KODEKS POSTĘPOWANIA CYWILNEGO - projekty zmian

Tutaj zamieszczamy informacje o różnych projektach

Re: KODEKS POSTĘPOWANIA CYWILNEGO - projekty zmian

Postprzez Kynas » niedziela, 23 września 2018, 09:50

Joasia napisał(a):Szkoda, że ruszą nieproces, czy szkoda, że później ? ;)

Oczywiście szkoda, że później.
Kynas
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rbk » niedziela, 23 września 2018, 12:36

Ja cały czas zastanawiam się, gdzie byśmy byli ze zmianami gdyby nie polityczny skręt IS.
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez magdam » niedziela, 23 września 2018, 17:40

A co ma IS do zmian w k.p.c.?
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Magda Modrzyńska

Postprzez Dreed » niedziela, 23 września 2018, 18:26

magdam napisał(a):A co ma IS do zmian w k.p.c.?

Tak na poważnie pytasz czy faktycznie nie rozumiesz dość oczywistego przekazu? <luzik> <mysli>
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez iska1985 » niedziela, 23 września 2018, 19:03

O matko, nie, dosyć zmian, niech ich nie będzie. Niech będzie jedna ale b. dobrze przygotowana.
Dosyć tych wariacji w kpc
iska1985
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez M-B-C » niedziela, 23 września 2018, 19:26

Dreed napisał(a):

Tak na poważnie pytasz czy faktycznie nie rozumiesz dość oczywistego przekazu? <luzik> <mysli>

Przyłączam się do pytania Magdam na poważnie. Proszę wyjaśnić jak dziecku, chcę zrozumieć.
Gotowość udzielania odpowiedzi na wszystkie pytania jest nieomylnym dowodem głupoty. Saul Bellow
M-B-C
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Sztuka, Wino, Cappucino

Postprzez rbk » niedziela, 23 września 2018, 21:14

To uwaga natury ogólnej, może niepotrzebnie w wątku o k.p.c. o tym napisałem. Generalnie połączenie sił sędziów pozwoliłoby na eliminację szeregu bolączek z którymi zmagamy się podczas codziennej pracy. Cóż można powiedzieć, że nic... :arrow: :?
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Orlando » poniedziałek, 24 września 2018, 10:28

Wypowiedź rbk rozumiem następująco: gdyby IS nie politykowała to zajęłaby się współtworzeniem zmian w kpc.
Jeśli źle zrozumiałem, to proszę mnie poprawić, ale jeśli dobrze, to proponuję zostawić kolegów z IS w spokoju. Robią to co uważają za słuszne i to ich sprawa. Natomiast gdyby wśród nas cywilistów byli chętni do konsultowania projektów z MS to znaleźlibyśmy sposób na wzięcie udziału w zmianach, obojętnie czy w ramach IS czy poza. Po prostu w tym kraju prawie nikomu się nie chce wziąć do roboty pro publico bono, każdy ma stos wymówek...
A może zanim zabierzecie się do dalszych zmian, to najpierw zbierzcie postulaty? Może via PSR? A może przez workflow? Może jakaś ankieta? I proszę, tylko nie w terminie 3-dniowym.
Orlando
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 30 września 2018, 00:44

M-B-C napisał(a):
Dreed napisał(a):

Przyłączam się do pytania Magdam na poważnie. Proszę wyjaśnić jak dziecku, chcę zrozumieć.

naprawdę nie udajesz w tym względzie ?
nawet nie trzeba mieć doświadczenia w przebiegu procesu legislacyjnego, żeby powiązać fakty
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez M-B-C » niedziela, 30 września 2018, 01:06

Czyli jakaś ustawka znowu ?
Gotowość udzielania odpowiedzi na wszystkie pytania jest nieomylnym dowodem głupoty. Saul Bellow
M-B-C
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 30 września 2018, 01:09

a takiego wariantu to tu bym nie wymyśliła <rotfl>
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M-B-C » niedziela, 30 września 2018, 01:12

