Najnowszy minister spr. K.Kwiatkowski

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Najnowszy minister spr. K.Kwiatkowski

Postprzez jaro123 » piątek, 23 października 2015, 23:38

Iustus napisał(a):No to teraz ich skontrolują ;)

Mam nadzieję, a jak nie to po wyborach trzeba będzie im przypomnieć
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez rbk » sobota, 24 października 2015, 00:46

jaro123 napisał(a):
Volver napisał(a):i to byłoby na razie tyle o najnowszy ministrze sprawiedliwości krzysztofie kwiatkowskim, ikonie pewnej poprawnej partii,
aż strach się bać gdy popiszą się nowi

A ja się nie boję, bo w przypadku Kwiatka okazało się, że jest zupełnie kimś innym, aniżeli ten na którego się kreował.. "Państwowiec" mówiono, i okazało się po prostu, że król jest nagi .... Nic więcej. A Krzysio jest taki sam jak jego koledzy partyjni, który prawdopodobbie również przepada za ośmiorniczkami fundowanymi za państwowe pieniądze.

Nie wierze Jaro123, że Ty w to wierzyłeś. Dla mnie był to koleś ( nie obrażając tego z Big Lebowskiego ) który nauczył się 10 zdań z zakresu "myśli prawniczej", które składał w różnych konfiguracjach uchodząc za wybitego prawnika w tzw. merdiach. Jest jeszcze do zbadania jego działalność jako MS-a, szczególnie projekty informatyczne i sąd "elektryczny".
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » sobota, 24 października 2015, 01:52

Joasia napisał(a):A propos ośmiorniczek - czy wiecie, że nie ma ŻADNYCH szczególnych przepisów, które byłyby podstawą dla używania przez urzędników czy ministrów służbowych kart kredytowych?

No chyba jednak są.
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Joasia » sobota, 24 października 2015, 20:33

Nie żartuj. Zarządzenie szefa źródłem prawa?
Że NIK nie widział w tym nic zdrożnego, to mnie nie dziwi. I chyba nikogo zresztą.
Art. 173 ustawy o finansach publicznych deleguje tylko nadzór nad sposobem wydawanie pieniędzy kartami. Nie deleguje na nich decydowania, jakie wydatki mogą być traktowane jako wydatki jednostki budżetowej.
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rbk » niedziela, 25 października 2015, 10:54

Joasia napisał(a):Nie żartuj. Zarządzenie szefa źródłem prawa?
Że NIK nie widział w tym nic zdrożnego, to mnie nie dziwi. I chyba nikogo zresztą.
Art. 173 ustawy o finansach publicznych deleguje tylko nadzór nad sposobem wydawanie pieniędzy kartami. Nie deleguje na nich decydowania, jakie wydatki mogą być traktowane jako wydatki jednostki budżetowej.

Ciekawe co by było jakby jakiś Prezes Sądu tak zaszalał. Media i politycy zjedli by go żywcem.
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia strona

Powrót do Nowinki z MS...