projekt zmian usp - poselski wniesiony 12 lipca 2018 r.

Tutaj zamieszczamy informacje o różnych projektach

Re: projekt zmian usp - poselski wniesiony 12 lipca 2018 r.

Postprzez Orlando » poniedziałek, 16 lipca 2018, 10:24

Modern_judge napisał(a):
Orlando napisał(a):Ciągle to przepychanie rządowych projektów jako poselskich. Wstyd.

Wiesz to z doświadczenia? <mysli>

Tak. Z doświadczenia.

Geralt napisał(a):
Orlando napisał(a):Ciągle to przepychanie rządowych projektów jako poselskich. Wstyd.

To akurat wynalazek poprzednich władz. Twórczo rozwinięty przez obecne. Podobnie jak na przykład wrzutki legislacyjne w toku komisji. :/:

Tym bardziej wstyd.

Vilgefortz napisał(a):Wydaje się, że jedyny racjonalny powód to zbyt niskie obciążenie sprawami na biegu w tworzącym się referacie

A czy tego się nie załatwia przez wstrzymanie wpływu starym do czasu wyrównania referatu nowego? Nawet jeśli to trwa długo to co z tego? Nowemu nie należy mu zwalać na głowę od razu tony spraw. Początkujący jest początkujący. Deal with it! Moim zdaniem, o co by projektodawcom nie chodziło, to i tak skończy się to przerzucaniem się niechcianymi sprawami. Znamy się przecież i wiemy jak ta firma działa.
Orlando
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » poniedziałek, 16 lipca 2018, 10:48

Hinoki napisał(a):
Modern_judge napisał(a):
Joasia napisał(a):Pod Warszawę???
U nas kolegium nigdy żadnej obstrukcji nie stosowało. Ani w SO, ani w SA.

A i podziały czynności były utrzymywane przez KSA.

W innych miejscach byla obstrukcja. KSA sparaliżowalo zmiany kadrowe majace na celu wyrownanir obciążeń. Nie zezwolilo na przeniesienia pomiedzy wydzialami.
Dlatego cywilisci pędzą rozpadajacym się samochdem na pełnym gazie i mety nie widzą, a karnisci pucują auta w garażu.
Dobre porównania z tymi autami.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
No pain no gain!

Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego.
Darkside
Junior admin
Junior admin

Kim jestem ?: Jestem sobie

Postprzez Vilgefortz » poniedziałek, 16 lipca 2018, 11:00

Orlando napisał(a):A czy tego się nie załatwia przez wstrzymanie wpływu starym do czasu wyrównania referatu nowego? Nawet jeśli to trwa długo to co z tego? Nowemu nie należy mu zwalać na głowę od razu tony spraw. Początkujący jest początkujący. Deal with it! Moim zdaniem, o co by projektodawcom nie chodziło, to i tak skończy się to przerzucaniem się niechcianymi sprawami. Znamy się przecież i wiemy jak ta firma działa.

Teraz przerzucania się sprawami nie ma i chodzi o to, żeby tak zostało. Obecnie podstawą wstrzymania wpływu do referatu może być tylko wpłynięcie do niego tzw. sprawy dużej - innych ustawowych podstaw ku temu (a tym bardziej podstawy do wyrównywania różnych referatów) nie ma. Jeżeli ta zmiana 47b pójdzie na żywioł to w wielu wypadkach pogrzebie ideę lps. Możliwość wyrównania powinna dotyczyć oczywiście tylko referatu tworzącego się, a nie sprawnie prowadzonego ;) To wszystko da się ująć w ramy.
Justitias vestras judicabo.
Vilgefortz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » poniedziałek, 16 lipca 2018, 12:12