A to jaki wymyśliłaś ? <rotfl>
M-B-C
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez wezyr » poniedziałek, 1 października 2018, 09:06

niezależnie od tego, co jest czyją winą - - uważam, że jeżeli nowelizacja wejdzie w życie w takim kształcie, w jakim jest projektowana (i jeżeli dobrze projekt zrozumiałam) będzie to rewolucja. Myślę, że u mnie po wejściu takich przepisów w ciągu trzech – czterech miesięcy na niejawnych zlikwidowalibyśmy sobie po ¾ referatów.

Ja wyobrażam to sobie tak:
- po wpłynięciu pozwu – doręczenie i zobowiązanie do wniesienia odpowiedzi na pozew. Jeżeli nie wpływa odpowiedź na pozew (ja zawsze zobowiązuję, wpływa może w co piątej sprawie) – wydaję wyrok zaoczny na posiedzeniu niejawnym i idę pracować nad innymi sprawami;
- jeżeli z odpowiedzi na pozew wynika, że podstawą do ustaleń faktycznych będą tylko dokumenty (u mnie – chyba 90 procent spraw) – od razu, po przeczytaniu odpowiedzi na pozew (lub doręczeniu jej drugiej stronie) – wydaję wyrok na posiedzeniu niejawnym. I też idę pracować nad innymi sprawami . Teraz jest tak, że czytam odpowiedź na pozew, ale potem wyznaczam termin (praca sekretariatu, protokolantów – i moja, bo przed terminem znów muszę przypomnieć sobie treść pism). Teraz często w pozwie jest wniosek o wyznaczenie rozprawy, a na rozprawę i tak powód nie przychodzi - mechanizm umarzania w razie niestawiennictwa powinien ograniczyć tą praktykę.

- jeżeli potrzeba czegoś więcej niż dokumentów – zastanawiam się, czego potrzeba a czego nie i wyznaczam posiedzenie przygotowawcze. Jeżeli powód nie stawia się bez usprawiedliwienia (a może się nie stawić jeżeli np. powód jest funduszem, wysłał danego dnia tysiąc pozwów o wątpliwe roszczenia sporządzanych metodą kopiuj-wklej)– umarzam postępowanie.

Licząc na oko – do tego etapu, gdzie mam dwie strony na posiedzeniu przygotowawczym i sporządzam plan doszłaby może co 20 sprawa z mojego obecnego wpływu C.

Więc dalej wyobrażam sobie, że sporządzam ten plan i według niego działam. Bronię koncepcji planu – łatwiej dla stron, wiedzą, kiedy będą potrzebna pieniądze na zaliczkę na biegłego, świadka można wcześniej uprzedzić, że zostanie wezwany i może sobie lepiej zaplanować sprawy osobiste i zawodowe. Nie mówiąc o tym, że chyba każdy z nas kto zaczął pracę przed SLPS dostał takie sprawy po poprzednikach, gdzie plan prowadzenia chyba był taki, żeby wyznaczyć jakiś termin, coś doręczyć i czekać na nową osobę w wydziale. Teraz jeżeli ktoś np. odejdzie na urlop macierzyński – dostaniemy po nim jego koncepcję przynamniej, można ją będzie zmienić, można zaakceptować, ale przynamniej coś będzie. Pamiętajmy, że wcześniej na niejawnym pokończyliśmy wszystko to, co nie wymagało większego postępowania dowodowego, więc te plany piszemy tylko tam, gdzie są świadkowie, biegli itp. Mi się teraz zdarzają rozprawy w sumie tylko po to, żeby dopytać o wniosek o biegłego itp. – bez togi i mniej formalnie mogłoby iść wręcz sprawniej.
Skoro przejdziemy masowo na posiedzenia niejawne, rozpraw będzie mniej i to też część problemów rozwiąże – kto ma małe dzieci doceni możliwość np. wykorzystania zwolnienia lekarskiego bez obciążania kolegów z wydziału.

