kiedyś wyszpiegowałam sędziego Marula na forum dla matek z dziećmi. Ktoś jeszcze pamięta Marula?
Wcale nie było to trudne <okok>
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez censor » środa, 16 maja 2018, 18:48

suzana22 napisał(a):
iga napisał(a):uświadomiłam sobie dzisiaj, że skoro Romka Polańskiego nie chce wydać Stanom żaden sąd na świecie, to chyba oznacza, że w USA maja poważny problem z praworządnością i w zw. z tym wyroki ich sądów nie powinny być uznawane :shock: <mysli>
Uzasadnienie (prawomocnego) postanowienia naszego SO o odmowie jest jednoznaczne :lol:
@Iga
Sankcje wprowadzić jakieś a la art.7 :-P
@ Suzana
Możesz wkleić to uzasadnienie?
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Darkside » środa, 16 maja 2018, 18:49

iga napisał(a):
magdam napisał(a):Dwie osoby występują pod własnym nazwiskiem

na ponad 4 tysiące zarejestrowanych userów
magdam napisał(a):(ja miałam wpisane swoje imię i nazwisko pod nickiem dopóki nieoczekiwanie dla mnie zostało usunięte).

ja też, bo nasze byłe pałace żądały od nas nas ujawnienia się i uwiarygodnienia
magdam napisał(a): Ponadto w obecnej chwili niektórzy forumowicze - a przynajmniej członkowie KRS są identyfikowalni na tym forum nie tylko przez forumowiczów.

jak ktoś się uprze to ustali poglądy każdego nie tylko korzystając z forum. Niemniej naruszenie apolityczności można zarzucić sędziemu tylko wówczas, gdy rozmyślnie występuje z otwartą przyłbicą - a nie wówczas, gdy ktoś go wyszpieguje na anonimowym forum.

btw. sama kiedyś wyszpiegowałam sędziego Marula na forum dla matek z dziećmi. Ktoś jeszcze pamięta Marula?
Wcale nie było to trudne <okok>
Marul vel Milka

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
No pain no gain!

Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego.
Darkside
Junior admin
Junior admin

Kim jestem ?: Jestem sobie

Postprzez censor » środa, 16 maja 2018, 19:16

iga napisał(a):dwie kolejne osoby straciły funkcje, z czego jedna m.in. za to, że przez ponad 10 lat regularnie podbierała sędziom (swoim kolegom z wydziału) proste sprawy, "rasując" ich kosztem swoją statystykę ponad wszelką przyzwoitość, i naruszając przy tym regulamin urzędowania sądów
I za takie numery powinny być dyscyplinarki. Nie wiem czy tego dożyję. :|
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez jaaga » środa, 16 maja 2018, 19:23

@iga, moim zdaniem jeśli sędzia zostanie zidentyfikowany nie ma znaczenia, że wypowiadał się pod nickiem
w końcu wypowiada się osoba a nie nick...
nick może dodać jedynie smaczku ;)
jaaga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » środa, 16 maja 2018, 19:26

jaaga napisał(a):@iga, moim zdaniem jeśli sędzia zostanie zidentyfikowany nie ma znaczenia, że wypowiadał się pod nickiem

a identyfikuj sobie do woli ;) . Nie dam się zwariować <luzik>
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez jaaga » środa, 16 maja 2018, 19:30

iga napisał(a):
jaaga napisał(a):@iga, moim zdaniem jeśli sędzia zostanie zidentyfikowany nie ma znaczenia, że wypowiadał się pod nickiem

a identyfikuj sobie do woli ;) . Nie dam się zwariować <luzik>

nie mam takiej potrzeby :D
mówimy o wypowiadaniu się publicznym

a z innej beczki - forum dostosowane jest do RODO?
jaaga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez efa » środa, 16 maja 2018, 19:33

jaaga napisał(a):a z innej beczki - forum dostosowane jest do RODO?

na pierwszy rzut oka wydaje się, że tak ;)
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » środa, 16 maja 2018, 20:29

censor napisał(a):
iga napisał(a):dwie kolejne osoby straciły funkcje, z czego jedna m.in. za to, że przez ponad 10 lat regularnie podbierała sędziom (swoim kolegom z wydziału) proste sprawy, "rasując" ich kosztem swoją statystykę ponad wszelką przyzwoitość, i naruszając przy tym regulamin urzędowania sądów
I za takie numery powinny być dyscyplinarki. Nie wiem czy tego dożyję. :|

no, ale to po wizytatorów włącznie, bo w takich historiach się słyszy, że lata całe było przyzwolenie

ja z kolei mam takie doświadczenie, że kiedyś przy sprawozdaniu pomyliłam się w cyfrze wskaźnika (pisałam na starym sprawozdaniu), to zrobiło się larum, że chciałam oszukać prezesa (a te sama dane dostawał w oficjalnym sprawozdaniu, a ja tylko wyjaśniałam trendy - lepiej, gorzej, dlaczego)
no, ale zwykłe przewałki numerowe cisza, sza..., etyczniej jest wywalić kolegę ze stowarzyszenia ...
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » środa, 16 maja 2018, 20:33

iga napisał(a):
jaaga napisał(a):Wypowiedzi jara na tym forum są przecież publiczne a niektóre - moim zdaniem - polityczne.

i co z tego? Nikt tu nie występuje pod nazwiskiem. Fakt, że siedząc tu godzinami masz niezły rekonesans, i wiesz kto jest kto, nie znaczy, że dany sędzia, narusza zasady apolityczności, skoro wypowiada się anonimowo. Naruszałby - gdyby pod nazwiskiem i wizerunkiem występował publicznie z politycznymi deklaracjami. Z tego forum wnioskować można jedynie, że wśród sędziów jest pluralizm w poglądach. I chyba dobrze?

nie są
bo gdyby tak było, miałbyś to w rekacji kogoś w odpowiedzi, bo tu się pilnujemy
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » środa, 16 maja 2018, 20:44

Włóczykij napisał(a):no, ale to po wizytatorów włącznie, bo w takich historiach się słyszy, że lata całe było przyzwolenie
Ja nie twierdzę że nie
censor
VIP
VIP

Postprzez iga » środa, 16 maja 2018, 20:49

jaaga napisał(a):
iga napisał(a): a identyfikuj sobie do woli ;) . Nie dam się zwariować <luzik>

oj jaaga - masz masz ;) przecież tu na forum dopasowywałaś nicki do nazwisk - Twoje posty były edytowane lub usuwane właśnie z tego powodu, że ujawniały tożsamość userów i chyba nawet dostałaś ostrzeżenie za to od Dreeda
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez suzana22 » środa, 16 maja 2018, 21:05

censor napisał(a):
suzana22 napisał(a):
iga napisał(a):uświadomiłam sobie dzisiaj, że skoro Romka Polańskiego nie chce wydać Stanom żaden sąd na świecie, to chyba oznacza, że w USA maja poważny problem z praworządnością i w zw. z tym wyroki ich sądów nie powinny być uznawane :shock: <mysli>
@Iga
Sankcje wprowadzić jakieś a la art.7 :-P
@ Suzana
Możesz wkleić to uzasadnienie?

Nie mogę.
suzana22
VIP
VIP

Postprzez censor » środa, 16 maja 2018, 21:22

@Suzana
A na PW? Czy są jakieś ograniczenia? Wówczas oczywiście nie nalegam.
censor
VIP
VIP

Postprzez jaaga » środa, 16 maja 2018, 21:25

iga napisał(a):
jaaga napisał(a):
iga napisał(a): a identyfikuj sobie do woli ;) . Nie dam się zwariować <luzik>

oj jaaga - masz masz ;) przecież tu na forum dopasowywałaś nicki do nazwisk - Twoje posty były edytowane lub usuwane właśnie z tego powodu, że ujawniały tożsamość userów i chyba nawet dostałaś ostrzeżenie za to od Dreeda

No za Accro jedynie bodajże.
jaaga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » środa, 16 maja 2018, 21:57

iga napisał(a):tu musiałby sie romi wypowiedzieć, bo nie wiem
Nic mi na ten temat nie wiadomo, nigdy się z czymś takim nie spotkałem. To, że się z czymś nie spotkałem oczywiście o niczym nie świadczy, ale tyle razem czytałem przepisy wykonawcze, czasami naprawdę dotyczące bardzo szczegółowych rozwiązań, że pewnie bym znalazł. Ale rzecz chyba nie tylko w wykonawstwie, gdyby tak było to powinien wiedzieć o tym każdy sędzia z wydziałów karnych, bo przecież stosując areszt wskazuje się, gdzie umieścić, od kogo odizolować, w nakazie przyjęcia nie ma danych dotyczących tego, że aresztowany to sędzia, prokurator czy policjant. Wątpię, ale mogę się mylić.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Dreed » środa, 16 maja 2018, 22:30

iga napisał(a):w Krakowie znowu wrze:
"Sędziowie spotkali sie na korytarzu, bo prezes sądu dzień wcześniej odwołała zgromadzenie"
http://www.dziennikpolski24.pl/region/w ... ,13181284/

......

co do byłego prezesa SA być może nadanie mu statusu niebiezpiecznego było konieczne, by przydzielić mu jednoosobową celę. W przeciwnym wypadku zostałby pewnie osadzony z innymi. Być może dla sędziów czy prokuratorów powinna obowiązywać odrębna regulacja w regulaminie funkcjonowania AŚ, gwarantująca bezpieczeństwo - ale chyba takiej nie ma (tu musiałby sie romi wypowiedzieć, bo nie wiem). Kontrole osobiste były być może z obawy, by sobie czegoś nie zrobił :( .

Fajnie, że sędziowie ujmują się za swoim byłym przełożonym i zabierają głos w oparciu o oczywiście przypadkowe doniesienia medialne:
Oświadczenie rzecznika prasowego
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..