Vilgefortz napisał(a):Trzeba by też przemyśleć jak w szczegółach ma wyglądać wyrównanie referatu - określić kryteria "zrzutki"
W tym powinno chodzić przede wszystkim o to, żeby nie było tak, iż jeśli ktoś ma mały referat dlatego, że sobie to wypracował (bo dużo załatwiał), to potem niejako "za karę" dostaje dociążenie, skoro jego referat jet mniej liczny niż innych. To by zniechęcało i anty-motywowało osoby mające dużą wydajność, a premiowało brak starań o liczbę załatwień.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Vilgefortz » poniedziałek, 16 lipca 2018, 15:57

censor napisał(a):
Vilgefortz napisał(a):Trzeba by też przemyśleć jak w szczegółach ma wyglądać wyrównanie referatu - określić kryteria "zrzutki"
W tym powinno chodzić przede wszystkim o to, żeby nie było tak, iż jeśli ktoś ma mały referat dlatego, że sobie to wypracował (bo dużo załatwiał), to potem niejako "za karę" dostaje dociążenie, skoro jego referat jet mniej liczny niż innych. To by zniechęcało i anty-motywowało osoby mające dużą wydajność, a premiowało brak starań o liczbę załatwień.

Tak być nie powinno i myślę, że nie będzie.
Justitias vestras judicabo.
Vilgefortz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » wtorek, 17 lipca 2018, 21:58

http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/30716 ... restricted
Joasiu i tu mamy te różnice w wymiarze sprawiedliwości.
Otóż w tekście jest opinia prezesa IS : Dla mnie jako sędziego drugoinstancyjnego zasada niezmienności składu orzekającego nie oznacza nic dobrego. Powód ? Praktyczne trudności z wyłonieniem składu sędziowskiego przy konieczności np. odroczenia rozprawy. Podam prosty przykład : trzyosobowy skład z jednym sędzią delegowanym do SO musi odroczyć rozprawę z powodu np. dopuszczenia dowodu z opinii biegłego. Przy ustaleniu terminu okazuje się, że jeden sędzia ma wolny termin za cztery miesiące, drugi za trzy, a sędzia delegowany za siedem czy osiem. Szukamy więc wszyscy kolejnego dogodnego terminu. Najczęściej jest on jeszcze bardziej odległy i kto natym ucierpi ? Stron, które dłuzej poczekają na rozstzrygnięcie.

I tu mamy przykład różnych kultur sądzenia, gdyż to klasyk chowu w traktowanie sądu jako opcji fabryki, gdzie co chwila kto inny siada przy stole sędziowskim, co poraża, a tu czytamy jako o oczywistości i jeszcze z obroną tej pewnej w sumie patologii.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez kam » wtorek, 17 lipca 2018, 22:30

To raczej odmienne kultury sądzenia drugoinstancyjnego. W skrócie - sądzi skład czy sprawozdawca.
kam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » wtorek, 17 lipca 2018, 22:38

patrzę gł. przez prymat praktyki, nie jestem za sztywnym przywiązaniem do idei składu, ale uważam, że do takiegi kierunku należy zmierzać na ile możliwe, a nie w ogóle rezygnować, bo jest nawał pracy i tak odstępstwa stają się normą (jak przytoczyłam w cytacie)

oczywiście można za każdym razem z nowym składem omawiać sprawę, ale patrzę mocniej praktycznie, że tych dwóch siada "na wazon" przy akceptacji zmian składu jako oczywistości
oczywiście można próbować tłumaczyć, że są, słyszą i podpisują nie in blanco, ale nie przekonuje mnie, iż tak jest, skoro ma się liczyć "aby było 3"
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » środa, 18 lipca 2018, 09:08

Tak w ogóle to jednak nie jest dobre działanie reaktywne pod konkretne sytuacje. Bo sytuacje znikną a przepisy zostaną.

I tak:

1. Nastąpiła w jakimś ZO obstrukcja i zrywanie kworum - likwiduje sie kworum. Przepis może wielu sędziów ucieszyć, bo udział z ZO często jest traktowany jako zło konieczne. Rozwiąże też doraźnie ten jeden problem w jednym okręgu. Ale na dłuższą metę kładzie to ideę samorządności.

Należało raczej zmniejszyć (gdzieś o połowę) skład ZO i go zdemokratyzować (równośc głosów niezależnie od szczebla). Ale nie. Lepiej się bawić w ten sposób.

2. Nastąpiła gdzieś obstrukcja ze strony KSA w zakresie odwołań od zmian zakresu czynności - przenosi sie odwołania do KRS. Znowu ten jeden problem się doraźnie rozwiąze, ale na dłuższą metę jest to bez sensu. Co KRS może wiedzieć o lokalnych potrzebach, poza czysto politycznym uznaniem, że nalezy poprzeć nowych prezesów i nie poprzeć starych ?

Należało raczej zmienić tryb wyborów KSA na bardziej demokratyczny, na wzór KSO. Ale nie.

3. Nastąpiła zapowiedź obstrukcji procedury nominacyjnej do SN przez masowe fikcyjne zgłoszenia i odwołania - to się de facto likwiduje odwołania.

To jest najbardziej groźne i najbardziej bezsensowne. Przecież cała ta akcja to był pic na wodę, nic by z tego nie wyszło z braku chętnych. Ale nie. Lepiej usunąc pewne ważne dla procesu nominacyjnego ograniczniki. Byle szybciej i do przodu.

Notabene musze w tym miejscu pogratulowac geniuszom, którzy tę akcję wymyślili i potem jeszcze zupełnie bez sensu postanowili nagłośnić ją w mediach. Po jakie licho ? Żeby sprowokowac takie działania legislacyjne jak teraz ? Przecież łatwo było przewidzieć skutek takiego działania.

Tym bardziej, że akcja i tak nie miała masowwego poparcia i szans powodenia. A jeśli jakiekolwiek szanse by były, to pod warunkiem zrobienia tego po cichu, a nie odtrąbienia własnych planów działań w sztabie wroga... <nerwus>

Osoby, które to wymyśliły i nagłośniły - nie wiem dokładnie kto to, ale mocno byli w to zaangażowani M.T. Marczyńscy i B.Starosta - są współodpowiedzialne za likwidację odwołań od decyzji KRS. :[

Niestety trzeba wiedzieć co się robi i przewidywać skutki swoich działań. To chyba najbatdziej jaskrawy przykład, jak nie należy działać wobec obecnej władzy. I jak bardzo niekompetetne są osoby, które mienią się być rezprezentantami środowiska sędziowskiego.

Albo i są kompetentne ale uprawiają celowy sabotaż. <stres>
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » środa, 18 lipca 2018, 10:25

Uważam, że nie należy zmniejszać kworum (ponad liczbę racjonalną do funkcjonowania), gdyż skoro sędziowie nie rozumieją, na czym polega udział w zgromadzeniu i rola zgromadzenia w ustroju nie tylko wymiaru sprawiedliwości, to nie ma sensu utrzymywać tej instytucji.
Samorząd jest dla dojrzałych i odpowiedzialnych.

A to nakręcanie akcji opcji masowego zgłaszania, to dla mnie taki rodzaj działania jak wmieszanie się służb rosyjskich w wybory w USA (tzn. chodzi mi o odniesienie do metod, a nie dookreślenie źródeł inspiracji). Dzięki temu można było napędzić, to co teraz dzieje się w sejmie. Łatwiej będzie posłom przed powrotem do domu zagłosować ...
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kam » środa, 18 lipca 2018, 10:38

Geralt napisał(a):1. Nastąpiła w jakimś ZO obstrukcja i zrywanie kworum - likwiduje sie kworum. Przepis może wielu sędziów ucieszyć, bo udział z ZO często jest traktowany jako zło konieczne. Rozwiąże też doraźnie ten jeden problem w jednym okręgu. Ale na dłuższą metę kładzie to ideę samorządności.

Należało raczej zmniejszyć (gdzieś o połowę) skład ZO i go zdemokratyzować (równośc głosów niezależnie od szczebla). Ale nie. Lepiej się bawić w ten sposób.

2. Nastąpiła gdzieś obstrukcja ze strony KSA w zakresie odwołań od zmian zakresu czynności - przenosi sie odwołania do KRS. Znowu ten jeden problem się doraźnie rozwiąze, ale na dłuższą metę jest to bez sensu. Co KRS może wiedzieć o lokalnych potrzebach, poza czysto politycznym uznaniem, że nalezy poprzeć nowych prezesów i nie poprzeć starych ?

Należało raczej zmienić tryb wyborów KSA na bardziej demokratyczny, na wzór KSO. Ale nie.

3. Nastąpiła zapowiedź obstrukcji procedury nominacyjnej do SN przez masowe fikcyjne zgłoszenia i odwołania - to się de facto likwiduje odwołania.

To jest najbardziej groźne i najbardziej bezsensowne. Przecież cała ta akcja to był pic na wodę, nic by z tego nie wyszło z braku chętnych. Ale nie. Lepiej usunąc pewne ważne dla procesu nominacyjnego ograniczniki. Byle szybciej i do przodu.

<brawo>
Poza tym po likwidacji kworum spodziewam się konkurencyjnych zgromadzeń prowadzących własne obrady...
kam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » środa, 18 lipca 2018, 10:39

na ławkach :roll:
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » środa, 18 lipca 2018, 10:40

Geralt napisał(a):
Osoby, które to wymyśliły i nagłośniły - nie wiem dokładnie kto to, ale mocno byli w to zaangażowani M.T. Marczyńscy i B.Starosta - są współodpowiedzialne za likwidację odwołań od decyzji KRS. :[

Zdajesz sobie sprawę z tego, że to mniej więcej tak jak byś obwiniał ofiarę rabunku o współudział bo po co przy sobie tyle pieniędzy nosi ... ? :roll:

Symetryzm Geralcie czasem prowadzi do zafałszowania rzeczywistości.
ropuch
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » środa, 18 lipca 2018, 11:06

ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):

Zdajesz sobie sprawę z tego, że to mniej więcej tak jak byś obwiniał ofiarę rabunku o współudział bo po co przy sobie tyle pieniędzy nosi ... ? :roll:

udajesz, czy naprawdę wierzysz ?
Geralt dobrze ukierunkowuje ...
ps. i to nie ma nic wspólnego z liniowym biegiem spraw - ofiara/rabunek.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » środa, 18 lipca 2018, 11:08

Geralt napisał(a):Notabene musze w tym miejscu pogratulowac geniuszom, którzy tę akcję wymyślili i potem jeszcze zupełnie bez sensu postanowili nagłośnić ją w mediach. Po jakie licho ? Żeby sprowokowac takie działania legislacyjne jak teraz ? Przecież łatwo było przewidzieć skutek takiego działania.

Tym bardziej, że akcja i tak nie miała masowwego poparcia i szans powodenia. A jeśli jakiekolwiek szanse by były, to pod warunkiem zrobienia tego po cichu, a nie odtrąbienia własnych planów działań w sztabie wroga... <nerwus>

Niestety trzeba wiedzieć co się robi i przewidywać skutki swoich działań. To chyba najbatdziej jaskrawy przykład, jak nie należy działać wobec obecnej władzy. I jak bardzo niekompetetne są osoby, które mienią się być rezprezentantami środowiska sędziowskiego.

Kto wymyślił tę akcję i kto podjął temat?

Dreed napisał(a):
regis napisał(a):nie wiem ilu na ok 10 tys sędziów jest tych spełniających kryteria SSN np.min 10 lat stażu ale myślę że idzie to w tysiące..zatem może podrzucić Iustiti hasło "wszyscy do SN" :D :D <rotfl>

Bardzo dobry pomysł <radocha> <radocha> <radocha>
Nawet powiem więcej - rewelacyjny. Jak można piękne dwie pieczenie upiec - ogłaszamy w całej Europie, że nowa KRS jest tak niewydolna, że czas na rozpoznanie sprawy wniosku o awans to 3 lata, a było 11 miesięcy <radocha> <radocha> <radocha> <radocha> <dokuczacz> <dokuczacz> A potem to samo odnośnie odwołań.
Regisie - jesteś pomysłodawcą najlepszej akcji protestacyjnej sędziów. <okok>
amelius
Moderator
Moderator

Postprzez Włóczykij » środa, 18 lipca 2018, 12:10

regis z Dreedem w żartach doradzają Themis & Co.
ciekawe
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » środa, 18 lipca 2018, 12:38

amelius napisał(a):
Geralt napisał(a):Notabene musze w tym miejscu pogratulowac geniuszom, którzy tę akcję wymyślili i potem jeszcze zupełnie bez sensu postanowili nagłośnić ją w mediach. Po jakie licho ? Żeby sprowokowac takie działania legislacyjne jak teraz ? Przecież łatwo było przewidzieć skutek takiego działania.

Kto wymyślił tę akcję i kto podjął temat?

Dreed napisał(a):
regis napisał(a):nie wiem ilu na ok 10 tys sędziów jest tych spełniających kryteria SSN np.min 10 lat stażu ale myślę że idzie to w tysiące..zatem może podrzucić Iustiti hasło "wszyscy do SN" :D :D <rotfl>

Bardzo dobry pomysł <radocha> <radocha> <radocha>
Nawet powiem więcej - rewelacyjny. Jak można piękne dwie pieczenie upiec - ogłaszamy w całej Europie, że nowa KRS jest tak niewydolna, że czas na rozpoznanie sprawy wniosku o awans to 3 lata, a było 11 miesięcy <radocha> <radocha> <radocha> <radocha> <dokuczacz> <dokuczacz> A potem to samo odnośnie odwołań.
Regisie - jesteś pomysłodawcą najlepszej akcji protestacyjnej sędziów. <okok>

Wiem, że ten pomysł zosy=tał zaczerpnięty z wpisu Regisa. Dred tego nie ukrywał.

Natomiast co innego ironiczny wpis, a co innego nagłośnienie tego na całą Polskę jako realnego planu...

To mniej więcej tak (w konwencji niedawnej rocznicy bitwy), jakby Jagiełło wysłał do Ulryka heroldów obwieszczających plany kampanii...

Po jakie licho to było ?

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » środa, 18 lipca 2018, 12:41

ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):

Raczej przypomina to sytuację, gdy zaczepiasz w barze pijanego draba, mówisz mu, że zaraz oblejesz go piwem a on w odpowiedzi rozbija ci kufel.

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Tomasz Zawiślak » środa, 18 lipca 2018, 12:46

Vilgefortz napisał(a):
censor napisał(a):

Tak być nie powinno i myślę, że nie będzie.

Doswiadczenie zyciowe prowadzi do innych wnioskow. Pytanie jaka będzie skala zjawiska.
"Sądownictwo niezależne od pozostałych gałęzi władzy jest najlepszym gwarantem ochrony przeciwko łamaniu praw jednostek w każdej formie. Gdy politycy przyjmują demokratyczne zasady kierowania państwem, to z reguły potrafią zrozumieć, że niezależne sądownictwo im nie zagraża, ale czyni ich bardziej odpowiedzialnymi", Joseph P. Nadeau, Kwartalnik IUSTITIA nr 1/2017
Tomasz Zawiślak
VIP
VIP

Postprzez ropuch » środa, 18 lipca 2018, 12:46

Geralt napisał(a):
ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):

Raczej przypomina to sytuację, gdy zaczepiasz w barze pijanego draba, mówisz mu, że zaraz oblejesz go piwem a on w odpowiedzi rozbija ci kufel.

Uparcie starasz sie nie widzieć tego co władza polityczna robi z sądownictwem. Twoja sprawa.
Ale jeśli już chcesz to owszem, kiedy widzę jak pijany drab leje słabszego to mam taki zwyczaj, że reaguję ... <okok>
ropuch
VIP
VIP

Postprzez Geralt » środa, 18 lipca 2018, 12:48

ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):
ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):

Uparcie starasz sie nie widzieć tego co władza polityczna robi z sądownictwem. Twoja sprawa.
Ale jeśli już chcesz to owszem, kiedy widzę jak pijany drab leje słabszego to mam taki zwyczaj, że reaguję ... <okok>

Doskonale to widzę. Problem w tym, jak temu przeciwdziałać.

Stosowane od 2 lat metody oporu są bezskuteczne, a w niektórych przypadkach (jak ten) zdecydowanie przeciwskuteczne.

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » środa, 18 lipca 2018, 12:54

Geralt, w punkt!
Od czasów, gdy wycięto na zasadzie "przekupstwa" i liczenia szabel w IS grupę umiarkowanych, a twardy rdzeń tego stowarzyszenia poszedł nurtem starego establishmentu prawniczego oraz opozycji politycznej (2015/2016), mamiony obietnicami stołków (2016/2018), pozostała tylko polityka zwarcia - jako jedyny instrument. Polityka zwarcia, która powoduje naturalne kontrakcje ze strony rządzących. Polityka zwarcia, która podzieliła nieodwracalnie środowisko sędziowskie. Pisaliśmy o tym na Forum wielokrotnie.
IS nie ma żadnych pomysłów, nie przejawia żadnej woli współpracy, nie odczuwa własnej odpowiedzialności za państwo, co więcej, godzi we własne państwo! Co z projektami iustitii? Ja pamiętam jeden projekt IS dot. KRS, ale jak się to skończyło, wszyscy wiemy (oddali go PO, żeby wniosła jako własny). Gdzie te projekty, Iustitio? Gdzie projekt USP, miał być do stycznia 2017 r., gdzie projekt spłaszczenia, choćby założenia, nawet mgliste. Gdzie zapowiadane projekty kpk, kpc. Gdzie projekt dot. nadzoru administracyjnego, który IS tak szumnie zapowiadała?
Zamiast tego mamy zwarcie z władzą oraz realizację polityki ulica i zagranica.
Geralt trafnie wskazał z imienia i nazwiska odpowiedzialnych za to sędziów z Iustitii. Oczywiście nie wskazał wszystkich.
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez kzawislak » środa, 18 lipca 2018, 13:04

ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):
ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):

Zawsze można powiedzieć, że reakcja spowoduje to, że słabszy dostanie jeszcze mocniej od pijanego draba . Więc jest wątpliwa. <luzik> Prawda Geralt?

Idąc powyższym tokiem rozumowania można powiedzieć, że s. Królikowski, który na łamach prasy usprawiedliwia kolejne ataki na wymiar sprawiedliwości, relatywizuje działania łamiące Konstytucję i uważa za nieuzasadnione obawy o pozamerytoryczna weryfikację sędziów ponosi ponosi odpowiedzialność za wyrzucenie z SN sędziów cieszących się powszechnym autorytetem. Absurd? A może w procentach i w ulamkach zostanie przedstawiona jaka to strata dla wymiaru sprawiedliwości? :?
"niezawisłość sędziowska jest niezwykle delikatnym mechanizmem - bardzo łatwo go zniszczyć, a niezwykle trudno odbudować" (wyrok TK z 24 czerwca 1998 r., K 3/98)
kzawislak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » środa, 18 lipca 2018, 13:10

oj Geralt wsadziłeś kij w mrowisko :roll:
bo kto czyta Twoje teksty, to nie da się zmanipulować kontrPRem (chyba, że nie czyta świadomie)
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » środa, 18 lipca 2018, 14:20

Ja tylko nieśmiało przypomnę, że zarząd IS jest kolegialny i podejmuje decyzje jako ciało wieloosobowe.
I dodatkowo na marginesie jedynie dodam, że akurat co najmniej jedna z wskazywanych osób wykonuje jedynie polecenia guru....
Także proszę nie dowartosciowywać osób o dwuliterowym pseudonimie artystycznym. :)
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekty