czy kierownik sekretariatu będzie archiwizował?

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

czy kierownik sekretariatu będzie archiwizował?

Postprzez RogerMortimer » piątek, 23 listopada 2012, 16:06

nie mogę się doszukać tego zapisu w projektach instrukcji. czy ktoś wie, co z tym zapisem?
RogerMortimer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: czy kierownik sekretariatu będzie archiwizował?

Postprzez jano1976 » piątek, 23 listopada 2012, 19:14

A ja właśnie dostałem zakres obowiązków i jednym z punktów jest archiwizowanie :mrgreen:
jano1976
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » piątek, 23 listopada 2012, 23:29

jano1976 napisał(a):A ja właśnie dostałem zakres obowiązków i jednym z punktów jest archiwizowanie :mrgreen:
Tak szczegółowo macie :shock: Ja z każdym zakresem wyrzucam jeden albo dwa punkty z poprzedniego ;)
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez RogerMortimer » piątek, 23 listopada 2012, 23:47

no a podstawa prawna jest jakaś? czy tylko zarządzenie? miała być zmiana w instrukcji...
RogerMortimer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » sobota, 24 listopada 2012, 00:05

chyba jednak chodziło o regulamin i chyba od początku roku, ale może ktoś się nad nami zlituje i napisze :)
ps. ja mam w pracy w szufladzie w biurku, ale mam nadzieję, że ktoś to czyta w Wydziale :)
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
? https://oko.press/harvesterem-dyskutowa ... s-relacja/
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez RogerMortimer » sobota, 24 listopada 2012, 11:26

w instrukcji nie ma tej zmiany na pewno. zlitowania się upraszam również ;)
RogerMortimer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kzawislak » sobota, 24 listopada 2012, 11:39

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 5 marca 2004 r.
w sprawie przechowywania akt spraw sądowych oraz ich przekazywania do archiwów państwowych lub do zniszczenia

§ 26. 1. Po zakończeniu postępowania sądowego przewodniczący rozprawy lub posiedzenia zalicza akta do odpowiedniej kategorii i wskazuje okres ich przechowywania.

2. Zaliczenia do kategorii A akt wymienionych w § 7, 10, 13, 17 i 20 dokonuje co 5 lat sędzia wyznaczony do tej czynności przez prezesa sądu.

3. Akta spraw o uznanie i wykonanie orzeczeń sądów zagranicznych oraz ugód zawartych przed takimi sądami kwalifikuje się, biorąc pod uwagę przedmiot orzeczenia sądu zagranicznego lub ugody zawartej przed takim sądem.

§ 27. 1. Zarządzenie o przekazaniu akt do właściwego archiwum lub do zniszczenia wydaje prezes sądu.

2. Przed przekazaniem akt do zniszczenia prezes sądu powołuje komisję w celu przeprowadzenia czynności związanych z brakowaniem akt. Komisji przewodniczy sędzia.

3. Komisja może w uzasadnionych wypadkach dokonać zmiany kwalifikacji akt kategorii B na kategorię A lub przedłużyć ustalony pierwotnie czas przechowywania akt kategorii B. Komisja nie może natomiast dokonać zmiany kwalifikacji akt zaliczonych do kategorii A.

4. Z przeprowadzonych prac komisja sporządza protokół i przedstawia prezesowi do zatwierdzenia.

5. Protokół, o którym mowa w ust. 4, zalicza się do kategorii A.
kzawislak

Postprzez Włóczykij » sobota, 24 listopada 2012, 15:29

dzięki <luzik>
ja dotarłam do szuflady, ale jej ład uległ zachwianiu, więc tylko w biegu doszukałm info, że /ale już w Lexie tez do znalezie/ :
Dz.Urz.MS.2012.157
ZARZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 25 września 2012 r.
zmieniające zarządzenie w sprawie organizacji i zakresu działania sekretariatów sądowych oraz innych działów administracji sądowej
(Dz. Urz. MS z dnia 1 października 2012 r.)
Na podstawie art. 148 § 1 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. Nr 98, poz. 1070, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:
§ 1. W zarządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 12 grudnia 2003 r. w sprawie organizacji i zakresu działania sekretariatów sądowych oraz innych działów administracji sądowej (Dz. Urz. Min. Sprawiedl. Nr 5, poz. 22, z późn. zm.2)) wprowadza się następujące zmiany:

ale tu jest o niunasach z transkrypcją i o tych pismach z akt bez deyczji sędziego, ale o powyższym temacie nie stwerdzam.

no i nadal w zarządzeniu
§ 43. 1. Na zarządzenie przewodniczącego wydziału, wydane po zakończeniu czynności sądowych związanych z wykonaniem orzeczenia, akta przekazuje się do archiwum zakładowego.
2. Przewodniczący wydziału może zarządzić wcześniejsze przekazanie akt do archiwum zakładowego i założenie akt zastępczych. Akta zastępcze po ustaniu przyczyny ich założenia dołącza się do akt właściwych.
3. Akta należy przekazywać do archiwum zakładowego co najmniej raz na pół roku, w terminach uzgodnionych z kierownikiem archiwum.
4. Szczegółowe zasady przejmowania dokumentacji aktowej przez archiwum zakładowe sądu określają odrębne przepisy.

czyli tak jak Kasia napisała
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez markosciel » niedziela, 25 listopada 2012, 01:28

romanoza napisał(a):
jano1976 napisał(a):A ja właśnie dostałem zakres obowiązków i jednym z punktów jest archiwizowanie :mrgreen:
Tak szczegółowo macie :shock: Ja z każdym zakresem wyrzucam jeden albo dwa punkty z poprzedniego ;)

To w zasadzie taki krypto-d...chron. Wielu funkcyjnym wydaje się, że jeżeli zakresem obowiązków przerzucą swoje zadania na sę <dokuczacz> <dokuczacz> <figielek> dziów - to w razie jakichś uchybień będą kryci
Do tego, żeby żyć normalnie, trzeba mieć wiele odwagi - Søren Kierkegaard
markosciel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez RogerMortimer » niedziela, 25 listopada 2012, 11:49

no tak... to skąd te ploty, że teraz miał to robić sekretariat? tylko projekty chyba... :x
RogerMortimer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 25 listopada 2012, 12:35

no coś wyszło, że propaganda sukcesu :roll:
a z klazulami do tej pory nie dali rady, więc o czym my mówimy :roll:
/tę zmianę co cytowałam to rozpropagowywał pismem obecny notariusz.../
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Joasia » wtorek, 27 listopada 2012, 17:23

Ploty stąd, że w lipcu przyszedł do konsultacji projekt zmiany instrukcji, w którym stało, że przechodzi to na kierownika sekretariatu. Nasze kierownictwo projekt zaopiniowało negatywnie. :mrgreen: Był to chyba jedyny projekt, który doczekał się opinii Kierownictwa. :mrgreen:
W uzasadnieniu tego projektu zresztą jest takie fajne wyliczenie, ile czasu - zdaniem Ministarstwa - zajmuje sędziemu archiwizacja i ile pensji sędziego na to idzie - a ile będzie szło pensji kierownika sekretariatu, krtóremu w związku z tym zwiększeniem zakresu czynności nie planuje sie podnieśc pensji. Urocze to było :evil: .
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Powrót do Nowinki z MS...