Jeżeli dobrze to rozumiem, jest to bardzo korzystny dla sędziów projekt. Nie wiem tylko, jak odbiór społeczny – historia o człowieku, który dostał pocztą wyrok a nie było rozprawy i nie mógł przedstawić swoich racji może mieć tabloidowy urok.

Jeśli chodzi o nadużycie prawa procesowego to chyba w każdym sądzie jest ktoś, kto wnosi łańcuszki zażaleń, wniosków o zwolnienie, niepodpisanych skarg itp. – i tak sobie to jest latami odrzucane, oddalane a nic z tego nie wynika.

Bardzo proszę osoby, które projekt znają lepiej lub lepiej rozumieją o ewentualne poprawienie mnie i zgaszenie mojego hurraoptymizmu.
wezyr
młody sędzia
młody sędzia

Kim jestem ?: szeregowym orzecznikiem z rejonu.

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 1 października 2018, 09:54

a co przeszkadza Ci teraz tak działać ?

co do wyroków zaocznych to one tak naprawdę są w obecnych czasach z nakazów niewydanych w epu, więc po co odpowiedzi na pozew, jak tym się nikt nie interesuje - na wokandzie ok. 24 spraw może przyjdzie jedna osoba, bo uzna, że skoro sąd zawiadomił, to jest i wyjaśni, że to nie jej wina, a życie

wówczas wyroki mam spisane z protokolantem, a w międzczasie pracujemy (plus strata czasu na nagranie e-protokołu w sprawach, gdzie odraczamy, bo adres okazał się wadliwy, ale dzięki rozprawie odrazu mamy też i to zweryfikowane i akta z tej puli załatwiane są w tym dniu wokandowym)

planowanie rozpraw, elastycznie do potrzeb sprawy także jest możliwe

to wszystko technika pracy

ps. oczywiście do tej metodyki należałoby dopisać parę "tajemnic", że tak to ujmę, ale to kwestia świadomego posługiwania się kpc wbrew zapyziałości.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez wezyr » poniedziałek, 1 października 2018, 11:06

Włóczykij napisał(a):a co przeszkadza Ci teraz tak działać ?

Po pierwsze – zarządzenie, że mamy mieć X rozpraw w określonym czasie. Ledwo się z tym obrabiamy, więc wyroki na niejawnym są rzadkością.

Plus – na niejawnym nie mogę wydać wyroku zaocznego. Każde wzięcie sprawy do ręki to dla mnie konieczność szybkiej weryfikacji, okoliczności faktyczne, doręczenia, przedawnienie, odsetki itp. Itd. – a potem znów, przed rozprawą jeszcze raz. Mi protokolanci nie spisują sentencji, gdyby spisywali mniej bym narzekała na takie rozprawy gdzie do pustej sali ogłaszam wyroki. (a spisywać nie będą, bo przy takiej rotacji personelu, jaką mamy ledwo jest komu protokołować). Nie mówiąc o tym, że często się zdarza, że pojawia się na takiej rozprawie konsument, trzymając w ręku spóźnione pismo i jakieś dowody, oczywiście bez odpisu. Co by z tym nie zrobić – komplikuje sprawę.

Poza tym strony często wnoszą o przeprowadzenie rozprawy – a potem i tak się na niej nie stawiają. Wiec do pustej sali i kamery referuję, ogłaszam, podaję ustne motywy rozstrzygnięcia itp. Jeżeli będę mogła zamiast tego sporządzić wyrok na niejawnym i szybką notatkę- ułatwi mi to pracę. (umarzanie za niestawiennictwo powinno sprawić, że wniosków o przeprowadzenie rozprawy będzie mniej).

Możliwość umorzenia za niestawiennictwo powoda – teraz tego nie ma. Powodowie masowi wnoszą o przeprowadzenie rozprawy pod swoją nieobecność i mam tego mnóstwo na wokandzie, czasem o śmieszne kwoty po kilka złotych. I wciąż do pustej sali i kamery ogłaszam, podaję ustne motywy itp..

Ja rozprawy planuję i tak sobie sama. Ale na piśmie po tym śladu nie ma, co ma być w jakiej kolejności i po co. Ale gdy dostaję sprawę po kimś albo wychodzę na zastępstwo – czasem po wywołaniu wchodzi mi dwóch pełnomocników, żadnych świadków ani nic i ja pojęcia nie mam, jaka była koncepcja i co się miało dziać tego dnia.

Możliwe, że na obecnym k.p.c. przy większym doświadczeniu też mogłabym jeszcze jakoś usprawnić swoją pracę, może jeszcze wiele przede mną – ale jak dla mnie jasny sygnał, że przenosimy sporo rzeczy na niejawne i że konsekwencje bierności w postępowaniu są surowe dla stron będzie dużą pomocą. Bo odkąd nasze referaty podchodzą pod tysiąc każde ułatwienie docenię, choćby nieduże. Teraz jest tak, że owszem, jestem w stanie zrobić wokandę na 20 zaocznych - ale gdy ja je wydaję, wywołuję rozprawy itp. na półce mi się pojawia dwadzieścia nowych pozwów.

więc reasumując - uważam, że ten tryb jaki mamy teraz nie jest do utrzymania przy obecnej wielkości wpływu. Kilka możliwości zakreślenia czegoś na niejawnym może pomóc - bo jeśli nie to, to ja nie wiem co :(
wezyr
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez Włóczykij » piątek, 5 października 2018, 23:01

widać, że masz dużo czasu, skoro organizujesz sobie pracę, tak jak opisujesz

a to nagrywanie do pustej sali - no właśnie chcą by sędziowie stosowali wprost konstytucję, a nawet nie są w stanie odciąć się od tak martwego przepisu (notabene 2 razy otarłam się przez to wyjaśnienia do trybu dyscyplinarnego i trudno było wytłumaczyć, że w kpc przy wyroku zaocznym jest przepis szczególny i można odstąpić od nagrywania, a celowość nagrania zdania o odroczeniu rozprawy z uwagi na niezawiadmienie stron urąga powadze sądu)

niezależność sędziów.. . :roll:
ponoć kipisze, bo jakaś panna odpowiednio lojalna musi mieć lans na niezależną kombatantkę (bo przecież nowy krs po wyborach trzeba obsadzić "zasłużonymi" w mediach, a trzeba młodych, by uwiarygodnić, że jest zmiana
gdyby to było autentyczne, to uchwały, byłyby co do zasad, ale nie tylko dla "uczczenia" konkretnych osób...
tak to jest, gdy nie chce się honorować zasad, fałszywie powołując się na ich obronę
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez wezyr » niedziela, 7 października 2018, 13:19

Włóczykij napisał(a):widać, że masz dużo czasu, skoro organizujesz sobie pracę, tak jak opisujesz

a to nagrywanie do pustej sali - no właśnie chcą by sędziowie stosowali wprost konstytucję, a nawet nie są w stanie odciąć się od tak martwego przepisu (notabene 2 razy otarłam się przez to wyjaśnienia do trybu dyscyplinarnego i trudno było wytłumaczyć, że w kpc przy wyroku zaocznym jest przepis szczególny i można odstąpić od nagrywania, a celowość nagrania zdania o odroczeniu rozprawy z uwagi na niezawiadmienie stron urąga powadze sądu)

zaocznych nie nagrywam, robię notatkę zamiast protokołu. Wychodzi szybko (choć nie tak szybko, jak byłoby za biurkiem, bez togi, wywoływania, rozsyłania zawiadomień itp). Ale wystarczy, że mam np. sprzeciw od nakazu zapłaty albo odpowiedź na pozew - i już robię nagrywanie do pustej sali. Więc ktoś rozsyła te zawiadomienia, ja sprawdzam prawidłowość doręczeń, idę na salę, ubieram togę i do pustej sali - stanowiska stron, ustne motywy. Bardzo skrótowe - ale jakieś. Nie pouczam pustej sali bo to mi się już absurdalne wydaje, ale wiem że niektórzy literalnie traktują kpc i pouczają pustą salę. Te komplikacje z rozprawą (wyznaczanie, weryfikacja doręczeń, wyjście na sale, przeprowadzenie jej) nie zajmują czasu wiele - powiedzmy, że łącznie 15 minut. Jeżeli w międzyczasie trafi się problem z doręczeniem, a często się trafia - wszystko się powtarza, i robi się 30 minut. Jeśli w tygodniu takich rozpraw pustych mam np. sześć - to to jest to półtora godziny. Ile ja bym zrobiła w dodatkowe półtora godziny!

Czasu mam bardzo, bardzo mało, więc jeśli jest tu jakiś oczywisty błąd i coś co mogłabym poprawić w swojej praktyce - bardzo chętnie z wszelkich rad skorzystam.
wezyr
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez Hammurabi » niedziela, 7 października 2018, 14:20

Włóczykij napisał(a):niezależność sędziów.. . :roll:
ponoć kipisze, bo jakaś panna odpowiednio lojalna musi mieć lans na niezależną kombatantkę (bo przecież nowy krs po wyborach trzeba obsadzić "zasłużonymi" w mediach, a trzeba młodych, by uwiarygodnić, że jest zmiana
gdyby to było autentyczne, to uchwały, byłyby co do zasad, ale nie tylko dla "uczczenia" konkretnych osób...
tak to jest, gdy nie chce się honorować zasad, fałszywie powołując się na ich obronę

Cytuję, by nie umknęło, jakim protekcjonalnym, wywyższającym się i pogardliwym tonem można pisać w Internecie o innej sędzi.
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Born to be online

Postprzez Włóczykij » niedziela, 7 października 2018, 15:40

Hammurabi napisał(a):
Włóczykij napisał(a):niezależność sędziów.. . :roll:

Cytuję, by nie umknęło, jakim protekcjonalnym, wywyższającym się i pogardliwym tonem można pisać w Internecie o innej sędzi.

pięknie się podpisujesz, bo właśnie po tym, gdy wcześniej opisywałam moje źródło zastrzeżeń do tej sędzi, gdy - pisząc tym językiem - okazała pogardę sędziom powszechnym - nie reagowałeś

nie mam pobłażania dla uniżonego serwilizmu i tworzenia wizerunku sędziego przedszkolanki, gdyż nie o to idzie w propagowaniu, by kobiety były aktywne w życiu społecznym i jeszcze udawały, że chodzi im o wartości związane - językiem jaro - z lewactwem
i jak te panie protestując przeciw marszowi - onr uważały, że w imię wartości należy protestować, też w pewnych momentach nie będę lać ciepłej wody, bo uważam, że tego właśnie wymaga etos w bardzo trudnych czasach

zwróć uwagę, że mogę różnie oceniać Igora czy nawet Martę, Monikę itd, choć też swoje wiem,a Arka wręcz bronię - to tak o nich nie piszę

ps czyli dobrze strzeliłam z promo @ co
Ostatnio edytowano niedziela, 7 października 2018, 15:57 przez Włóczykij, łącznie edytowano 1 raz
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 7 października 2018, 15:43

edit, bo post niżej
Ostatnio edytowano niedziela, 7 października 2018, 15:44 przez Włóczykij, łącznie edytowano 1 raz
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 7 października 2018, 15:44

wezyr napisał(a):
zaocznych nie nagrywam, robię notatkę zamiast protokołu. Wychodzi szybko (choć nie tak szybko, jak byłoby za biurkiem, bez togi, wywoływania, rozsyłania zawiadomień itp).

trzymam się swojej kalkulacji
nie mam czasu na dodatkowe posiedzienie niejawne mimo, że co do zasady nie sądze po 2 x w tygodniu na sztywno w całym roku przez wyjazdy i z uwagi na technikę pracy (generalnie mniej wokand niż średnia załatwień na wokandzie)

pominąłeś, że najpierw sekretariat wysyła pozew i czekasz na odpowiedź

u mnie po wniesieniu sprawa epu idzie na wokandę i mam zweryfikowane, czy jest wyrok czy widzę, że nie ma możności skutecznego zawiadmienia i wtedy po zobowiązaniu niejawne z zawieszeniem

protokolanci odrazu wszystko odnotowują w systemie, a ja skupiam się na pracy orzecznika, czyli bywało, że zapoznwałam się z pozwem na sali, oceniają klauzulę, obliczając, które tnę przy sprawach co 10 minut, gdy zgrany protokolant - może być mniej niż 10 minut - tak się pracuje przy pernamentnym przeciążeniu (obecnie staram się jednak tak nie szarpać, bo za dużo sił się traci i przeglądam wokandę wcześniej); jeszcze kiedyś współpracowałam tak, że projekty orzeczeń mogłam mieć przed wokandą (do bieżącej decyzji, czy do podpisania i ogłoszenia), gdyż protokolanci potrafili pisać nakazy na podstawie zarządzeń (lepiej niż asystenci, bo szybciej, więcej i bez bez żadnej literówki, z czym ja mam problem)
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » sobota, 27 października 2018, 00:04

mały wielki krok -

zróbym regulację, że rachunki świadków i biegłych wypłacamy na podstwie pieczątki jak klauzula wykonalności
strony dostają z pouczeniem, gdzie jest skrót przepisów i mogą wnieść o uzasadnienie lub odrazu zażalenie

a jeśli na wstępie zauważy się coś do ścięcia, to wtedy można pisać odrazu tradycyjnie z uzasaem

w moich czynnościach byłaby to mega oszczedność nakładu pracy
a i sąd nie wygląda poważanie, gdy świadek dostaje uzasadnienie na ponad dwie strony
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » sobota, 27 października 2018, 00:13

Włóczykij napisał(a):mały wielki krok -

zróbym regulację, że rachunki świadków i biegłych wypłacamy na podstwie pieczątki jak klauzula wykonalności
strony dostają z pouczeniem, gdzie jest skrót przepisów i mogą wnieść o uzasadnienie lub odrazu zażalenie

a jeśli na wstępie zauważy się coś do ścięcia, to wtedy można pisać od razu tradycyjnie z uzasaem

oj tak! ja mam wydział obejmujący 3 sądy rejonowe i świadków zwykle od groma, nawet jadąc na szablonach w sawie nadziobie się tych postanowień masę.
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kam » sobota, 27 października 2018, 08:46

Takie wypłaty powinni robić asystenci.
Dopiero po sprzeciwie byłoby o czym rozstrzygać.
kam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » sobota, 27 października 2018, 12:36

anpod napisał(a):
Włóczykij napisał(a):mały wielki krok -

a jeśli na wstępie zauważy się coś do ścięcia, to wtedy można pisać od razu tradycyjnie z uzasaem

oj tak! ja mam wydział obejmujący 3 sądy rejonowe i świadków zwykle od groma, nawet jadąc na szablonach w sawie nadziobie się tych postanowień masę.

oczywiście pewnie potwierdzisz, że macie więcej szablonów, a strony dostają te z 206 kpc i to pokazuje na jak różnych planetach mieszkamy, a tylu krzyczy, że konstytucja i że jest jedna (to nie przytyk do autora wpisu, ale ogólna refleksja)

a co do czynności kosztów - dlaczego na to nie ma elektroniki, a sędzia wypełnia swój czas przeszukiwaniem akt za wpłatami, prawomocnościami etc i twierdzimy jeszcze, że nie jest efektywny
czy nie ma elektroniki na obrót aktami z biegłymi
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekty